Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Dovoz zo Švajčiarska

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Dovoz zo Švajčiarska

    Ospravedlňujem sa, možno to sem nepatrí, ale viem, že je tu dosť šikovných ľudí, ktorí vedia odpovedať. Chcem si kúpiť vec v hodnote asi 1800 eur zo Šv. (nie je to auto) a myslím, že sa u nás bude musieť zaplatiť clo aj DPH. Alebo len DPH. Ale neviem ako to funguje.
    Predajca mi napísal toto, ale tomu sa nedá veriť, písal som mu, že som zo Slovenska:
    "The item is located in our Switzerland warehouse already so it will be shipped out by DHL. There is no import tax or extra cost after the item is delivered. So please feel free to place an order"
    Ďakujem
  • matchke
    Member
    • Apr 2015
    • 328
    •   

    #2
    Ked to pojde cez DHL, tak to asi aj u nas preberie DHL. Ta ta potom vyzve (asi listom), ze v ich colnom sklade v BA je zasielka pre teba a ponukne ti za poplatok colne konanie. Bude na tebe ci to nechas na nich alebo sa s tymchces trapit sam. Ja som takto doviezol autoradio s Ciny a kedze stalo 180€, nechcelo sa mi davat 30€ za preclenie, takze som si ho spravil sam. Podotykam, ze to vobec nebolo trivialne. Colnici ti nic neporadia (najma spravny kod tovaru) ani ako sa robi s CEPom, lebo nesmu. Nie je to v ich kompetencii a vraj by tim brali kseft spediterskym firmam.

    Ak to nechas na DHL, podpises im plnu moc na colne konanie v zastupeni a za par dni sa k tebe dostavi kurier aj s tovarom a ty uhradis colny dlh (kurierovi platba kartou). Tot asi vsetko. Kedze ide o Svic, tak oni su mimo EU a teda aj colnej unie. Da sa teda ocakavat, ze nejake clo tam bude a DPH urcite.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ak mas aktivovany el. obciansky, da sa to vsetko urobit z pc-cka.
  • matchke
    Member
    • Apr 2015
    • 328
    •   

    #3
    Ano. Na to som zabudol. Ak to chces sam, tak inac ako cez CEP financnej spravy to nejde a musis mat teda aktivovany elektronicky obciansky aj s el. podpisom.

    Komentár

    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #4
      Tak ako to napísali to znamená, že dodávateľ platí aj clo a DPH.
      Ak ti to predali s dopravou na SK tak by to tak malo byt a DHL si tu SK DPH s pripadne clo vyrovná s dodávateľom.
      To je platobná podmienka DDP (Delivered Duty Paid).
      V tomto prípade by tá cena mala konečná bez dalších nákladov.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ešte dodám že som takto objednával nahradne diely z USA na Fiatku od Amazonu a oni v tej cene “dopravy” na SK mali aj našu DPH a clo (odhad výšky poplatkov v skutočnosti) a poslali to DHL a ti mi to už len priviezli. Akurát chcelo DHL po mne aby som im po slovensky povedal čo sú tie diely aby to vedeli zaradiť do colnej nomenklatúry.
        Ešte som dostal zopár EUR spať od Amazonu ako vyučovanie po zrátaní reálnych colných poplatkov.
        Spýtaj sa ich, či tá dodávka je pre teba s dodaním DDP ( čo znamená, že dodávateľ plne hradí všetky poplatky spojené s dopravou a preclenim vrátane DPH). Ak nie tak musíš preclievat sám, čo teda vôbec nestojí za tu námahu a radšej to nechať spraviť tým čo sa tým živia.
    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      #5
      Podla oficialnej stranky Financnej Spravy
      Podľa colných predpisov môže byť od cla oslobodená zásielka nepatrnej hodnoty, ktorej hodnota nepresahuje 150 EUR. Avšak podľa daňových predpisov môže byť od DPH oslobodená zásielka nepatrnej hodnoty, ktorej hodnota nepresahuje 22 EUR. V praxi to znamená, že zásielka, ktorej deklarovaná hodnota je napr. 40 EUR môže byť oslobodená od cla, ale DPH musí byť platená v plnej výške zcolnej hodnoty tovaru (hodnota tovaru a náklady na prepravu, poistné a pod.).
      Ludi co su vysoko IT gramotni a maju vela casu na studovanie navodov (a tie realne v tomto pripade existuju) by som od vyplnenia CEP neodhovaral. Uciaca krivka je tu sice strma ale podanie je zadarmo (zaplatili sme si to vsetci z dani) a kto touto skuskou ohnom prejde, uz nikdy nebude ochodny platit colnym deklarantom poplatky za vybavanie colneho konania.
      Okrem toho, elektronicke sluzby budu o chvilu na vsetko. To chcete zakazdym zhanat niekoho kto vam vyplni elektronicky formular? Na danove priznanie platit uctovnicku, na colne konanie speditera, na dan z nehnutelnosti ???

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Presne tak, odhovaranie od vyuzivania akelkolvek elektronickej sluzby len sposobuje radost oligarchom, ktori dostali kralovsky zaplatene a nevyuzivana sluzba ani nemusi poriadne fungovat, netreba ju servisovat, vymienat vadne diely a t. d. Preto ja vyuzivam vsetko co sa da, aj ked na prvy krat je to niekedy pracnejsie a niekedy treba volat call centrum, no aj call centrum bolo zaplatene a treba ho vyuzivat.
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #6
      Veľmi pekne ďakujem za podrobné vysvetlenie, ale takto zložito som to ani nepotreboval. Pre mňa je záver jednoduchý - ak mám platiť clo a DPH pri dovoze tej veci zo Švajčiarska, tak sa mi to neoplatí kupovať. To je všetko. Tá vec sa dá kúpiť z inej krajiny EÚ za konečnú cenu, ktorá bude výhodnejšia.

      Komentár

      Pracuje...
      X