Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Renault Zoe

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Renault Zoe

    Podľa údajov NEDC dokáže Zoe prejsť na jedno nabitie 210 km. Reálne sa však môžeme rozprávať o nižších hodnotách, a to 150 km dojazdu pri príjemnom počasí, 100 km v zime. Renault však prichádza s výbornou nabíjačkou Chameleon, vďaka ktorej môžete Zoe nabiť akýmkoľvek prúdom do 43 kW. Nabíjanie pritom prebehne od 30 minút do 9 hodín, v závislosti od prúdu (viac v tabuľke na konci článku).

    K nákladom na Zoe, či iný elektromobil, však treba pripočítať aj sumu za leasing akumulátora. Tá pri Zoe začína na 79 eurách za mesiac pri 36 mesačnom kontrakte a 12 500 km/rok.

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_157.jpg
Videní:	987
Veľkosť:46,7 KB
ID:	575

    Batéria: 22kW
    Nabíjanie:
    3kW (16A jednofázová zásuvka) = 9 hodín
    22kW (32A trojfázová nabíjacia stanica) = 1 hodina
    43kW (63A trojfázová nabíjacia stanica) = 30 minút

    článok tu: http://automix.atlas.sk/modely/79070...-po-francuzsky

    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #2
    Renault Zoe

     

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      Zaujiímalo by ma, či by to šlo nabíjať tým prúdom 43kW (63A trojfázová nabíjacia stanica) = 30 minút u nás na Slovensku na už vybudovaných staniciach. Nikde som sa nedočítal, aký to má konektor. Len odhadujem, že by to šlo tam kde je Mennekes typ 2 a 32A, ktoré majú VSE. Francúzi píšu, že to ide na Mennekes typ 3, to neviem aký je. Potom asi to ani nebude kompatibilné so štandardom Combo, ktorý používajú Nemci.

      Komentár

      • teslafan
        Member
        • Mar 2014
        • 102

        #4
        Pôvodne zverejnené od leaf Pozrieť príspevky
        Zaujiímalo by ma, či by to šlo nabíjať tým prúdom 43kW (63A trojfázová nabíjacia stanica) = 30 minút u nás na Slovensku na už vybudovaných staniciach.
        Nešlo. V SR zatiaľ neexistuje nabíjacia stanica na striedavý prúd o výkone 43kW. Stačilo by ale len 63A zásuvky so správnym káblom a dalo by sa nabíjať všade kde je taká zásuvka. Pre Zoe by namiesto drahých CHAdeMO (15-20 tisíc eur), stačilo všade podávať lacné 63A zásuvky (okolo 250 eur aj s ističmi). Takéto výkonné palubné nabíjačky by mala mať aj Tesla a každý iný elektromobil.

        Má konektor Typ 2. Ale na VSE nabíjačkách by Zoe dokázal nabíjať len s 32A. Lebo väčší výkon tie nabíjačky nemajú.

        Komentár


        • aasami
          aasami komentoval
          Upraviť komentár
          Mozno prave preto Renault bude v modelovom roku 2015 davat do Zoe uz "len" 22kW dobijacky. Alebo to moze byt aj koli problemom s tou povodnou, ktora sa casto odmietala nabijat na niektorych verejnych staniciach. Alebo to moze byt aj pre jej neefektivnost. Kazdopadne, som rad, ze to Renault pochopil a vyriesil.
      • aasami
        Member
        • Jul 2014
        • 35

        #5
        Konecne sa Reanult uvedomil aj v inej oblasti. A to ze uz bude predavat svoje elektromobili aj s bateriami. Zoe by mala stat v prepocte asi 31500 €.
        https://transportevolved.com/2014/11...ries-included/
        Naposledy upravené aasami; 09-02-2015, 01:05. Dôvod: Oprava: nefunkcny odkaz

        Komentár

        • Podlesny
          Member
          • Jul 2015
          • 115

          #6
          Máte tu niekto skúsenosti so Zoe a nabíjaním?

          Komentár

          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1542
            •   

            #7
            Zoe je fajn auto, nabíjanie má dobre vyriešené. Problém je cena. Netreba zabudnúť, že absolútna väčšina týchto áut sa predáva bez batérií, resp. je nutné platiť za prenájom batérie. Prakticky je to na Slovensku nerealizovateľné. Ak by to predsa len bolo s batériami, cena by bola aj tak prešvihnutá.
            Vo Francúzsku sú dosť vysoké dotácie, takže tam to ide.

            Komentár

            • Podlesny
              Member
              • Jul 2015
              • 115

              #8
              Ak by bolo vozítko s batériami, tak najväčší problém bude asi so servisom. Či?
              Naposledy upravené Podlesny; 17-10-2015, 20:16.

              Komentár

              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #9
                Proste na Slovensku sa ZOE oficálne nepredáva. V zahraničí, napr. vo Francúzsku a Nemecku má Renault zazmluvnených predajcov, ktorí sú oprávnení robiť zmluvy na prenájom batérií.
                Ak by ste zohnali náhodou v zahraničí ojazdený ZOE s batériami v cene, tak by to šlo, ale je to veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa také auto našlo. Už som to veľakrát zisťoval a na nič súce som nenatrafil.
                Čo sa týka servisu, asi by to bol problém, ale nie neriešiteľný.

                Komentár


                • Podlesny
                  Podlesny komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď

                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Kupa auta bez baterie, teda bateria len na prenajom. To znamena, ze tam bude v zmluve asi aj obmedzene km na rok co?

                • Podlesny
                  Podlesny komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja sa pýtam preto, lebo si píšem s jedným nemcom, ktorý Zoe predáva, ale zdá sa mi to príliš lacné. Keď tak viac v SZ
              • Podlesny
                Member
                • Jul 2015
                • 115

                #10
                Ja sa pýtam preto, lebo si píšem s jedným nemcom, ktorý Zoe predáva, ale zdá sa mi to príliš lacné. Keď tak viac v SZ

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #11
                  Tak to predáva bez batérie, alebo je to podvodník.
                  Mohol by som to prípadne overiť, ak by bol záujem.

                  Komentár


                  • Podlesny
                    Podlesny komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ako sa to dá overiť?
                • denial
                  Member
                  • Jun 2014
                  • 322

                  #12
                  ak by niekoho zaujimalo nove zoe, da sa kupit u susedov:

                  http://www.renault.at/media/-pdf-pre...6f3/PL_ZOE.pdf

                  Zoe bez baterie 21600 eur
                  Prenajom baterie 86 eur mesacne na 3 roky pri 15000km/rok.
                  Naposledy upravené denial; 22-10-2015, 19:32.

                  Komentár

                  • 1fisker
                    Senior Member
                    • Aug 2014
                    • 1542
                    •   

                    #13
                    Pokiaľ viem, oni to nepredajú do zahraničia práve kvôli tej zmluve na prenájom batérie

                    Komentár

                    • denial
                      Member
                      • Jun 2014
                      • 322

                      #14
                      po pravde tolko uz neviem, ale IMHO kvoli volnemu trhu (EU) to nemozu nepredat, jedine ze by to spadalo pod nejaku vynimku?

                      a to ZOE sa mi nezda az take super vozidlo. v com je lepsie nap. oproti LEAFu?
                      zoe nema ani fast dc charging.
                      tak ako vylucne do mesta, mozno pouzitelne.

                      Komentár

                    • Radovan
                      Member
                      • Aug 2014
                      • 304
                      •      

                      #15
                      První část mého velikonočního testu Renaultu Zoe je zde "TEST: jak jezdí elektrická kráska Renault Zoe (díl 1.)" http://www.hybrid.cz/test-jak-jezdi-...ault-zoe-dil-1

                      2.část už také vyšla http://www.hybrid.cz/test-jak-jezdi-...ault-zoe-dil-2
                      Naposledy upravené Radovan; 10-04-2016, 21:40.
                      Radovan

                      Komentár

                      Pracuje...
                      X