Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 123456789
    Junior Member
    • Feb 2020
    • 4

    Su aj ludia ktori maju opacny problem. Objednane auto je uz vyrobene a dodane na predajnu ale bez zmluvy o dotacii ho nemozem vyplatit, kedze by mi ju nepreplatili. Teraz je zaplatena zaloha a predajca je ochotny pockat (otazne je dokedy), ale kedze na dotaciu nieje ziadny zakonny narok, tak aj ked splna clovek vsetky podmienky a vsetko vyplnil nieje jasne co spravi komisia a kedy a clovek netusi na com je. SIEA neodpoveda na maily uz 2 tyzdne a dovolat sa tam sa mi nepodarilo. Aj keby ano tak neocakavam ziadnu konkretnu odpoved do telefonu a aj podla ich podmienok je akakolvek telefonicka informacia brana ako neoficialna.

    Este aj tie lehoty si kazdy vyklada po svojom a je tam samozrejme aj klauzula o tom ze sa mozu lehoty predlzit ked sa im bude chciet.
    SIEA si mysli ze maju 40 dni na administrativne overenie (odpoved v maili od SIEA :Na administratívnu kontrolu žiadosti a protokolárne odovzdanie žiadosti poskytovateľovi MH SR máme lehotu 40 pracovných dní od riadneho oficiálneho podania žiadosti.Zverejnenie zoznamu schválených/neschválených žiadostí bude uverejnené na stránke MH SR.) ale pritom v bode 10.3 sa pise nieco ine. Poskytovatel je ministerstvo takze by to malo byt aj s overenim komisiou max 40 pracovnych dni DOKOPY a informaciu musia dorucit priamo ziadatelovi.
    Ten ich zoznam na stranke tam moze byt az po dalsich 30 dnoch od zasadnutia komisie takze cakat na zoznam nedava logiku.

    Takze SIEA ma realne iba par dni na to administrativne overit ziadost a ihned ju poslat na ministerstvo a potom ma komisia zasadnut (bez lehoty) a do 10 dni od zasadnutia komisie oznamit vysledok ziadatelovi aby sa 40 celkovych pracovnych dni stihlo.

    Nikto ale ziadatelov neinformuje o nicom co sa v medzicase deje alebo kedy komisia naozaj zasada, ziadne tlacove spravy ani nic. Je to uboha vizitka slovenska a toho ako to na slovensku funguje. (mozno mam iba ja smolu na administratora a niekto iny ma ine skusenosti a vie na com je ale moc tomu neverim)


    17. Informáciu o poskytnutí/neposkytnutí dotácie oznámi poskytovateľ žiadateľom do desať pracovných dní odo dňa záverečného rokovania komisie.

    28. Zoznam žiadateľov, ktorým bude schválená, resp. zamietnutá dotácia, zverejní poskytovateľ na svojom webovom sídle do 30 dní od schválenia, resp. neschválenia žiadostí.

    10.3 Poskytovatel informuje ziadatela o konecnom rozhodnuti o jeho ziadosti najneskor do 40 pracovnych dní odo dňa riadneho, oficiálneho podania kompletne a úplne vypracovanej žiadosti. (Podanej postupom podla jednotlivych bodov kapitoly 5. tejto vyzvy) Poskytovatel si vyhradzuje pravo uvedenu lehotu v odovodnenych pripadoch, predlzit.

    Komentár

    • stopo
      Member
      • Feb 2020
      • 31

      Vcera uz konecne zasadala komisia a preskymali 115 ziadosti. Avsak zatial sa nevie ci vsetky schvalili alebo su tam aj dake zamietnute.

      Komentár


      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        A co potom robila ta komisia co zasadala 29.1. ????

      • stopo
        stopo komentoval
        Upraviť komentár
        z toho co viem tak 29.1. nakoniec komisia nezasadala

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Skvele, ved naco sa ponahlat. Za 1.5 mesiaca preskumali 115 ziadosti, cize tymto tempom vsetky vybavia za 9 mesiacov. A posledny kvartal z roka este maju na tych co sa posunu v poradi. Kto este nepodal ziadost moze s kludom vyberat auto na kupu spomedzi konceptov. Urcite stihnu zaviest do vyroby kym sa MH rozhybe.
    • Spartakus
      Member
      • Mar 2017
      • 44

      Konečne začali!

      https://www.mojelektromobil.sk/dotac...eskova-sprava/

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Uz som myslel ze sa toho nedozijem...co moze znamenat toto: "Celý kontrolný a schvaľovací proces by zo strany komisie rezortu mal byť dokončený v priebehu tohto mesiaca."? Trochu tomu nerozumiem kedze Ziga by to mal podpisat buduci tyzden ak to chcu aj zverejnit. Ci to akoze myslia ze uplne vsetky vyhodnotia?

      • Spartakus
        Spartakus komentoval
        Upraviť komentár
        Ja myslím, že asi chcú všetky žiadosti vybaviť ešte pokiaľ sú tam 😆. Však všetko už spravila SIEA, tak na tom ministerstve by veľa roboti fakt už nemuseli mať. Len podpis a hotovo 😆. No som zvedavý!
    • Wilo
      Member
      • May 2019
      • 337
      •      

      Ak sa niekomu neusla dotacia tak chcem poukazat na bod c.12.6 vo volebnom programe SNS dotacia 10.000€ na nakup akehokolvek automobilu pre rodinu s 3 a viac detmi. No neber to. Ani trapnu nalepku mozno nebude treba. Akurat treba zohnat 3 deti a velky kus sebazaprenia pri kruzkovani

      Komentár


      • demo
        demo komentoval
        Upraviť komentár
        Hej, stačí aby:
        1. som si zohnal ešte jedno dieťa, a aby
        2. SNS mala viac ako 75 mandátov
        Si predstavte, že každá menšia rómska rodina s troma deťmi by chodila na novom aute

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        uz teraz ciganski vajdovia maju zlati biznis z nabijania olovenych baterii; keby sa este aj vyvazali na elektromobiloch, to by bol biznis neskutocny

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        posledny prieskum, SNS 5%
        https://public.flourish.studio/visua...sation/1392054
        snad to bude 4.9 a bude pokoj

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Wilo Nabuchat tri baby, by nemal byt problem. A o 9 mesiacov mozes ziadat dotaciu. A kua tam pisu rodiny, takze musis este prestupit na Islam a ozenit sa s nimi . Ale mozmo to moze byt aj rozvratena rodina ci pisu ze sporiadana? Len asi alimenty na tri deti budu drahsie ako splatka leasingu. Alebo aj nie, ak by si na kazde platil menej ako 185e, tak budes v pluse.

      • Marcel Pavlík
        Marcel Pavlík komentoval
        Upraviť komentár
        netreba žiadne smiešne pohyby s babami, stačí si zobrať chýbajúci počet z decáku a povedať profirodina!
        a teraz zbytočné uvažovanie. ak by bolo 50 dní, tak "nevieme" kto koľko má. takto nech počítam ako počítam, nik neposkladá nad 40%, takže iba ficovo nadanie zbúchať vládu z antagonistov ako minule!

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Vy tu chcete oplodnovat 3 baby a zlepovat vladu a ja som chcel poukazat cisto na progresivne zmyslanie kapitanovej SNS ktora by vam prispela aj na TMX bez zbytocnych stropov a nalepiek (/s)... tak kazdy si najde co potrebuje. Ci uz potesenie alebo vyhodny nakup

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Co tam po TMX, ale keby <>/Dacia predaval cinsky elektricky City K-ZE po 10tis ako sa zastrajali, tak by mala kazda taka rodina EV zdarma ktory by mohla nabijat za nakup. Normalne komunizmus v praxi.
    • Marcel Pavlík
      Member
      • Apr 2016
      • 138

      ale šak voľte kollára, dostanete prenájom auta bytu, ... a ten program nie je až tak idiotský ako dankove poukazy a dôchodok pre každého !

      Komentár

      • Vilo
        Member
        • Sep 2017
        • 129
        •   

        Pred týždňom som písal do SIEA, chcel som zistiť či a kam sa pohla hranica. Do dnešného dňa nemám žiadnu odpoveď.
        Kolega bol vyzvaný podať žiadosť 23.12.2019 a dodnes ju nepodal, snaží sa naťahovať čas, pretože auto, ktoré chce kúpiť sa ešte nepredáva. Dnes mu volali zo SIEA, že mu o 2 dni vyprši čas, či nezabudol na žiadosť.
        Tak to vyzerá, že sa venujú iba ľuďom nad čiarou, ostatných majú na háku.

        Komentár


        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Este neboli ziadne ziadosti zamietnute tak hranica sa nikam nemohla posunut. Vo stvrtok zasadala komisia a posudzovala prvych 115 ziadosti. Tento tyzden to maju zverejnit a potom sa uvidi kolko ludi nedostalo

        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Ja uz viac ako dva tyzdne cakam odpoved zo siea na moj mail...

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Preco tam nevolate? Vzdy ked som potreboval som zavolal a dostal odpoved.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Vobec nieje nutne ich vyrusovat volanim. Ja som im 2x napisal vecer mail (konkretne tej tetuske co mi poslala vyzvu na podanie ziadosti) a na druhy den mi zavolala a prijemne sme pokecali, mala pripravene odpovede na otazky z mojho mailu.

          Savi Ak ti neodpovedaju asi nie je mozne odpovedat na tvoje otazky, ako bolo povedane este niesu ziadne ziadosti zamietnute, tak sa nemalo kam poradie posunut. Uviedol si v maili pridelene cislo registracie a telefonne? Z nejakeho dovodu neodpovedaju pisomne (mozno pre nich pohodlnejsie, rychlejsie, mozno aby ich ludia nechytali za slovicka), ale radsej zavolaju.

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          Asi aj záleží ku komu ťa pridelili. Ja som sa väčšinou dovolal a ak nie, tak na email mi vždy odpovedala na druhý deň.
          Naposledy upravené Spartakus; 18-02-2020, 06:33.

        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Taur Predtym mi 2x odpovedali na druhy den, teraz je od nich ticho. Chcel som mat pisomne potvrdene, ci im prisla moja ziadost. Je to prilis zlozita otazka?

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Pani, nemozem si pomoct, no nazdavam sa, ze vase caste maily a telefonaty urychleniu vybavovania neprospeju, skor naopak.

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Caste ako caste... Je to dost subjektivne je to caste ked raz za mesiac chcem vediet v akom stadiu je moja ziadost? Je to jedina moznost ako ziskat nejake informacie kedze na webe sa neobtazuju informovat ludi...

        • Ivan91
          Ivan91 komentoval
          Upraviť komentár
          ja som este 29.1. posielal email administratorovi s otazkou ci sa k nemu ziadost dostala a ci je vsetko ok (netreba nieco dolozit).. zatial bez odpovede.. telefonicky som sa tam nedovolal..

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          jux Tiez si myslim, ze casto ich netreba obtazovat. Preto som im pisal maily (na zaciatku jeden a po sietich ttoyzdnoch druhy) a nie telefonoval, aby odpovedali v klude kedy budu mat cas. Oni si zvolili formu telefonatu a teta uplne v pohode volala bez stresu, este sama rozvijala rozhovor, mal som v oboch pripadoch akurat cas, tak som sa jej mohol venovat. Asi tam niesu v pracovnom strese, alebo som posobivy spolocnik na konverzaciu. Myslim ze brzdou nie je SIEA, ale MH tam to lezi a viazne ...

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Catchcash Nie je pravda, že sa hranica nemohla posunúť. Mohli byť predsa nejakí vyradení už neplatou registráciou alebo z iných dôvovdov. Nevolám tam, lebo ich nechcem otravovať, stačí mi, keď mi do pár dní odpíšu, keby som tam zavolal, možno by mi aj tak priamo nemohli odpovedať a museli by mi odpoveď odpísať.
          Taur Hranica sa mohla posunúť ako uvádzam vyššie a do e-mailu som uviedol číslo registrácie aj telefónne číslo.

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Vilo neviem co si mam predstavit pod pojmom neplatna registracia. Ak si nedal komplet dokumenty tak ti ziadost nezamietnu ale ta vyzvu aby si poskytol dodatocne dokumenty. Co sa tyka toho ze mohli byt zamietnute uz v stadiu overovania zo strany SIEA. Neviem ci som to spravne pochopil ale podla mna SIEA posle na MH SR vsetky ziadosti (aj tie co nesplnaju kriteria) aj s vyjadrenim ci ziadatel splnil/nesplnil podmienky. Samozrejme mozem sa mylit, nevidim im do hlavy len som sa snazil pouzit logiku

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Catchcash Asi som sa nevyjadril dostatočne jasne. Skúsim znova: Pod neplatnou registráciou myslím registráciu, ktorá neplatí, pretože nespĺňa základné požiadavky pre platnú registráciu.
          Neviem aké sú všetky podmienky, ale viem si predstaviť, že jedna z nich bude napríklad preklep v e-mailovej adrese - adresát nemôže dostať potvrdenie o úspešnej registrácii a SIEA ho nemôže kontaktovať aby vykonal nápravu.
          Som si istý, že nejaké neplatné registrácie sú a čiaru posunuli a rád by som vedel kde sa čiara aktuálne nachádza.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Vilo Ja som 4 sekundy za čiarou. Presne 21 v poradí. Podľa počtu cca do 30-35 aut (asi brali aj viac ako 1). Budem "neplatná registrácia", lebo ju odmietnem. Dám sem určite vedieť, keď ma SIEA osloví, aby ste mali info, či sa to hýbe.
          Naposledy upravené nick81; 19-02-2020, 12:08.

        • Ivan91
          Ivan91 komentoval
          Upraviť komentár
          @Vilo: moc sa to asi neposunulo, som tam dnes volal a moja ziadost "sa spracovava".. podaval som ju zaciatkom januara. povedali mi, ze oni ziadosti nezamietaju, iba to posuvaju na MHSR a oni rozhoduju co dalej.. vraj mozem cakat este 1-1.5 mesiaca na vyjadrenie..
          takze ak je to pravda, novych uchadzacov nebudu tak skoro oslovovat...

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          nick81 Perfektné, to bude určite užitočná informácia, keď nám to dáš vedieť, ďakujem.
          Môžem vedieť prečo si sa rozhodol registráciu odmietnuť?

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Vilo Nech sa neopakujem
          https://teslaclub.sk/forum/všeobecné...9490#post49490
      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        Pôvodne zverejnené od Savi Pozrieť príspevky
        Chcel som mat pisomne potvrdene, ci im prisla moja ziadost. Je to prilis zlozita otazka?
        Ak si poslal ziadost tak ako sa bezne posielaju dokumenty, teda elektronicky, alebo doporucene s dorucenkou, tak predsa uz davno mas oficialne potvrdenie ze tvoja ziadost bola dorucena.

        Komentár


        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Kedze som ziadost daval v 2 castiach, tak som chcel vediet, ci maju obe. Ziadost som daval elektronicky, no kedze mi potvrdenia zo sudu a z IP vystavili v papierovej forme, daval som ich na druhy den do podatelne. Po 2 tyzdnoch mi cez telefon nevedeli povedat, ci maju moju ziadost kompletnu a na mail neodpovedaju. Ty by si nechcel vediet ci je vsetko v poriadku?

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Na podatelni si si mal dat potvrdit prijatie pisomnosti na kopiach.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          nedavat cez podatelnu, ale buchnut sa po vrecku, dat na poste 1e za doporuceny list a vo vypise je presny cas aj datum prevzatia zasielky

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Aby to stratila posta a mal si omeskanie o neviem kolko dni? To urcite. Tiez som to tam zaniesol komplet cele osobne a vypytal som si potvrdenie o doruceni kde mi dali peciatku a podpisali sa. Ale ani to nie je zaruka ze sa to niekde nestrati kym sa to dostane na oddelenie na ktore ma

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          Odo mňa chceli ešte výpis z registra trestov. Tak som vybehol na poštu ho vytlačiť a hneď som ho aj doporučene poslal prvou triedou. Čas cca 16:00. Cez apku pošty som sledoval ako sa zásielka pohybuje. Na druhý deň o cca 7:30 prevzatie. O 9:00 som zavolal na SIEA, že by to tam mali mať a potvrdila mi, že áno už to má na stole . Inak panička veľmi ochotná ďalej diskutovať. Vôbec to nevyzeralo, že sa niekam ponáhľa
          Naposledy upravené Spartakus; 18-02-2020, 10:00.

        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          jux Potvrdenie mam samozrejme. Tyzden po podani ziadosti som sa informoval a napisali mi "Zatiaľ žiadosť neevidujeme, čo neznamená, že nebola doručená. Len čo bude žiadosť evidovaná v systéme, dám Vám vedieť." Odvtedy presiel mesiac a ziaden mail som nedostal, nikto mi nevolal a cez telefon mi nic nevedia povedat. Co by si si o tom myslel?

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Savi Maju na to 40 pracovnych dni, takze ak by mi nedali vediet po tych 40-tich pracovnych dnoch - potom by som sa informoval co je s tym.

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          No bol by som vytočený jak 👿.

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          jux to je pravda ale nestalo by sa prvykrat keby niekde nieco zapotrosili alebo na teba zabudli. Nevidim na tom nic zle sa pripomenut hlavne ked nemas ziadne info o tom co sa deje. Keby si mal cakat az do konca 40 dnovej lehoty velmi lahko sa moze stat ze stratis 2 mesiace.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        Savi - je to v súlade s podmienkami ?

        Ak sa podáva elektronicky, papierové prílohy majú byť oskenované a podpísané elektronickým podpisom a poslané tiež elektronicky.

        Alebo všetky papiere vytlačené a poslané písomne.

        O kombinovanom spôsobe som nečítal vo výzve.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Povodne som ich najskor oscanoval a podpisal elektronickym podpisom. No ked mi povedali, ze potrebuju originaly, tak som ich bol zaniest do podatelne.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Miro, malo by to tak byt, problem je, ze urady, co by davno mali pouzivat elektronicku komunikaciu maju stale nejake vynimky, ze nemusia...

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Kolega prave skusal poslat vypoved poistenia sice standardnym mailom ale .pdf-kom podpisanym KEP-om a zafungovalo to, poistovna to akceptovala.
          Cize elektronicky podpis sa da pouzit na podpisovanie dokumentov pri komunikacii medzi dvoma sukromno-pravnymi subjektami.
          Je smutne, ze oficialne schranky sa nedaju pouzit na komunikaciu medzi dvoma sukromno-pravnymi subjektami.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          odomňa im stačilo elektronicky - oskenované a podpísané zaručeným podpisom

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          ja som im volal, tetuska mi povedala, ze co mam elektronicky, to im treba elektronicky (IP) a co mam papier (sud) - to im treba dorucit papierovo - aby mali z oboch uradov originaly
      • Roberto
        Junior Member
        • Feb 2020
        • 8

        Včera som volal na SIEA, že ako to vyzerá. Právnické osoby - všetky - sú stále v procese kontroly. Ešte ani jedna žiadosť PO nebola posunutá. Pýtal som sa, kedy teda asi môžem očakávať nejaké vyhodnotenie a odpoveď bola, že minimálne o mesiac, no to som mal pocit, že skôr chcela povedať dva Trvá to dlhšie kvôli náročnosti kontroly, viac som sa nepýtal. Výsledky vraj budú zverejnené najskôr na stránke MHSR a až potom na chcemelektromobil.sk. Niekde v časti dotácii, ja som tam ale nič nenašiel, navigovať ma teta nevedela.

        Komentár


        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          tipujem ze niekde tu: https://www.mhsr.sk/ministerstvo/dotacie . Vies si tam rozkliknut podla roku ale neviem ci to zaradia do 2019 alebo zoznam bude uz v 2020.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Dobre vymyselné.. Čiže ja tesne za čiarou budem mať dávno auto, kým ma oslovia.. :-D

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          nick81 Keďže dotáciu odmietneš ako si tu viac krát hrdinne písal, tak Ti to môže byť jedno.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Miroslav Rojko Písal som o tom raz, že to zvažujem pre isté dôvody. Príprava na tú dotáciu ma stála dosť času, mám kvôli nej úplne iné financovanie auta ako som pôvodne chcel. Nehrám sa tu na hrdinu, tie peniaze mi budú samozrejme chýbať, lebo som s tým rátal... Ale teraz je to už jedno, lebo najskôr dávajú info, že to bude platné aj pre autá objednané aj skôr, potom to neplatí. Ani tých 40 dní pre PO nevedia dodržať. O mňa tu nejde, ale kopec iných ľudí má objednané autá s nejakým termínom a rátali s info čo boli predtým. A najlepšie sú automobilky ako postujú stále obrázky s textom "dotácia 8000 eur". Neznalý ani len nevie, že nemá najmenšiu šancu...

        • Ivan91
          Ivan91 komentoval
          Upraviť komentár
          ja som vcera tiez volal kvoli PO, mne povedali ze 1-1.5 mesiaca...
          auto mi neodporucili este objednat (pokial ho vyslovene nechcem)... blizsie info nevedeli, kedze oni ziadosti neschvaluju/nezamietaju.. len mi povedali, ze ak bude nieco v ziadosti chybat, tak sa mi ozvu..

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Dnes som mal nahodou jeden casovy prestoj vedla dealera <>, tak reku ze pozriem Zoe, mali jedno cervene vystavene, cenovka po bonuse 4000e, 33500e, dotacia 8000e, vysledna cena velkym svietila 25500e. Normalne sa Ti predajcovia tvaria akoby kazdy zaujemca o kupu mal narok na dotaciu. Vsetci, aj ine znacky propaguju ceny EV po odratani dotacie. Pekne to popletie ludi, neviem aky to ma vyznam.
      • Catchcash
        Member
        • Dec 2019
        • 170
        •   

        Uz ubehol tyzden odkedy zasadala komisia a mali to tento tyzden oznamit. Podla mna je problem mimoriadna schodza ktora sa stale posuva a kedze Ziga je SMERak tak samozrejme je na tej schodzi pritomny a tym padom nevie podpisovat co je podmienka zverejnenia. Mne uplynie zajtra 40 dnova lehota tak som zvedavy ci to dnes/zajtra zverejnia.

        Komentár


        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Pán Žiga je minister a nie poslanec, jeho prítomnosť v rokovacej sále môže byť vyžadovaná, len keď sa prejednáva nejaký zákon z jeho ministerstva. Teraz sa prejednávajú rodinné prídavky a dôchodky, bol tam prítomný minister prace a ..., pán Richter, z ktorého rezortu to je. Aj ten odišiel hneď po obsadení pultu, lebo musel pozerať na tortu a nedali mu z nej.
          Takže toto nie je žiadny dôvod na odkladanie.

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Vidis to som si ani neuvedomil. Potom teda absolutne nechapem naco to tolko natahuju

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Catchcash Ty si ale nechapavy, ved cakaju na uplatky, ako su zvyknuty. Tak to nenatahuj ty a bez tam s obalkou.

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          Do čerta rohatého stále nič. Predajca mi nevie povedať nič o tom kedy bude objednané auto, dotácia tiež stále nič, nervy toto. A koľko že berú na tie úplatky? Už ste tam niekto boli s obálkou?

        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Bol som tam s obalkou. No len na nu dali peciatku a odvtedy sa neozvali.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Klud chlapci, v Geneve nam predstavia nove modely EV a, takto o rok budeme mat z coho vyberat, ked uz dotacie budu konecne schvalene. Aj EV Dacia bude k dispozicii za par supov, aj Skoda Vision, aj neviem co este.
          PS: Ja som im poslal obalku kurierom, aby ma nechytili pri cine.

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Horsie ze ja uz mam objednane

        • ToMiLeaf
          ToMiLeaf komentoval
          Upraviť komentár
          No nič, už zostáva len veriť, že to SMERak dotiahne lebo zrejme pôjdeme "do plynu": https://www.energie-portal.sk/Dokume...ia-105818.aspx
      • Catchcash
        Member
        • Dec 2019
        • 170
        •   

        Tak co, dnes posledny den z lehoty pre niektorych. Ideme tipovat ci to stihnu alebo nie?

        Komentár


        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Tak to vyzera, ze to nestihli.

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          A uz je jasne, ze to nestihli. Ak mozu meskat den, tak mozu meskat aj tyzden aj mesiac .

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Az tak mi to neponahla ale predsa som to chcel mat pred volbami...aj ked rozbehnuty proces si hadam nedovolia zrusit ale zase sa to moze predlzovat kym bude novy minister a isto to nebude priorita...
      • Peterka
        Member
        • May 2017
        • 196
        •      

        Viem o pripade (nie moj), ked bola ziadost na sukromnu osobu podana 03.01. a vcera prislo upozornenie zo zdravotnej poistovne, ze SIEA podala žiadosť o overenie splnenia odvodovej povinnosti. Takze sa velmi s overovanim a posielanim ziadosti na schvalenie na MH neponahlaju....

        Komentár


        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Ktora zdravotna poistovna a akou formou prislo upozornenie? Lebo mne ziadne take upozornenie z VSZP neprislo a na SIEA mi vraveli za uz moja ziadost bola posunuta na MH.

        • Peterka
          Peterka komentoval
          Upraviť komentár
          Z Dovery do emailu

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          To je len povinnost poistovne v ramci GDPR oznamit klientovi, ze niekto poziadal o ...... Neznamena to nic, casovo mohli poziadat davnejsie....

        • Peterka
          Peterka komentoval
          Upraviť komentár
          Takyto bol text:

          Dobrý deň,
          touto cestou Vás chceme informovať, že dňa 20.02.2020 bola vo Vašom mene podaná žiadosť o overenie splnenia odvodovej povinnosti. Žiadosť podal/podalo SLOVENSKÁ INOVAČNÁ A ENERGETICKÁ AGENTÚRA v súlade s § 25 ods. 4 Zákona č. 580/2004 z. z. v znení neskorších predpisov.

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Ktosi tu uz pisal ze takyto mail mu dosiel a neviem ci to nebola VSZP ale to uz bolo davnejsie. Neviem naco to od FO - nepodnikatela potrebuju ked vo vyzve bolo vyslovene napisane ze toto sa nebude overovat. Asi sami nevedia co chcu alebo mozno mali dake podozrenie? Ktovie...

        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Podla mna overuju vsetkych aj nad ramec toho, co maju overovat, aby mali istotu, ze subjekty, ktorym daju dotaciu, nemaju nedoplatky a pod.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Neviem naco overuju u FO nepodnikatela. A ked zamestnavatel za mna neodviedol odvody, za co ja nemozem pripadne ani to netusim, tak nedostanem ja dotaciu ????

        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          pri FONkach nemaju co preverovat nedoplatky. FON nemoze za to ci zamestnavatel plati. Su vsak aj obdobia kedy si mala odvody zaplatit aj FONka. Odo mna pred par rokmi ziadala zdravotka vydokladovat cca 10 rocne obdobie (strednu aj vysoku skolu) :-).

        • romik16
          romik16 komentoval
          Upraviť komentár
          V pripade ze menis zamestnanie a v jednej praci koncis 31.1. a nastupis do druhej prace 1.3. tak uz mas nedoplatok za jeden mesiac ktory musis doplatit zo svojho vrecka pokial ten cas nemas vykryty uradom prace ,aj to sa stava ,pripadu ze zamestnavatel za teba nezaplati zdravotne poistenie sa stava zriedka,pretoze na to zamestnanec pride pri navsteve lekara ci lekarne,hlavne je tu pravidlo ,ze ked ziadas o nejaku dotaciu od statu a nie si isty zamestnavatelom tak si tie institucie sam pobeham a zistim aky je stav
      • romik16
        Junior Member
        • Sep 2018
        • 10

        Ja som to tu pisal ,ziadost podana 28.12.2019 a ziadost o overenie na poistovni 29.01.2020,moj nazor ze si to zistovali u kazdeho z vas ,len o tom neviete a bola to dovera

        Komentár


        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Neviem preco som si myslel ze VSZP...tak mozno len Dovera dava ludom vediet a ostatne poistovne na to kaslu

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          Mám Dôveru a mne neprišlo nič. Si ale dávajú na čas s tou dotáciou. Aby sme ešte nečakali na nového ministra, keď idú tie voľby 🤨
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        Preverujú u fyzických osôb z úplne jednoduchého dôvodu.

        1. Mohol byť niekto živnostník, neplatiť odvody (je jedno či už za zamestnancov alebo seba) a živnosť zrušiť. Dlžníkom ostal aj ke'd teraz nemá živnosť a to preverujú.

        2. Tiež fyzické osoby - dobrovoľne nezamestnané majú povinnosť sami odvádzať za seba zdravotné poistenie, aj tak mohol vzniknúť dlh.

        3. Fyzická osoba - spoločník v sro alebo akcionár v a.s. si mohol vyplatiť podiel na zisku vzniknutý medzi rokmi 2011 až 2016 alebo dividendy a z toho mal povinnosť odviesť zdravotné poistenie

        Tri úplne bežné možnosti stačia aby ste sa nečudovali, prečo preverujú ?
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Ja rozumiem dovodom preco. Nerozumiem ale preco vo vyzve bolo ze to nebudu posudzovat. Ked nebudu tak nebudu alebo rovno mali napisat ze budu. Podla mna aj preto je zdrzanie lebo SIEA to podla vyzvy nepreverovala a potom to MH SR chybalo.

        • Peter A
          Peter A komentoval
          Upraviť komentár
          Predpokladam ze si budu overovat vsetko aj pri podnikateloch a nepodmikateloch. Nedavno som ako firma pri registracii k spotrebnej dani podstupil podobný proces. Ziadatel ma asi byt trestne a dlhovo bezuhonny (voci statu) A kedze od jesene sa rozsiril okruh potvrdeni ktore si stat ma ziskat sam tak sme k ziadosti o dotaciu dostali povinnost dolozit i ba Inspektorat prace a okresny sud o tom ze firma nie je v likvidacii. Ostatne si ma asi zistovat agentura a rozsah je to poriadny u kazdeho si preveria ci nedlzi v troch zdravotnych poistovniach,socialnu poistovnu,danovy urad, daju ziadost na vypis z registra trestov, u podnikatelov aj DPH a spotrebne dane ak som nieco nevynechal. Mne to pred rokom trvalo cca tri mesiace. Upresnenie u podnikatela to bo vypis z reg. trestov pre firmu a zvlast pre kazdeho konatela.
      • Catchcash
        Member
        • Dec 2019
        • 170
        •   

        Tak prave som volal na ministerstvo v akom stadiu sa momentalne nachadzame. Dali mi k telefonu tajomnika komisie cize mal vsetky relevantne informacie. Dozvedel som za, ze komisia zasadala, minister sa zda ze to uz podpisal. Lehota sa o nieco predlzila z dovodu dodatocneho overovania SIEA (tipujem ze tie zdravotne poistovne pripadne este nieco ine). Povedal mi ze v najblizsich dnoch by mali byt zverejnene zoznamy uspesnych/neuspesnych ziadatelov na strankach MH SR a SIEA. Cize niekedy tento tyzden sa konecne prvy ludia mozno dockaju

        Komentár


        • denial
          denial komentoval
          Upraviť komentár
          ...prvi ludia...

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          Jezis maria fakt toto neviem ako sa mi mohlo stat ja vzdy vsetkych za to buzerujem a sam to napisem
      Pracuje...
      X