Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Tybyt
    Junior Member
    • Oct 2019
    • 8

    #61
    Kebyze viem tak to zrobim takoj rano. Ja som 4084 v poradi. :/

    Komentár


    • Rasto Danada
      Rasto Danada komentoval
      Upraviť komentár
      Ahoj vsetkym, rychlejsie som to nedal, 7 minut aj s kontrolou formulara mi to trvalo. Kona je u predajcu po viac ako 8 mesiacoch..... Potesila by mensia suma, pre viac ludi..

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Menšia suma by už nemusela byť taká motivačná. Ja osobne ak by som mal dať za EV 41 voči 43 k€ tak sa na to asi... No keď ti to po dotácii vyjde povedzme 35, tak to už je o niečom inom. Toto je práve to umenie to celé nastaviť, kedy je tá dotácia ešte lákavá a kedy už nestojí ani za ten klik.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      ToMiLeaf suma 2-3 tis urcite tiez nestoji za nosenie tej idiotskej nalepky.

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      No inak predpokladám, že po prvej myčke je nálepka dole. Už sa teším na tú paniku, čo potom.

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      jux - niekto si prilepí "dotačnú" nálepku aby iritoval okolie - taká modrá s dvanásť hviezdičkami a textom o podpore eú sociálneho fondu ... , prípadne vytlačená za zadným sklom - na toto auto mi prispel môj bývalý zamestnáveteľ protizákonným vyhadzovom :-)
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #62
    Túto dotáciu treba chápať tak, že padlo obmedzenie výšky pri lacnejších autách? T.j. plná výška bude poskytnutá aj dajme tomu pri aute za 15 tis.?

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, aj pri aute za 8500 je dotacia 8000 :-))) - ak take neprihlasene kategorie M1 alebo N1 zozenies hocikde v EU.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      ale okolo 15 tis. už bude čosi
  • Michal Oravec
    Junior Member
    • Jul 2014
    • 4

    #63
    Myslite ze uz mozem objednať Teslu. Dotáciu som stihol len ci neporuším podmienky.

    Komentár

    • cvasko
      Junior Member
      • Jul 2019
      • 3

      #64
      Zacali ste uz riesit dokumenty, ak sa Vam podarilo zaregistrovat alebo cakate na dorucenie oficialneho emailu s dokumentami? Mne stale nic neprislo.

      Komentár


      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        Ani mne zatial nie. Mali ich zacat posielat odvcera 17.12. emailom - pricom ma prist vraj cela predvyplnena ziadost, ktoru by uz malo stacit iba skontrolovat a odoslat podla pokynov. Je na to 40 dni, takze ja stale cakam, zatial sa nechystat riesit to sam. Dufam ale, ze to nebudu zbytocne natahovat a ze poslu dokumenty co najskor.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Preco by to posielali skor, ked maju na to 40 dni.

      • mozeg
        mozeg komentoval
        Upraviť komentár
        Toto je v podmienkach:


        5.7 Výzva na riadne, oficiálne podanie skompletizovanej žiadosti
        5.7.1 Riadne, oficiálne podanie žiadosti

        Riadne, oficiálne podanie skompletizovanej žiadosti je správne zaregistrovaný žiadateľ oprávnený vykonať
        až na základe e-mail výzvy od prideleného administrátora, doručenej zo strany vykonávateľa (SIEA) na
        kontaktný e-mail žiadateľa.

      • Spartakus
        Spartakus komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som bol v poradi 74. Ziadost o dotaciu s dvoma prilohami (fyzicka osoba) mi prisla v piatok doobeda . Vacsinou tam treba naklikat cestne prehlasenie a vyjadrit suhlas. Este v ten den v piatok vecer som odoslal elektronickou formou ziadost, dve prilohy a k tomu ešte oskenovany OP a VP.
        Naposledy upravené Spartakus; 22-12-2019, 23:25.
    • JozkoPucik
      Member
      • Aug 2018
      • 132

      #65
      Tak dotácie sa rozdali za 4 minúty. By ma zaujímalo, koľkí ju využili na Model 3

      Ministerstvo by mohlo dať potom nejakú štatistiku.
      Naposledy upravené JozkoPucik; 18-12-2019, 11:02.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        V registracii sa nepisalo na ake konkretne auto sa registrovalo, ani v zmluve o prideleni dotacie to nebude. Az ked sa na auto vyuzije dotacia, az potom bude jasne na ake konkretne auta bola pouzita. Zavezne je len BEV (alebo PHEV). Aj M1 a N1 je len informativne a moze sa zmenit.
    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #66
      Pôvodne zverejnené od JozkoPucik Pozrieť príspevky
      Tak dotácie sa rozdali za 4 minúty. By ma zaujímalo, koľkí ju využili na Model 3

      Ministerstvo by mohlo dať potom nejakú štatistiku.
      Podľa príspevkov tu mi to vychádza, že najväčší záujem je o Volkswagen e-up.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár


      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        Hmm to bude škoda, som dúfal, že to bude viac tých "normálnych" vozidiel ako Kona, Ioniq atď.

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Tiez si myslim ze vacsinu zhltol eUp a Citigo e. Elektromobily stale budia nedoveru a vacsina ludi ich berie skor ako druhe auto do rodiny pre manzelku. A tu tie mestske auticka s dotaciou vyzeraju naozaj dobre za velmi vyhodnu cenu. A vela ludi to berie ako experiment, vstupnu branu. Kupia lacne auto manzelke a poskusaju rok dva. Ak sa im osvedci tak mozno pouvazuju aj po vacsom EV ktore preberie stafetu hlavneho auta. Ale vela ludi nechce hned do neznameho investovat velku sumu. Tie vacsie auta by tak ci tak nezvladli dodavky dostatocnych poctov.

        JozkoPucik a nepovedal by som ze skoda. Velke EV travia viac casu na dialnici a tam az tak nevadi ci diesel alebo EV. Male auta stravia viac casu v meste a tam chceme cisty vzduch. Takze je to praveze este lepsie ak sa to minie na male auticka.
        Naposledy upravené Wilo; 20-12-2019, 13:07.

      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        Ved hej, ale z mojej skúsenosti tieto malé autá ľudí dosť odradia. Koľko krát sa údáva dojazd povedzme 200 km, ale skutočný je 150 km, cez zimu je to 100 km a už majú o tom zlý názor. Len by som proste nechcel aby to ľudí neodradilo.

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Tieto nove modely maju 33kWh baterie a na mesto uz slusny dojazd. Ja som nan nahovoril manzelku, Ioniq bol pre nu privelky. eUp/CityGoE maju dokonca aj SIM a ovladanie cez appku, co jej budem "zavidiet". A som presvedceny, ze po presadnuti z Yarisu sa uz k spalovaku nikdy nevrati :-D

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Neodradi neboj. Aj keby to malo len 100km dojazd tak to stale v meste upotrebis. Dobre je ako je Hlavne pre zeny je to uplne skvela. Ziadna prevodovka a rychla odozva. Ziadna cerpacka a spinave hadice. Doma poslusny manzel zapichne do zasuvky a zena spokojna

      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        Wilo a vieme ze zena spokojna = manzel spokojny. takze vyhrame vzdy vsetci

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Peterka - to si pis, ze do spalovaku uz nesadne (ako sofer) a ked sadne ako spolujazdec bude sa zhovievavo usmievat. Mojej trval prechod z Q5 do elektrickej Fiatky presne 3 dni. Aj ked potom este obcas (ked nahodou v Q5 znovu isla) vzdychala "oo ake to je dobre auto, sedim vysoko" po navrate z mesta to odstavila s tym, ze je to "lenive" (a to je to 3liter ).
    • denial
      Member
      • Jun 2014
      • 322

      #67
      Myslim si, ze dovod zaujmu o e-up/citigo je uplne jasny.

      A tie auta maju wltp dojazd 260, skutocny 200 a v zime 150.
      cena bateria cena/kWh
      Citigo 9590 36.8 261
      e-Up 9970 36.8 271
      Zoe R110 19900 55 362
      e-208 20990 50 420
      Kona 31890 67.1 475
      e-Niro 32990 67.1 492
      e-Golf 19990 35.8 558
      Leaf e+ 35930 62 580
      Kona 27890 42 664
      e-Niro 28490 42 678
      Leaf 27630 40 691
      Ioniq 27990 38.3 731
      TM3 SR+ 40336 55 733
      Dnes mi prisla zaheslovana ziadost o poskytnutie dotacie.
      Vlastne sa jedna o jeden excel s troma zalozkami (ziadost, priloha1, priloha2).
      K tomu ako FO mam prilozit este 2 prilohy - kopiu OP a VP.

      Komentár


      • mozeg
        mozeg komentoval
        Upraviť komentár
        ake si mal poradie, ked ti to uz prislo. Dik R

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        Referenčné číslo žiadosti: FOZ_3_01000000_0018

      • ToMiLeaf
        ToMiLeaf komentoval
        Upraviť komentár
        No tak to potom POP_5_00010000_0522 má ešte čas

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        nejaké divné ceny, kde ste zobrali, že Zoe stojí 19900?

      • mozeg
        mozeg komentoval
        Upraviť komentár
        eNiro 2019 je za 42500€ 2020 je za 47000€. S DPH.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        1fisker: To su ceny po -8K dotacii, takze ZOE pred dotaciou cena 28K v zaklade je snad OK, nie?

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        nie, stojí min. 32 tis. a ostatné autá sú tiež drahšie, tabuľka nie je pravdivá

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        Zoe naozaj stoji od 27900 EUR, maju uvadzaci bonus 4000 EUR oproti zakladnej cennikovej cene.

        Link na cennik: https://cdn.group.renault.com/ren/sk.../zoe-price.pdf

      • Spartakus
        Spartakus komentoval
        Upraviť komentár
        Mne to tiež prišlo. Poradie 74. Ešte v ten deň som odoslal ziadost elektronickou formou.

      • mozeg
        mozeg komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mam poradove cislo 157. Este papiere neprisli.

      • Spartakus
        Spartakus komentoval
        Upraviť komentár
        Mozeg ja myslim, že tento tyzden no najneskor zaciatkom buduceho tyzdna by ti to malo prist. Skus tam zavolat. Uradnici co posielaju tieto tlaciva pracuju bez dovolenky vsetky pracovne dni. Tam kam sa uz ziadosti odosielaju, tak tam uz maju dovolenku. Bud to poslel elektronicky, postou, alebo osobne - maju vo všetky pracovne dni niekoho na podatelni (9:00 - 15:00)
        Naposledy upravené Spartakus; 23-12-2019, 14:30.
    • EV_Future
      Member
      • Mar 2018
      • 74
      •      

      #68
      Mal niekto objednane auto a zaplatenu zalohu este pred samotnou registraciou na dotaciu - t.j. pred 16.12. ? Predpokladam, ze takych bude vacsina, kedze napr. Citigo-e bolo vybookovane uz davno pred tymto datumom. No v podmienkach pre dotaciu sa okrem ineho uvadza, ze:

      "
      10, Odkedy sú v rámci tejto výzvy výdavky oprávnené?
      Oprávnenosť výdavkov začína dňom riadneho oficiálneho podania žiadosti o dotáciu (Akýkoľvek zmluvný vzťah, resp. akákoľvek transakcia môže byť s predajcom uzavretá až po podaní žiadosti). Oprávnenosť výdavkov končí uplynutím 12 kalendárnych mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti Zmluvy o poskytnutí dotácie (bod 4.4 Obdobie oprávnenosti výdavkov tejto výzvy).
      "

      Zdroj: https://www.chcemelektromobil.sk/fil...AQ_za_SIEA.pdf

      Chapem to spravne tak, ze ziadatel smie u predajcu rezervovat auto az potom, co sa uspesne zaregistroval? A teda drviva vacsina ziadatelov to pravdepodobne nesplni, kedze uz maju uzavretu zmluvu s predajcom?

      Komentár


      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        1. Podla tvojich vlastnych citacii az po riadnom podani ziadosti, nie tej uspesnej inet registracii.
        2. Myslim ze objednavku nebudu kontrolovat, neviem ani ako by to mohli skontrolovat. Ved ty budes dokladovat kupu, cize fakturu a asi potvrdenie o uhrade a nie objednavku, tak ak predajca nenapise do faktury datum objednania nemaju sa to ako dozvediet. A keby aj, tak myslim ze predajca nebude mat problem upravit datum objednania.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Najskor ale to bude len faktura a kopia velkeho technicaku ze ako ziadatel o dotaciu si drzitelom auta. Ci si zaplatil predajcovim, alebo mu dlhujes bude statu asi jedno.

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        ano mas pravdu s tym bodom 1, objednavat auto u predajcu by sa podla spravnosti malo az po podani ziadosti - ktoru asi zatial neodoslal este nikto, kedze prve emaily s podkladmi prisli este len vcera
        Tak uvidime, co vsetko bude potrebne na preukazanie opravnenosti pouzitia vydavkov, ak je to len faktura, tak by to mohlo byt schodne. Ale aj tak ma to dost zarazilo, lebo s takou komplikaciou som neratal. Tam sa explicitne pise, ze "Akýkoľvek zmluvný vzťah, resp. akákoľvek transakcia môže byť s predajcom uzavretá až po podaní žiadosti". A pritom drviva vacsina ludi ma u davno uzavrete kupne zmluvy a zaplatenu zalohu.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Nuz ak to budu posudzovat striktne a dokazu to preverit, tak cakatelia v poradovniku zacnu skakat odzemky od radosti.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Ja dufam ze pridu podklady coskoro, aby som co najskor objednal ked v januari zas otvoria objednavky predajcovia. Mam poradie 354.
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      #69
      Túto podmienku som čítal a čudoval som sa, keď sa písalo o tom, ako auto sa môže objednať atď. Tiež si treba prečítať zmluvu, ktorá sa bude uzatvárať, tá to ešte spresňuje. Jedná sa nielen o faktúru ale aj o celé zaplatenie faktúry. To znamená, že ak na faktúre bude odpočet zálohy a táto záloha bola uhradená pred podaním žiadosti, tak už sa nesplní podmienka. Taktiež v zmluve podpisujete, že súhlasíte s kontrolou účtovníctva a preverením týchto skutočností.

      Preto nie je dobré objednať Teslu, lebo tam so zálohou nič neurobia tak ako sa dá dohodnúť so slovenskými predajcami a síce:

      Ja to plánujem poriešiť tak, že si dám vystaviť faktúru bez odpočtu zálohy, zaplatím ju z účtu celú a predajca mi potom skôr zaplatenú zálohu pošle na účet. A samozrejme ako bolo vyššie písané, na faktúre nebudú žiadne objednávky a iné zbytočnosti. Proste som prišiel do autosalónu, kúpil auto, zaplatil ho a basta. Bolo voľné, lebo ho odmietol nejaký zákazník predtým, čo ho mal objednané.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Pockaj, myslis vazne "celé zaplatenie faktúry"?? Akoze auto musi byt cele uhradene? Viem ze leasing nemoze byt, lebo pri nom je majiel leasingovka cize nie poberatel dotacie, ale som v tom ze uver trebars ten na tretiny/stvrtiny od predajcu alebo iny moze byt, kedze drzitel vozidla budem ja ako prijimatel dotacie.
        A uctovnictvo ako FO-nepodnikatelovi mi nemaju ake kontrolovat.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Úverom je auto zaplatené tiež - faktúra je uhradená tým, kto požičal peniaze.

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        ja to chcem tiez poriesit nejako podobne. Proste ked pride auto vo feb/mar 2020, tak mi vystavia fakturu na celu sumu, ktoru uhradim a predoslu zalohu mi vratia. Takze nebude na FA ziadna zmienka o predoslej zalohe, ale bude to uplne nova faktura. Len bude treba este asi poriesit zrusenie kupnej zmluvy, ktoru som podpisal zaciatkom decembra, pripadne zmenu datumu na nej.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Miro, ved prave kupa tesly na dotaciu bude bezproblemova a uplne legalna. Jednoducho staci pockat na pridelenie dotacie a teslu v cene pod 50tis s DPH objednat potom. Urcite netreba spekulovat a stresovat dopredu, pretoze do roka teslu urcite dostanes, realne do troch mesiacov alebo aj skor. A ak bude vtedy k dispozicii vhodna skladova, tak aj hned.
        Ak si si teslu rezervoval skor, tak jednoducho zrusis rezervaciu a celu ju dostanes spet.
        Postup, ktory chces pouzit vyzaduje nie uplne legalnu spolupracu s predajcom, pretoze tvoja nevratna zaloha je v uctovnictve predajcu (ak si zalohu platil z firemneho uctu, tak aj v tvojom), uz sa odtial neda vymazat a da sa skontrolovat pred preplatenim dotacie. Navyse bonusy na citigo-e, id.3 a mozno aj ine auta, odratane z ceny pri zaveznej rezervacii budu zrusenim zaveznej rezervacie tiez nelegalne a je otazne ci bude taky postup akceptovatelny predajcom/dovozcom.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        tak to je v <> priatelia...
    • denial
      Member
      • Jun 2014
      • 322

      #70
      Myslite, ze by sa dali na nove auto kupene v CR vybavit ceske prevozne 3-mesacne znacky (aj s ceskym TP na moje meno) a stale to bude v sulade s podmienkami na ziskanie dotacie?

      Komentár


      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Niekto komu uz poslali zmluvy ti to nastuduje, ale som presvedceny ze nie. Dotuje sa mobilita na SK nie vo zvysku sveta, tak urcite budu musiet byt SK znacky a SK technicak. A nemozes auto potom 2 roky predat/prepisat.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Podmienkou je este neprihlasene auto, kupene po prideleni dotacie hocikde v EU.
        Pre jazdenie na prevoznych znackach netreba velky technicak. Po kupe auta zo zahranicia aj tak treba vybavit velky technicak na SK. Cudzi velky technicak k prihlaseniu auta na SK netreba, treba CoC a fakturu (alebo zmluvu).

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        Nedavno som kupoval (ojazdene) auto v CR a na urade mi dali docasne prevozne znacky, novy velky aj docasny maly TP, oba na moje meno.
        Urcite to davaju iba vsetko spolu naraz a s tym zaroven auto zaeviduju aj v CR.

        Takze potom auto kupene v zahranici moze byt, ale prevozne znacky (TP) nemozu byt, t.j. len odtahovka ...?
        Naposledy upravené denial; 22-12-2019, 14:40.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Prevozne znacky samozrejme mozu byt, ved vecsina tesiel prislo na SK hlavne z Tilburgu po vlastnej ose na prevozkach... je tu kopa prispevkov ako.

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        videl som ako, madarske P-ckove prevozne znacky
        tie su v zahranici neplatne a nepouzitelne na tento ucel
        a ti, ktorych nezastavili a nezobrali im vodicaky, mali velke stastie
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #71
      Kto chce kupit teslu na dotaciu, kludne moze pockat s rezervaciou 3 mesiace alebo aj pol roka po schvaleni dotacie. Za cas vybavovania dotacie (mozno aj 2 mesiace) plus 3 az 6 mesiacov sa moze cena TM3 znizit tak, ze do 50k€ s DPH sa zmesti aj nieco navyse voci dnesnemu cenniku. S urcitym rizikom mozno cakat aj dlhsie, pripadne aj tesne pred terminom rok po prideleni dotacie kupit nejaku skladovu tm3 a dohodnut cenu pod 50k€ s DPH.

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #72
        Video je pozitivne, komentare pod vidoem................
         

        Komentár


        • ToMiLeaf
          ToMiLeaf komentoval
          Upraviť komentár
          Videjko fajn, ale niektoré tie komenty, to je fakt 4. cenová...
      • Taur
        Member
        • Dec 2019
        • 296
        •   

        #73
        Mohli by zverejnit pocty dot registracii podla krajov a okresov. Nech vieme o kolko viac bev pripadne na miestne nabijacky.

        Komentár

        • Pisi69
          Junior Member
          • May 2018
          • 7

          #74
          K možnosti rezervace atd. Dle podmínek se bude prokazovat vlastnictví vozidla fakturou.

          K zaplacené záloze vs oprávněnost vydavku, pokud kupující zaplatí částku vyšší jak 8000EUR po podání žádosti, tak ho vůbec nemusí trápit ze mu případně nezahrnout zálohu do sumy kterou stát proplatí. Proste jen doplatek musí byt po podání oficiální žádosti a vyšší jak 8000eur 😎 žádné neuznání a nesplnění podmínek se nekoná..

          Komentár


          • denial
            denial komentoval
            Upraviť komentár
            preco vyssi ako 8000?
            min. cena auta pri dotacii nie je stanovena ... ?

          • Pisi69
            Pisi69 komentoval
            Upraviť komentár
            Očekával bych ze uznatelny vydávek by měl byt větší nebo roven dotaci. Jinak by to moc nedávalo smysl (je pravda ze to nikde nepíšou). Pak by ale stačilo zaplatit alespoň jedno euro po podání oficiální zadosti (ale osobně bych radši zaplatil >8tis)
            Naposledy upravené Pisi69; 22-12-2019, 23:14.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Podelim sa so svojou skusenostou. Volal som priamo s adminom a povedali mi ze na preukazanie bude stacit faktura a technicak cize je jedno kedy objednate ale prva platba by mala byt najskor v den podania ziadosti. Ja som dostal podklady v piatok a osobne som to tam bol zaniest (povedali mi ze som prvy ). Kupnu zmluvu som mal od pondelka ale zalohu som zaplatil az v piatok pre istotu. Aj ked predajca mi povedal ze vedia vystavit dobropis a potom na fakture bude plna cena bez odpocitanej zalohy (co by tiez malo stacit).
        • Savi
          Gold Member
          • Dec 2019
          • 141
          • peter68691
          •   

          #75
          Ziadate niekto dotaciu na firmu? Mne prisli uz tiez podklady. Ak som to spravne pochopil, treba okrem vyplanenia ziadosti a kopy cestnych prehlaseni aj potvrdenie z inspektoratu prace a zo sudu (obidve sa daju elektronicku poziadat), no neviem kolko im bude trvat teraz koncom roka vystavit a poslat ich.
          Co vyplnate do tych priloh ohladom de minimis (04 A a 04 B)? Nechat prazdne 04 A a do 04 B vyplnit tych 8000 alebo to sa vztahuje na ine podpory ako je tato dotacia? Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	04B.png Videní:	0 Veľkosť:365,3 KB ID:	46460 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	04A.png Videní:	0 Veľkosť:356,7 KB ID:	46461
          Pripojené súbory

          Komentár


          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Inšpektorát práce to robí do 3 pracovných dní a súd do 5.
            V tých tabuľkách sa ťa pýtajú či čerpeš aktuálne, resp. v tomto roku nejaké dotácie vrátane tej aktuálnej...
            Naposledy upravené ToMiLeaf; 23-12-2019, 13:01.

          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            Ak necerpame, tak tie 04 prilohy necham prazdne? Ci je lepsie tam dat nulove polozky?

          • cvasko
            cvasko komentoval
            Upraviť komentár
            Prosim Vas viete mi poradit odkaz na podanie na inspektorat prace a konkurz elektronicky ? Na slovensko.sk to neviem najst. Cize na firmu treba podat len 3 dokumenty elektronicky, ak to spravne chapem. Inspektorat, konkurz, ziadost co prisla na mail. Diky.

          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            Toto som nasiel na stranke inspektoratu. https://www.ip.gov.sk/potvrdenie-o-n...zamestnavania/
            A tymto som sa inspiroval pre ziadost na sud: https://www.narodnostnemensiny.gov.s...m-potvrdeniam/
            Niekde som predtym cital, ze na ucel dotacie by mali vydavat potvrdenia bezplatne. Mate to niekto potvrdene, ze je to aktualne?
            Naposledy upravené Savi; 25-12-2019, 20:48.

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som mal obe bez poplatkov, aj IP aj súd.

          • cvasko
            cvasko komentoval
            Upraviť komentár
            ToMiLeaf: ako si to podal? Nikde som nenasiel info ako to podat elektronicky.

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Klasika papierovo Odpovede prišli z IP do e-schránky a zo súdu žltý lístok na poštu.

          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            Obe som dal do PDF, podpisal som to PDF el. podpisom a podal cez slovensko.sk na https://www.slovensko.sk/sk/detail-s....GeneralAgenda - tam si vies vybrat aj sud aj IP.

          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            6ty pracovny den a zatial mi neprisla odpoved ani z IP ani zo sudu. Asi koli sviatkom a dovolenkam im to trva dlhsie.

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            No jasné, teraz tam je mŕtvo. Ja som toto riešil niekedy na konci novembra ešte. Dnes som posielam obálku na SIEA.

          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            Osmy pracovny den a stale mi neprisla ziadna odpoved ani z IP ani zo sudu. Sviatky, viem. Ale tak pre istotu som tam zavolal, ci to vobec dostali, kedze som to prvykrat ziadal elektronicky. Z IP to uz poslali postou. Na sude som sa nedovolal na konkretne oddelenie ale na zakladnom telefonickom kontakte mi povedali, ze boli sviatky a ze to standardne posielaju do 15 pracovnych dni.

          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            Tak dnes som sa uz dostal k obom potvrdeniam. Z IP bolo na poste, na sud som musel ist osobne, pretoze bolo treba zaplatit kolok a postou by som musel cakat dalsi tyzden.
        Pracuje...
        X