Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Parkovanie v Bratislave

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • EVan
    Member
    • Dec 2017
    • 80
    • ivan455831
    •   

    Parkovanie v Bratislave

    Bratislavský magistrát práve predstavil svoju plán parkovacej politiky. Žiaľ, neinšpirovali sa Prahou a o EV tam nie je žiadna zmienka.
    Možno by pomohlo, keby sme im viacerí dali na vedomie (diskusie, maily, atď...), že podpora elektromobility (a zvýhodnené parkovanie) sa stáva trendom v civilizovanom svete.
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 698
    •   

    #2
    sudruh Vallo by rad nastupil na trend znizovania aut v meste, ale akosi pozabudol doriesit logistiku cestovania.
    Nuz peniaze sa pytaju lahko za nicnerobenie

    Komentár

    • Ioniq
      Member
      • Jan 2017
      • 364

      #3
      Zvyhodnene parkovanie pre EV je fajn ano. Ale tu ide o celkove osekanie poctu aut v meste. To je jedno ci sa jedna o spalovak alebo EV. Ja som za. Podpora parkovania EV je kratkodoba, za chvilu zacnu ludia kupovat EV a budeme zase tam kde sme boli. Vela krajin ma pre EV vyhody, ale takisto ma aj ine mechanizmy na zdanenie aut. Samotna podpora EV nevyriesi nic, resp vyriesi ale len na chvilu.

      Komentár

      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1318
        •   

        #4
        Veľmi znevýhodňuje druhé a tretie auto. Keď človek má viac áut, nedoplatí sa. Za prvé 49 € by som mu dal, ale keď náhodou pôjdem do BA na inom, je to nefér. Malo by to byť na osobu.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár

        • Ioniq
          Member
          • Jan 2017
          • 364

          #5
          Praveze tie ceny za druhe a tretie auto su smiesne, ja by som to este zdvihol. Vlastnictvo auta nie je zakladne pravo. Vo vacsine vyspeleho sveta funguju celkom uspesne vysoke dane za emisie, registraciu alebo prevadzku auta, ktore prirodzenou cestou obmedzuju pocet aut. V inych krajinach musis najprv preukazat, ze mas garaz alebo parkovacie miesto, inak ti auto ani nepredaju. Len na Slovensku to rastlo nadivoko takym tempom, ze je to uz teraz neunosne. V spojeni s nulovymi investiciami do infrastruktury ako zachytne parkoviska alebo skvalitnenie MHD je z toho zrazu katastrofa. Vid bratov z nedalekeho Brna, tam su odvaznejsi a ja im za to tlieskam. Jedno auto lacne, ako zaklad do rodiny, cokolvek naviac potom prudko zdanene. U nas je to trosku popletene, prve auto vyssia suma, a potom je to progresivne zdanovanie uz naozaj len symbolicke.

          Komentár

          • Ioniq
            Member
            • Jan 2017
            • 364

            #6
            Ale ved o to znevyhodnenie viacerych aut prave ide, aby sa znizil ich pocet. A ked pojdes do BA, tak toto neplatis. To su poplatky za rezidentsku kartu pre ludi s trvalym pobytom v BA. Ty ako cezpolny neplatis nic, len natvrdo 0.50€-2€ za hodinu parkovania, v zavislosti od konkretnej zony. Stare mesto najdrahsie, okrajove casti najlacnejsie.

            Komentár


            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Ja práve nechcem platiť tých 0,5 až 2 € (keď v BA prespávam, by som sa nedoplatil) a kúpim si rezidentskú kartu, len je nespravodlivé, že si nemôžem vybrať akým autom zrovna pôjdem do BA ale musím na rok mať len jedno auto zaregistrované, lebo ostatné sú niekoľkonásobne drahšie.

            • Ioniq
              Ioniq komentoval
              Upraviť komentár
              Tak aj ked len prespavas su stale moznosti. Ak je to hotel, tam mas vacsinou parkovanie gratis (tie v centre za poplatok). Ak spis u znameho alebo v nejakom firemnom byte, kazdy majitel rezidencnej karty dostava na kartu aj “volne hodiny” pre navstevy. Ak majitel bytu plati za auto, dostava na kartu 150 hodin gratis parkovania pre navstevu, nahradne auto zo servisu, opravara atd. Neobmedzeny pocet aut. Ak ma tento byt clovek bez auta, moze si poziadat o rezidentsku karticku, za ktoru neplati vobec nic a dostava 100hod parkovania gratis k tomu. To na obcasne prespanie staci.

              A to spoplatnenie pre cezpolnych nie je az tak drahe. Stare mesto ta moze stat za 10 hodinovu noc 20€, ale taka Raca napriklad len 5€, co mi pride ako uplne v poriadku suma za parkovanie. Petrzalka ma byt podla mojich info tiez z tych najlacnejsich, a odtial je do centra vyborne napojenie MHD.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Ak tam bude možnosť gratis hodín, tak to bude v pohode.

            • Ioniq
              Ioniq komentoval
              Upraviť komentár
              Tak definitivne este nie je nic, ale taky je navrh.

              Akurat mala oprava, platena karta ma 100hod gratis a ta gratis karta pre nevlastnikov auta ma 150hod, sa mi to vymenilo
          Pracuje...
          X