Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bez obalov

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Bez obalov

    https://noizz.azet.sk/enviro/vlada-p...lar&position=4
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #2
    Pekne gesto. Aj ked ja osobne by som videl ako vacsi problem skor neefektivnu velkost obalov. Obal je samozrejme uz zo svojej podstaty zly, lebo sa v 99% pripadov vyhodi, ale doteraz nechapem, preco uz skor neklepli po prstoch vyrobcom. Ked vidim vsetko to malicke prislusenstvo k elektronike (kable, nabijacky, USB kluce a pamatove karty) zatavene v tych velkych priehladnych plastovych obaloch, ktore maju 6x vacsiu plochu ako samotny produkt vnutri, je mi zle. Detto kelimky s jogurtami, niektore su plne do 3/4, ini to zvladaju naplnit do 9/10 alebo tak. A prikladov je mrte. Naucit ludi nakupovat v bezobalovych obchodoch je velka vyzva. Prisnejsia regulacia vyrobcov na pouzivanie adekvatnej velkosti obalu je jednoduchsia a celoplosna, a da sa takmer okamzite zredukovat mnozstvo odpadu bez akejkolvek cakacej doby potrebnej na "naucenie" verejnosti. Tiez uvolnenie hygienickych predpisov by pomohlo, stale je nemozne si oficialne doniest vlastnu plastovu krabicku na sunku alebo syr z obsluzneho pultu. Niekde vam to dovolia, ale je to na ich triko s rizikom.

    Ale akakolvek aktivita v tejto oblasti je fajn a zasluzi si podporu

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      A nespomenul si mlieko. Drahý, ťažký, viacvrstvový obal, nerecyklovateľný. Nezmysel.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      TetraPack sa recykluje. Ale sklo je lepsie.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Dokonca jeden pan zo Slovenska ma technologiu a patent na kompletne zrecyklovanie TetraPacku

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Tak to by som rád videl ako sa to recykluje. Musí to byť veľmi komplikovaný postup

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      kopec nezmyslov - kto by ste chceli, aby vám v obchode stočil kornútok z nbaliacehopapiera(pôo ktorom v sklade behali, šťali a starli myši, nabral do neho cukríky, suchý hrach, cigórku, ...
      okolo 1970 sa z francie vrátil kolega a rozprával, ako je to jednoduché - rožky v obale, salám nakrájaný v obale, rovnaké jabĺčka - vrátil sa s nákupom a nebol problém rozdeliť na rovnaké kôpky, všetko zabalené a rovnaké.
      ja som bol na výlete (nie služobnej ceste nadlho) a videl, ako si ránu kúpili pravdu a popoludní do nej mjaso, chlieb pod pazuchu, ...
      asitak. ja som to zažil, ďakujem, neprosím. nechcem do nemocnice, tam sa zomiera, pretože hygiena personálu je nulová.
      ps - brigádoval som (1960) v klasickej mliekarni - ak do fľaše spadnemyš, nevypláchnu ju, chemikálie pre umývanie dnes nik neschváli ...
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #3
    1fisker...načo tu prosím ťa ťaháš obaly, odpady a iné enviromentálne problémy. Na to más možnosť diskutovať inde !!! To ja, alebo niekto iný tu máme založiť tému o tom ako kravské prdy ničia ozón v atmosfére a všetci sa tu budeme o tom baviť....Toto je Teslaclub a možme byť radi ze tu diskutujeme aj iné EV ako Tesla. Ludia neťahajte tu iné veci ako sú EV a všetko okolo nich.Je tu cez 1000 rôznych tém..ja sa pýtam...je ich málo?...to tu budeme zaťahovať odpady, obaly, skládky, kravske prdy a pod?.......1fisker...vymaž to !!....Juro prosim ta upozorni takýchto otváračov tém aby to nerobili Dik.

    Komentár


    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Kravske prdy su fajn... mam rad steaky

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Keby sa vybila polovica kráv na svete je splnený cieľ zníženia emisií skleníkových plynov na 10 rokov dopredu.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Jiri GrandPa preco mi kazis vecer?

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      To sú obete budúcim generáciám

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      stacila by jedna bomba na USA a bolo by po kravach, metanoch, CO2 a po vojnach...

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Vskutku racionalne riesenie...
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #4
    Predtým než vymažem tému, prosím pár názorov. Naozaj ju mám vymazať? Ekológia nás nezaujíma?

    Komentár


    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Za mňa nechaj. Dal si to do zložky "Energia, životné prostredie a zákony", ktorá je tu vytvorená, tak nechápem, prečo by to tu nemohlo byť. Koho to nezaujíma a chce diskutovať len o EV, tak na to má zložky "Elektrické vozidlá" prípadne "Nabíjacie štandardy a infraštruktúra".
      A navyše nechápem ten direktívny štýl písania. Zbytočne to vytvára dusnú atmosféru. Myslím si, že o tom, čo tu patrí a čo nie, by mal rozhodovať admin, nie jednotliví členovia podľa svojích sympatií.
      Naposledy upravené Daliborko; 07-03-2019, 20:49.

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Zaujima, ale nie na tomto fore....Ludia sem chodia na to, aby sa niečo dozvedeli o elektromobilite, nabíjaní a našich skúsenostiach s prevádzkou EV. Určite nie preto,aby vedeli niečo o obaloch a odpadoch...
      Naposledy upravené curgali; 07-03-2019, 20:55.

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Možno sa opakujem, ale chcem pripomenúť že je tu vyše 1000 tém o elektromobilite, infraštruktúre a iných tém o EV. Ak tu pripustíme dalších 1000 tém o obaloch, odpadoch, skládkach, odlesňovaní amazonského pralesa, a iných problémov zeme, tak prvotný zmysel zriadenia tohto webu sa degraduje. Ja som vyjadril len svoj nazor. 1 fisker... beriem späť doporučenie o zmazaní témy. Kľudne to tu nechaj, poprípade pridaj ešte niečo o ekologii a problémoch zeme. Tých tém je nespočet..Ja tiez jednu pridám...Je to na zriadeľovateľovi Jurovi. Ak si nechá zahltiť web aj takýmito podružnými témami, tak budiš....
      Naposledy upravené curgali; 07-03-2019, 23:21.
Pracuje...
X