Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Catchcash
    Member
    • Dec 2019
    • 170
    •   

    Toto som nasiel v diskusii pod jednym clankom na stranke mojelektromobil.sk. Ak niekto prevahal tak davam do pozornosti ( Taur )
    Pripojené súbory

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Tomu sa hovori obeh registracii a rezervacii v prirode :-)))

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Ja nechapem ludi co si auto objednali bez toho aby stihli on-line rezervaciu....ved to sa uz dopredu vedelo ze to bude "o hubu" jak sa povie...

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      catch: Nuz verili si. Ale zas, ked chytili dotaciu tak to vymakli. Zodpovedny ako ja co cakaju az na podpis zmluvy utreli hubu, ako sa povie a nemaju ekobonus ba ani co objednat.
      PS: Ak ti nahodou neschvalia dotaciu, aj o sebe budes pisat, ze nechapes ako si mohol objednat auto bez podpisanej dotacnej zmluvy?

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      nie, ja som to bral tak ze risk je zisk. Na druhej strane fakt nevidim dovod preco by to pre FO nemali poskytnut. Ja som v pohode aj co sa tyka zaloh aj vsetkeho...ak si zrazu nezacnu nejako inac vykladat tu vyzvy ovsem
  • Savi
    Gold Member
    • Dec 2019
    • 141
    • peter68691
    •   

    Update potvrdeni od sudu a inspektoratu prace. Ziadal som o potvrdenia elektronicky 21.12. Volal som na obe miesta, ze co je s tymi potvrdeniami. Inspektorat prace to uz zevraj poslal postou zaciatkom minuleho tyzdna, zatial nic neprislo. Na sude som sa dozvedel, ze 31.12. posielali postou vyzvu na zaplatenie kolku 2,50eur, no odoslali to az 7.1. a tiez mi to este postou neprislo. Nemaju byt tieto potvrdenia pre dotacie vystavovane bezplatne?

    Komentár


    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      Mne uz z inspektoratu prace prislo pred viac ako tyzdnom (PDF do elektronickej schranky na slovensko.sk), zo sudu este stale cakam - zatial mi poslali len elektronicke potvrdenie z okresneho sudu, ze ziadost preposlali na krajsky sud, ktory ho bude riesit. Ale uz to tiez trva dost dlho, ziadost som posielal 23.12.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Viete ako sa da zaplatit sudu, ked sa posiela elektronicky, treba pockat na vyzvu? neda sa to nejako zaplatit hned pri el. podani?

    • Peter A
      Peter A komentoval
      Upraviť komentár
      jux@ kupit relevantný ekolok v aplikacii Slovenskej posty a podat ho ako prilohu vseobecneho podania zo ziadostou.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      je to zadarmo

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      No zjavne nie vsetky sudy o tom vedia, pretoze mne potvrdenie neposlali a nechcu mi ho dat kym nezaplatim kolok. Okresny sud BA 1.

    • nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Potvrdenie na konkurznom sude mi bolo vydane bez poplatku vdaka uvedeniu ucelu: "Na ucely dotacie podla zakona..." - pisal som vyssie presne paragrafove znenie.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Odo mna pri tom istom znani ziadosti pozadobali kolok. Ale tak nebudem sa hadat koli 2 euram.

    • hekyl
      hekyl komentoval
      Upraviť komentár
      ahojte. mne na sude BA I vydali potvrdenie bez zaplatenia. V ziadosti som uviedol ucel. A okrem toho podal 2. ziadost aj s ekolkom. a z 20 telefonatov mi nezdvihli ani raz, tak som tam bol osobne. Az namieste mi oznamili ze to poslali 8.1. co znamena ze na postu to dorucili 13.1. a dnes ma cakala zasielka. ehm, corrida suviks
  • ToMiLeaf
    Member
    • Jul 2019
    • 38
    •   

    Potvrdenie zo súdu je v zmysle §8a ods. 6 Zák. č. 523/2004 Z.z. oslobodené od poplatku.
    Potvrdenie z Inspektorátu je tiež oslobodené od poplatku nakoľko ide o "dotáciu z ministerstva" no už neviem, na základe akej legislatívy.
    Hovorím o situácii keď žiada PO.

    Komentár


    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem preco odo mna chcu aby som zaplatil kolok. Mozno koli tomu, ze som to ziadal ako firma. No nejdem sa s nimi natahovat. Pani na telefone mi povedala, ze mam prist v stredu, ked maju uradne hodiny, zaplatim kolok a daju mi potvrdenie.

    • nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Treba do ziadosti napisat, ze ziadost je "Pre účely poskytnutia dotácie v zmysle § 8a zákona č. 523/2004 Z. z."
      V takom pripade nepytaju ziadne poplatky.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      To som tam pisal. Este aj na ten paragraf som sa odvolal.

    • leo
      leo komentoval
      Upraviť komentár
      Aj odo mna pytali kolok, aj poplatok na konkurznom sude, vraj ziadne poplatky sa tykaju neziskoviek.
      Ved financne to nie je problem, len to trochu zdrzuje vsetko zistovat a overovat, ci platit, ci neplatit...

    • kayle
      kayle komentoval
      Upraviť komentár
      Úžasné koľko papierov a razítok sa vyprodukuje.
      Miesto toho mohli dať pre fyzické osoby auto napr. do 45-50000€ bez DPH (prípadne len do 40000€ nech si tu "zbohatlíci" nekupujú ekoautá do 0% sadzby DPH. Čo pri 40000€ je 8000€ pri 50000€ zas 10000€
      Pre právnické, možno iné daňové zvýhodnenie, určite by sa niečo našlo.
      Asi by to bolo celé "drahšie". Nakoľko takto si mohol štát určiť strop, ale zas o čo menej získa o to menej sa rozkradne.

      Ale samozrejme toto je len môj naivný pohľad na svet z pohľadu obyčajného človeka, takže pravdepodobne len neviem oceniť krásu milióna potvrdení a razítok.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      kayle
      tiez si toto myslim a pokial viem takto to maju v norsku - EV nemaju DPH a ahjla, je to krajina s najviac EV na svete

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Ja predpokladam ze to je tym, ze tato dotacia ide z EU, kdezto DPH by slo z SK vrecka. Tak musia byt dodrzane postupy EU a musia im cerpanie a ekopodporu zdokladovat v konecmom dosledku.

    • kayle
      kayle komentoval
      Upraviť komentár
      Chápem že to je dotácia a tie majú isté postupy, ale zdá sa mi to na hlavu postavené pri takýchto "smiešnych" sumách (myslí sa ako na osobu, nie celkovo) toľko byrokracie.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Praveze u tejto dotacie je uz minimum byrokracie. Ako fyzicka osoba nepodnikatel nepotrebujes ziadne potvrdenie, len prehlasenia. Ako firma nejake treba, no mozes vsetko vybavit elektronicky. Nemusis riesit ziadne papiere a ziadne peciatky.

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      suhlasim nebolo to nic hrozne skor si musel mat rychle prsty Na druhej strane nie kazdemu to musi vyhovovat ako je to nastavene ale to je tak so vsetkym. Napriklad keby to bolo nastavene bez DPH ako tu uz viaceri pisali tak tym co kupuju e-up alebo citygo by sa to oplatilo menej a mozno by vobec nekupili.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ak by bolo dotaciou odpustenie DPH, potom by firmy, platcovia DPH nedostali ziadnu dotaciu. To by bola hlupost, lebo firmy mozu nastartovat elektromobilitu a rychlim tocenim aut vygenerovat trh s relativne mladymi ojazdenymi elektromobilmi, pretoze EV maju teraz odpis len 2 roky.
      V Norsku je situacia ina - aj sukromne osoby maju podstatne vecsie prijmy, tak si mozu kupit drahsie auta, Na SK si este dlho bude vecsina fyzickych osob - nepodnikatelov kupovat ojazdene auta.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ziadosti o potvrdenia ako firma sme sice podali elektronicky ale aj inspektorat prace aj okresny sud - konkurzne oddelenie ich vystavili v papierovej podobe. Dnes som par hodin stravil cakanim na sude a nasledne na poste, aby som si vyzdvihol 2 papiere, ktore nevedia/nemozu/nechcu poslat elektronicky.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, dokedy sa rozhybu stare struktury to este potrva, zatial si niektore urady vylobovali vynimku, ze este nemusia elektronicky, ale aspon podanie uz elektronicky funguje.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Problem v elektronickom podavani vidim este v tom, ze si nie som isty, ci to podanie preslo ok, resp. ci som tu ziadost podal dobre. A kedze som nemal 2 tyzdne ziadnu spatnu vazbu, aj tak som tam radsej volal, ci podanie registruju a v akom je stave. Co vytvara dalsiu pracu mne aj samotnym uradnikom.

    • nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      od 1.11.2020 nebudu ani firmy dokladat ziadne potvrdenia. Predpokladam, ze v decembri sa spusti dalsie kolo dotacii - uvolni dalsich 6 milionov.
  • Catchcash
    Member
    • Dec 2019
    • 170
    •   

    Dosla niekomu dodatocna vyzva na doplnenie vypisu z registra trestov? mali problem (asi z kapacitnych dovodov) sa k tomu dostat a v pondelok mali doriesit ci to budu pytat od ludi alebo si to vybavia interne. Mne zatial nic nedoslo a tento tyzden sa tam uz nedovolame...

    Komentár


    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      zatial. Nie. vypis z RT som si pre istotu vytiahol. zatial som ho nebol zaniest. Dovolat sa tam neda.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Ja pockam nebudem to zbytocne riesit ked mozno nebude treba. Na poste to vraj robia na pockanie. A dovolat sa tam da v pohode cez strankove hodiny (su napisane vo vyzve bod 7).

    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som volal. Povedalimi ze vypis z RT netreba nosit, ze by sa to len skomplikovalo. Ziadost je v procese. :-)

    • Mattpro89
      Mattpro89 komentoval
      Upraviť komentár
      Na aké číslo tam voláte? Potreboval by som sa tiež spýtať na 1 vec

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      0908 988 629
  • Catchcash
    Member
    • Dec 2019
    • 170
    •   

    mozeg kedy si tam volal? A co presne znamena ze je v procese? Uz maju ten RT a poslali to na ministerstvo alebo stale na to cakaju?

    Komentár


    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Catchcash Ad.1: cca pred hodinou, Ad.2:ma ju prideleny referent, Ad.3: RT ak som spravne pochopil doriesi ministerstvo.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      tak to by uz snad mohli zasadat pomaly aj prve komisie pre tych co podali najskor (teda ja )

    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Catchcash myslim ze sa to k tomu blizi. Najprv kuknu ci je tam vsetko ak o ma byt a nasledne komisia rozhodne. .-)

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      mozeg toto cakanie je najhorsie uplne ked clovek nevie na com je stale...
  • Catchcash
    Member
    • Dec 2019
    • 170
    •   

    Oficialne stanovisko MH SR k zaloham

    https://www.mojelektromobil.sk/dotac...hy-stanovisko/
    Naposledy upravené Catchcash; 17-01-2020, 14:27.

    Komentár


    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Tak koniec paniky

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Snad budu automobilky ustretove

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Keď som to tu napísal pred týždňom, tak to bolo dokonca nelegálne dohodnúť sa s predajcom.

      Ale pridám ďalšiu vec zo zmluvy, keďže paniky nikdy nie je dosť. Uzavretím zmluvy súhlasíte s tým, že agentúra alebo ministerstvo môže nahliadnuť do účtovníctva. A tam ľahko uvidia, kedy záloha naozaj odišla z účtu. Podobnú zmluvu urobili aj na zelenú domácnostiam, tam mohli nahliadať do účtovníctva zhotoviteľom (keďže aj zhotoviteľ elektrárne musel mať zmluvu zo SIEA) aby kontrolovali dodávateľské faktúry a platby.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som zaplatil v den ked som podal ziadost to by som mal byt snad v pohode

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Sukromnej osobe nemaju do coho nahliadnut... myslim, ze v zaujme rovnakeho pristupu k vsetkym budu u podnikatelov v tejto veci aplikovat zmiernenie tvrdosti zakova resp. vyhlasky.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      A vypis z uctu nemozu?
  • Savi
    Gold Member
    • Dec 2019
    • 141
    • peter68691
    •   

    Ziadost odoslana. A ked som dnes zistil, ze objednavka sa da kedykolvek pred odovzdanim auta zrusit, tak som rovno objednal TM3 SR+. Pri troche stastia bude dorucena v tej prvej varke slovenskych objednavok (early 2020). Teslu Model 3 by som tym padom mal do 3 rokov od povodnej rezervacie.
    Naposledy upravené Savi; 17-01-2020, 23:15.

    Komentár


    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      A ja sa nasieram pre niekolkomesacne dodacie lehoty, ked tu niekto roky caka na afto.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes som do SIEA este bol zaniest papierove originaly potvrdeni zo sudu a IP, pretoze mi ich nevystavili elektronicky a zistil som, ze ak to vystavili v papierovej podobe, musim to prilozit v papierovej podobe. Len teraz neviem, ci sa ako odovzdanie ziadosti rata piatkovy datum alebo dnesny, a teda ci mam tu svoju objednavku z piatka zrusit a spravit radsej novu s dnesnym datumom.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Musis mat kompletne podanu ziadost vratane vsetkych povinnych priloh cize ak by si chcel ist na istotu tak asi dnes. Ale objednavka nevadi kedy bola spravena zaloha nemoze byt zaplatena skor. Ci uz si aj zalohu zaplatil?

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem ci by som tvrdil, ze objednavka moze byt, lebo aj zavazna objednavka je uz krok k ziskaniu EV. Akurat ze sa tazsie da preverit/dokazat ak je antidatovana, na rozdiel od zdokumentovanej platby zalohy.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ok, tak idem tu objednavku zrusit, poziadat o vratenie zalohy a nasledne spravim objednavku nanovo. Cele mi to pride ako postavene na hlavu ale co uz.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Tak zavazna neni pokial nezaplatis zalohu a tu som zaplatil az ked som podal ziadost. Dufam ze nebudem musiet rusit objednavku a ovjednavat nanovo len aby bolo... A ak by k tomu doslo neviete ci sa to da vo VW a ak ano do akeho casu? Asi by som to riesil az ked pride auto ci to je neskoro?

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Catchcash A to si kde vzal ze zavaznost objednavky zalezi od pohybu penazi? Zavznost moze byt tym ze ju podpises a dokonca zavazna moze byt aj ustna objednavka ako to tak vyhlasis a je na to svedectvo. Zalezi od formulacie ...

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Tak nejako logicky nie pravnicky, kedze bez zalohy by auto neobjednali...

    • tomicse
      tomicse komentoval
      Upraviť komentár
      Takze ak som to spravne pochopil: ak mam objednane TM3 z pred 3 rokmi mal by som to zrusit (vyziadat naspät 1000eur rezervacne) a objednat auto celkom nanovo az po udeleni dotacie. Ak by som kupil TM3 cez túto moju staru rezervaciu, moze sa stat ze tato rezervacna suma a datum zaplatenia sa dostane na fakturu a prepadne mi narok na dotaciu. Rozumiem tomu spravne?
  • Spartakus
    Member
    • Mar 2017
    • 44

    Dnes ráno mi prišla odpoveď na moju otázku aký je stav žiadosti:


    Vaša žiadosť bola už postúpená na MH SR, komisia je organizovaná MH SR, predpokladám, že bude do konca mesiaca.

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Asi cakaju kym sa im trochu viac nazbiera alebo si potrebuju ten register trestov doriesit pre ostatnych. Koli par zoadostiam asi nebude komisia zasadat zvlast...

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Pytal som sa na stav mojej ziadosti, ktoru som posielal v minuly tyzden. Pani mi povedala, ze nech sa skusim opytat tak o tyzden, ze tolko im momentalne trva kym to spracuju. Podla vsetkeho dostali vacsie mnozstvo ziadosti teraz.
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    Pani, z IP mam odpoved elektronicu, zo sudu papierovu. Ak chcem podat ziadost elektronicky, bude teda stacit scan (el.podpisany) potvrdenia zo sudu? Popripade, ak by som podaval papierovu formu, tak elektronicke potvrdenie z IP len vytlacit?

    Komentár


    • Spartakus
      Spartakus komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som na pošte riešil register trestov. Keď som volal do SIEA že či stačí oskenovať a poslať elektronický, povedali, že nie. Že treba poslať poštou. Elektronický by sa to dalo vtedy ak by som si ten register vyžiadal elektronický, ten by prišiel do mojej elektronickej schránky a potom ho preposlal. Ale zas prílohy OP a VP stačilo oskenovať, elektronický podpísať a poslať. Najlepšie asi bude tam zavolať, že ako to chcú.
      Naposledy upravené Spartakus; 20-01-2020, 10:45.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Papierove potvrdenie som oscanoval a elektronicky podpisal. Tak som to robil aj v minulosti a bolo to ok.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      vdaka

    • denial
      denial komentoval
      Upraviť komentár
      lenze elektronicke potvrdenie zo sudu je podpisane sudom a z registra trestov prokuraturou.
      ked ho vytlacis, oskenujes a podpises svojim podpisom, to uz podla mna nie je dobre.

      https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...ena-konverzia/

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      denial Je to tak ako pises. Volal som do SIEA a vyzaduju original, ktory kedze sud ani IP nevedel/nechcel/nemohol vystavit elektronicky, tak k mojej elektronickej ziadosti budem potrebovat dodat im este originaly tych potvrdeni postou alebo osobne. Katastrofa tieto statne urady.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      A to Vas vyzvali nejako ze mate dokladovat ten register trestov? Lebo mne sa nikto neozval zatial, ziadna reakcia.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Register trestov nerieste, podla zakona si ho maju vyziadat sami.

    • Spartakus
      Spartakus komentoval
      Upraviť komentár
      Taur, ano mna vyzvali aby som dolozil register trestov lebo ze oni maju problem sa k nemu dostat. Mal sa ten problem potom riesit, takze ked ta nevyzvali, tak je to uz asi vyriesene.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Alebo len moja ziadost este neprisla na rad. Uvidime
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    A to budú 600 žiadostí všetky osobne kontrolovať a čítať zdôvodnenie prečo chceme elektromobil?

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Keby aj ano bol by som zvedavy ako rozhodnu co je lepsi dovod ako iny

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Jasnee, a ak sa im tvoje dovody nebudu pacit mozno zamietnu. Spytuj si teaz svedomie, ze co si napisal. Ja som prisahal ne eklogiu, brojil za menej emisii v centrach miest, vyhrazal sa dobijanim doma zo slnka a vetra, nadaval na spalovaky ...

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Catchcash Odhadujem, ze dovod "Chcem uchranit planetu od emisi" sa im bude vidiet trosku lepsi ako "robim taxikara a chcem viac zarobit ked budem zadarmo nabijat pri Lidli"

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Nepredpokladam ze je niekto az taky hlupy ale zase clovek nikdy nevie

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Aj taxikár, ktorý chce ušetriť peniaze šetrí planétu a aj naše zdravie. Ja osobne by som dal taxikárom, keď vymenia spalovák za BEV aspon 10.000 € dotáciu...

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, pri najazdeni nejakeho poctu km by bol logicky nejaky bonus navyse. Ale tazko by sa to dokazovalo a kontrolovalo.
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    ak to tu este nebolo...
    https://www.mojelektromobil.sk/trans...elektromobily/

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Tak nám budú do toho vŕtať a ktosi múdry to nakoniec zruší....

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Nerozumiem jednej veci. Prečo by mala dostať dotáciu od štátu firma, ktorá sa živí predávaním týchto aut.
      To mali podľa mna vylúčiť.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      ktoru firmu myslis? vyrobcov ?

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      To uz aka bieda tu, ked aj Tatrabanka a J&T potrebuju dotaciu ...

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      1fisker snad nie. Nech pridu na tych co chceli podvadzat a aspon sa ujde viac normalnym ludom. som velmi naivny?

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Tak ak niekto podal ziadost ako firma a je v konkurze, tak dotaciu nedostane a uvolni sa miesto pre dalsieho v poradovniku. Ci ake ine podvadzanie mas na mysli?

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      No ved presne take ale co ty vies kolko je takych a mozno to aj tak dostanu lebo su "nasi ludia". Potom by to mohol byt problem pre slusnych ludi ak by sa tp prevalilo. Snad nic take nehrozi oni maju asi ine ksefty a nie par drobnych

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Ja tam vidím FINAL - CD. Predajca vozidiel (Peugeot, Jaguár, LandRover) potrebuje dotáciu aby si mohol kúpiť EV. Akej značky asi bude?!
      Ako by nestačilo, že si chlapci chodia svoje služobáky/predvádzačky nabíjať za free na Tesla WB...

      Inak, čo to je za zoznam? Kto podal žiadosť alebo koho už schválili alebo čo?
      Pýtam sa kvôli tomuto:
      "Aktualizácia 1: Viacerí čitatelia nás upozorňujú, že zoznam obsahuje evidentne iba neúspešných žiadateľov v poradovníku, pričom úspešní žiadatelia sa v zozname vôbec nenašli."
      Naposledy upravené ToMiLeaf; 21-01-2020, 09:24.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      ja som tam videl niekolkokrat aj IMPA (ti tusim predavaju skodovky).

    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Je tazke urcit ktory je ten spravny dotacny model. ja by som do buducna kludne privital rozdelenie na podnikatelov a nepodnikatelov. V uz beziacom modely ale naozaj nevidim dovod preco by sa nemohli prihlasit aj leasingovky a predajcovia, nakonci dna po zvrzanom prvom kole sa pocet automobilov per podnikatel znizil. kazde EV ci s dotaciou alebo bez je velke PLUS. Na jedine co sa mozme odvolavat je moralny kredit takychto firiem, ci im to naozaj treba a nebolo lepsie ak by to dostal niekto iny.
      Naposledy upravené mozeg; 21-01-2020, 09:36.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Zbytocne spekulovat nad sucasnym modelom dotacie. Ak by bol niekto z dotacie vyluceny mohol by sa stazovat zase on, resp. by mohol zalovat stat pre diskriminaciu.

    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      Tiež mi príliš nevonia, že sú tam predajcovia áut. Napríklad Mercedes je tam 4x.
      Mali to dať iba pre FO, firmy sú už zvýhodnené dosť.
      FO nakupujú autá o 20% drahšie ako firmy.
      FO môže dostať dotáciu iba na jedno auto, firma na 3.
      FO platí servis a pohonné hmoty, aby sa dostala do práce, firma si tým zvyšuje náklady a platí nižšiu daň zo zisku.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Keby sa vylucili firmy, novych elektromobilov by sa predavalo podstatne menej. Vseobecne aj spalovaky kupuju nove vecsinou firmy. Sukromne osoby jazdia vecsinou na jazdenkach.

    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      Firmy väčšinou kupujú autá s ohľadom na nízke prevádzkové náklady. Takže firmy budú nakupovať elektromobily tak či onak.

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Záleží od firemnej politiky ale je predpoklad, že v tej firme bude na tom aute jazdiť xy ľudí, kdežto bežná FO na tom jazdí z a do práce pár km. Vidím to na sebe, kedy jazdením do práce urobím do 8 000 km ročne. Služobák, ktorý si v práci striedame robí 40 tis. km ročne.

      Keby chceli, tak to urobia tak, že autá musia mať GPS a dajú ti podmienku robiť X desiatok tisíc km ročne aby ti nezobrali spätne dotáciu. To by bola iná káva...

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      to by mohlo byt celkom kontraproduktivne lebo potom by ludia chodili aj na WC na tom len aby nahnali kilometre ku koncu roka

    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      A dostávame sa k jadru veci, že dotácie deformujú trh a bez nich by sa to vyvíjalo prirodzenejšie - oplatilo by sa to len tomu kto nabehá veľa km a teda by to kúpil len ten kto to potrebuje.
      Predajcovia by nemuseli nafukovať ceny, aby si odkrojili z dotácií, všetci by sme mohli nakúpiť elektromobily za reálne ceny, nepotrebovali by sme žiadnu komisiu, web stránku vysúťaženú za kopec peňazí a podobné vymoženosti modernej doby.

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      S tým deformovaním trhu súhlas.
      Hlavne je na hlavu dávať dotáciu na v podstate nedostatkový tovar, čím dnes BEV v mnohých prípadoch sú. IMHO Dotácie by mali v prvom rade podporiť predaj niečoho, čo sa z nejakého dôvodu nepredáva tak ako by niekto očakával.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      BEV sa nepredava tak ako by som ocakaval.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      bez firiem by tu minimalne polovica elektromobilov nebola. Teda hlavne tie nove, nie dovezene jazdenky.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Tak zase povedzme si uprimne kolko ludi si na Slovensku moze dovolit nove BEV. Keby neboli dotacie asi vela ludi by rozmyslalo ci do toho ist alebo nie

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Nemyslim zeby sa BEV na SK predavali ako teple rozky bez dotacii (a vo zvysku sveta to nebude ine). Uprimne kolki mimo hardcore nadsencov by si kupili BEV bez dotacie? Neratajme hybridy, tie sa predavaju same, na tie naozaj nemuseli davat dotaciu. Ja nie som BEV fanatik skor triezvy, oparny nadsenec. U mna dotacia padla na urodnu podu. Urychlila u mna prechod na BEV. Bez nej by som to spravil najskor o 5 rokov.
      Co sa tyka formy dotacia, takuto mali dat len pre obcanov. Podnikatelom by som nedal peniaze na ruku, ale formou danovych a vydajovych ulav, ktore vlastne uz aj maju, nulova dan z motorovych vozidiel, zrychleny odpis, nizsie registracne poplatky ... a este by sa iste nejake dali vymysliet , tak naco im cash tlacit?

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Skôr som narážal na tie čakacie doby. Čakať na auto 9 a viac mesiacov podľa mňa nie je znak toho, že sú ich plné sklady a nikto ich nechce, tak poďme urobiť dotáciu.
      Druhá vec sú kapacity výrobcov, resp. skôr ich politika výroby. Nie je mi jasné, prečo by na japonský PHEV čakáš 3 mesiace a na kórejsky 9, pričom oba idú do výroby.
      Samozrejme, že viacerým z nás tu tá dotácia pomôže no je to taký začarovaný kruh keďže akonáhle začne tých cca 600? BEV jazdiť po Slovensku, zasa budeme plakať, že sú obsadené stojany a tak dokola.
  • cvasko
    Junior Member
    • Jul 2019
    • 3

    Uz zverejnili zoznam uspesne registrovanych ziadatelov https://transparency.sk/wp-content/u...obily-2019.pdf

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      to je ale tiez iba zoznam bez FO - nepodnikatelov mam pocit.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      No to dufam, kedze som sa tam nenasiel.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      ved ani ja ale tak narychlo som zratal ze ich je tam iba okolo 300

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Takze firiem je menej ako fyzickych osob - nepodnikatelov.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      jux mozno ani nie, podla toho na kolko aut si kazda fy dala ziadost. Ak priemerne 2 auta, tak zostava kolko? 180 pre obcanov? alebo este menej.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Mna skor prekvapilo, ze firiem nie je ovela viac.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      fy mali toho viac na vyplnovanie do formulara, takze obcania stihli skor vyplnit. Vzhladom na to je tam firiem az privela. Museli mat scripty naprogramovane a pod. Ja som mal vsetky udaje naklepane, len som kopiroval do koloniek a aj tak som bol az vyse 350ty.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Tento zoznam je uz spravny, nasiel som v nom aj nasu firmu. Vsetky udaje sme mali nachystane a aj pripraveny skript (jednoduchu extension do prehliadaca) a ak by ten nefungoval, tak kolegyna mala na vedlajsom pocitaci nachystane tiez vsetky udeje do formulara a nahadzovala copy+paste, co vela ludi stihlo spravit za minutu az dve. Odoslali sme ten formular, ktory bol vyplneny skor. Nepovazujem tento system rozdelovania dotacii za dobry ale bol aky bol. Lepsie by bolo dat kludne nizsiu dotaciu a daj ju priebezne vsetkym, ktori si BEV kupia pocas roka.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Ved spravny moze byt ale urcite nie je kompletny kedze obsahuje iba firmy
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Zaujímavé by to bolo po okresoch

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      mna by zaujimali aj vsetky registracie nie len dotacie kde budu

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Po okresoch by zaujimalo aj nna, nech viem ake sory budu na miestnych nabkach.
  • Taur
    Member
    • Dec 2019
    • 296
    •   

    Dnes mi volala mila teta zo siea, ze moju ziadost skontrolovala a postupila na dalsiu kontrolu, ze to robia na 2x. A vraj uz prvu varku 2x skontrolovanych ziadosti poslali na ministervo, tych co boli podane este v decembri. Ze schvalovacia komisia bude zasadat koncom januara, ale nevedela mi povedat ako casto bude zasadat komisia. Dufam, ze nie raz za mesiac.

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      A to preco ti volali len tak sami od seba? Mne nikto nevolal a podaval som v decembri. Dufam teda ze tie uz odoslali vsetky

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Nie sami, pisal som im email s otazkou aky je stav mojej ziadosti a ci je vsetko OK. Asi aj ten register trestov vyriesili, lebo ho ani slovkom nespomenula.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Skusim im zavolat a opytam sa dik za info koniec januara je uz za rohom
Pracuje...
X