Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

e-bike DIY

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Maco7
    Member
    • Nov 2018
    • 84
    •      

    #16
    Tak dnes mi dorazili 2ks RadRhino , prvy som poskladal a zapinam a nic .... no nejde .... druhy som posladal a ide . Takkze teraz babo rad.. idem pokukat kable , skontrolovat vsetko a hadam tu chybu najdem na tom prvom... tie balony , fat plaste su naozaj obrovske !! ... ale inak celkovy dojem zatial ok, vyzera robustne aj na tvrdsie zaobchadzanie ... uvidime

    Komentár


    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      mas klucik v bateri v spravnej polohe (ignition) ? je tam poloha vypnut / zapnut / vytiahnut

    • Maco7
      Maco7 komentoval
      Upraviť komentár
      hej mam , ten druhy mi ide a tam mam ten klucik tak isto zapnuty. skusam hladat chybu dalej....

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      nebude to uplne terno s kvalitou, mne sa moj tez uz 2x nechcel zapnut s error 25 - maintain, restart nastastie pomohol

    • Maco7
      Maco7 komentoval
      Upraviť komentár
      No, po 3hodinach , nejde.... neviem najst chybu , kable a bateria je ok, asi riadiaca jednotka je mimo , ale tu neviem odskusat.... nic to , uz som im pisal reklamaciu , tak som zvedavy ako to poriesime....

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      Maco7 teoreticky vies pouzit RJ z toho co ide, bude to asi najskor v nej

    • Maco7
      Maco7 komentoval
      Upraviť komentár
      hej, to aj mna napadlo , postupne som vyskusal prepojit display s ovladacom na ten co ide a tak som ho odskusal , ze to tlacidlo a display je ok, funkcny, potom reku vyskusam riadiacu jednotku ale tam odpojis len 2 kable a dalsie dva su na pevno .... musel by som to vyvliect z ramu , az od brzd... a to sa mi nechce , je to dost na tesno . neviem ci by to slo spat... uvidime co odpisu .
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    #17
    https://www.amazon.de/CHAOYANG-beric...f=cts_sp_1_vtp

    Co hovorite na tieto, cista cina, trochu sa bojim ci nedostanem defekt po par km

    Komentár

    • Maco7
      Member
      • Nov 2018
      • 84
      •      

      #18
      Tak a konecne to ide ! Spravil som to . Po maily ktory som pisal predajcovi mi poslali , ze na 99% mam skontrolovat konektor na kabli , ktory je zasunuty v rame ! Tak ten som nevidel pri kontrole , ani ma nenapadlo , ze konektor zasunu do ramu. Kabel som vytiahol z ramu a ?.... jasneeee... odpojenee.... tak som to zapojit, zapol bateriu , podrzal mode 2s a ?? .. IDEEEE to ... Aspon tak , ze my vedeli pomoct... inak ten kabel tam dostat spat...no to je na maslu..... ... ale hlavne ze to ide a je funkcne !!! Takze ak nabuduce ani vam to nepojde, tak toto bude na 99% ta chyba ! Rozpojeny konektor v rame !!!! Inak ten kabel je tam dobre napnuty , hlavne ked tocim volantom , sa moze znovu rozpojit.... mohla tam byt srobovacia hlavica a bolo by po probleme...

      Komentár


      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        no pekne, super ze pomohli, palec hore supportu. Daj vedet pocity z biku, moj fachci slusne, som doma z roboty za 40 minut (25 km) a dobije sa mi za 6h skoro naplno. Hneva ma ta zadna brzda, musim ukeca nejaky servis nech mi to vycentruju..ak sa mi bude scet

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Teq, čo sa týka zadnej brzdy, skusil si pozrieť ten odkaz na návod ako som Ti dal vyššie ? Mne tiež začala pískať a je to veľmi jednoduché - brzda sa "centruje" na kotúči jedným strieborným inbusom zprava bicykla - cez špice. Je tam šrób, ktorý kliká - stačili mi dva kliky v smere hodinových ručičiek a piskot, zapieranie o doštičku zmizlo.
        Tiež ak brzda zaberá moc vysoko - hneď na začiatku páčky, stačí povoliť inbus vľavo pri konci lanka a lanko troška uvoľniť a zasa zatiahnuť, aby páčka zaberala v strede. Trocha to oddiali doštičky a uvolní ďalšie miesto kotúču.

        2 minúty roboty a piskot je preč, dal som 15 km a nič. Tiež to pomohlo piskotu pri brzdení, už brzdí ticho ako predná brzda, lebo vtedy vždy najprv zapískal a až potom brzdil.

      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko nevidel, teraz som to o jeden click posunul a uvidime, cesty su mokre tak to teraz nepocut, ale brzdenie sa zda byt uz rovnomernejsie, vdaka.
    • Maco7
      Member
      • Nov 2018
      • 84
      •      

      #19
      Chcem sa spytat, to predne svetlo na tom Radrhino svieti stale ked zapnete bike? neda sa vypnut????

      Komentár


      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        neda, pokial teda nevytiahnes kabel. Je na nom ale take posuvne chujutko, ktorym mozes zatienit / odtienit svetelny senzor a svetlo potom reaguje na vonkajsi jas

      • Maco7
        Maco7 komentoval
        Upraviť komentár
        Teq Diky za info , skoda ze sa neda vypnut. ale skusim to posuvne chujitko... to som si vsimol , som myslel ze sa s tym da vypnut svietidlo , ale neda.... skusim ten svetelny senzor . vyskusam to
    • Maco7
      Member
      • Nov 2018
      • 84
      •      

      #20
      Inak ak by niekto chcel , mam ten jeden Rhino na predaj , cisto novy . Jeden si nechavam a jeden by som predal 1700€ . Nemate zaujem? Odber mozny ihned.

      Komentár

      • pablito318
        Junior Member
        • Oct 2019
        • 1

        #21
        Maco7, ahoj. Ako sa môžeme skontaktovať, odkiaľ si? Som starší a neviem moc pracovať s PC , ale ten bicykel, ktorý ponúkaš sa mi vidí a zvažujem jeho kúpu. Toto je moja mailová adresa pablofreeedom@gmail.com

        Komentár


        • Maco7
          Maco7 komentoval
          Upraviť komentár
          pisal som mail , ospravedlnujem sa za neskorsiu reakciu ale nebol som tu na fore .
      • Teq
        Teq
        Member
        • Nov 2017
        • 240
        •   

        #22
        Zdravim Pani

        Zistoval niekto ci sa da novy RadRunner odblokovat na 750W a 40 km/h?
        Inac moj RadRhino sluzi dobre, uz mam cez 1500 km, retaz je stale OK, bike sluzi vyborne len brzdy su trochu slabe, uvazujem nad upgradom na hydraulicke

        Komentár


        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Ja mám už 150 km a tiež bez problémov.

          Myslíš že RadRunner má tiež 750W motor pre EU ? Krútiak píšu u oboch modelov 80Nm, žeby ?

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          podla mna ma ten isty motor...bolo by pre nich jednoduchsie to len softwarovo obmedzit. Nevyzeralo by to tak isto

        • Maco7
          Maco7 komentoval
          Upraviť komentár
          Ja som ssvoj tiez odblokoval , ide max 40km /h , mozno by siel aj viacej ale zacne ho blokovat. Inak spokojnost super, dobre ovladanie , pohodlna jazda , chodim snim aj po terene, aj na ryby .. Zatial som spokojny .

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          tiez som spoko s RadRhinom ale teraz som hovoril o RadRunner, kory je predavany ako europsky shit, nevieme ci sa da odblokovat

        • Maco7
          Maco7 komentoval
          Upraviť komentár
          Aha , ok. No ten RadRunner asi nic moc, s tym 250W motorom to bude cajove.... pochybujem ze by tam davali 750W a blokovali na 250 .. aj cenovy rozdiel je iny.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Nedalo mi to a urobil som prieskum po bicyklových fórach. Podľa väčšiny "znalcov" je tam rovnaký 750W motor ako v US verzii ale kontroller motora je preprogramovaný - má iný firmware. Buď treba kúpiť nový kontroller s displejom na väčší model alebo schopnejší čo vedia meniť firmware, si ho môžu zmeniť ale to ešte nikto nepíše že by dokázal, takže skôr prvá možnosť. Jednému majiteľovi sa podarilo cez displej nastaviť maximálne 30 km/h a toľko mu aj ide, ale viac nie, súvisí to s obmedzením controllera. Dispelj s kontrollerom je okolo 200€, čo dosť navýši cenu bicykla ...

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          veru, cize rad runner sa pre nas neoplati, rhhino to vyhrava na celej ciare. este je pri runneri aj nevyhoda toho ramu, na nosice na autobusoch / autach by sa to nedalo vobec upevnit. Moj Rhino som pohodlne vyriesil a mozem si ho vozit bez problemov. Co by som ale pristal je vacsia bateria, casto krat musim ist na level 3-4 aby som dosiel do roboty
      • Teq
        Teq
        Member
        • Nov 2017
        • 240
        •   

        #23
        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_20191108_164653_798.jpg
Videní:	557
Veľkosť:200,0 KB
ID:	43928

        Rad Rhino ma dnes 2000 km, tak aj ked este nebola retaz uplne zla, tak ju idem vymenit nech posetrim kazetu. Nova z Decathlonu je trosku kratka, ani nedam najlahsi prevod
        Tak ked bude niekto menit retaz, povodna ma 155 cm.

        Komentár

        • Teq
          Teq
          Member
          • Nov 2017
          • 240
          •   

          #24
          No zadna guma zodrata az po plast, stuple uz nema v strede ziadne, vydrzala 2500 km. Brat tu istu za 50 eur sa mi moc nechce, nie je to primarne na asfalt a rychlo sa derie..
          Netusite kde by som zohnal na tento bike plaste? Nasiel som jedine v US a to by vyslo velmi draho

          Komentár

        • Teq
          Teq
          Member
          • Nov 2017
          • 240
          •   

          #25
          Radrhino s cestnymi plastami, este som doobiednal Slime cyklo lebo nemaju vyplet proti defektom ako mali povodne Kendy, ktore ale vela nevydrzali.
          Nove su tichucke, pohodlne a lahke.
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20191127_183700.jpg Videní:	0 Veľkosť:103,9 KB ID:	44978 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20191129_103640.jpg Videní:	0 Veľkosť:156,0 KB ID:	44979 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20191129_103631.jpg Videní:	0 Veľkosť:227,7 KB ID:	44980 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20191129_103648.jpg Videní:	0 Veľkosť:195,4 KB ID:	44981

          Komentár

          • Teq
            Teq
            Member
            • Nov 2017
            • 240
            •   

            #26
            Zdravim pani, RadRhino ma uz 4200 km a jazdi stale vyborne, v tychto casoch ked sa chce clovek vyhnut MHD a kontaminacie kabiny auta je to na nezplatenie na chodenie do obchodu.
            Ako pozeram ale uz nie je na stranke https://radpowerbikes.eu/ k dispozicii 750W verzia, iba velmi biedna 250W, ktoru si neviem predstavit ze by zvladla tahat tento tazky ale velmi pohodlny bike.
            Myslite, ze by sa to dalo odomknut? Dali tam fakt slabsi motor alebo to len softwarovo okresali

            Komentár


            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              idete dvaja? alebo s bicyklom do obchodu? tuná sa nesmie pustiť z ruky, lebo ...

            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              no ja som v rakuskej dedinke...tu necham dva elektrobiky pred obchodom a js vozikom nezamknute a nikto sa ich ani nechyti

            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              vidno, že hranica je zatvorená a slovenskí zlodeji ...
              bolo mi to divnô.
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            #27
            Neviem či si si všimol, ale urobili aj nový https://www.radpowerbikes.com/produc...-commuter-bike , ktorý osadili motorom z toho užitkového bicykla predávaného aj v EU, ktorý sa vyznačuje rekuperáciou. Keďže sa vozím prevažne v kopcovitom teréne, tak mi tá rekuperácia aj chýba, keď si predstavím koľko energie ide stále do bŕzd.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár


            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              nevsimol ale wau, ten vyzera super. ovela trvacnejsi hub...ale v EU to asi nekupime, v EU obchode nie je
          • Maco7
            Member
            • Nov 2018
            • 84
            •      

            #28
            Ak by dakto chcel , mam jeden novy 750W na predaj , kupoval som 2ks , s jednym jazdim doteraz a ten druhy mal byt pre otca, ale kupil si male elektricke Zero a preto ho predavam . Je nejazdeny , novy , zlozeny a odblokovany . 1690€ ihned k odberu. Este je stale volny a na predaj...

            Komentár


            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              si ho stale nepredal? aspon mu trochu vybi bateru na cca 50% aby nedegradovala.

            • Maco7
              Maco7 komentoval
              Upraviť komentár
              Teq hej , este ho mam stale odlozeny v garazi , bateria je na 60% , tak som ju eechal a sem tam to zapnem a skontrolujem. ... Nema nik zaujem?

            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              kupujte kym je...lebo taky uz nekupite, koli stupidnym europskym zakonom ohladom ebikov...az sa mi zaludok dviha ked to citam, tak genialny sposob transportu takto kriminalizovat a obmedzovat

            • Joe79
              Joe79 komentoval
              Upraviť komentár
              Teq prosim Ta aka je maximalna nosnost bicykla? Dakujem

            • Maco7
              Maco7 komentoval
              Upraviť komentár
              Joe79 je tam pisane na zataz pre 130kg .

            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              ano, ja 100 kilovy chlap na nom chodim s 30 kg nakladom bez problemov
          • Teq
            Teq
            Member
            • Nov 2017
            • 240
            •   

            #29
            Tak mi odpisali z RadPowered bikes, viem ze som az moc uprimy a pytam sa ich hranicne veci, ale aj tak to stoji za pokus :


            "Thanks for reaching out.

            We have decided to permanently discontinue the RadRhino 750W. It has proven difficult to get all the benefits from a 750W bike in Europe under the L1e-A vehicle category. We have found that the regular 250W is a better fit for Europe. The 250 W unfortunately can not be modified, but still has enough power and similar torque (80 Nm)."

            Nedam sa odbit a pytam sa este raz.
            Ak aj tak bude negativna odpoved, aj tak by stalo zato kupit 250W radrunner napr, a skusit vymenit riadiacu jednotku, popripade aj motor, ked bike toto stylu a univerzalnosti sa len tazko hlada.

            "

            Thank you for your response.

            Thanks to rad power bikes I did not have to DIY another ebike, as per frustrating European laws it is almost pointless you usefully operate an ebike...
            My 1st ebike is a DIY with 700W peak motor that I have operated without accident or issues with the law for over 10 000 kms, as I live in a rural area and ride responsibly.
            But as you can imagine, it can be quite a challenge to have budget friendly DIY ebike, that does not break or wear out too often, as its components are not really ment for such operation.

            Hence I ask you, since RadRhino and other ebikes you have use 48V batteries, it is quite hard to believe the motors are only 250W (Even 500W systems use just 36V) is it really not possible to ship / sell US version of your products?

            And if not and I am correct about the motors, would replacing the controller for 750W do the trick?
            I really enjoy your products and do not want to be forced to make another DIY Ebike in the future...


            Thank you for understanding."


            Nie som expert, ale zda sa ze pouzivaju tento motor, neviem ci sa da kupit samostatne len bafang controller, ale pri najhorsiom je to 220 eur naviac a clovek ma nahradny motor

            https://www.amazon.de/-/en/dp/B01KJK...7485668&sr=8-1


            Edit : nasiel som aj len controller, kedze na tom amazon motore nie je uvede ci ma aj controller.

            https://www.ebay.com/itm/Bafang-48V-...sAAOSw3v5Yo8-D





            Naposledy upravené Teq; 21-04-2020, 17:34.

            Komentár

            Pracuje...
            X