Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Hladam niekoho kto ma Nissan LEAF prvej generacie v Bratislave alebo okoli

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Zelene Lietadlo
    Member
    • Apr 2014
    • 34

    Hladam niekoho kto ma Nissan LEAF prvej generacie v Bratislave alebo okoli

    Zdravim, rad by som tu nasiel niekoho kto ma LEAF v Bratislave a bol by ochotny venovat mi trochu casu. V dohladnej dobe sa chystam kupit ojazdeny LEAF, a chcem vyskusat 2 veci:

    1. Chcel by som vyskusat ci elektricka siet v mojej garazi utiahne nabijanie LEAFa (cez tu prenosnu nabijaciu supravu co sa zapaja do normalnej zastrcky). Chcem vediet ci budem musiet spravit upgrade rozvodov predtym nez kupim auto, alebo to zatial staci. Garaz je v Podunajskych Biskupiciach.


    2. Kupil som si OBD2 skener (https://www.amazon.co.uk/MotoDia-OBD.../dp/B07PD4G7SG) aby som mohol pri obhliadke auta skontrolovat stav baterie (aplikacia Leaf Spy). Pravdepodobne budem musiet za autom cestovat do Rakuska, alebo este dalej na zapad. Preto by som predtym rad vyskusal ci skener funguje, ci sa nanho vie moj telefon pripojit, a ci z toho aplikacia vie nacitat data.
    Tu je video ako to prebieha: https://youtu.be/6yS-5HMYUHc?t=284
    Nie je to nic strasne, len treba dat dole jeden kryt.

    Dakujem.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #2
    Pre bod 1. nepotrebujes auto, staci aby to skontroloval elektrikar. Ako je istena ta zasuvka co chces pouzivat na nabijanie, aky je vodic co ju napaja a ci su na ten istic zapojene aj ine zasuvky - ci sa tie ine zasuvky pouzivaju.
    Dobre je, ked je zasuvka na nabijanie istena osobitnym 16A isticom, zasuvka je kvalitna, robustna - samozrejme na 16A a pripojny trojvodic je medeny a ma prierez 2.5mm2.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Dobre by bolo zapojit do tej zasuvky aspon na pol hodinu nejaky spotrebic (ohrievac, susic a podobne) s prikonom okolo 2,5kW a pozriet infrakamerou, ci sa nieco v instalacii prilis nezohrieva.
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    #3
    Mam 30 kWh LEAF, nie je to uplne prva generacia, vyrobeny 2016 ale vyzera rovnako. Prenosny nabijaci kabel si bere okolo 2 kW, cize ak mozes v garazi varit kavu alebo vysavat si ok, ja pouzivam uz tri roky beznu zasuvku, hlavne ju dobre spravit a nevytahovat pod prudom kabel zo zasuvky.
    S LEAF spy mas pravdu, das dole kryt a pustis appku, zalezi ci mas len klasicky bluetooth co sa paruje alebo bluetooth low energy, ktory staci len dat ku OBD adapteru.
    Vyskusat to mozme, som cez pracovne dni v Eurovei, chodim vacsinou na bicykli tak daj vedet a pridem autom, mozme vyskusat OBDcko.
    Ak chces poradit s inzeratom aj to mozem, byvam v rakuskom pohranici a viem aj nieco po nemecky/

    Komentár

    • Roman-ba
      Member
      • Sep 2019
      • 104
      •   

      #4
      Ak máš v poriadku elektroinštalácie, nie je problém. Ja mám zásuvku cez vypínač, fungujem tak už tretí rok a všetko bez problémov. Bývam vo Hviezdoslavov, ak chceš, môžeš prísť pozrieť, tak isto môžem nikedy dobehnúť ja pozrieť na tú inštaláciu. Ale nie je to žiadna veda, nemusiš sa toho obávať.

      Komentár

      • milan84
        Senior Member
        • Jun 2015
        • 853
        •   

        #5
        Zelene Lietadlo medzi sviatkami som aj ja k dispo s Leafom 24kWh. Ak je to aktualne, posli mi sukr. spravu, dohodneme sa.
        Ten prenosny kabel berie podla mojho meraku cca 1900W. 2kW som na nom este nezazil.
        V Rakusku, kusok za Viednou je jeden zaujimavy kus za lacny peniaz, mozem ti poslat link.

        Komentár

        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          #6
          Na 30kWh a 40 kWh Leafoch (teda všetkých mladších ako 4 roky) berie prenosný mobilný konektor 9,7A, niečo cez 2200W.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár

          • milan84
            Senior Member
            • Jun 2015
            • 853
            •   

            #7
            tak som bol vyskusat garaz, o ktorej sa tu pise.
            asi rovno poprosim jux o tech. posudenie.
            Je tam historicky elektromer s tociacim kolieskom a hlavne udajom 6A 500V.
            Najprv som skusil pustit nastavovacim kablom 13 a 16A, to vyhodilo po minute,dvoch. 10A za tu pol hodinu rozpravania zatial tahalo.
            Musi Zelene Lietadlo menit istic, alebo bude problem aj v kabloch ked je to tak poddimenzovane? Nechapem tych 6A, ved to je max nenarocna lampa...

            Komentár


            • kayle
              kayle komentoval
              Upraviť komentár
              Kedysi v dávnych dobách bola 6A bežná veľkosť na svetlá. Asi iné elektrické zariadenia sa tam nepredpokladali.
              Bolo by dobré, aby to pozrel nejaký elektrikár, ak tú to také staré rozvody, aj keby priemer vyhovoval na 10A. (a predpokladám že tam bude hliník)
              Minimálne pozrie/podoťahuje skrutky, aby to malo dobrý kontakt (za tie roky to može byť uvoľnené) a pri dlhších odberoch sa to môže až moc prehrievať na spojoch.
          • Roman-ba
            Member
            • Sep 2019
            • 104
            •   

            #8
            Treba otvoriť zásuvku a pozrieť, či sú už medené alebo ešte hliníkové káble. Hliník nevydrží určite meď ak má prierez 2,5 mm tak bez problémov. Elektromer vydrží ale ak je slabý istič ten treba vymeniť. Ak je to vstupný do objektu, treba v elektrárňach požiadať o zvýšenie výkonu a tým sa samozrejme zvýšia mesačné platby.

            Komentár

            • Zelene Lietadlo
              Member
              • Apr 2014
              • 34

              #9
              milan84 dakujem este raz za pomoc.

              Dobra sprava je, ze droty v zasuvke su medene.


              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	20191229_182151[2].jpg
Videní:	517
Veľkosť:172,2 KB
ID:	46721


              Vonku je trojfazovy elektromer.
              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	20191229_182024[1].jpg
Videní:	409
Veľkosť:106,1 KB
ID:	46722

              Ci su vsetky tri fazy zavedene aj do mojej garaze, netusim. Co ma prekvapilo je ze v bedni su len tri istice. Pokial viem tak je na to napojenych 6 garazi. Je mozne ze je to zdvojene? (jeden istic pre dve garaze)
              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	20191229_182034[1].jpg
Videní:	414
Veľkosť:139,8 KB
ID:	46723

              Pre uplnost pripajam fotku elektromera a istica v mojej garazi. Je to naozaj predpotopne.
              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	20191229_182700[1].jpg
Videní:	215
Veľkosť:119,2 KB
ID:	46724

              Komentár

              • Savi
                Gold Member
                • Dec 2019
                • 141
                • peter68691
                •   

                #10
                Ake su tie istice na druhej fotke? Z tych fotiek sa neda nic precitat.

                Komentár


                • Zelene Lietadlo
                  Zelene Lietadlo komentoval
                  Upraviť komentár
                  Istice su na tretej fotke, 16A.

                • Savi
                  Savi komentoval
                  Upraviť komentár
                  Na pocitaci ich uz vidim ok ale na mobile sa asi zobrazuje horsia kvalita fotiek. Vyzera to tak, ze je tam jeden istic 16A na dve garaze. Co by aj sedelo s tym, ze v samotnych garazach je istic 6A. Ako pise jux, mozes vyskusat dat tam nejaky 2000-2500W spotrebic a pozriet potom infrakamerou ak mas moznost pozicat si.
                  Dobre je, ze tam su medene kable a podla fotky predpokladam, ze su 2,5mm, co je na 16A ok. Ja by som si pre istotu vymenil tu zasuvku a ak sa da, skontroloval kabelaz a pripadne vymenil istic v elektromeri.
              • Roman-ba
                Member
                • Sep 2019
                • 104
                •   

                #11
                Pravdepodobne budu na jeden istič napojené dve garáže. Keď teda budeš nabíjať 16A a v tej druhej garáži niekto niečo zapne istič vypadne.

                Komentár

                Pracuje...
                X