Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

KIA NIRO

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • nick81
    Senior Member
    • Nov 2019
    • 534

    Mám super správu. Podarilo sa mi dokončiť dashboard v1.4. Už sa dá flashnúť cez flashtool priamo binárky a v menu sa len napáruje OBD BLE4. Inštaláciu zvládne už hocikto.

    https://github.com/nickn17/enirodashboard

    Čo viem, minimálne 6 ľudí to používa a 2x už inštalovali cez flasher.

    Potvrdenú mám funkčnosť Kia eNiro 2019, eNiro 2020 aj na Hyundai Kona EV.

    Naposledy upravené nick81; 29-05-2020, 21:12.

    Komentár


    • SKolja
      SKolja komentoval
      Upraviť komentár
      TTGO dorazilo bez cla :-). Skusim to rozchodit z mojim Ioniqom (1st gen 2018).

    • nick81
      nick81 komentoval
      Upraviť komentár
      SKolja Clo mi na neho nikdy nedali, je to lacná hračka Išli dokonca 2ks,, TTGO + TM 2.4" a nič. Daj vedieť, pomôžem ti s tým .. IONIQ má určite iné niektoré kódy. Pridal som do menu už typ auta - Niro, Kona,, pridáme tam aj Ioniq a tým, že parser CAN, použije inú funkciu pre Ioniq.
  • nick81
    Senior Member
    • Nov 2019
    • 534

    Nechal som auto trochu vytrápiť Kompletný graf 4-100% z UFC. Cca za 15 min sa dá dobiť 30%, za 30min 50% SOC. Je tu #rapidgate.. Letel som po diaľnilci a mal som 35C na baterke, tak ma to obmedzilo na 180A. Ale to je na Nirovi ok.. 20A dole je v norme. Celé do 100% si to vzalo 81min. Ideál je nabíjať na UFC cca do 78% (cca 42minút), kedy ide šťava ešte 55kW a potom ťahať ďalej. Inak pozorujem, že teraz v "lete" .. to ťahá 180-200A aj do 58% SOC, v marci to vždy končilo na 53%, a druhé 150A pásmo do 78%, v marci väčšinou iba do 73% a potom to padlo na 35kw. Skúsim v priebehu roka zistiť, či to BMS obmedzuje aj podľa vonkajšej teploty alebo niečoho iného.

    Inak IONITY SC ma na mojom Nirovi tiež slušný rozkmit. Pásmo cca do 10kW, posledne bola takto UFC KE Galeria #3, tam až do 15kW.. Ale nebude to asi problém auta ani UFC. Ionity Acs v Maďarsku malo predvčerom štandard (max 3-5kW).

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	ionity_100.jpg Videní:	0 Veľkosť:64,0 KB ID:	56599
    Naposledy upravené nick81; 14-06-2020, 11:55.

    Komentár

    • nick81
      Senior Member
      • Nov 2019
      • 534

      Odpoveď z importu cez predajcu ohľadom IONITY vs Kia "členstva".

      Kia (KME) je v diskusii s IONITY ohladom partnerstva v Europe. Momentalne preberaju podmienky a predlozili ich do Korei na prestudovanie a schvalenie, tyka sa to totiz celej Europy.

      Takže KME jedná, ale vyzerá to ešte na mesiace až rok. Na druhej strane ZSE taxa 0.39eur/kWh je skoro na úrovni členských kariet.

      Komentár


      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        ano KME nieco robi, KMSS len piju kavu...

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        KMSS by asi samo o sebe nič nevybavilo. Či? Toto som sa pýtal dávnejšie, tak nech sa nemusia KMSS pýtať ďalší.
    • nick81
      Senior Member
      • Nov 2019
      • 534

      Dnes ma inšpirovala TM3. Do haja to je iný zvuk... filmy už len v aute. Od dnes nabíjam iba na 25kW DC :-)

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	dolby.jpg Videní:	0 Veľkosť:117,8 KB ID:	56658

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	niro.jpg Videní:	0 Veľkosť:98,5 KB ID:	56657
      Naposledy upravené nick81; 15-06-2020, 22:51.

      Komentár

      • nick81
        Senior Member
        • Nov 2019
        • 534

        Pôvodne zverejnené od nick81 Pozrieť príspevky
        Do haja to je iný zvuk...
        Prevetral som si možnosti pozerania filmov.. Tak z USB prehráva iba MKV.
        Nejdú MOV, M2TS, MP4. Pri MKV sa nedá meniť auto stopa, titulky sú že žiadne. Jediná možnosť teda ostáva tablet/PC a pripojiť sa cez BT na audio, vtedy je to luxus.

        Dajú do auta lepšiu audio sústavu ako má Model 3 SR+ a žiadne nástroje do auta ako ju využiť :-) Snáď raz nejaký upgrade.... :-D

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	eniromkv.jpg
Videní:	673
Veľkosť:94,6 KB
ID:	56777

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Chcel som nahrat nejake dema na USB na TT zraz... Neprehra ziadne z 8ks MKV, ak je audio stopa 5.1 alebo 7.1 :-D Fasa, tak asi len cez NTB/tablet/phone.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Oprava... skúšam speaker testy pre surround a nič.. takže iba stereo.. Beriem späť že má lepšie audio ako M3 SR+. Papierovo je tu výkonnejšia zostava, ale SR+ má surround. Skúšal som BT audio, zvuk cez AA ale aj zvukové formáty cez USB. Zvuk má pekný, ale všetko bolo iba stereo. Aux nemá eNiro.
      • SKolja
        Member
        • Dec 2018
        • 244
        •      

        nick81 Naflashovane, pripojene k autu cez Vgate iCar Pro Bluetooth 4.0 (BLE) OBD2, nacitalo mi to akurat rychlost, odometer a data z TPMS senzorov. Vyzera ze vsetky PIDy smerom k batery managementu su inac :-(. Skusal som obe configuracie Niro/Kona, ale rovnaky vysledok.
        Ak by si mal cas tam prihodi Ioniq, aj by som nejake to pivo zaplatil ;-). Este by sa tam mohol dorobit autoshutdown par minut po vypnuti motora (alebo vykucham tu baterku). Pripojilo sa mi to aj z pracovne k autu ;-)
        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20200617_165855810.jpg Videní:	0 Veľkosť:110,2 KB ID:	56822 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20200617_165848633_HDR.jpg Videní:	0 Veľkosť:136,0 KB ID:	56823 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20200617_165904915_HDR.jpg Videní:	0 Veľkosť:137,7 KB ID:	56824 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20200617_165912431.jpg Videní:	0 Veľkosť:118,7 KB ID:	56825 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_20200617_165919029.jpg Videní:	0 Veľkosť:111,7 KB ID:	56826
        Inak ale flashovanie uplna parada .

        P.S.: asi by sme to mali prihodit k Ioniqovej sekci. Sorry za offtopic tuna...

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          SKolja Bezva, to dáme. Rýchlosť/ODO čítam cez nejaké unisex kódy ,, to by malo ísť aj na citigoe. Ostatné doladíme. PIDs na ioniqa sú celkom dobre komunitou zdokumentované. Ale budeme si pingpongovať maily, kým budú napojené všetky parametre. Hoď mi pls mail na nick.n17@gmail.com
          PS: Baterku daj von ak vieš. V lete by trpela v aute, keď je výpek a je tam úplne zbytočná. Nech ti nevzblkne auto Väčšina častí auta po vypnutí aj tak spí a nedá sa ku veľa info dostať bez ich prebudenia.
      • nick81
        Senior Member
        • Nov 2019
        • 534

        Ak vás hnevá VESS. Autohold a iné V korei predávajú https://delta75.tistory.com/1729

        Takto to vyzerá v praxi. To len pre zaujímavosť. Ja to nebudem kupovať, časť z toho bude robiť ten môj ESP32 vec.



        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	vess.jpg
Videní:	643
Veľkosť:70,8 KB
ID:	56851

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          ked uz spominas VESS, jazdil som par hodin s novou Corsou e a je to prve nove auto, ktore sa mi dostalo do ruk a kde nebola moznost vypnut tento umely zvuk ! ziadne tlacitko....
          zacne sa opat tuning odpajania kablikov a doplnania tuning. modulov

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          milan84 Ono VESS má svoj zmysel.. Ja ho zapínam pri deckách/ľudoch na dedine, alebo na sídlisku. Veľa krát boli ľudia zakecaní, decká vybehli .. Pomáha to.. Nevadil by mi nevypnuteľný.. Len je strašne hlasný. Klasický motor je aj o polovicu tichší.. VESS je neprehliadnuteľný, pri nočných príchodoch je to pre spiacich susedov rušivé. A potom ten zvuk.. ak by malo na výber typ zvuku bolo by to fajn.. Nemusí to byť V8 ... kľude nejaký benzín 0.9 zvuk. Na toto každý čumí, alebo sa tomu posmieva. To trochu zamrzí keď to stojí toľko ako Mustang A akceleráciou 0-60 to trhne všetky autá na sídlisku, okrem jednej TM3 LR.
          Naposledy upravené nick81; 18-06-2020, 07:18.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          milan84 Má Corsa lepší zvuk?

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Mna nikto nikdy nepresveci, ze tie umele zvuky elektromobilov su uzitocne a spravne. Moje stare atmosfericke sestvalce s automatom ked sa pohybuju po parkovisku v hluku okolia vobec nepocut no ziadny umely zvuk nemusia vydavat. Hluk od pneumatik u nich pocut skor ako hluk motora.
          Tie idiotske zvuky su vymysel odporcov elektromobility, aby majitel elektromobilu vyzeral ako idiot. Na oboch mojich i-MiEV-och to je instalovane, je to sice vypinatelne, no po kazdom zapnuti auta sa to aktivuje. Takze som vytiahol konektor reproduktora repraku , ale ked som mal rozobraty spodok, tak aj vymontoval reproduktory na oboch autach, aby ma ani len nenapadlo zapojit to naspet. aspon su auta o kilo lahsie.:-)))
          Mam dva elektricke skutre, ktore ziadne zvuky nevydavaju, ani podla vyhlasky nikdy vydavat nebudu musiet. Prvy mam uz 12 rokov, takze som zvyknuty davat pozor na nepozornych chodcov a bicyklistov. Navyse ked maju chodci/bicyklisti na usiach sluchadla, tak nepocuju takmer nic, mozno len stary rozhegany dizlak s deravym vyfukom. Treba sa snazit znizit celkovu hlucnost, potom bude pocut pneumatiky ovela skor. Umele pridavanie dalsich hlukov je somarina.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Jo a to iste aj (e-)kolobezky a (e-)bicykle. Niektori cyklisti jazdia jak drbnuti a to este k tomu aj po pesich zonach a chodnikoch. Jeden ma raz aj zrazil ked som bol mladsi. Tiez nechapem na co je autu ktore jazdi po ceste urcenej primarne pre auta VESS a jednostopove prostriedky ktore chodia aj po chodnikoch a inych miestach kde je realny pohyb ludi zvuk nemusia mat. Uplne na hlavu... nech to daju bud vsade alebo nikde.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          jux Úplne by stačil taký luxusný zvonček ako máš v i-MiEV a bolo by po probléme.

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          nick81 - ja, keď sa pohybujem v "sirotínci" a decko sa tvári že ma nepočuje a cúva ku mne, tak nespomalím (cca 10/hod) a cez okienko mu poviem, že sa nič nestane, nemiesto neho "vyfasujú" iného.
          k tej hlučnosti - keď k nám na dedinu došiel prvý spartak, w900, f600, r4cv a ďalšie, babky sa skutočne sťažovali, lebo v porovnní s predvojnovými (cca 20r) autami to bolo skutočne tiché. najmä na asfaltke v porovnaní so štrkom.
      • Catchcash
        Member
        • Dec 2019
        • 170
        •   

        Pôvodne zverejnené od nick81 Pozrieť príspevky
        jux Úplne by stačil taký luxusný zvonček ako máš v i-MiEV a bolo by po probléme.
        Davam Like

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Inak ja vôbec nepoužívam trúbu . Máte tip na 12V čo najhlasnejší el.zvonček? Oni to v BEV dali v kapote pri spolujazdca https://photos.app.goo.gl/72PbjzPVDKgorsfD6 Je tam aj celkom dosť miesta na niečo väčšie..

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Predbežný 12V víťaz... 100dB,, 154mm priemer
          https://www.conrad.sk/zvoncek-friedl...a-siva.k612683

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          nick81 Lenze to je zrejme na striedavych 12V, mechanicky zvoncek na jednosmernych 12V som nenasiel.

          Mechanicke zvonceky spravidla vyuzivaju sietovu frekvenciu.
          Stare verzie sice boli s mechanickym prerusovacom - no tie sa uz nevyrabaju a ich iskrenie ma davat do auta nelakalo, navyse cievka by prerusovanim generovala do 12V systemu napetove spicky, mozno by to nevadilo, no zavrhol som to. Aj som uvazoval nad menicom z 12V DC na 12V AC, no tiez som to zavrhol.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          jux Aha, pravda..
      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        Pôvodne zverejnené od nick81 Pozrieť príspevky
        Úplne by stačil taký luxusný zvonček ako máš v i-MiEV
        Povodne som sa snazil zohnat nejaku elektronicku krabicku na 12V, co ma rovnaky/podobny zvuk ako mechanicky zvoncek bicykla, lebo vodoodolny reprak (z AVAS-u) je v i-MiEV-och k dispozicii. Chcel som ho zivit nejakou rozumnou elektronikou. No jednoduche elektronicke riesenie som na prvy pokus nenasiel, vyrabat som ho nechel - obaval som sa, ze sa nepodari nasimulovat mechanicky zvuk, preto som vyrobu elektroniky zavrhol.. Som stara skola, viac dam na mechanicke riesenie. Tak som narychlo zbuchal 12V "zvoncek" podobneho principu ako su zvonce na elektrickach, len podstatne jemnejsi. Pouzil som cast klasickeho zvonceka na striedavych 230V do ktoreho narazaju matice na lankach uchytene na ocesanej vrtuli 12V ventilatora zo zdroja PC. Kratkym ci dlhsim zopnutim spinaca napajania ventilatoroveho motorceka sa da ciastocne ovladat frekvencia aj intensita zvonenia, ked sa motorcek rozbieha, stupa intenzita a frekvencia narazov na zvoncek, cize kratkimi zopnutiami sa da zvonit relativne ticho, no ak sa necha motorcek rozbehnut naplno zvoni dostatocne intenzivne - vid. foto. Chcel som ho niekedy prerobit do krajsej verzie, ale to sa uz nestalo a asi ani nestane dokedy sa nepokazi.

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Tu sa hrá nejaký chlapec s tým 100dB Fieldlandom .. https://youtu.be/VIMtJm7DpdA?t=21 Celkom v pohode ten zvuk. Klaksón som pozeral, že má tiež 100dB. Klobúk dole ako si to zmajstroval. Lepšie je si to teda takto vyskladať?

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          nick81 ty si nebol na prvom zraze, ked na zastavku pride moja električka Tiez to pouzivam obcas ked treba a nechcem trubit.
          "vess" na oply je tichsi a lepsi ako ten sialeny koncert od korejcov. Paradox je, ze Corsa-e ma velmi hlasny samotny elektromotor !! Z tej jednej jazdy by som aj povedal, ze hlasnejsi ako moj Leaf. Cize samotny zvuk motora a elektroniky sa pridava k tejto umeline.
          A suhlasim, ze umely zvuk je nezmysel a škodná od odporcov. Sak ludia na to pridu...ked tu budu o 10r namiesto vrcania a hucania zvukotat, spievat a pistat elektromobily, zasa sa to bude zakazovat, obmedzovat, demontovat...

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          milan84 Počkám do zrazu na tvoje riešenie.

        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          No ja sa priznam ze vess nevypinam. Niekolkokrat mi skocili do cesty ludia,bezhlavo ani sa neobzreli. Stalo sa mi to na hybride aj na EV.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Aj som moj zvoncek zabudol vymontovat, ked som isiel na STK... no technik dekry neprotestoval.

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          ale to iste sa moze stat s cyklistom.
      • cetan
        Junior Member
        • Jun 2020
        • 28
        •      

        Ahojte

        Dnes som bol obzerat eniro a opytal som sa predajcu na vymenu chladiacej kvapaliny baterii o ktorej som cital na nejakom fore ... potvrdil mi ze kazdych 45000km je potrebne vymenit chladiacu kvapalinu baterii v cene 800€ (cena aj s pracou).

        Majitelia viete o tom?
        Neviem ci je to akceptovatelne platit kazdych 15000 servis 90€ ci kolko a este naviac kazdych 45000km dalsich 800€...

        Bol som rozhodnuty to auto vziat, ale teraz som na pochybach.

        A este otazocka, neviete ci moze mat e-niro tazne zariadenie?

        dik

        Komentár


        • cetan
          cetan komentoval
          Upraviť komentár
          Tak ajtak som objednal vraj v oktobri a vraj verzia pre rok 2021..

          Riesim cim to budem nabijat

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Dobra palka.. Vcera som po 4 mes. preklopil 26000. Mozem zacat setrit alebo menej jazdit :-) V kazdom pripade som sa ich na to vtedy pytal a o nicom nevedeli ani v navode som nic nenasiel. Nabijanie 11kW wallbox... ja som kupil z alzy Webasto 11kW, ale mam to len na chate. Ak by som mal dom, urcite riesit nieco "aktivnejsie" so sledovanim odberu domu, aby mal dom k dispo kolko treba. Ak netreba sledovat odber domu, alternativne INCHANET CEE -> TYP2 (PŘENOSNÝ WALLBOX) + T2 kabel zavesit. Len za to uz mas pekny wallbox. V menu auta si vies dat pri AC 3 stupne cca 6-9-10.5kW to berie.

        • cetan
          cetan komentoval
          Upraviť komentár
          Dik za info..
          Vyberal som inchanet alebo metron, ale dnes som cital toto: https://www.mojelektromobil.sk/nabij...m-vykonu-blog/

          Mam malu fv elektraren na streche tak mozno to ma zmysel..

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Urcite, vyzera to dost zaujimavo.
      • Rafo
        Member
        • Nov 2019
        • 68

        https://insideevs.com/news/430353/hy...y-most-damage/

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Toto sa nas tyka, ked mame SKinnovation a nie LGchem ?

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Par kusov Kona EV uz buchlo (Norsko, Kanada, Korea) ale vsetky mali LG Chem. SK Innovation su zatial bez poskvrny tak teba sa to zatial netyka

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Kony dostavaju ten BMS update, snad sa to tam fixne.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          No Hyundai sa ofiko nevyjadrilo vid. clanok https://insideevs.com/news/428159/hy...g-system-fire/
          Predpokladam že je to kapusta LG chem problem v zavode v PL, nakolko v polsku robily riadne nedorobky a Wolswagen group im vratily celu seriu baterii pre Audi, zachytil som to na myslim skoda fore v cz, niekto pisal zo zavodu, ale oficialna info to nie je.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          PL to asi nebude. Vsetky tie Kony boli Korejske. Nosovice maju uz SKinnovation.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          tie výbuchy má riešiť update, aj mne ho ako zvolávačku robili ale či to naozaj rieši, nevieme, lebo všetky tri Kony boli totálne zničené a príčinu sa nepodarilo bližšie odhaliť, len vedia že to išlo od batérie

          ale tri autá zo 100000 tisíc vyrobených, to nie je asi žiadna katastrofa (dokedy sa to nestane mne), batéria je dosť nízko zeme, aj ja som to zbadal veľmi skoro, môže byť príčinou aj nejaké poškodenie batérie na mestských obrubníkoch ... nevieme príčinu

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Skôr by som ako smutné považoval, že aj keď od výbuchu v Kanade je rok, Hyundai ešte nedal majiteľovi na záruku nové auto ani neuhradil škody, stále to vyšetruje. Z havarijného mu to nezaplatili, lebo to nebola nehoda alebo poškodenie vandalmi a Hyundai tiež nič - myslím, že Hyundai sa mal dávno mu omluviť a nahradiť škody.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Ako je riesena bateria proti poskodeniu, hlavne ma zaujima eNiro, je to aspon nejako vystuzene, ked napriklad dostanem do spodku supu od kamienka, alebo nedajboze skrtnem niekde spodok o kamen, alebo vystupok, co na nasich rovných cestach vobec nie je problem.
      • mozeg
        Member
        • Dec 2015
        • 439
        •   

        Engineering mode. Este som neskusal,tak neviem ci funguje a pri ktorej verzii sw.
        https://youtu.be/X-qYOlC2hNk

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          U mňa nič. 🙂

        • demo
          demo komentoval
          Upraviť komentár
          Tiež som už skúšal veľa kombinácii všetkého možného.
          Už som mal chuť demontovať ten infotainment a prečitať z neho flashku, ale to asi nebude jednoduché
      • jurajsun
        Member
        • Jun 2020
        • 113

        Ahojte , mam otazku, moja verzia je Kia eniro 2020 verzia silver, nemam vo výbave navigaciu , ale ked vojdem do menu a chcem urobiť update sw pýta si ze nemam kartu v slote, kde hladam tu hladam, slot verzia 2020 nema pod displayjom proste ten slot neviem nikde najst, je mozne na ebay kupit karty s navigaciou original, cize mozem si teoreticky rozchodit navigaciu? Ako je to s esim v aute? Zatial si nemozem skontrolovat auto na dialku lebo nevidim v app svoje auto, chyba v silver vybave aj taka jednoducha vec ako si skontrolovat auto na dialku kolko je nabite , ci je to dane iba pre UVO verziu platinum , i ked nefunguje ani esim s internetom. Ci je to iba docasne ako u Hyundai Kona Hybrid kde som sa dozvedel ze Hyundai tuto funkciu prida az v auguste 2020 , s tym ze naflesuju novy sw do riadiacky. Dik Juraj
        Naposledy upravené jurajsun; 01-07-2020, 13:29.

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Fúha, to do silver vôbec nedávajú? SD slot som nevidel. Pri Kone sa dá infotainment ľahko odpojiť a rozobrať, ale tu hmm keď je to vstavané.
          Pred pár dňami dal Ev-olution (kanada) video na update mapy .. vzalo mi moj VIN a dá sa tam spraviť objednávka Map update (za 0).. Len tie mapy - dávala sa tam krajina US or CAnada.. Malo to v názve "CA" tak som si nechcel pokaziť moju EU verziu... Ale ty asi nemáš čo stratiť. Je tam potom EXE ktorý pripraví USB disk/flash.. Možno tade to pojde a cez USB namiesto SD. Tu je popis https://www.youtube.com/watch?v=dMMTsW7PZ2A
          UVO ide normálne. Treba len zapnúť v menu UVO.. tam dať aktivovať.. aj Kia Live je fajn kvôli POI bodom.. eSim je na čipe v infotainmente, operátor je tam tušim DE TELEKOM. Hneď ako som dostal v marci auto ešte u nich som si to zapol a spároval s appkou.
          Naposledy upravené nick81; 01-07-2020, 13:41.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          No v menu infotaimentu funkciu UVO nemam , takze Kia to fakt vo verzii silver nacisto ocesala

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Keď si dám stiahnúť cenník v tabuľke výbavy chýba Predpríprava na telematické služby vrátane mobilnej aplikácie pri Silver :/ Aha tam je iný display Rádio s 8" LCD dotykovou obrazovkou, so vstupom USB. Ten asi ani eSim potom v sebe nemá

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Škoda trosku natahuje Kia ked si uz kupis take drahe auto, vyhrievane sedacky a volant ma netrapia, navigacia tiez , nakolko si pripojim iPhone a mam vsetko aktualne , Sygic, waze, google maps, ale ze nedaju UVO v zaklade kde si viem pozriet stav nabitia auta ked som niekde v obchode alebo na stretnuti je to trosku trapne, ked to ma aj Skoda Citigo v zaklade.Inac auto je spickove, som velmi spokojny , ale bohuzial robit premium z toho ze auto je online a vies si skontrolovat par dolezitzch info je trosku mimo realitu, v tomto ma Kia bohuzial cierny bod, nie som ochotny si priplatit par tisic za tuto funkciu ktora ma byt uz v zaklade. Ostatny vyrobcovia maju uz v zaklade , tuto konektivitu pokial viem.
          Naposledy upravené jurajsun; 01-07-2020, 14:09.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Inak nejaky spaniel/portugalec dal do kony/nira pred ten display velky 13-15" tablet, ci monitor a spravili si tam z toho navigaciu aj multimedialne centrum, pripojenie na net.. Ak by take nieco niekto robil ako opensource, bola by to pecka.. cez OBD za daju vycitat z auta vsetky veci (nastavenie klimy, rychlost, stupen atd.. ), resp. prakticky vsetko sa da cez OBD aj nastavovat.. Dalo by sa teda spravit nieco na styl TM3. Ten display v aute by uplne stratil vyznam.. Aj tak tam nic poriadne nie je ani pri UVO.. este aj sygic ma asi lepsiu podporu EV ako vstavana navigacia.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Momentalne Sygic podporuje v novej verzii elektroauta aj s dojazdom, nabijackami , ale co som pozeral zaitial iba greenway, a nejake free body, inac je v pohode.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Uplne s tebou suhlasim... Ale neviem co s tym.. . Vid to JBL premiove audio a stereo, bez podpory v infotainmente na videa.. Lacny 200 eur tablet zvladne viac :/ Ak chces spotrebu remote, asi nezostava nic ine ako OVMS ci EVNotify
          Cakal by som, ze sa pri Tesle prebudia,, ale nejako stale nic ...
          Update: v build in chybaju prakticky vsetky ZSE, nenaviguje sa podla prevysenia a pod.. Sygic zapracuje co treba, ale tu je to boj ... Doteraz nemam ziadny kontakt, kde by som im mohol poslat vsetky poi zo SR.. resp. updatovat nabijacky. . Kludne by som to aj udrzoval.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Ahoj, kupujem ten OVMS modul, len neviem aky kabel ku kitu dat ten Kia OBD2 kabel? Predpokladam že stačí tu krabičku prepojiť cez OBD2 , a nič iné plus vložiť sim kartu s internetom, to mam 4ku s 300GB dat, ak tak ma ešte oprav pripadne mi pošli na seba číslo ak môžeš nech to predebatime ak ta môžem poprosiť o par info. Ďakujem.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Hmm ja s tym OVMS nemam skusenosti. Len viem, ze to existuje. Cislo mas v SS.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Ďakujem za info a rady , tak som si to celkovo naštudoval a tu sú postrehy: ano všetko čo potrebujem OVMS rieši,neskôr pribudne aj kúrenie a chladenie na diaľku, že vraj na tom pracujú termín neznámy, ale sám výrobca priznal že po dlhšom čase môže dojsť k vybitiu 12V baterie i keď to už čiastočne ošetrili, takže sa odporúča odpojiť systém ked sa dlhšie nejazdí autom cca. týždeň, takže som na pochybách či to objednať, EVNotify nepodporuje iPhone aplikáciu, nemá zvlášť HW a nakoľko ja nemám SIMku na net tak je to nepoužiteľné.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          jurajsun Tyzden je ok, .. "and that drains the battery (my old Soul EV was drained after less than 3 days parked)".. 2-3 dni by bol masaker.. Tyzden je v norme :-) A ked ti bude ta android apka este notifikovat 12V ze je v krit stave. Pojdes dobit. Mal by tam byt ten AUX battery saver co to priebezne dobija.

        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          No pokial viem 12V sa dobija vtedy ak je pripojene auto na nabijacke, aspon podla manualu som to tak pochopil, že v podstate sa nemusím vôbec starať o 12V bateriu, či je to inak?

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Vždy, keď je trakčná zapojená tak ide DC2DC. Kona ma na prednej maske svetielko na to. Čo spomínali na zraze, tak aj hocikedy samo od seba .. Ak je zapnutý AUX saver (na volante v menu si to vieš zapnúť).
      • Rafo
        Member
        • Nov 2019
        • 68

        Informacia dealer v BB a v KE vypredaj predvadzaciek cena 35 a 36000eur Platina.

        Komentár


        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Takže znižili cenu na ich bielu Platinum, mne ju nukali v zlave za 40 000 pokial sa jedna o Valasa v KE, ale model 2019 som uz nechcel, je tam rozdiel v bateriach ako spominal nick81, a myslim si že par vecí je iných, beriem skor novy model, i ked je cena lakava.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Baterku nevieme potvrdit.. Ak by niekto z 2019 opisal z baterky product number mozeme porovnat. Stitok je vzadu na lavej strane baterky
      • dango
        Moderator
        Gold Member
        • Nov 2014
        • 693
        •   

        KMSS (slovensky importer) spusta v lete "roadshow", kde budu po predajniach putovat 2x elektricke a 2x PHEV (e)NIROmodely. Kto ma zaujem o testovaciu jazdu, kontaktujte predajcu

        Komentár


        • jurajsun
          jurajsun komentoval
          Upraviť komentár
          Načase, stále majú slabý marketing, celé je to také ako lekvár sú dotácie, ale predajcovia sa viacej sustredia na klasické spalováky, proste ich predajú vo vätších objemoch, tých pár kusov je pre nich iba časová strata obchodníka, čo môže predať s vätším úspechom a viac kusov v spalovacej verzii. Proste tomu ešte neveria, nemajú dôveru je to niečo nové...
      Pracuje...
      X