Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Peterka
    Member
    • May 2017
    • 196
    •      

    Tak uz mame aktualizovany zoznam, bude oslovenych 67 cakatelov :
    https://www.mojelektromobil.sk/dotac...-115-ziadosti/

    https://www.mhsr.sk/uploads/files/SZdf4G7Q.pdf

    Komentár


    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      hm, nakolko sa da verit tomuto zoznamu? Lebo v prvom zozname som bol medzi 5 neschvalenymi a v tomto som ze schvalena. Zeby sami prisli na chybu a opravili? Sice posielali mi mail z vlastnej iniciativy ze sa este mojou ziadostou budu zaoberat, ale odvtedy nic mi neprislo. To by bolo mile. som myslel ze sa budem musiet s MH krvopotne bit za svoju pravdu a dokazovat ju.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Pôvodne zverejnené od Catchcash Pozrieť príspevky
    zachová publicitu projektu prostredníctvom označenia nového vozidla
    Taur Nechapem naco su dobre tvoje spekulacie... "zachovanie publicity" jednoznacne znamena, ze nalepku musi byt vidiet, pricom im musis poslat fotku, ako si ju nalepil. Rob si z toho posmech dalej a moze sa stat, ze ti uz schvalenu dotaciu neposlu pre nedodrzanie podmienok. Dotaciu mozu aj vyziadat naspet, ked nebudu podmienky dotacie dodrzane pocas 2 rokov.

    Komentár


    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Humor je korenim zivota. Snad je kazdemu jasne, ze treba dodrzat vsetky podmienky dotacie. Ja ked davaju dve, tak kludne jednu nalepim zvonku druhu vnutri na palubku alebo niekde inde pod sklo pre istotu keby tu vonkajsiu strhli vandali...
  • Stooner
    Junior Member
    • Jan 2020
    • 19

    Ahojte,

    Ja mám v žiadosti predpokladanú obstarávaciu cenu 20000 eur , keď kupujem auto za 30000 eur, už schválenú dotáciu dostanem?

    Komentár

    • Vilo
      Member
      • Sep 2017
      • 129
      •   

      Tak bol zverejnený aktualizovaný zoznam žiadostí.
      67 žiadostí bolo stornovaných, len tak ďalej a možno sa aj ďalším ujde.
      https://www.mojelektromobil.sk/dotac...-115-ziadosti/

      Komentár

      • jojac84
        Member
        • Feb 2020
        • 43

        Prišla už niekomu z druhého kola zmluva na podpis?

        Komentár


        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Ty si ale vtipalek. A kto by ich mal akoze spracovat, podpisat a rozoslat?? Ved tam nikto nie je, vsetci sedia doma, aspon si myslim ked nedvihaju telefony, A kto tam je ma inu krizovu robotu nez sa zaoberat dotaciami, vratane ministra. Pocitam ze dotacie sa znova pohnu ked prehrmi virus, resp. ked sa zacne zas chodit do roboty.
      • jojac84
        Member
        • Feb 2020
        • 43

        Ja do roboty chodím aj teraz keďže je stav núdze a mám takú prácu, kde treba byť stále a hlavne teraz. No snáď sa to stihne vybaviť skôr ako mi príde auto i keď aj to ktovie kedy bude. Mám objednanú Škodu Citigo IV a predbežné dodanie koncom apríla, ale asi sa aj to posunie keďže teraz Volkswagen nevyrába

        Komentár


        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          To si kedy prosim ta objednaval? Viem ze Skody vyrabaju nejako rychlejsie ako Up ale zeby az tak?
      • jojac84
        Member
        • Feb 2020
        • 43

        Objednával som v Novembri. Najskôr mali termín dodania apríl 2020, potom to posunuli na jún až júl a pred týždňom to presunuli na 17ty týždeň. No a potom sa kvôli koronavírusu zatvoril Volkswagen...

        Komentár


        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          ja mám jednu čiernu citigo presne takto, pred týždňom mi písali, že bude už 17-ty týždeň a mala byť v júni

          ten posun pre zatvorenie fabriky nebude viac ako dva - tri týždne

        • Catchcash
          Catchcash komentoval
          Upraviť komentár
          to je zaujimave...moj Up mal byt najskor v Maji, potom August, potom Jun a naposledy zaciatok Septembra...co s tym spravi tato odstavka sa aj bojim pomysliet
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        http://www.siea.sk/uvod-aktuality/c-...izovom-rezime/

        Komentár

        • Catchcash
          Member
          • Dec 2019
          • 170
          •   

          Manzelka chytila paniku ze pri sucasnej situacii aka vo svete vladne moze nova vlada stopnut dotacie a ze ich nebude vyplacat a cele auto budeme platit my. Myslite si ze to moze stat urobit ked je krajina v krizovom stave a nedodrzat podmienky zmluvy, pripadne zmluvy uplne zrusit? Zmluvu uz mam zverejnenu v Centralnom registri zmluv. Celu som si ju este raz prebehol a podla mna tam nic take co by im to umoznovalo nie je ale uz vystrasila aj mna

          Komentár


          • Vilo
            Vilo komentoval
            Upraviť komentár
            Ak už je zmluva podpísaná oboma stranami, je veľmi málo pravdepodobné, že by k tomu došlo.

          • palo47
            palo47 komentoval
            Upraviť komentár
            Som v rovnakej situácii a tiež ma napadla možnosť, že napriek podpísanej a zverejnenej zmluve vláda dotaciu anuluje.Všetko zavisí ako sa bude situacia vyvíjať. Ak extrémne zle, tak s tým počítam. Škoda, že stoji VW BA a ze dodavka môjho e-up asi tento rok nebude. Ak by nebol e-up do 12 mesiacov, tak si myslím, že vláda už bude v takej zlej situácii, že s radosťou využije možnosť expirácie zmluvy.
            Ale to predbieham, nechám sa prekvapiť. Ale keď sa odosobním a bol som na Matovičovom mieste tak by som dotácie zrušil.
            Ešte je možna varianta, že platné zmluvy budú realizované ale Sulík už nové zmluvy nepodpíše. Nemusí to podľa mňa nijak zdôvodňovať, na dotáciu nie je právny nárok.
            Naposledy upravené palo47; 22-03-2020, 22:47.

          • Spartakus
            Spartakus komentoval
            Upraviť komentár
            Myslim, ze asi vsetci teraz mame take myslienky. Ja som akurat dnes spominal manzelke, ze mozno pride aj k tomu ze zmluvu o kupe vozidla budeme musiet zrusit ak by dotacie zrusili alebo by sme ju nestihli vyuzit. Predajca urcite nedodrzi termin dodania vozidla podla zmluvy, tak by nemal byt problem odstupit od zmluvy. Tiez mam zmluvu s MH podpisanu a aj zverejnenu, no velmi pochybujem o tom, ze auto bude do 12 mesiacov vyrobene. No uvidime ako toto vsetko dopadne.
            Naposledy upravené Spartakus; 22-03-2020, 23:05.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Ved nikde nie je napisane ze musite kupit eup. Predajca nedodrzi zmuluvu, tak ju zrusite a kupite nieco ine co bude na sklade do tych 12 mesiacov. Mozno aj v cene okolo eup, alebo aj lacnejsie trebars ta dacia ak by dorazila, alebo tie male renaulty, Nestresujte sa, ma prist kopec modelov. A MH urcite predlzi lehotu.
            Skor je otazka ci budeme chciet aj s dotaciou nove auta, podla toho aka kriza nastane, kto pride o pracu, kto ju bude mat istu kto nie ... cash 10tis+ eur sa moze zist na prezitie namiesto noveho auta. A ak sa ma brat na uver, tak si treba 2x zvazit ci sa zatazit splatkami, kedze zamestnavatelia asi nebudu mat z coho platit povodne mzdy, ked pridu o trzby za 4-6 mesiacov ak tak dlho bude kopa ludi doma... budeme vdacny aj za minimalnu mzdu, len aby nejaka bola.
            Naposledy upravené Taur; 23-03-2020, 00:28.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            To co vsetko pisete urcite stoji za zvazenie ale nejako sa to zvrhlo len som chcel vediet ci mozu zmluvy zrusit a peniaze nevyplatit ak su uz podpisane
            Naposledy upravené Catchcash; 23-03-2020, 07:41.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Keď sa človek zamysli nad súčasnou situáciou neostáva než konštatovať, že planéta je dobrej ceste zaistiť si výrazne zníženie emisií aj bez elektromobility.
            A oveľa efektívnejšie ako dotáciami. A to sme ešte len na začiatku. Tie najmúdrejšie hlavy toto predikovali, ale kto by ich počúval v časoch keď si ľudia zvolia do čela ľudí ako Trump, Johnson alebo Danko.
            Toto je 5 rokov staré. https://youtu.be/6Af6b_wyiwI

            Niekto to tam hore asi fakt riadi. Ľudstvo už potrebovalo dostať “po čuni”.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Obavam sa, ze to bude bolestive. Zrejme sa budeme minimalne na nejaky cas musiet vzdat terajsej urovne komfortu, hlavne vysokeho podielu dovoleniek do vzdialenych miest. Vsetky odvetvia priemyslu, okrem tych, co sa daju vykonavat na dialku budu mat vysoke straty.
            Je smutne, ale logicke, ze casti sveta s mensou urovnou demokracie sa s krizovymi situaciami vysporiadaju lepsie, pretoze maju vyssiu uroven discipliny obyvatelstva (aj ked vynutenej).

          • Vilo
            Vilo komentoval
            Upraviť komentár
            Bez ohľadu na vírus, ľudstvo žije na dlh (míňame viac energie ako vyprodukujeme a to špinavým spôsobom) a je len otázka času kedy nás príroda donúti dlh začať splácať aj s úrokmi. A keď to príde komfort veru pôjde rapídne dole. A tento vírus to splatenie dlhu zrejme výrazne priblíži, takže namieto toho aby ten dlh začali platiť naše deti, začneme ho platiť už my.

          • palo47
            palo47 komentoval
            Upraviť komentár
            Mrzí ma, že som prišiel s “kuvičím hlasom”. Navrhujem diskusiu na na túto tému ukončit a vrátiť sa k nej najskôr za 3 mesiace.

            Ja v žiadnom prípade nebudem kupovať iný model ako e-up a len s dotáciou. Ja to potrebujem len do mesta a do 12 mesiacov určte nepride na trh nič cenove a užitkovo vhodnejšie ako e-up.

            Dosť veľkú ranu elektromobilite dáva TRVALÉ vypnutie 189 ks rýchlonabíjačiek EDF na francúzkych dialniciach z dôvodu technických nedostatkov. Bližie https://www.idnes.cz/auto/zpravodajs...8_automoto_fdv Treba si prečítať aj príslušnú diskusiu.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash Ber to tak, ze v stave nudze a pocas vyhlasenia vynimocneho stavu je mozne vsetko a takmer vsetko aj formalne ospravedlnitelne vyssim zaujmom. Takze ak sa uznesu, ze prachy na dotacie emobility je treba na nakup dalsich testov na virus, alebo neskor vakcin ak uz budu, lebo prijmy rozpoctu su drasticky skresane kedze ludia sedia doma a nerobia a ked zacnu, tak sa bude rozpocet pomaly naplnat a dalsie prachy nam nikto nepozicia na medzinarodnom trhu, lebo kazdy si bude chranit svoj piesocek, tak dotacie zrusia, resp. pozastavia ich vyplatenie na neurcito. Lebo naco ti davat 8000e na EV, ved to zjavne nepotrebujes ked si v krize kupujes nove auto namiesto zakladnych potrieb na prezitie a statu treba peniaze na zdravie a prezitie obyvatelstva. Ci myslis, ze mam chybu v logike?

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            No jednu zakladnu podla mna - auta sme objednavali pred krizou a nie vzdy ma clovek moznost zrusit objednavku aj ked v nasom pripade to asi nebude problem kedze nedodrzia terminy

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            palo47 A preco by si nekupil ine ako eup? Si sa zamiloval? Kludne moze byt do 12mes. nieco podobne za obdobnu cenu, co budu v pohodicke vyrabat v cinskych zavodoch kde uz prekonali covid krizu, alebo niekde kam este nedosla. Napr. nieco ako EV Honda Jazz, Renult Twingo, Dacia ... viacery planuju pidi auta do mesta uz si napamatam vsetky ... a mozno aj za menej penazi, mensi dopyt v krize zvykne stlacat ceny, funguje sa s minimalnou marzou, aby bolo na chod kym pride ozivenie. Lepsie im bude vyrobit a predat EV s malou marzou, ako splachnut naklady na vyvoj do kanala. A skor sa predaju male EV na lokalne pobehovanie, ked bude strach alebo zakaz sa pohybovat daleko, ako luxusne auta v krize, takze mozno zmenia poradie uvadzania novych modelov a najprv vyjdu s malymi autami, napr. ID1 namesto ID4.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Zo sucasnej ponuky mi vychadza up/citigo jednoznacne najlepsie co sa tyka pomeru cena k tomu ake auto za to dostanes

          • Roberto
            Roberto komentoval
            Upraviť komentár
            Taur, nemyslím si, že by sa na to tak malo hľadieť. Tú nejde ani tak o storno, ktoré predpokladám, že by mohlo byť bezplatné. Ale zober si to tak, že mnohí auto už mohli aj kúpiť, napr. e-Up alebo citigo. A kúpili si ho namiesto spaľovacej verzie, ktoré stojí cca o tých 8 tis menej. Takéto rozhodnutie by ich mohlo v hraničnom prípade ak brali na úver, pripraviť o veľa... Toto mi príde menej fér, ako napr. zrušiť 13. dôchodky, na ktoré ľudia zatiaľ nie sú odkázaní. Ak by nevyplatili tie dotácie, podľa mňa je to podobné ako keby teraz nevyplatili napr. materskú počas jej trvania. Žena plánuje dieťa, vie že tu materskú dostane a zrazu nič. Nemusí mať potom ani na chleba...

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash To aj mne, ale mozno bude lepsie auto ktore je vyrobene a mas v hrsti, ako holub na streche v nedohladne. Mne sa sice up neusiel, ale aj ak by hej a o par mesiacov by mi vedeli dodat hned nieco podobne +/- a up by stale posuvali, tak by som bral vrabca v hrsti. Zvlast ak by v tom case realne preplacali dotaciu, tak by som bral vrabca kym si to nerozmyslia s preplacanim.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Roberto Stale pridu len o auto. Ak si bude musiet stat vybrat ci 680 ludi bude chodit pesi, alebo za tych 6mil eur kupia 100 tisic vakcin, alebo nebodaj 10.000 liekov na covid ak by stal jeden 600eur, hadaj co? Aj ja ak by som si mal vybrat ci zaplatim splatku za auto, alebo nakupim lieky pre rodinu, tak si vyberiem lieky, ved mi splatky odlozia, alebo aj nech si beru auto, mozem chodit na biku, ale budem zit. Zivot je otazka priorit. Nevravim ze zrusenie resp. odlozenie dotacii je fer. Len vravim ze aj s tmyto ciernym scenrom treba ratat. Sice mame slubenu pomoc 2mld+ na covid od EU, ale zatial sa vlada vyjadruje opatrne v zmysle ze to prasa budu delit az ked bude tu, zatial je to slub. A ci budu stacit nikto nevie. Mozno bude kazde euro dobre ktore uz ma SK "v hrsti na uctoch" z EU, trebars aj tie na emobilitu. To ja len na margo toho co sa pytal Catchcash ci mozu nevyplatit dotaciu. Moj nazor je ze nebolo by to dobre, ani fer, ale mozne to je. Kym nebude mat peniaze na ucte, tak ich stale nema.
            Prijmy statu budu krvacat riadne v najblizsich mesiacoch, tak budu skrabat kde sa da ak budu dobry hospodari a skrtat vsetko co nieje nevyhnutne. A ak sposobia problem par ludom co si auto uz kupili na uver, lebo porcovali holuba/dotaciu na streche, tak to su triesky ked sa rube les. Ved ked bude ten clovek v existencnej krize socialna siet toho isteho statu, ktory ho oberie o dotaciu mu neda umriet od hladu. Z pohladu statu a verejneho prospechu to bude vporiadku.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Jedna vec je zrusit dotacie a druha platne zmluvy Neviem ci sa nieco take moze podla mna to mozu tak maximalne odsunut. Neviem ci by riskovali zalobu koli par "drobnym" od tolkych ludi, ktora by podla mna mohla prist . Lebo povedzme si to su naozaj smiesne peniaze oproti tomu kolko toto cele bude stat. Je mi jasne ze kazda koruna je dobra ako v domacom tak aj statnom rozpocte a ze to nie je teraz priorita.

          • Marcel Pavlík
            Marcel Pavlík komentoval
            Upraviť komentár
            s palo47 sme zažili prídelový systém a ako sa "svet" zviechal z vojny. okolo 1960 už "konzum" nebol nič exkluzívne. a výroba/ponuka nestačila požiadavkám trhu.
            na druhej strane sa v tom období aktivizovali "zelení" s ich poplašnými správami a predpoveďami. a s nápadmi ako držať ľudstvo v strachu. na západ od železnej opony sa i to darí, na východ sú ľudia odolní voči "zaručeným pravdám".
            asi tak.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash Maju ustavnu vacsinu mozu cokolvek. A aj bez nej, ak je kriza, vyhlaseny vynimocny stav, stav nudze, stanne pravo ... idu kdejake prava bokom. Uz povedali ze budu sledovat pohyb konkretnych ludi cez mobili ci dodrzuju karantenu a ak bude nutne prijmu tvrde opatrenia. Ak mozu obmedzit slobodu pohybu a ine zakladne obcianske prava zarucene ustavou za normalnych okolnosti, zrusit dotacne zmluvy je malina.
            Ja chapem ze sa tesis na auto aj na tych 8000eur, ja ich prajem nam vsetkym, ale nechaj si nejake percento v dusi aj na nepravdepodobny ale mozny cierny scenar, ze nebude napriek podpisanej zmulve, aby si potom neskakal z mosta.

            PS: Uz vidim ako v brutalnej krize moralne obhajis na sude a pred verejnostou svoju dotaciu, lebo ak Ti ju zrusia stat vtedy bude v totalnej prdeli a myslim ze aj ty budes mat ine starosti a vydaje ako si platit pravnikov na takuto zalobu.
            Naposledy upravené Taur; 23-03-2020, 12:12.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Jenda vec je docasne obmedzit osobne prava a slobody a druhe je zrusit platnu zmluvu Ale koniec koncov je to jedno naozaj mame teraz dolezitejsie veci. Urcite koli autu z mosta skakat nebudem

          • demo
            demo komentoval
            Upraviť komentár
            Myslím si, že veľa bánka naleje množstvo peňazí do systému, aby sa zmiernil dopad krízy. Príde k inflácii, ale tá bude všade na svete, či v USA, v EU alebo v Číne.

          • Ivan91
            Ivan91 komentoval
            Upraviť komentár
            na overovanie ziadosti nebol ziaden kluc, je uplne zbytocne sa tu natahovat kto kedy podal ziadost.. realita bola, ze SIEA mala prekontrolovat vsetky ziadosti, takze je uplne jedno ci uprednostnili FO alebo elektronicke ziadost atd.
            V kazdom pripade, ferovy pristup by bol zrusit vsetky (aj podpisane) ziadosti alebo dokontrolovat zvysne ziadosti.. Ak sa chce setrit, nech sa zamietnute (uvolnene) ziadosti neposuvaju medzi cakatelov v poradovniku... zastavit proces v polovici je to najhorsie riesenie, pretoze schvaleni ziadatelia neurobili o nic viac ako ti, ktori na to este iba cakaju...
        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          Pôvodne zverejnené od palo47 Pozrieť príspevky
          Dosť veľkú ranu elektromobilite dáva TRVALÉ vypnutie 189 ks rýchlonabíjačiek EDF na francúzkych dialniciach z dôvodu technických nedostatkov.
          Kto teraz potrebuje dialnicne nabijanie?

          Komentár

          • Etheriel
            Junior Member
            • Feb 2020
            • 8
            •   

            Po podpise zmluvy som vsetky doklady dorucila na podatelnu MH SR minuly tyzden v stredu - uz teraz viem, ze budu riesit moju notarsky overenu kopiu zmluvy havarijneho poistenia (original zmluvy obsahuje len predtlacene podpisy zastupcov poistovne a teda mi ju notar odmietol overit ) s tymto som volala na MH SR a ze teda mam poslat co mam a uvidime ci splnam podmienky vydokladovania.
            Nerobim si nadeje ze tam teraz niekto sedi a overuje papiere ale tak tajne v kutiku duse dufam ze ano

            Komentár


            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Asi nerozumiem naco tam treba notarom overenu havarijnu zmluvu? A ak nesplnas mas moznost na nejaku opravu alebo ako to je?

            • Etheriel
              Etheriel komentoval
              Upraviť komentár
              je to v zmluve:
              4. Príjemca sa zaväzuje havarijne poistiť vozidlo po dobu 2 rokov, na ktoré mu bola poskytnutá
              dotácia za účelom krytia škôd, ktoré by mohli byť spôsobené dopravnou nehodou,
              odcudzením, živelnými udalosťami, vandalizmom, pádom predmetu, alebo stretom
              so zverou. Na preukázanie splnenia tejto podmienky, príjemca zašle poskytovateľovi úradne
              overenú kópiu platnej havarijnej poistnej zmluvy k novému vozidlu, ktoré je predmetom
              tejto Zmluvy spolu s prílohami vyplývajúcimi z bodu 2 a 3 tohto článku.

              V telefone mi povedali ze to budu musiet prediskutovat co v takomto pripade a ze mi daju vediet. Predpokladam ze sa dohodnu ze je to v poriadku, lebo fakt neviem co by som s tym mala spravit kedze poistovna uz jednoducho zmluvy s originalmi podpisov nerobi.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Potom daj vediet ako si dopadla lebo s tymto budeme mat problem asi vsetci Pripadne aj nejake dalsie zadrhely ak sa nejake vyskytnu.

              Co vsetko potrebuju lebo napriklad tomuto nerozumiem: "relevantný právny dokument, ktorý preukazuje nadobudnutie vlastníckeho práva k novému vozidlu" - to je kupna zmluva? Okrem toho asi len Technicak, Faktura a ta poistka + fotky nie?

              Este sa chcem opytat aku mas poistovnu. Co som si pozeral nejake nie vsade je explicitne spomenuty stret so zverou - niekde iba nehoda sposobena stretom.

              Dakujem

            • Etheriel
              Etheriel komentoval
              Upraviť komentár
              "relevantný právny dokument, ktorý preukazuje nadobudnutie vlastníckeho práva k novému vozidlu" --> davala som preberaci protokol, lebo je v nom jasne napisane co, kto, komu a za kolko previedol.

              Positovnu mam Allianz - stret so zverou, priznam sa ze neviem, opytam sa, lebo mam v zmluve definovanu "zrazku" ako akykolvek stret vozidla s pohyblivym alebo nepohyblivym objektom.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Preberaci protokol mi nenapadol dakujem. Snad to vsetko budu akceptovat a peniaze preplatia v tychto tazkych casoch, drzim palce

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Etheriel Catchcash Obavam sa ze relevantne dokumenty o nadobudnuti vlastnictva budu faktura, doklad o uhrade (vypis z uctu) a kopia velkeho technicaku.
              To je co za hlupost ze notar nechcel overit poistnu zmluvu? Ved overuje listinu ako celok, nie podpis, tak nema co spekulovat.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Taur ktovie mozno vypis z uctu nebudu potrebovat. Myslim ze to podporuje aj fakt ze samotne MH SR vydalo stanovisko (je to na mojelektromobil.sk) ze ked si zaplatil zalohu skor ako si podal ziadost tak dolezite je co je na fakture - ze tam nema byt vidiet zalohu. Keby chceli aj vypis z uctu tak aj slepy by videl ze neprisla cela suma ale nieco tam chyba (zaloha) ale mozem sa mylit samozrejme

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Catchcash Na fakturach/zmluvach napr. byva aj carovna formaulka, ze tovar az do uplneho zaplatenia je majetkom predavajuceho (aby si ho mohol vziat spat ak nezaplatis fakturu), tak preukazanie uhrady moze suvisiet s preukazanim vlastnictva. A nemas problem ak dolozis dva vypisy, jeden so zalohou zaplatenou po podani ofic ziadosti a duhy so zvyskom sumy. Problem nie je zaloha, ale datum jej zlozenia. A faktutu mozes mat aj 10timi ciastocnymi platbami uhradenu. Nikde nieje povedane ze faktura musi byt zaplatena naraz.

              Logicky by mala ale stacit faktura pre kontrolu, splnenia auta do limitu 50K eur s DPH a kopia technicaku, ze si drzitelom dotovaneho vozidla. Snad to tak aj bude.
              Naposledy upravené Taur; 23-03-2020, 22:27.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Taur ja som prave narazal na tie pripady kde zaloha bola vyplatena skor skus popozerat na mojelektromobil tam bol clanok tomu venovany nechce sa mi to na mobile hladat Ludia stresovali ako postupovat lebo nebolo oficialne stanovisko. Ak im v takomto pripade staci faktura a nepotrebuju vypis z uctu predpokladal by som ze to tak bude vzdy lebo vypis by samozrejme preukazal ze zaloha bola zaplatena skor - dufam ze je to pochopitelne co pisem

            • Etheriel
              Etheriel komentoval
              Upraviť komentár
              postupovala som podla tohto:
              2. Do 12 mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti tejto Zmluvy je príjemca povinný predložiť
              poskytovateľovi pomoci taký relevantný právny dokument, ktorý preukazuje nadobudnutie
              vlastníckeho práva k novému vozidlu. Zároveň je povinný predložiť poskytovateľovi úradne
              overenú kópiu osvedčenia o evidencii vozidla časť II a vyúčtovanie výdavkov vynaložených
              v súlade s podmienkami podľa výzvy, účtovnú dokumentáciu preukazujúcu správnosť
              vynaložených výdavkov a potvrdzujúcu úhradu skutočne vynaložených oprávnených
              výdavkov, prípadne aj inú dokumentáciu.

              Cize - pravny dokument dokazujuci nadobutnutie vlastnickeho prava - preberaci protokol, k tomu technicak, vyuctovanie vydavkov = faktura, potvrdzujuca uhrada vynalozenych vydavkov = vypis z uctu o danje transakcii.

              k tomu, podla bodu 4, havarijna zmluva

              + fotky mailom.

              Viac ako FO snad nemusim davat ale pan na MH mi povedal ze keby nieco, urcite ma budu kontaktovat. Aj si pisal moje cislo ziadosti atd - neviem kolko nas je co uz skusali dorucit vsetko ale zrejme budem medzi prvymi tak uvidime, snad budu ochotni sa ozvat ked nieco bude zle + aspon vy budete vediet co cakat. AK teda mate ziadosti tiez podane ako FO.

              - este k tej havarijnej zmluve - tym ze na nej nie su originalne podpisy, nie je nijako vidiet NIKDE na tej zmluve ze je original (zmluva je tzv. eko, to znamena mne pride navrh mailom a v zmluvnych podmienkach je ze datumom uhradenia suhlasim s podmienkami a uzatvorenim zmluvy), nie je tam moj podpis, nie je tam ich originalny podpis, Notar ti neoveri ze drzal v ruke original, na ktorom nie je jediny prvok ktory by bol originalom, v podstate mi poslali papierovu zmluvu ale keby mi ju poslali mailom a ja si ju vytlacim je to uplne to iste.
          • jojac84
            Member
            • Feb 2020
            • 43

            Zdravím. Dnes som volal na MHSR kedy mi príde zmluva na podpis a dočkal som sa odpovede že projekt je pozastavený. Že pokiaľ mi zmluvu ešte neposlali, tak ju ani nepošlú, že až keď to prehrmí alebo koncom roka. Tak sa mi pani vyjadrila. Auto mám dostať koncom apríla, pani mi ani nevedela povedať, či ho môžem vziať. Že je to čerstvé a že mám sledovať stránky SIEA. Som sa pýtal, či to budú vedieť do 2 týždňov, aspoň na to, či môžem auto vziať, vravrla že to by už isto mali vedieť. Ale že tí, čo im už prišla zmluva tak tých ešte vybavia. Teraz len čakať lebo neviem na čom som. A za auto som už zaplatil zálohu

            Komentár


            • ToMiLeaf
              ToMiLeaf komentoval
              Upraviť komentár
              Neroyumiem, prečo by si nemohol auto "vziať"? Ved dotácia tak či tak príde na účet až po zaplatení auta. Akurát, že v takomto prípade, ako popisuješ, o niečo neskôr. Pri najhoršom vôbec.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Uz sme to tu preberali n-krat. Dolezity datum je podanie ziadosti o dotaciu.
              Po tom datume sa moze auto objednat, zaplatit zalohu, prevziat a zaplatit zvysok ceny. Je samozrejme riziko, ze dotacia nebude schvalena. Istota je prevziat auto az po ucinnosti dotacnej zmluvy. Obe citigoe co sledujem boli uz kupene, no este nemaju zmluvu - ziadosti o dotaciu neboli vyradene a doklady uz odisli na ministerstvo.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Ja len dufam ze ked uz mam zmluvu nemozu cuvnut a preplatia to...a dufam ze nebudu robit problemy s takymi vecami ako havarijne poistky atd. V zmysle ze su tam pouzite ine formulacie nehodovych udalosti - ako priklad uvediem podla zmluvy: "Stret so zverou" vs poistovna: "Stret vozidla".

            • miso
              miso komentoval
              Upraviť komentár
              to som v prdeli teraz. ja som tak nejak počítal že dotácia bude a nie že budem mať sekeru do budúceho roku. ja mam dve škodovky od marca doma a vdaka tomuto 16litrov sekeru ktorú asi tak skoro nesplatím. ;(
          • jojac84
            Member
            • Feb 2020
            • 43

            Veď o to tu ide, s dotáciou som počítal, bez nej by som si to auto, malé elektrické Citigo nemohol dovoliť a pani sa vyjadrila v zmysle že sama nevie či tá dotácia vôbec niekedy bude keďže nemáme podpísané zmluvy a vznikla takáto situácia. Snáď to nedopadne podobne ako 13te dôchodky...

            Komentár


            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              A co to bola za pani? Odbor, funkcia? Pokial viem doteraz sa na MH komunikovalo iba s panmi. Dufam ze ti to nedvihla upratovacka.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som hovoril raz s riaditelkou odboru tak mozno ona to bola
          • jojac84
            Member
            • Feb 2020
            • 43

            Pani Farkašová, na tú mi dali kontakt zo SIEA keď som im dal písomne otázky v akom štádiu je podpisovanie zmlúv

            Komentár


            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              To je riaditelka odboru tak ak niekto ma relevantne info verim ze ona aj ked rad by som sa mylil koli vsetkym co o dotaciu poziadali a cakaju na nu

            • palo47
              palo47 komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som dnes doobeda hovoril s riaditeľkou Farkašovou. Informovala ma že na vec nie je jednotný názor ale že by sa malo v dohľadnej dobe rozhodnúť aký bude ďaľší postup.
              Na priamo otázku, či bude dotácia vyplatená tim ktorí majú platnú zmluvu, tak vyjadrila názor, že tak tím by to malo byť vyplatené. V každom prípade ak by boli zmluvy anulované tak všetci, ktorí už majú platnú zmluvu budú okamžite upovedomení.
              Osobne si myslím, že platnú zmluvu nie je tak ľahko zo strany MHSR vypovedať do 12 mesiacov od platnosti. Asi by na to musel byť nejaký výnos dokonca možno zákon.

              Takže kto má zmluvu, tak by mal rýchlo kupovať a požiadať o preplatenie kým Vá nepríde “Jobova zvesť”.

              Riaditeľka Farkašová bola ústretova a komu nestačí moja informacia nech jej zavolá. Volať cez ústredňu, ohlásila sa mi hneď. Doporučujem však volat na budúci týžden, možno už bude mať aktuálnejšie informácie.
              Naposledy upravené palo47; 26-03-2020, 17:56.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              To nehovor ani zo srandy ze by zrusili podpisane zmluvy. Mne tiez povedala ked som s nou hovoril ze nevie aka katastrofa by sa musela stat aby nevyplatili peniaze tym co uz zmluvy maju. Ti by mali byt v pohode aj podla toho ako je zmluva napisana hovorila - nie je tam spomenute nic o vyssej moci. Jedine preco mozu odstupit je ked nesplnis podmienky a bodka. A ani ich nie je tak vela podpisanych aby ich nevyplacali. Koli tym par euram si nebudu robit problemy podla mna.

            • palo47
              palo47 komentoval
              Upraviť komentár
              Myslím, že malš pravdu, že platné zmluvy už nezrušia. Ale ak by vyhlasili napr mimoriadny stav, tak tam už ak sa nemýlim, už Ti môžu zobrať auto, vysťahovať Ťa z domu a pod. Tam už zrušenie nejakej zmluvy je len malina.
              Ale zatial to s COVID na extrémnu katastrófu nevyzerá. Ale čim skôr kúpit a žiadať o preplatenie dotácie je sedliacka rada.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Rozpraval som sa s pravnikom a povedal ze pri mimoriadnom stave mozu teba ako osobu docasne obmedzit na pravach a osobnej slobode a pripadne docasne odlozit vyolacanie ale ani minoriadny stav by nemal rusit zmluvy. A to obmedzenie tiez je len docasne pocas trvania mimoriadneho stavu

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Tak ak by vyplacali len podpisane, tak by ma riadne vytocili. Keby nejakym sposobom stat nedoj..al overovanie dlhov na VSZP bol by som v prvej varke uspesny a uz mal zmluvu podpisanu, kedze moja ziadost im bola dorucena 2.1. kompletna a bezchybna. Dufam, ze poriesia aspon vsetky uz schvalene... Nevie niekto ta dotacia ide z EU ci zo statneho rozpoctu SR?

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Taur ide to zo statneho rozpoctu. A hej ak by to tak bolo a som na tvojom mieste tak ma asi porazi...podla mna to dostanu vsetci aj ked mozno trosku neskor

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              tak ak vyplatia iba tym ktory uz maju podpisanu zmluvu tak by som bol riadne nasraty. Kedze Podpisane zmluvy maju aj ludia co ziadost odoslali az na novy rok a v poradi pri registracii boli na miestach cez 500. A ja som podal ziadost 27.12. a v poradi som v prvej 50-tke. A podpisanu zmluvu nemam

              Tam by ma riadne zaujimalo akym sposobom to schvalovali.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Podla mna uplne normalne, nic by som za tym nehladal. Ak ten co ma cislo vyssie ako 500 dorucil na SIEA ziadost skor ako ty tak jasne ze spracuju skor jeho ziadost. Kedy si dostal podklady k ziadosti?

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              ide o to ze su ludia co poslali ziadost az 4 ci 5.01.2020 a zmluvu uz maju. A moja ziadost bola dorucena a prijata 27.12.2019 a zmluvu nemam. toto mi pride divne. preco niekto kto to neskor poslal bol v celom procese skor vybaveny.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              To ti neviem povedat. Mozno z nejakeho dovodu u teba trvalo dlhsie overovanie - museli si mozno vyziadat zo zdravotky nejake udaje atd. Ale uplne chapem ako sa citis...

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              stopo si daval ako FO nepodnikatel, ci?

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              Ako FO nepodnikatel

            • Mattpro89
              Mattpro89 komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som im to tiež doručil 30.12. a v tej prvej várke som zmluvu nedostal. Schválili mi to až teraz. A za ten čas nechceli nič odo mňa doplniť, takže fakt neviem ako to tam vyhodnocovali a posielali na MH SR.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Mozno zalezalo na tom ako rychlo overili co bolo treba, mozno vasej zdravotke dlhsie trvala odpoved ako VSZP, tak ste spadli az do druhej varky ...

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              tak neviem ale u mna bolo administrativne overovanie dokoncene uz v polke januara. Ale komisia ziadost schvalovala az v marci.

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Niektore ziadosti uz dorucene na mhsr vracali tusim v priebehu februara koli dodatocnemu overovaniu cize tam bolo zdrzanie. Mozno sa to tykalo aj tvojej ziadosti nevidime do toho. Co ale mozem povedat tak som bol prekvapeny z pristupu vsetkych s ktorymi som telefonoval. Ci uz v SIEA alebo MH SR. Vsetci mili, ustretovi a snazili sa pomoct a poradit niekedy aj nad ramec podla mna toho co museli.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Mozem tiez potvrdit, uplny opak oproti lokalnym (vseobecne myslene) arogantnym, namosurenym uradnickom s nadradenostou zarucenou mocnou peciatkou.

            • palo47
              palo47 komentoval
              Upraviť komentár
              Ja tiez potvrdzujem, bol som prekvapený ústretovosťou SEIA aj MHSR pri telefonovani, na každý mail vecne a rýchlo odpovedali aj keď otázky možno neboli až tak dôležite, boli vyvolané neistotou napr či sa nestala niekde chyba. Nikdy nedali ani tónom hlasu najavo nejakú nevôlu.

            • mozeg
              mozeg komentoval
              Upraviť komentár
              Ja tiez lenmozem potvrdiť ústretovosť. Podával som 03.01.2020 úplnú žiadosť a tiež ešte nemám schválené. Kocky sú hodené uvidíme čo bude.
          • ToMiLeaf
            Member
            • Jul 2019
            • 38
            •   

            Tak, dnes konečne doplnený chýbajúci matroš v Žiadosti a takáto odpoveď: "Vaša žiadosť odíde asi o 2 týždne na MH SR. Pre bližšie info kontaktujte koncom apríla pána Rišku +421 2 4854 1636."

            Komentár


            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              ToMiLeaf neviem ci si videl ale kolega vyssie pisal o pozastaveni momentalne zo strany MH SR. Ze nespracuvavaju ziadne ziadosti

            • ToMiLeaf
              ToMiLeaf komentoval
              Upraviť komentár
              Videl a svojim príspevkom som to chcel len potvrdiť

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              jaj tak, som to trochu nepochopil potom
          Pracuje...
          X