Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Catchcash
    Member
    • Dec 2019
    • 170
    •   

    Prave som volal do SIEA a povedali mi ze komisia bude zasadat 29.1.

    Komentár


    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Ved som napisal ze komisia bude zasadat koncom januara. Obavam sa ze ked tam budeme volat vsetci s rovnakymi otazkami, tak ich prestane bavit nam odpovedat, mozno aj dvihat telefony.
      Na druhej strane keby informovali o vyvoji cez weby, alebo hromadnym emailom registrovanym ziadatelom nikto by im nemusel volat.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      ja som tam nevolal primarne koli tomu to mi sama od seba oznamila a s tym informovanim mas pravdu
  • demo
    Member
    • Dec 2016
    • 83
    •      

    Údajný počet registrácii s alokovanou čiastkou je okolo 650. 15 ľudí stornovalo registráciu (k pondelku). Koľko alokácii sa uvoľní podľa vás na konci februára ?
    Môj predpoklad je, že asi 20-30 percent sa do roku 2021 nevyčerpá a bude sa dať vyčerpať budúci rok. Ale bol by som rád, keby som sa dostal na rad už tento rok
    Naposledy upravené demo; 23-01-2020, 09:16.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Odkial mas tie udaje o stornovanych?

    • demo
      demo komentoval
      Upraviť komentár
      Na infolinke to vravela pani.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Este ich podla mna par pribudne. Vela ludi si ziadalo dotaciu bez nejakej vedomosti o moznostiach trhu. Ked potrebujete auto v kratsom horizonte a predajca vam zahlasi 9 mesacnu cakacku alebo vypredanie ako pri Citigo tak hodite uterak. Poznam jedneho typka co chcel Citigo na donasku jedla ale ked zistil ze tak skoro sa k nemu nedostane tak to zrusil a kupil predvadzacku hybridny Yaris za podobne peniaze ako Cígo s dotaciou. Takze jedno storno mozem urcite potvrdit

    • demo
      demo komentoval
      Upraviť komentár
      Ja by som potreboval, aby ich pribudlo aspoň ešte 130

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Nejake budu urcite aj zamietnute cize sa to cele poposuva. Treba verit

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Tie stornovane su z tych co mali alokovane prachy, alebo z celkovych teda aj tych cakatelov v poradi?
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Prosím vás, čo sa má napísať do prílohy 04B? Ďakujem

    Komentár


    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som tam dal tu aktualnu dotaciu.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      To viem, tak mi aj odpovedali z agentúry, ale sú tam 2 kolónky, tak neviem ako presne to tam napísať

    • LUK4SH
      LUK4SH komentoval
      Upraviť komentár
      A 04A sa ma prilozit prazdne a podpisane?

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, dal som ho prazdne a podpisal.

    • LUK4SH
      LUK4SH komentoval
      Upraviť komentár
      Dakujem. A ten nazov a ucel pomoci co si postoval nizsie je podla ich instrukcii? Ja som tam povodne dal Ministersto hodpodarstva a ucel: rozvoj elektromobilty. Alebo im to je jedno?

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Tiez som to daval podla niekoho ineho. Cele je to o tom, ze nepresiahnes limit pre podporu de minimis.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Nemá byť prázdne

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      1fisker Ked uz tu hodis takuto bombu , ktora nas vsetkych vyplasi, tak prosim uved aj preco, resp. co tam bolo treba vyplnit.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Dobrý deň,

      V prílohe č. 4 B je uvedené „Prehľad a úplné informácie o všetkej, aktuálne požadovanej pomoci de minimis, a to aj od iných poskytovateľov.....“ Podľa toho tam patrí aj pomoc, ktorú požadujete v aktuálnej výzve.

      Obe prílohy 4A aj 4B je potrebné podpísať a k žiadosti pripojiť.



      S pozdravom



      Mária Vogelová

      Sekcia inovácii a medzinárodnej spolupráce

      Odbor programov a analýz

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, 04B treba dat aktualne pozadovanu dotaciu. Ale prilohu 04A pokial viem vsetci, ktori nepoberali po minule roky dotaciu, nechavali prazdnu.

    • demo
      demo komentoval
      Upraviť komentár
      Ale z logického pohľadu je to blbosť, pretože v čase vypĺňania žiadosti nič nepožadujem. Požadujem to až po podaní žiadosti. To znamená, že sekcia 4B sa vypĺňa budúcnosťou.
      Otázke znie, čo teraz, keď som to už podal prázdne

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Mňa tiež logika nepustila a ako píše demo, tak som aj ja uvažoval a nechal to prázdne. V momente podávania ešte nič nežiadam, až keď to agentúra zaregistruje. Tiež ďalší logický argument je, že nebudem predsa uvádzať aktuálnu žiadosť do prílohy tej samej žiadosti. Ja som to dal prázdne.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Tu presne vidiet, ako nedostatocna priprava dotacii vedie k vela nejasnostiam a roznym interpretaciam. Ak by dali k vyplnaniu jasne instrukcie dopredu, mohlo sa usetrit tolko casu a dohadov. Podobne aj k termin objednavky.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Podla mna ucelom tej kolonky je zistit kolko dotacii celkovo ziadate od statu/EU z roznych programov, lebo pre firmu je tusim limit 200tis eur, cize ide o to aby zistili ci ten limit priznanie tejto doracie neprekroci. Aj od inych poskytovatelov spominaju, lebo uz mozete ziadat od ich ministertva potiazmo siea uz dotaciu z ich ineho programu napr. na fotovoltaiku, alebo kotol a pod. takze si myslim ze dotaciu na BEV tam asi netreba pisat, ved v inej kolonke pisete kolko ziadate na BEV, logicky komisiu zaujima kolko inych dotacii dosial ziadate celkovo od statu/EU, ci ich uz nemate za tych 200k. Ak tam budete mat sucet tusim 192K ste v pohode. Mozu vam este 8k schvalit. Ak mate viac, tak smola ziadost zamietnu.
      Ale ci sa tam riadia logikou a zdravim rozumom sa ma nepytajte.
  • Savi
    Gold Member
    • Dec 2019
    • 141
    • peter68691
    •   

    Toto som dal do 04B Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Screenshot 2020-01-23 at 17.11.56.png
Videní:	736
Veľkosť:70,4 KB
ID:	48786

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      no mne sa to akosi nedarí dať do 2 riadkov, s excelom nie som moc kamarát, skúšam to, stále je tam iba 1 riadok
      Naposledy upravené 1fisker; 23-01-2020, 17:23.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Keď napíšeš čo chceš do prvého riadku daj Alt+Enter. To ti zalomi další riadok.
        Ak chces vidieť obidva hore v zápisovom riadku tak chyt myšou jeho spodný okraj a rozšír si ho nadol.

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Ďakujem, už som to uzavrel s 1 riadkom, je to zalepené a pripravené na zaslanie
    • tomicse
      Junior Member
      • Nov 2018
      • 7
      • agnes27349
      •   

      Len aby sme to ujasnili s tou rezervaciou: ak uz mam objednane Model 3, musim to zrusit (vyziadat naspät 1000eur rezervacne) a objednat auto az po tom, co mi udelili dotaciu. Ak by som kupil Model 3 cez túto moju staru rezervaciu, moze sa stat ze tato rezervacna suma a datum zaplatenia sa dostane na fakturu a prepadne mi narok na dotaciu. Rozumiete tomu aj vy podobne?

      Komentár


      • Robert Dargaj
        Robert Dargaj komentoval
        Upraviť komentár
        Smerodajné nie je podpísanie zmlúv ale odoslanie žiadosti ak si to dobre pamätám... Teda ak si po odoslaní žiadosti zaplatil za rezerváciu, malo by to byť ok. Btw, tiež idem kupovať TM3, ale ešte stále riešim firmu v ČR, kedže firme zo SR nepredajú... a riešiť to cez slovenský konfigurátor sa mi nechce...

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Bolo nejake vyhlasenie ze nie je smerodajne podpisanie zmluv? Kdesi vo vyzve je tusim ze ziadny zmluvny vztah nemoze byt ale na druhej strane opravnene vydavky mozu nastat odo dna podania ziadosti. Ked som si objednal auto (podpisal zmluvu) tyzden pred podanim ziadosti ale zalohu som zaplatil az v den ked som ju podal? Aj tak som si dohodol ze mi zalohu nenapisu na fakturu ale daju mi plnu sumu skor mi ide o to ci mam rusit zmluvu a podpisat novu alebo netreba zbytocnu byrokraciu (Aj to mi povedali ze nie je problem spravit keby bolo treba).

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Toto iste riesim aj ja. Spravil som objednavku v den poslania ziadosti (po tom ako mi prislo potvrdenie do schranky), no kedze som na dalsi den este doplnal potvrdenia v papierovej forme, tak neviem k akemu datumu eviduju tu ziadost. Tak som pre istotu spravil este jednu objednavku, ktora bue datumovo urcite v poriadku. Ked sa mi vyjadria k mojim otazkam ohladom toho k akemu datumu mozem mat objednavku a zaplatenu zalohu, tak tu druhu (alebo prvu) objednavku zrusim. Nastastie ta zaloha je u Tesly vratna.
        Pri slovenskych predajcoch je to lahsie. Staci sa s nimi dohodnut, nech vystavia fakturu na celu sumu, teda nech na fakturu neuvadzaju datum objednavky a zaplatenie zalohy (resp. nech vam zalohu vratia) a bude to v poriadku.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Snad ano, v najhorsom dodatocne zrusim celu objednavku ked auto pride a objednam znovu nech je to papierovo vsetko OK.
    • Vilo
      Member
      • Sep 2017
      • 129
      •   

      Je tu niekto s poradovým číslom registrácie medzi 700 a 1000, kto bol vyzvaný k podaniu žiadosti?
      Ak áno, uveďte prosím Vás orientačne svoje číslo (napr. okolo 750, ak považujete svoje číslo za osobný údaj) a dátum kedy Vás vyzvali.

      Dôvod prečo sa pýtam je, že som sa ocitol zhruba 200 pozícii za čiarou a rád by som vedel ako sa to vyvíja a či sa čiara posunula a zhruba o koľko.

      Ďakujem.

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        dnes by si sa mohol dozvediet viac kedze ma zasadat komisia a potom sa zverejni aj zoznam uspesnych/neuspesnych uchadzacov. Ked bude vela neuspesnych budes mat odpoved na svoju otazku
    • Catchcash
      Member
      • Dec 2019
      • 170
      •   

      Ludia, nemame nejake znamosti na MHSR pripadne nejake info o tom kedy ma zasadat dnes komisia? Ci doobeda alebo az poobede a pripadne kedy budu zverejnene vysledky?

      Komentár


      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Podla mna je jedno kedy zasada komisia, tie vysledky budu asi priebezne pocas tyzdna, dvoch. Pri statnych organizaciach treba byt trpezlivy.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som bol prave prijemne prekvapeny z pristupu a fungovania SIEA - velmi promptne reagovali a spracovavali ziadosti tak som dufam ze aj MHSR bude postupovat rovnako Ved ked dnes rozhodnu o tom kto to dostane a nie ten zoznam je najmenej vyvesit na net.
    • Catchcash
      Member
      • Dec 2019
      • 170
      •   

      Aktualne info: komisia dnes zasadala a MH SR ma povinnost do 10 pracovnych dni od zasadnutia komisie oznamit vysledky na webe. To neznamena, ze to nemoze byt aj skor, ale ponahlat sa asi nebudu...

      Komentár


      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        spekulativne: myslite, ze KOMISIA niektore ziadosti aj zamietla?
        ak ano, z akeho dovodu by to teoreticky mohlo byt ...
        nedostatocne zdovodnenie zaujmu o dotaciu?
        ja som tam nic svetoborne nenapisal.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        ja som nad tym premyslal...podla mna SIEA poslala na MH SR vsetky skompletizovane ziadosti podla vyzvy kde sa pisalo ze da stanovisko ci boli splnene podmienky na poskytnutie dotacie (danove nedoplatky, register trestov atd). Cize tie co nesplnali vsetko potrebne zamietnu. Ine nevidim dovod preco by mali - skor si myslim ze zdovodnenie dotacie nebude hrat nejaku velku ulohu ale to je moj subjektivny nazor

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        zamietnut este nemozu - ak nieco chyba, clovek ma byt vyzvany na doplnenie - ale to asi uz robila SIEA. Osobne si myslim, ze vsetko, co prislo na MH, aj postupilo schvalenim. Pretoze, ak su doklady vsetky, momentalne nie je dovod na zamietnutie

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        No vsetky mozu byt ale stale mozes mat zapis v registri trestov a co ja viem co este. V tom pripade SIEA to posle na MH s tym ze nesplnas podmienky a ziadost bude zamietnuta

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        aby to tam nevyzeralo takto nejako

        https://www.youtube.com/watch?v=l9j1UXKR-XQ

        https://www.youtube.com/watch?v=44BvyqNnEWI

      • Vilo
        Vilo komentoval
        Upraviť komentár
        Catchcash Ak by bolo jediným kritériom zamietnutia žiadosti splnenie stanovených podmienok (záznam v registri trestov, dlhy a pod.), čo by robila komisia?

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Vilo toto posudzuje este SIEA a oni daju stanovisko ci si splnil alebo nie a poslu to na MH SR. Neviem co ine okrem toho zdovodnenia by tam este mohlo vstupovat ale ked si precitas podmienky poskytnutia dotacie tak nic ine tam nie je.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Zaujimave cislo je aj kolko dnes ziadosti prebrali. A kolko im ich zo siea posalali.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Ja si myslim ze prebrali vsetky co mali nachystane

      • romik16
        romik16 komentoval
        Upraviť komentár
        Neviem ako u vas ale u nas si vcera SIEA ziadala v zdravotnej poistovni nejake tlacivo o platbách v zdravotnej poistovni,takze na tom pilne pracuju ako vidim

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Ty si podaval na firmu? FO - nepodnikatel nepotrebuju ani zo socialky ani zdravotnej ziadne papiere.

      • romik16
        romik16 komentoval
        Upraviť komentár
        Podaval som ako Fo nepodnikatel a vcera nam prisiel email zo zdravotky ze v nasom mene si SIEA podava ziadost o overenie splnenia odvodovej povinnosti,v skratke podla mna zistuju ci nemame nedoplatky na zdravotke

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        to je zaujimave lebo pri podmienkach poskytnutia je napisane pri zdravotnej poistovni toto: "Pri fyzickych osobach s prijmami len zo zavislej cinnosti sa splnenie tejto podmienky neoveruje". Este je mozne ze mas nejake ine prijmy napriklad z prenajmu bytu alebo nieco podobne a potom by som to chapal.

      • romik16
        romik16 komentoval
        Upraviť komentár
        Ine príjmi nemam a nepamätam si či sa v ziadosti neodskrtavala aj kolonka o nedoplatkoch v zdravotke ,tak ci tak myslim ze si to budu zistovat od kazdeho ,informujte sa na zdravotke ,nam to chodi mailom

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        odomna nic nepytali a uz to bolo poslane na ministerstvo cize si asi unikat

      • romik16
        romik16 komentoval
        Upraviť komentár
        Aby sme si rozumeli ,odo mna nikto nic navyse neziadal ,prislo nam upozornenie emailom zo zdravotnej poistovni ,ze SIEA si v nasom mene poziadalo nieco,len mi to prislo zvlastne ze sa to stalo vcera okolo 15 tej hodine ,tak zrejme to bude mat nieco spolocne s tym vcerajsim vyberom na MH a zrejme to budu zistovat u kazdeho z vas ,preto som to serm napisal

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        a tvoju ziadost uz odoslali na Ministerstvo a mala byt posudzovana vcera tou komisiou?

      • cvasko
        cvasko komentoval
        Upraviť komentár
        Nieje mozne overit zdravotku a socialku na ich weboch? Su tam vypisany neplatici.

      • romik16
        romik16 komentoval
        Upraviť komentár
        Nemam tu vedomost ze by ju vcera posudzovali na MH,resp.som sa na to neinformoval na SIEA,ziadost som posielal koncom decembra ,len z toho emailu usudzujem ze asi sa nieco deje a ma to suvis so vcerajskom

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        no podla mna to este na ministerstvo neodislo ked ti dosiel mail ze SIEA si vyziadala nejake dodatocne udaje. Funguje to totizto tak ze ked SIEA vsetko skontroluje az potom to posiela na MH SR. Z toho usudzujem ze to je este stale u nich.
    • Rafo
      Member
      • Nov 2019
      • 68

      Cele je to pofiderne a dokonale nadstavene na krasny tunel.
      Vsade kde su dotacie v EU to funguje kupis potom dostanes a nie uvidime kto dostane a komisie .Jednoducho lykozrut pracuje p.Ziga a my mu to zereme😆

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Trosku nerozumiem prispevku. Tu to funguje predsa tak isto - dostanes az ked kupis. Ale kedze nemozu dostat vsetci tak ti co mozu dostat musia byt vybrati na zaklade nejakych kriterii.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Rafo skus objasnit ako sa da pri tejto dotacii na EV tunelovat? A co sa da tunelovat? Trosku by som si zatuneloval...

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        jux vymyslim tunel: Pan ABC ako clen komisie dohodne s kolegami ze zamietnu tolko ziadosti aby sa uslo predajcovi znacky XYZ, ktori poziadal o 3 dotacie na kazde dealerstvo co ma v 6tich mestach povedzme, cize mu priklepnu 144tis eur ( zamietnu 18 inych ziadosti dovod sa uz najde, aby on dostal kolko pytal). Predajca potom z vdacnosti zapozicia bratovi pana ABC predvadzacie vozidlo XYZ v hodnote 50tis eur, ktore po troch rokoch potom odkupi syn pana ABC za 1000eur. Kolegom v komisii tiez pomoze zahlasovat, ako potrebuju ked oni jemu pomohli, ruka ruku myje.
        Staci taky tunel? A to som sa nezamyslel ani na 30s.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        To nie je tunel, to je len posunutie, ktore by im velmi tazko preslo, kontroluje to prilis vela ludi a kvoli takym malym peniazom sa urcite nikto nebude chciet dostat do maleru ... A pomohlo by napriklad mne, lebo som sa tiez nedostal pod limit.
        Keby som dopredu cital navod ako vyplnit registraciu, tak by som sa pod limit dostal. Cital som navod az pocas vyplnovania - stratil som tym cca minutu.
    • Rafo
      Member
      • Nov 2019
      • 68

      Kriterium ma byt iba jedno kup elektromobil a dostanes dotaciu nie sutaz a my vybereme a potom si ho kup.V nemecku napr.kazdy do roku 2025 kdo si kupi elektromobil automaticky po zakupeni ju ma.tak som to myslel.toto co mame my je naco dobre?

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Tak Nemci na to asi vedeli vyclenit viac penazi. Takto mali vsetci rovnake podmienky a myslim si ze tie podmienky niesu nastavene nejako velmi prisne. Je uplne v poriadku ze dotaciu nedostane niekto kto si neplati dane, pripadne je to kriminalnik

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        v nemecku je dotacia 6000 a predpokladaju, ze sa ujde 700 000 autam
        to je 4.2 miliardy eur?

        na slovensku vyclenili 6 milionov?
    • Rafo
      Member
      • Nov 2019
      • 68

      To iste francuzi...ale my mame vsetko vzdy tak aby to vyhovovalo uzkemu okruhu ludi...

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        stale Ti nerozumiem. Akemu uzkemu okruhu ludi? Si snad kriminalnik alebo neplatis dane? Ak nie, tak isto si mohol o dotaciu poziadat aj ty a ak by si splnil podmienky ako musia aj vsetci ostatni by si ju dostal.

      • demo
        demo komentoval
        Upraviť komentár
        Nie každý to dokázal stihnuť v časovom limite 4 minúty. Viem, že keby to vypĺňal hociktorý o generáciu starší človek v mojom okolí, tak by to nestihol.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Nie kazdy to stihol ale podmienky mali vsetci rovnake. Ako inac to mali spravit aby to bolo spravodlive kedze bol iba obmedzeny pocet? Formou losovania? Chapem ze ti co nestihli sa mozu citit ukrivdeni ale naozaj neviem ako inac by si to spravil aby to bolo ferove.

      • demo
        demo komentoval
        Upraviť komentár
        Mohli nechať ľudí zabehnúť polmaratón ... alebo ja neviem Možno nechať ludí kupovať autá a potom nech si podávajú žiadosti, keď už je auto aj vyrobené a vyplatené. Alebo stanoviť kritéria, že komu to ako prospeje a podľa toho zoradiť žiadateľov.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Catchcash To je hlupost ze podmienky rovnake. Vyhodu mal ten kto vie lepsie pracovat s PC (vie programovat scripty, vedel rozlustit kod formulara aby si vopred pripravil odpovede, vie kopirovat udaje ...), vyhodu mal ten kto pracuje v kancli s PC, alebo kto si dokazal urobit volno o 12:00, vyhodu mal ten s optickym rychlym netom oproti niekomu na dedine so zlym spojenim atd atd. Ze rovnake podmienky, si ma pobavil. Niekomu sa za 16s ani formular neotvoril za ten cas uz mal niekto ziadost zaregistrovanu.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        demo polmaraton neee, to by som nedal. Mali dat IQ testy. Nic spravodlive sa nevymysli, len ako vraj Nemci dat kazdemu. A dotaciu len obcanom, firmy motivovat cez danove ulavy ...

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        demo kludne aj polmaraton aj vtedy by mali ludia rovnake podmienky aj ked asi uznas ze tieto boli trosku logickejsie A keby si to urobil na zaklade toho komu to viac pomoze ake by bolo kriterium? Kto ma vela deti? Kto malo zaraba? Kto je chory? Stale by sa nasiel biwkto kto by sa citil ukrivdeny.

        Taur podmienky boli rovnake inac by to bolo protizakonne. Jedine co nebolo rovnake je sanca pre tebou popisane dovody ale s tym asi nic neurobime kedze nejako to spravit museli. A vyrazne sa dvihla sanca vsetkym kto to sledovali kedze prve kolo bolo spackane a vedelo sa dopredu co bude v dotazniku takze si nic nemusel kodovat

      • palo47
        palo47 komentoval
        Upraviť komentár
        Neboli potrebne ziadne triky a finty. Stačilo si prestudovat vzor zmluvy. Tam boli v chlievikoch jasne uvedene ktore udaje sa prevezmu z registracneho formulara. Jediný faul bolo čislo pasu a OP kde stačilo jedno ale druhé bolo potrebné dať 0. Ale základna PC gramotnosť bola nevyhnutna myslím tým privraviť si udaje do lub textoveho editora a potom Ctrl- C Ctrl-V. Este pomohlo mat nachystaný odkaz, resp mať priamo otvorene viacere okna s tlačitkom ak by bol server preťaženy a stránke vypršal limit. Druhy faul boli linky stránku s červeným tlačítkom na hlavnej stánke, boli veľmi velmi neštandartne , bez preskúšania prístupu na stránku s červeným tlačítkom predom to naostro bežný uživateľ nemal šancu stihnúť.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Na kolonke "cislo obcianskeho" versus "cislo pasu" som pohorel aj ja, lebo som si neprecital navod, cital som ho az pocas vyplnovania, cim som stratil cca minutu a tym som sa dostal pod ciaru.
    • Rafo
      Member
      • Nov 2019
      • 68

      Kto nechce nerozumie asi ti to vyhovuje....a cudujem sa ze si dovolujes tu na fore oznacit ludi ktory maju iny nazor ako ty ze su kriminalnici a podobne.Ale ved clenov Smeru a celej tej bandy ktora to vymyslela je vsade dost😆👍

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Nie nerozumiem. A k mojmu prispevku este raz a pomaly: "Si snad kriminalnik alebo neplatis dane?" Teraz ti to prelozim: Predpokladam ze nie si kriminalnik a neplatca dani a preto si mohol poziadat o dotaciu aj ty (ako aj dalsich povedzme 2 miliony ludi alebo kolko - urcite je to vacsina). A preto nechapem tvoj prispevok ze je to pre uzky okruh ludi. Vobec mi nevadi ked ma niekto iny nazor len som sa to snazil pochopit. Ja som ta za nic neoznacil to si mi vlozil do ust ty. Zato ty tu veselo oznacujes za bandu a volicov SMERu vsetkych co nesuhlasia s tebou

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Rafo - takže ak opozícia vyhrá voľby, dotácie zruší, lebo ich pripravila banda Smeru? Nerád sa zapájam do politických diskusií, ale toto je už fakt sprostosť.

      • ivan32
        ivan32 komentoval
        Upraviť komentár
        1fisker dúfam že pri tlakoch EÚ na znižovanie emisii si to hádam nedovolia a bude aj ďalšie kolo.
    • Rafo
      Member
      • Nov 2019
      • 68

      https://fontech.startitup.sk/prvy-zo...-kontroverzie/

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        To ze niekto poziada o dotaciu este neznamena ze ju dostane ci zle hovorim?

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        To je tak idiotsky clanok, taktiez aj na aktualitach, ze az.... Uplne kazdy mohol poziadat o dotaciu, aj ten najposlednejsi cigan z osady. Maximalne sa mozeme bavit o etike, kedy predajcovia aut by si zakupili auto od seba a tak mali 8000 vo vrecku. Nic viac, nic menej
    • Rafo
      Member
      • Nov 2019
      • 68

      No problem je v tom ze sa tu vytvara prostredie pre hry a vymysla sa co uz je davno vymyslene vid.EU
      Umyselne vytvaranie podmienok atd.a vies co kaslime na to😆

      Komentár


      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        V pohode netreba to brat prilis osobne Niekto to stihol, niekto nie. Nie v kazdej krajine su rovnake podmienky na to aby mohol fungovat taky isty model ale na druhej strane suhlasim, ze u nas malokedy funguje nieco normalne
    Pracuje...
    X