Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla nabíjačka - HPWC

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Tesla nabíjačka - HPWC

    Ľudovo nazývané Tesla nabíjačka. Výrobcom nazývaná Tesla HPWC (High Power Wall Connector), alebo len Tesla Wall Connector. Je to v podstate wallbox predávaný pod značkou Tesla. Existujú 2 typy – Tesla Dedicated a Tesla Universal. Na Slovensku sú všetko zatiaľ Tesla Universal. Keď budú aj Tesla Dedicated, budú inak označené. Tesla používa svoje nabíjačky v programe Tesla Destination Charging.
    Mapa s Tesla AC nabíjačkami:


    Príklad takej nabíjačky v nákupnom centre Mirage, Žilina: Click image for larger version  Name:	mirage.jpg Views:	1 Size:	182.5 KB ID:	11039

    Video manuál - inštalácia:

    Video manuál - zdieľanie výkonu:


    Manuál v pdf na inštalovanie Tesla nabíjačky: https://www.tesla.com/sites/default/...f?201612081439
    Naposledy upravené Juro; 17-01-2017, 07:14. Dôvod: Pridal som návod na inštaláciu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #2
    Už je to reálne funkčné?

    Komentár


    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Úplne reálne funkčné.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Ja len tak, že pri otvorení to ešte funkčné nebolo
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #3
    Táto nabíjacia stanica z doterajších skúseností nefunguje na nabíjanie iných áut ako Tesla. Zástupcovia Tesly tvrdia, že by to malo ísť. Prosím napíšte sem, ak má niekto skúsenosť, či sa mu to podarilo. Prípadne napíšte, či ste nabíjali iné autá na Tesla destination charger v iných lokalitách
    Naposledy upravené 1fisker; 03-11-2016, 22:49.

    Komentár

    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #4
      Tak to pocujem prvy raz, ze by sa na destination chargri dali nabijat aj ine EVs ako Tesla.
      Destination charger je vlastne Tesla HPWC nabijacka, ktora komunikuje s autom cez CAN. Toto mam potvrdene z mojich nabijacich logov (obycajny Type 2 sa pre moje auto javi inak ako Destination charger).
      Navyse Tesla ma svoju upravenu verziu Type 2 konektora.
      Preto sa momentalne ziadne ine auta ako MS a MX na Destination chargri nenabiju.

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #5
        Keď sa to tam dávalo, tak nám tvrdili, že bude fungovať aj na iné autá. Konektor je štandardný, neviem o tom, že by mal byť nejako upravený. Odiaľ je tá informácia?

        Komentár

        • enfko
          Member
          • Dec 2014
          • 183

          #6
          Tesla ma upraveny Type2, tak aby sa na strane auta dalo nabijat AC aj DC (zdroj = internet). Kazdy, kto sa orientuje trochu v elektromobilite to vie.
          Pri HPWC/Destination Charger Type2 konektore sa pravdepodobne lisi signalizacia cez control pilot, take ine auto ako Tesla si na zaciatku nedokaze vyjednat nabijaci prud.
          V USA niekto vymyslel specialne upraveny konektor, aby sa dalo nabijat z Tesla HPWC/Destination Charger aj ine auto s J1772 konektorom (Type1). V EU neviem o tom, ze by niekto nieco taketo vymyslel. Odkaz: https://longtailpipe.com/2015/11/09/...cool-or-theft/
          Odkial mate info, ze by sa by default mali dat nabijat na TESLA Destination Chargri aj ine EVs ?

          Komentár


          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            To je myslené, že je upravený na stane auta? To som nevedel, ani ma to nezaujíma.
            V tom článku som to moc neporozumel. Mám tiež podobný adaptér, na strane auta Typ 1, na 2.strane upravený (skrátený) Typ 2, ale aj tak to nejde. Na iných staniciach s Typom 2 mi ten adaptér funguje.
            To, že sa majú dať nabíjať aj iné autá na TESLA Destination Chargri mám priamo z vedenia nášho slávneho Teslaklubu.
            Však Stano?

          • enfko
            enfko komentoval
            Upraviť komentár
            Dufam, ze sa nikoho nedotknem, ale odkedy je Stano z Teslaclubu oficialny predstavitel spolocnosti Tesla Motors, resp. Tesla ?
            Mrzi ma, ze ste nepochopili clanok, ktory som tu linkoval. Je tam poukazane na to, ze ine auto ako Tesla sa na HPWC/Destination Charger nabijat neda.
            Resp., da sa, ale cez specialny adapter, ktory nikto oficialne nepredava :-)
            Analogicky, na Slovensku a v Europe sa neda ine auto ako Tesla nabijat na HPWC/Destination Charger.

          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Treba sa opýtať Stana , ja to neriešim. Ale tak to vyznieva.
        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #7
          Článok čo tu enfko linkoval sa týka jednoznačne Tesiel v USA. Tesla v USA používa svoj vlastný konektor, Tesla konektor. Zatiaľ čo štandardom v USA je Typ 1. Takže bez adaptéra z Tesla konektoru na Typ 1 sa nabiť nedá.
          Ale v EU sa Tesla rozhodla prispôsobiť EU a tiež používa Typ 2 konektor (EU štandard pre AC nabíjanie) a si ho len upravila (nie však geometriu, tá ostala identická) tak, aby sa cez Typ 2 dalo nabíjať aj s DC. Rozhodnutie Tesly či má u nás používať svoj vlastný konektor, alebo sa prispôsobí EU, bol tiež jeden z dôvodov prečo doručenie Tesiel do EU tak moc meškalo. Čakalo sa aj na rozhodnutie EU komisie, že čo vlastne bude EU štandardom. Takže elektromobily čo tiež používajú Typ 2 sa cez "Tesla wallbox tiež môžu nabiť, pokiaľ sa jedná o AC nabíjanie. Neskúšajte sa však nabíjať na Supernabíjačke, tá je DC.
          Ono trošku ľudí pletie ten fakt, že Tesla svoju nabíjačku volá "Tesla Wall Connector (alebo HPWC - High Power Wall Connector)", čo je v podstate správne, lebo to nie je nabíjačka, tá je v aute. Takže si ľudia môžu myslieť že aj konektor/"zástrčka" bude Tesla. V USA to tak aj je, ale v EU to je Typ 2. Takže v EU je lepšie to volať "Tesla wallbox" s Typ 2 konektorom.
          A pomenovanie "Destination Charger" nie je správne, lebo Tesla Destination Charging je názov programu, nie konkrétneho Tesla wallboxu. Tesla wallbox sa môže používať aj mimo programu Tesla Destination Charging, napr. doma, alebo na akejkoľvek prevádzke, ktorá však nemusí byť zahrnutá v programe "Tesla Destination Charging".
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár


          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Bohužiaľ na Tesla destination charger sa dajú nabíjať len Tesly, žiadne iné auto, skúšali sme to viacerí v Miragi, samozrejme cez typ 2.
            Nejde to.
            Treba písať pravdu a nezavádzať ľudí, aj keď je to predpokladám neúmyselné.

          • Juro
            Juro komentoval
            Upraviť komentár
            Nikoho nezavádzam a neklamem. A už určite nie zámerne. Fisker nemá Typ 2 zásuvku na aute. Prečítajte si ešte raz môj príspevok.
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #8
          Vôbec nejde o Fisker, skúšali sme to aj s inými autami, NEJDE TO !!!!!

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #9
            Ja osobne som videl aj iné značky nabíjať. Takže IDE TO !!!!
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #10
              Skúšali to na Nissane Leaf, VW up, aj Peuguot ion, nešlo to. Áno, je pravda, že tam tie autá stáli, signalizovalo im to, že sa nabíja, ale po polhodine sa nič nenabilo. Proste nejde žiadny prúd. Ak mi niekto ukáže v reáli, že to ide aj na inom aute ako Tesla, tak budem rád.
              Ja osobne mám adaptér od pána Kubiša a na iných staniciach fungoval.

              Komentár

              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                #11
                Tesla wallbox, ktory sa pouziva v programe "Tesla destination charger" je technicky rovnaky AC nabijaci konektor ako mobilny konektor dodavany k Teslam (rozdiel je len vo vykone - 22 versus 11kW) a kedze pred par dnami tu bol prispevok ako Lubos G. nabijal Ioniq pomocou Tesla mobilneho konektora, je to dokaz, ze Tesla konektorom ide nabijat aj ine BEV ako Tesla.

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #12
                  Treba si to reálne vyskúšať na mieste a uvidíte, že to nejde. Tesla to má pravdepodobne nejako softvérovo blokované. Neviem kde nabíjal Ľuboš..., ale v Miragi to nefunguje.

                  Komentár

                  • enfko
                    Member
                    • Dec 2014
                    • 183

                    #13
                    Uz som to tu rozoberal. Pokusim sa znova. HPWC v2 alebo ak chcete Tesla Destination Charger (taky , aky je v OC Mirage) ma sice standardizovany Type2 konektor, ale tam kompatibilita s inymi autami ako je Tesla konci.
                    Tato nabijacka dokaze komunikovat s autom na vyssej urovni ako je standard EVSE. Vie z auta napriklad vykomunikovat SoC (state of charge, cize na kolko % je bateria auta nabita). Toto sa vyuziva, ak su zapojene 2 HPWC za sebou a je potrebne "pridelit" vacsi nabijaci vykon autu, ktore je viac vybite. Toto asi v OC Mirage nie je, kedze oba HPWC dokazu ist subezne 22kW - nie je potrebny load balancing.
                    Odlisnost medzi standardnymi AC 3-fazovymi nabijackami s Type 2 konektorom je teda v komunikacii s autom.
                    Dokaz c.1 - HPWC Tesla API vidi ako "ACSingleWireCAN" .Tento typ som nikde inde pri AC nabijackach (UMC alebo lubovolny stojan ABB, Efacec) nevidel.
                    Dokaz c.2 - Z instalacneho manualu pre Tesla HPWC: "The High Power Wall Connector is designed only for charging a Tesla vehicle (excluding Tesla Roadster). Do not use it for any other purpose or with any other vehicle or object."
                    Dokaz c.3 - Na zamyslenie. Tesla Destination Charging je program, kde mozete/mohli ste ziskat az 2 HWPC do hotela, nakupneho centra a pod. zdarma. Preco teda ocakavame, ze Tesla otvori svoje HPWC aj pre ostatne auta ?

                    Technicky nabijat ine auta ako Tesla na HPWC urcite mozne je, ale nie ziadnym pasivnym konektorom/redukciou.
                    V Holandsku je firma, ktora dokaze komunikovat s HPWC (pravdepodobne spravili reverse engineering signalizacneho protokolu) a videl som u nich nabijat Renault ZOE cez HPWC. Takisto vedia HPWC pripojit k solarnemu systemu a inteligentne regulovat HPWC nabijaci vykon podla aktualneho vykonu solarneho systemu.

                    Namiesto dotahovania sa, by som navrhoval, aby ste ziskali oficialne vyjadrenie z Tesly, ci to mozne je alebo nie je. Juro , Stano Kurek , nemal by to byt pre vas problem, kedze mate k Tesle velmi blizko.
                    Naposledy upravené enfko; 12-12-2016, 08:22.

                    Komentár

                    • Stano Kurek
                      Administrator
                      • May 2014
                      • 278

                      #14
                      INFO: uz sme to v Tesla Vienna overovali, odpoved bola ze ano, nabjat sa mozu aj ine elektromobily, skusim to overit este raz, ci neprislo k zmenam, ....
                      PS: ja osobne mam momentalne viacere rodinne povinnosti preto niektore kativity odkladam, aj v Mirage bude kompletne oznacenie nabjania, ai.
                      dakujeme za pochopenie, pracujeme dalej,
                      Stano

                      Komentár

                      • 1fisker
                        Senior Member
                        • Aug 2014
                        • 1542
                        •   

                        #15
                        Zbytočná diskusia, nefunguje to. Teória je jedna vec, prax druhá. Ale ako som povedal, nech mi niekto v reáli na mieste ukáže v Miragi ako to ide.

                        Komentár

                        Pracuje...
                        X