Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bateriova revolucia je tu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Bateriova revolucia je tu

    Myslim, ze zazivame dobu, ktoru sa nebojim nazvat bateriovou revoluciou.
    Nielen vyrobcovia dopravnych prostriedkov sa uz vazne zaoberaju bateriovymi nahradami fosilnych vozidiel.
    Aj bezne zahradne stroje, ktore boli doteraz len v fosilnej verzii, alebo elektricke na predzovacku, dostavaju svoje rovnako vykonne bateriove ekvivalenty.
    Donedavna som neveril, ze napriklad zahradna kosacka na bateriu moze byt plnohodnotnou nahradou benzinovej. Kamarat mi ukazal ako kosi svoj perfektny travnik bateriovou kosackou, no este som neuveril. Az som si pozical predvadzaciu kosacku a bez problemov pokosil mesiac nekoseny burinotravnik, bolo mi to jasne.
    Uz mam kosacku aj krovinorez na baterie a predlzovacka je na dochodku. Chystam sa este dokupit retazovu pilu a noznice na zivy plot. Vsetko ma rovnaku bateriu. Ku kosacke som dostal dve, pouzitelne aj k ostatnemu naradiu rovnakej znacky. Zatial sa bateriove zahradne naradie nevyrovna najvykonnejsim benzinovym, ci predlzovackovym modelom, ale mna svojim vykonom presvecilo. Cena je tiez zatial dost vysoka, ale ukazal som bateriovu kosacku a krovinorez dvom kamaratom a uz ich maju aj oni
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    #2
    Kolko ti to vydrzalo kosit na jedno nabitie a kolko si to musel nabijat? Aj kosacku aj krovinorez.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Mam Bosh Rotak 43 LI - je to akumulátorová kosačka s 2 akumulátormi (kazdy 4Ah/36V)
      http://www.bosch-sk.sk/vyrobok/rotak...atormi?cid=121, na internete su nejake videa, ale tie ma nepresvecili... Az realne kosenie neudrzovaneho travnika ma presvecilo. Kapacta 4Ah/36V sa zda byt mala, no prekvapi ako dlho vydrzi. Kosacka je lahka, podstatna cast vahy je pokosena trava v kosi. Zatial co sa jeden akumulator pouziva, druhy sa nabija.
      Mne staci jeden akumulator asi na 4 are tyzdnovej travy. Krovinorez potrebuje menej energie ako kosacka. Treba vyskusat osobne. Ja mozem len povedat, ze som bol pozitivne prekvapeny. Aku sa nemusi nabit uplne, moze sa pouzivat aj ciastocne nabity - je to podobne ako pri inych lipo clankoch, Nenabijanie doplna setri aku a posledna stvrtina nabijania trva dlho pricom sa clanky dost zohrievaju..
      Kosenie bez predlzovacky je zabavnejsie, bezpecnejsie a rychlejsie.
  • romiix
    Member
    • Oct 2015
    • 82

    #3
    Aký výkon má tá kosačka a krovinorez? O aký konkrétny typ krovinorezu ide? Stíhajú sa náhradné batérie dobiť skôr ako používané vybiť?

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Bosh vykon neudava. Pocitovo sa aku kosacka sprava ako cca 1kW, no kosi lepsie a hlavne vysava ovela lepsie, lebo nema 3000ot/min (minus sklz ako predlzovackove 50hz/230V kosacky) ale 3400ot/min. Motor s permanentnymi magnetmi riadi elektronika - pretazit tak az elektronika vypla sa mi ho podarilo len ked som naschval vbehol do vysokej buriny v lese.
      Ja mam pomalu nabijacku - nabija 4Ah dve hodiny, no mne by stacila aj este pomalsia, mne na kosenie celej zahrady (cca 4are travy) staci jeden akumulator. (pritom mam dva). Existuje rychla nabijacka, ktora dostatocne nabije 4Ah za pol hodiny - to by sa malo stihnut dobit pocas pouzivania.

      tu je sortiment 36V zahradnych bateriovych Bosh
      http://www.bosch-naradie.sk/akumulat..._539_1442.html

    • romiix
      romiix komentoval
      Upraviť komentár
      A ten krovinorez?
      Napr. BOSCH ROTAK 43 Ergo Flex má PRÍKON 1,8 kW.
      Kosačky s týmto záberom majú okolo 3,5 HP (2,6 kW). To je obrovský rozdiel.
      Aj keď, faktom je, že elektromotor má inú charakteristiku a nestratí krútiaci moment tak ako spalovák.

      Na výkon sa pýtam hlavne kvôli batérií. Je tam 36V4Ah batéria - 144 Wh. Ak by to malo fungovať ako cca 1 kW kosačka, pri zanedbaní strát by bol výdaj z batérie 7C. Ak mám dobré info, bezpečné je max. 6C. Preto sa mi nezdalo, že by to mohlo byť použiteľné. Ak je to napriek tomu tak, rád sa mýlim

      Doma premýšľame nad výrobou aku raidera, alebo na začiatok krovinorezu, takže relevantné informácie ma vždy zaujmú.
      Vďaka!

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Presne ako vy som uvazoval aj ja, slabych 150Wh som povazoval za zly zart a bolo mi dlho jasne, ze taku hracku urcite nechcem.
      Bosh tie kosacky vyraba uz dva roky a ja vidiac tych 150Wh som dva roky nebol ochotny si ju ani len vyskusat.
      Az dokedy mi o svojich dojmoch nepovedal kamarat, co dve take uz dva roky pouziva - jednu doma a druhu na chate (akumulatory nosi zo sebou). Predajca mi predvadzaci kus zohnal od Bosha na vyskusanie. Mohol som s nou kosit co som chcel. Bolo to prekvapive.... Chapem. ze neverite.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Zle som sa vyjadril - nie krovinorez, ale len strunova kosacka - skusal som velku burinu, ide, no nie hruba a sucha....predsa je to len lanko - aj ked nejake odolne karbonove. Na benzinovy krovinorez s zeleznym trojzubcom samozrejme nema. Ale predpokladam, ze je to len otazka casu. Vyrobcovia si nechcu kanibalizovat svoje standardne vyrobky, preto su aku stroje tak predrazene.

    • romiix
      romiix komentoval
      Upraviť komentár
      To je v pohode že ide iba o strunovú kosačku, železný kotúč používam zriedka. Lanko stačí. O akú kosačku teda ide v prípade strunovej?
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    #4
    Len, aby to nedopadlo takto:
    https://www.aktuality.sk/clanok/4887...mpaign=HP-new2

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      chybicka se vloudi...
      Mne aj piatim mojim kamaratom, ktory si kupili akumulatorove kosacky bosh funguju kosacky aj strunovky druhu sezonu bez problemov. Ja kosim 2xtyzdenne cca 300m2.

    • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      Ja mam kosacku BOSCH uz 8 rokov, mam k tomu dve baterie, ktore funguju uplne bezchybne az doteraz, dokonca by som povedal, ze ani ich kapacita neklesla. Skor som musel menit veci na kosacke (noz na travu).
  • romiix
    Member
    • Oct 2015
    • 82

    #5
    Trochu to tu oživím. V lete som kupoval aKU kosačku https://www.mountfield.sk/aku-struno...m-24v-1aku3002 s dvomi baterkami a plná spokojnosť.
    Benzínový krovinorez som použil iba raz, na údržbu zanedbanej časti pozemku železným kotúčom.

    Komentár

    Pracuje...
    X