Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kravské vetry zamorujú ovzdušie. Odborníci zvažujú zdaňovanie.

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    Kravské vetry zamorujú ovzdušie. Odborníci zvažujú zdaňovanie.

    Radšej si za mäso priplatia, akoby sa ho mali vzdať. Výsledky britského prieskumu potvrdili, že produkcia mäsa by neklesla, ani keby ho zdanili. Nad týmto krokom už dlhšie uvažujú experti na životné prostredie.

    Práve živočíšna výroba ho ovplyvňuje negatívne. Zaujímavé je, že napríklad chov kráv má na naše ovzdušie horší vplyv ako cestná či letecká doprava. Konkrétne chov domáceho dobytka dokáže v našom ovzduší narobiť šarapatu. Kravy totiž produkujú metán a ten je skleníkovým plynom.
    Každá dojnica do ovzdušia uvoľní 3,2 kilogramu skleníkových plynov ročne. Z toho 40 percent pochádza z výkalov a plynov, 60 percent vyprodukuje grgnutím.

    Malé stádo zamorí ovzdušie viac ako automobil. Preto sa čoraz častejšie ozývajú hlasy na zdanenie poľnohospodárov, ktorí sa venujú živočíšnej výrobe. U nás to však platiť nebude.
    Naposledy upravené curgali; 08-03-2019, 09:41.
  • Daliborko
    Member
    • May 2017
    • 76
    •   

    #2
    curgali ty musíš byť fasa chlapík . Dúfam, že Ťa niekedy spoznám osobne .

    Komentár


    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Dal som to tu z recesie...Som tu zaregistrovaný od r.2014 odkedy mam Leafa. Asi si moc osobne beriem tento web a zaleží mi na tom, aby noví ľudia, ktorí uvažujú o prechode na elektromobilitu a prídu si na Teslaclub naštudovať čo a ako, sa nemuseli preklikávať v hromade stoviek tém, kôli ktorým tu neprišli. Už sa mi v minulosti podarilo dvoch ľudí presvedčiť, ktorí tu dali podobné témy, aby to zmazali. Ale to som im poslal súkromnú správu. Ja viem, že by som to mal nechať na admina....ale nemohol som si pomoct...
      Naposledy upravené curgali; 07-03-2019, 23:50.
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #3
    Ale aj recesia by nemala ľudí zavádzať. Metán nepoškodzuje ozónovú vrstvu. Inak je to čo si napísal 100% pravda!
    44% plochy USA sa používa na pestovanie dobytka. A môže za to McDonald ...
    Vegetariani všetkých krajín spojte sa.

    Komentár


    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Nie som odborník na metán. Ja som informáciu prevzal z TVNOVINY.SK. Ale opravil som...

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      keby sa to vsetko aspon zozralo, ale tretina skonci v kosi...

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Aj Juzna Amerika ma kopec dobytka. Tusim Brazilia toho ma tiez dost.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      metan sice smrdi ale ovela horsie robi prirode chovanie dobytka (rozumej vykaly a pouzivanie antibiotik) a este horsie pestovanie potravy pre dobytok - rozumej vyrub pralesov aby bolo kde sadit soju a kukuricu. Je to velmi velmi neefektivny sposob ziskavania bielkovin...preto som vegetarian, pokial sa da nechcem sa podielat na destruckii tejto planety a aj aby som sa potom mohol pozret svojej dcere do oci ked bude dospela a povedat ze som sa aspon snazil. Nestaci len o problemoch rozpravat, treba ist aj prikladom.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Hmm, ako nechcem byt sprosty, ale ako povedal Luka vo Vinnetou 2 - “Mrtvej indian dobrej indian”. V tomto pripade vegetariani stale udrzuju kravy zive na mlieko a vajcia, a oni furt prdia a grgaju. Ci? Nie je ta mrtva krava v tomto pripade lepsia krava? Taka uz neprdi Potom uz rovno byt veganom.
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    #4
    Ioniq ano najlepsie je byt veganom, ale kedze drviva vacina ludi (zatial) je maso, tak je to skoro jedno ci vegetarian je mlieko / vajcia. - stale svojim spravanim priamo nepodporuje produkciu masa. Ked bude krav 10x menej stale bude miesto pre produkciu nejakych vajec / mlieka. Sliepky vajcia znasaju aj ked ich nezabijas, nejake kravy tu stale budu, cize nejaky ten syr stale mozeme mat, nemusim to mat kazdy den a vsade, to je cela pointa - ekologicky udrzatelne spravanie / stravovanie, nie po mne potopa lebo mi to chuti.

    Komentár


    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      No jo, tak to mas moj obdiv Ja radsej ukrajujem na inych frontoch...

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Drzme sa racej temy elektromobilizmu. Sliepka znasa vajcia z ktoreho sa moze vyliahnut dalsia sliepka. Ak to vajce zjes, zabijes sliepku. Toto ked poviem vegetarianom, tak sa im to nepaci. Hoci mam pravdu. Ludia su na vrchole potravinoveho retazca a su vsezravci. Co mne skor vadi, ked vidim ako sa niektori ludia spravaju k ziveratam. Ked vidim sliepky v klietkach bez moznosti pohybu a dalo by sa este pokracovat. Vela potravin sa neskonzumuje a vyhadzuje sa. Plytvame nim na jedne strane a na druhej su ludia co trpia hladom. Mame tu aj ine problemy ekologicke. Aj ked si to urcity ludia (skupiny ludi) postupne uvedomuju Je tu kopec ludi co povedia, ze sa ich to netika, ze to nieje ich problem a dost znacnej populacii na svete je to jedno. Mne nevadia vegetariani ani vegani a ja patrim do skupiny ludi co jedia maso, ale ak si otravime vzduch a vodu a aj podu......... Tak sme skoncili. A vidim ze ani politicke spicky a ani vedci ci ludia co maju peniaze to maju na haku. Potrebujeme zachanit ludstvo tym, ze kolonizujeme Mars? Kravina. Treba vynalozit peniaze do toho co tu mame a zachranit to co sa este da na nasej planete. Na Marse budu zit ludia ako vo filme Total Recall. Alebo...??? Drzme sa racej temy elektromobilizmu na tomto fore.
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #5
    Z toho vsetkeho ale zase vyplyva, ze samotne jedenie masa nie je zle. Problemom je, ze ako uz vyssie niekto spomenul, vyrabame kvantum jedla, z ktoreho nakoniec polovica skonci v kosi. Lebo legislativa ho nedovoli obchodom darovat po vyprsani minimalnej doby trvanlivosti bezdomovcom (aj ked je to MINIMALNA trvanlivost). Lebo ludia kupuju prebytky, ktore nestihnu zjest. Lebo v supermarkete musi byt plny regal aj ked by tam stacil polovicny sortiment. Bohato by stacilo, keby sa zacalo produkovat menej. Aj pri kazdodennej konzumacii masa by sme stale zasytili vsetkych ludi co doteraz, a vyrobili by sme menej odpadu a spotrebovali menej pody, vody, uzemia a surovin.

    Komentár


    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      Nie, jedenie masa nie je zle, ak ti nevadi utrpenie zvierat, hlavne ak si niekto mysli ze on je nieco viac ako len zviera. Co vadi je udrzatelnost produkcie potravin - a holy fakt je ze 8 miliar ludi na zemi neuzivime masom - lebo by sme na to potrebovali 4 alebo aj viac zemi - lebo produkcia masa je velmi neefektivna a ludia umieraju hladom inde vo svete lebo sa musi krmit dobytok, lebo sa vyrubuju pralesy, vyhubuju cele zivocistne druhy a preferuju monokultury - ktore zas nicia cely ekosystem...ale nie, komzumacia masa nie je zla, len jej produkcia robi viac zla celej zemi ako emisie z produkcie a spalovania fosilnych paliv.
      Len si to nechce nikto priznat a zmenit zivotny styl, lebo zmena spravania je najtazsia, a ten steak alebo kuriatko je tak chutne...

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      No podla opakovanych zisteni, rastliny tiez citia a vnimaju A v pripade poskodzovania/zrania vysielaju do okolia nudzove impulzy, ktore vnimaju aj okolite rastliny. A pri samotnom raste spolu tiez komunikuju. Ale chapem, ze utrpenie kravy je postavene v rebricku vyssie ako utrpenie brokolice

    • Komat44
      Komat44 komentoval
      Upraviť komentár
      Ioniq tak toto je hlaska storocia 😂😂😂

    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Ioniq tou kravičkou (avatarom) si to už totálne zabil 😂
  • Komat44
    Member
    • Jan 2018
    • 87

    #6
    Ty kokos tak toto uz je aka debata na elektromobilovom fore?😳 a to som si myslel ze donald s tym jeho pridrbanym murom bol mimo 😜

    Komentár


    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Napis adminovi, že nechces, aby tento web zahltili témy, ktoré nesúvisia s elektromobilmi, energiou, nabíjačkami a podobnou problematikou súvisiacou s prechodom na elektromobilitu. Ja ta podporím. Zatial si okrem mňa len druhy, ktorý s tým nesúhlasí. Ak nás bude viac, tak sa nám možno podarí tento web očistiť od tém, ktoré by mali byť diskutované na inom portáli. Dovtedy sa zmier s tým, že obaly, odpady, kravske prdy a pod. tu budú...
      Naposledy upravené curgali; 09-03-2019, 17:16.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      No šak to nečítaj, no.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Ja osobne nejem maso, ale tato debata mi tu pride riadne off-topic a nevadilo by mi keby bola vymazana.
  • EV_Future
    Member
    • Mar 2018
    • 74
    •      

    #7
    Na tuto temu odporucam epizodu Fully Charged - iba par mesiacov dozadu, ktora sa venovala kravam: https://www.youtube.com/watch?v=RYB4rokqmfM
    A na prekvapenie, dost tato tema suvisi aj s elektromobilitou, kedze tak ako je neskutocne neefektivne pouzivat na dopravu fosilne paliva, rovnako je neskutocne neefektivne plytvat zdrojmi kvoli ziskaniu proteinov zo zvierat, ked ich mozme mat ovela jednoduchsie a navyse v omnoho vacsom mnozstve z rastlinnej vyroby. Navyse rastlinne proteiny su ovela zdravsie ako zivocisne (menej tukov, alergenov, a su aj lacnejsie).
    Najpodstatnejsie udaje z videa - ak sa niekomu nechce pozerat:
    - V USA sa az 70% obilia spotrebuje iba kvoli tomu, aby sa z neho krmili hospodarske zvierata.
    - Na vyprodukovanie 1 kg hovadzieho masa sa spotrebuje 15000 litrov vody, 6.5 kg obilia, vyprodukuje sa pri tom 16.4 kg CO2, a potrebnych je v priemere 320 m2 pody.

    Tie cisla zneju neuveritelne zle, hovadzie maso je ciste zlo. Ja som cely zivot bol vsezravec, ale v poslednej dobe (hlavne odkedy sa zaujimam o elektromobilitu a ekologiu), som ziskal dost velky odpor k masu, hlavne hovadziemu. Uz sa na to pozeram inak ako predtym, ked som ekologickost vobec neriesil. Konzumaciu masa som obmedzil len na ryby a kuracie, aj to iba prilezitostne. A cloveku to vobec nechyba. Taky sojovy platok ma podobnu konzistenciu a chuti tiez dobre. Takisto mlieko uz nepijem kravske, ale prisiel som na chut kokosovemu a ryzovemu (a tym ze neobsahuju laktozu, sa to da pit bez obav kedykolvek).

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Plny súhlas. Iba prechodom na elektromobily sa problém devastácie planéty nevyrieši

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      už za hlbokého minula sa na VŠP v nitre v ekonomike učilo aká je spotreba pre jednotlivé "okruhy". ak by sme jedli iba chlieb a zemiaky, stačí na obyvateľa pár árov. potom je hydina, hovädzí dobytok a končí to ošípanými. ku kravám - s hrôzou som včera videl ako spod nich zhŕňajú tekutý odpad a nie slamu! potom sa nedivme, že pri uložení výkalov sa amoniak nespotrebuje rozkladom slamy, ale voľne uniká do ovzdušia!
      ps - neverím tomu, že rastlinná strava je zdravšia (náboženstvo)/správnejšia, pretože evolúcia (menej náboženstvo) preukázala prevahu lovcov nad zberačmi.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Co je zdravsie/nezdravsie je na diskusiu, je to vysoko individualne. Manzelka je pediater a tie vegetarianske a veganske deti v akom stave chodia do nemocnice na prijem je na socialku, ktoru uz aj par krat volali za zanedbanie vyzivy a starostlivosti. 2x to skoncilo aj dohladom socialneho pracovnika a 1x odobratim dietata. A viac krat dokazali, ze normalnou zivotospravou vratane masa, by sa do takeho stadia nedostali. Ked sa stane dospelak veganom, je to jeho vyber, a jeho telo uz nepotrebuje vsetko to, co potrebuje male dieta pre vyvin. Tam je to ok. Dokonca so stupajucim vekom je ziaduce postupne znizovat prijem masa. Ale tie deti nemozu za svojich rodicov a nemaju na vyber, zial. Nech si zere kazdy co chce, ale nech nevnucuje svoje potreby druhym. A z vyvazenej stravy, kde sa je uplne vsetko a s mierou, este nikto nemal problem. Problemy prichadzaju s extremami. Btw, celkom zaujimave je ked si clovek pozrie vyrobny proces tofu od pestovania soje az po finalny produkt. To je zaujimava lakocinka, pri ktorej su aj brazilske kurence zdravou alternativou

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      zom zvedavy kolko ludi by jedlo maso keby museli realne zvierata chovat, zabit a spracovat, a ako velmi by to bolo zdrave. ludia su vsezravce a da sa zdravo zit aj bez masa, len to chce iq nad 80.
      kto si mysli, ze je prirodzene byt pre cloveka masozravec tak nech sa da na obed surove maso, uvidime ake to bude zdriaviu prospesne.
      jedine co sa v mase nenajde su b-vitaminy, hlavne b12 a aj tie su tam len preto lebo sa tym krmia zvierata. ked tu este niekto z nas bude o 30-50 rokov neviem koho budeme obvinovat z destrukcie zeme, lebo to v ziadnom pripade nemoze byt prave nasa chyba.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Mmmm, tatarak a carpaccio 😋
Pracuje...
X