Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Myty o chystanych dotaciach pre elektromobily/alternativy

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Hody
    Junior Member
    • Jul 2017
    • 15

    #46
    Este kratky navrat k tym absurditam

    https://zive.aktuality.sk/clanok/143...it-si-nalepku/

    Inak, neda sa ten pripad havarie odrbat tak, ze auto proste necham zapisane v evidencii aj po totalke a proste ho odhlasim az po 2 rokoch? a nic nemusim vracat

    Komentár


    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      No a potom ti pridu skontrolovat nalepku a ty im ukazes kopku srotu na zahrade s nalepkou na vlajocke zapichnutej v streche vraku ze jo?

    • Hody
      Hody komentoval
      Upraviť komentár
      Technicky to mozne je. V podmienkach sa nepise, ze z auta nemoze byt vrak. Hlavne je, nech nalepka ostane na viditelnej casti toho vraku

    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      Myslím si, že nebudú hľadať kde sa auto nachádza, aby prišli skontrolovať nálepku, ale skôr tie nálepky budú policajti kontrolovať prí bežných kontrolách.
      A čo sa týka tej prípade havárie, policajtov nezaujíma či je auto pojazdné alebo nie, aj pokiaľ je v záhrade pod plachtou vo forme kôpky šrotu, stále môže byť prihlásené.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Ako nikdy som nemal totalnu skodu tak nemam s tym skusenost. Ale vyplati poistovna z KASKA normalne celu sumu bez dolozenia ze auto bolo odvezene na srotovisko a odhlasene alebo tak? Neviem preto sa pytam Netusim ake maju podmienky pre likvidaciu takejto udalosti.
  • Vilo
    Member
    • Sep 2017
    • 129
    •   

    #47
    Prišla mi výzva z Mercedesu, že si mám preventívne požiadať o dotáciu
    Že chystajú elektromobily v roku 2020.
    Tak dúfam, že pri vypisovaní žiadosti ešte nebude treba uvádzať, ktoré auto chcem kúpiť.

    Komentár


    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes vydali ďalšie upresnenie registrácie, ktorá sa začína zajtra: https://www.chcemelektromobil.sk/fil..._spustenie.pdf
      Je tam okrem iného uvedené, že už v tej zajtrajšej registrácii je treba vyplniť konkrétny typ auta, ktoré chce človek kúpiť.
      Je to veľká škoda, pretože na autá ktoré prídu na trh v 2020 a o ktorých máme primálo info, aby sme sa pre ne teraz rozhodli vypadávajú z možnosti dotácie.

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      typ auta bude len BEV alebo PHEV, nie konkretna znacka. A inak Mercedes ponuka ake elektromobily do 50000 EUR s DPH? Mi to pride smiesne od nich, ze ludia maju preventivne ziadat o dotaciu, zbytocne len zaberu miesto ludom, ktori ju aj realne budu moct ziskat.

    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      Už som to našiel: https://www.mojelektromobil.sk/naziv...racia-dotacie/
      typom sa myslí M1/N1 a BEV/PHEV.
      Mercedes má eVito, bude mať v 2020 údajne EQA, ktoré bude do 50k€ a majú asi 5 PHEV.
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    #48
    Ak som to pochopil spravne, od 11.12. 12tej hodiny sa mozu ziadatelia len zaregistrovat, registracia ma byt jednoducha (v podstate len kontaktne udaje) a nasledne pride vyzva na vyplnenie dokumentov a ich dorucenie do 40 prac.dni (~2 mesiace)
    Nenasiel som ale nikde, ako ma vyzerat registracia v pripade, ze majitelom bude s.r.o. (PO)
    Bude to teda na konatela s.r.o?

    Komentár


    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Tiež idem žiadať na sro. Predpokladám, že budú mimo názvu firmy chcieť klasicky ičo, dičo...
      Pri 1osobovej sro je samozrejme kontaktnou osobou v organizácii konateľ

      Inak pre info...potvrdenie z Inšpektorátu práce cca 3 pracovné dní pričom som žiadal papierovo a odpoveď prišla do e-schránky. Potvrdenie z Okresného súdu - 5 pracovných dní doporučene na poštu.

      Skôr sa treba zamyslieť nad zdôvodnením prečo idem žiadať o dotáciu (do 500 znakov)
      Naposledy upravené ToMiLeaf; 11-12-2019, 08:05.
Pracuje...
X