Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • EV_Future
    Member
    • Mar 2018
    • 74
    •      

    #31
    Vcerajsie registracie su neplatne, dnesne pokracovanie nebude, presunuli to na pondelok o 12:00 a mozeme zacat odznova.
    https://e.dennikn.sk/minuta/1684406

    Komentár


    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      No to je perfektné. Legitímne sme sa zaregistrovali napriek ich neschopnosti a teraz nám zrušia registrácie a ide sa od nuly.

    • Hody
      Hody komentoval
      Upraviť komentár
      jasne, spokojny nemoze byt kazdy. Ale aspon to bude takto ferove voci vsetkym

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Aj mne uz prislo ze rezervacia bola zrusena...v pondelok o 12:00 budem na startovacej ciare......

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ten milion navyse a obmedzenie firiem na 3 EV je pre mna dostatocny benefit zo zrusenia jednej sukromnej a jednej univerzitnej registracie. Nehnevam sa, ze mi ich zrusili.

    • waldok
      waldok komentoval
      Upraviť komentár
      podla dennika na a MHSR sa snažilo prihlasit 8000 zaujemcov. Len neviem či ide o jedinečných záujemcov (to by bolo treba 64mil€) alebo o duplicitné pokusy z roznych prehliadacov...
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #32
    Ked uz sme u tych problemov s web strankou tu je par typov ako vyuzit referral link a ziskat 1500 km superchargingu zadarmo:
    1. Naloguj sa do svojho uctu na Tesla.com a zvol trh Cesko.
    2. Najdi si link na referal ktory chces pouzit, konfiguraciu musis zacat kliknutim na ten referal link.
    3. Na stranke by si mal v zahlavi vidiet "Save with XXXX Referral"
    4. Zvol Model 3
    5. Az teraz mas moznost zmenit krajinu na Slovakia.
    6. A nakupuj ...

    Komentár

    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      #33
      Zrealizovat beta test v priebehu jednej hodiny a este aj zadarmo to je celkom dobry manazersky uspech.

      Komentár

      • Hody
        Junior Member
        • Jul 2017
        • 15

        #34
        Takze rozpravka o hackeroch skoncila - definitivne vinu hodili na ui42:

        https://zive.aktuality.sk/clanok/144...red-spustenim/

        Vsimajte si hlavne vsetky tie doplnenia - vyplyvaju z tlacovej spravy, ktoru medzicasom zaslalo ministerstvo:

        1) z 5mega bude 6mega
        2) PO budu mat obmedzenie len na max 3 dotovane auta
        3) moje info je, ze naozaj vsetko uplne nepreklopili na ostry server tak, ako sa malo
        4) bude nejaky buffer pre ludi, ktori sa nezmestia do alokovanych 6M - ked sa niektore ziadosti neschvalia/realne sa nepreplatia a v rozpocte sa uvolnia peniaze, budu posunute ludom v "cakacke"

        Komentár


        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          3 x slava, ze pre PO su len 3 vozidla

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          Vraj fakt mali firmy, ktore ziadali o 20-30 aut ale chcu vyhoviet co najviac ziadatelom ("jednotkarom")

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          To sa dalo cakat, ze sa najdu blbci, co tam vyblokuju statisice eur. Tento krok vitam a nech si poziadaju aj o 30 aut, ale po 3 a po plnom dodani. Inac by som rad videl tie firmy, co by kupili 25x EV alebo 40 x PHEV
          Naposledy upravené dango; 12-12-2019, 15:06.

        • ToMiLeaf
          ToMiLeaf komentoval
          Upraviť komentár
          dango Hovorí sa, že to boli samotné automobilky, minimálne tá žilinská...

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          Na akom principe z toho vlastne vedia tie automobily vytazit? Nakolko este 2 roky musi byt to auto napisane na nich... a 20 predvadzaciek je asi dost overkill

          Inak firma uz priznala, ze dobabrala tie CORS hlavicky a presun na ostry server (update v clanku)

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Kludne si viem predstavit taxi sluzbu ze zoberie 15 pluginov. Alebo aj cistych EV. Alebo nejaky limousine service ako Carsen nakupi 15 Mercedesov E do zasuvky. Auto pozicovne. Moznosti je vela a zvyhodnenie dost lakave pri 5000-8000€.

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          Wilo, to chapem, to su bezne firmy a da sa s tym vymysliet vela veci... mne ide specificky o tie spomenute automobilky - ze aky zmysel ma pre ne sa o tie dotacie bit

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Tak napríklad Renault (https://www.renault.sk/najst-dealera/predajcovia.html) má vyše 30 predajcov na SK, takže 30 predvádzačiek im je málo ak chcú mať jednu na každej predajni. Keď potrebujú 35 predvádzačiek, prečo by ich (koľko sa dá) nenakúpili s dotáciou? A o dva roky ich potenciálne ešte predajú so ziskom.

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          jj to mi napadlo, ale neviem ci ma zmysel mat fakt predvadzacku na kazdej predajni. Lebo hovorilo sa to o tych obmedzenych dodavkach - teda ked napr mas moznost realne predat len par aut, tak nenaberies mrte predvadzaciek (otazka je, ci si ich vobec tym padom schopny zohnat a ked uz, chces ich radsej realne predat ako ich mat vystavene/jazdene)

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Hlavne by som rad videl jak korejci zhanaju 50 BEV predvadzaciek ked to je viac ako celorocna kvota pre tuto krajinu To ma potom fakt zmysel mat ako predvadzacku auto ktore sa nebude dat kupit este dalsi minimalne rok Este Nissan alebo VAG by sa mozno hecli...

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Zle na to idete, tam išlo o operatívny leasing, to nebola KIA výrobca ale KIA leasingové služby. Lebo žiadateľ dotácie auto nemôže mat na leasing ale žiadateľ dotácie môže auto kúpiť a potom dať zákazníkom na operatívny leasing.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Ale to je uplne jedno kto to je. Ako chcu kupit tolko aut ked tu ledva dotrepu 20 kusov. Zase chcu davat operak na nieco co tu stale realne nie je. A stale treba brat do uvahy existujuce objednavky zadane pred dotaciou.

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          Presne toto som chcel vediet, Miro prave vo svetle tej rocnej kvoty, co spominal Wilo...

          Wilo, zmysel to dava. Oni si mozu podat aj 30 ziadosti - ved ani ked podpisu zmluvu s MH SR, nic ich nezavazuje, aby tie auta realne kupili cize mozu si podat mrte ziadosti, tie im (ako dufaju) vsetky schvalia a potom realne kupia tolko aut, kolko sa im od vyrobcu podari.

          No a ked napr budu mat schvalenych ziadosti ale len 15 kupenych aut, zvysnych 10 ziadosti proste len po 12 mesiacoch prepadne v prospech dalsich ziadatelov

          Ak sa mylim a nieco na tej scheme nesedi, pokojne ma opravte.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Je to presne tak ako hovoris, ale je to svinstvo lebo 12 mesiacov budu blokovat dotaciu niekomu, kto by si kupil auto hned. A toto je imho najvacsi fail tejto schemy ze teraz bude vacsina ludi len blokovat zdroje kym im ich vysneny predajca laskavo doruci auto po 10 mesiacoch. A iny ziadatel ma vyhliadnuteho povedzme skladoveho Leafa ale nemoze lebo sa mu neuslo poradia a dakto caka na neschopnu Kiu.
          Naposledy upravené Wilo; 13-12-2019, 14:09.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          nezabúdajte, že nielen Tesla sa dá kúpiť v zahraničí

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          njn
      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #35
        Ono sa v tom celom da vidiet aj nieco pozitivne. Padol im system. Takze uz nebudu moct povedat, ze nieje o EV zaujem, alebo aj o plugin. Uz zvysili sumu z 5 na 6 milionov a mozno ani to nebude konecne a podla toho co vraveli v radiu, tak ty co sa uz registrovali aj ked im to zrusili, tak uz tam padol 1 milion. Uvidime co bude dalej, ale tato dotacia a uz navýšená dopadne. Kazdopadne si myslim, ze bude uspesna aj ked su tu problemy. Dalsia pozitivna vec je, ze aj Tesla Europsky trh sleduje a ze aj nas trh az tak lahostajny jej nieje, ked otorila konfigurator pre SR na TM3ku SR, ktory splna dotaciu.
        Naposledy upravené ICE666SVK; 12-12-2019, 19:24.

        Komentár


        • ToMiLeaf
          ToMiLeaf komentoval
          Upraviť komentár
          Na TAtri odznelo ze vraj bolo 8 000 zaujemcov. Neviem sice odkial na to prisli no ak je to pravda, tak dotaciu dostane kazdy desiaty ziadatel.

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Ja som kdesi cital, ze 8000 pripojeni bolo naraz ked sa to spustalo a to nemusi byt nevyhnutne 8000 zaujemcov. Napr. ja som sa pripajal z troch prehliadacov naraz, v zufalej nadeji, ze aspon z jedneho to snad bude fungovat.

        • Hody
          Hody komentoval
          Upraviť komentár
          Tomi, mame to potvrdene priamo od ministerstva:

          https://zive.aktuality.sk/clanok/144...red-spustenim/

          Ale ako vravi Vilo, boli to navstevy. Realne mohlo byt ludi ovela menej - podla toho, ako to ratali (ci filtrovali pristupy z totoznej IP, atd - ale to pochybujem).

          Podstatne je, ze urcite tych zaujemcov bude podla vsetkeho dost na to, aby sa dotacia vycerpala. To by bol celkom uspech aj vzhladom na predosle dotacie, z ktorych ostalo este celkom dost (z celkovych 5,2M).
      • Wilo
        Member
        • May 2019
        • 337
        •      

        #36
        V spravach na Markize sa hovorca MH SR vyjadril ze zaujemcov je viac ako je vyclenenych prostriedkov a uz teraz je jasne ze sa kazdemu neujde. Svojim sposobom pozitivna sprava a na cesty sa dostane par tisic novych baterkacov. Dufam ze infrastruktura bude nasledovat v tesnom zavese

        Komentár


        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          To by ma zaujímalo odkiaľ vedia koľko je záujemcov.
          Takýmto vyhlásením len zhorší situáciu pri pondelkovej opätovnej registrácii, keďže ľudia budú v ešte väčšej panike.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Tak cisto teoreticky sa da pocet odhadnut aj na zaklade jedinecnych pristupov na registracnu stranku dotacie. Cast budu novinari a zvedavci ale to bude zanedbatelny pocet.
      • Hati
        Member
        • Jan 2016
        • 77
        •      

        #37
        Vyjadrenie dodavatela

        Komentár

        • luki
          Junior Member
          • Dec 2019
          • 1

          #38
          Podarilo sa Vam ziskat viac info ohladom dotacie na viacero vozidiel? Chceli by sme do firmy jedno PHEV a jedno EV ale moze sa stat ze nakoniec kupime len jedno....

          Komentár


          • Hody
            Hody komentoval
            Upraviť komentár
            Co presne chces vediet? Nove obmedzenie su 3 auta na 1 PO. Cize ak chcete do firmy zobrat phev+ev, nemal by to byt problem.

          • luki
            luki komentoval
            Upraviť komentár
            Povodne som to zavesil pod prispevok Miroslav Rojko.

            Otazka je - ak sa z nejakeho dovodu (moze byt aj nie z nasej viny) podari kupit len jedno vozidlo, ale registracia/ dotacne dokumenty budu na 1ks PHEV + 1ks EV, stratime tym dotaciu celkom?

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Bolo to v otázkach pre MHSR, neriešia to vo výzve ani pravidlách, uviedli, že sa to bude individuálne posudzovať. Ak by sa držali uverejnenej zmluvy o dotácii, nedostaneš nič, lebo si požiadal za podmienky x áut a nesplnil si ju. Takže právny nárok na to nie je, záleží od ich rozhodnutia. Ja by som do toho nešiel.
        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          #39
          Stránka chcemelektromobil.sk bola vysutazena za 17000€ - tých pár statických stránok a opakujúci sa formulár.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár


          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            toto neprekvapi asi nikoho

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Mna praveze prekvapila taka “nizka” cena Vidno ze to nerobil Strapaty ani Vazny
        • dango
          Moderator
          Gold Member
          • Nov 2014
          • 693
          •   

          #40
          Hotovo

          Komentár

          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1542
            •   

            #41
            Ja tiež , 12:03:31
            Naposledy upravené 1fisker; 16-12-2019, 12:11.

            Komentár


            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              tak to si tesne

            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              zabudol som napísať súpisné číslo domu, musel som formulár obnoviť, inak by to bolo ešte o trochu skôr , ale aj tak bol v tom drobný trik, ktorý môžem napísať do súkromnej správy

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              12:04:07 az v zasobniku cislo 800 zamotal som sa pri cisle pasu, minule som tam dal cislo obcianskeho, co mi teraz nechcelo zobrat, az som si musel precitat navod, ze tam mam dat nulu ked nemam pas... Formular na firmy bol jednoduchsi ako na sukr. osoby.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              1fisker napis

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              výhodu mali fyzické osoby, dokedy som vypísal ičo, dič a ešte aj inú korešpondenčnú adresu, tak bolo po ...

              kto by chcel Citigo, môžem postúpiť (resp. prefakturovať keď mi dôjde niekomu s dotáciou, mám 3 kusy na marec - apríl)

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Miro, ved je jedno kolko znakov je v okienku a ako su zlozite... stacilo si to pripravit (ja som pouzil KeePass) dva kliky na to co chces skopirovat, jeden klik kam a CTRLV. Fyzicka osoba mala viac okienok, takze zlozitejsie. Pri cisle pasu som sa zamotal, musel som citat navod... a stacilo si ho precitat predtym.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              ja som vyplnal ako PO a vsetko som mal v textaku a vo finstate. Cize len ctrl-c + ctrl-v a regnuty som bol 12:01:49
          • mozeg
            Member
            • Dec 2015
            • 439
            •   

            #42
            Done

            Komentár

            • curgali
              Member
              • Jul 2014
              • 310
              •   

              #43
              12:01:31...0091

              Komentár

              • mozeg
                Member
                • Dec 2015
                • 439
                •   

                #44
                Podla mojelektromobil.sk to cele trvalo 3:41sekund. To bol masaker. :-)

                Komentár

                • EV_Future
                  Member
                  • Mar 2018
                  • 74
                  •      

                  #45
                  12:05: Správa z MH SR: Celý rámec 6 000 000 eur rezervovaný za 3 minúty 41 sekúnd od spustenia.

                  Ja som to stihol v case 1 minuta 40 sekund od spustenia.. V klidku, este som mal rezervu 2 minuty

                  Komentár


                  • mozeg
                    mozeg komentoval
                    Upraviť komentár
                    1fisker tak to si mal 10s k dobru

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    Kamarat mal cas 12:05 s cislom 1580 a bol zaradený do zásobníka čakateľov..!!!

                  • EV_Future
                    EV_Future komentoval
                    Upraviť komentár
                    https://www.mojelektromobil.sk/naziv...racia-dotacie/

                    Je tam uz aj pekne video z poslednych sekund registracie - ako to nazivo ubuda az k nule.

                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    "NoBOdY WaNTs To BUy EleCtRIc CaRs, tHerE iS nO dEmAnD"

                  • Hati
                    Hati komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ak som dobre videl tak nam do roka pribudne cca 790 kusov nových BEV/PHEV
                    Naposledy upravené Hati; 16-12-2019, 12:26.

                  • EV_Future
                    EV_Future komentoval
                    Upraviť komentár
                    tu je dlhsie video - cely proces od zaciatku, ako sa postupne objavovali ziadosti. V case 03:41 od spustenia sa vycerpala cela suma a bolo podanych 787 ziadosti. Smutne je, ze video pokracuje este par minut dalej, a o 2 minuty neskor je tam uz celkovy pocet ziadosti dvojnasobny - to su ti, co pojdu do poradovnika a budu cakat, ci sa uvolni nejake miesto. Som zvedavy, kolko ziadosti povolia do poradovnika, lebo myslim, ze ich ich tam je viac ako dost a ludia co su niekde na konci uz nemaju realne ziadnu sancu ziskat dotaciu.

                    https://youtu.be/L6UQ4lozaEw

                  • Hati
                    Hati komentoval
                    Upraviť komentár
                    Prvá žiadosť podaná za 16sekúnd? Ďaľšie 4 žiadosti pribudli do 27 sekúnd? AKO ?!
                Pracuje...
                X