Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Hyundai Ioniq (H, PHEV, BEV)

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ľuboš Geleta
    Member
    • May 2014
    • 498
    • lubos98970
    •   

    Našťastie veľmi ďaleko od pravdy :-) podarilo sa podstatne viac

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      to fakt??? no som zvedavy na to video. Bude to nieco podrobne, kde vidno jazdny rezim, spotrebu, teren atd?
  • Ľuboš Geleta
    Member
    • May 2014
    • 498
    • lubos98970
    •   

    No vrámci možností a kvalitu posúdite sami žiadna sláva - nemám flexibilný držiak na telefón a kameru nemám. Ale je tam vidieť dosť a record by mal byť nespochybniteľný !!!

    Komentár

    • Peterka
      Member
      • May 2017
      • 196
      •      

      Ioniq zle pocita priemernu rychlost, niekde urobili soudruzi z korei chybu... nap. dnes som dal 300km za 3,5h co je 85,7km/h a ioniq ukazuje 91km/h.
      Druha vec, ktoru som si vsimol, ked dam v Sport mode akcelerator na podlahu, rucicka co ukazuje % vykonu by mala ist na 100%, ako v Lubosovom videu vyssie. Mne sa ju nepodarilo dostat cez 90%, pritom OBD diagnostika ukazovala vykon 90kW a prud 278A. A to som mal za sebou 100km a teplotu baterie 25°C, tak neviem, co robim zle....
      Nejde mi nahrat priloha..

      Komentár


      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Nemoze ta obmedzovat asistent preklzovania kolies? Mne sa casto stava, ze sa mi rozblika pri prudsej akceleracii a vtedy automaticky obmedzi vykon co ide na kolesa.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ako som tu písal kedysi ako oklamávajú výrobcovia áut (nielen Hyundai, aj BMW) pri priemerných spotrebách, s priemernou rýchlosťou je to rovnako. Nepočíta sa čas, kedy stojíš napr. na semafóre alebo v kolóne. Rátajú len čas, kedy auto má impulz od kolies, že sa točia. Preto potom vznikajú rozdiely v priemernej rýchlosti (tiež spotrebu rátajú len keď sa auto hýbe, u BMW to robí aj pol litra na 100 km).
        Kvôli kontinuite od spaľovákov to výrobcovia asi prebrali aj do elektromobilov.

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Bral by som, ze nesedi zobrazovana priemerna rychlost s realnou. Cisla, co som pisal vyssie, su z displeja auta (neslo mi pridat obrazok). Takze pri 300km a 3,5hod by nemalo ukazovat priemernu 91km/h. Normalne by mi nenapadlo to prepocitavat, zistil som to tak, ze cez Torque Pro vidim dve priemerne rychlosti- jednu ked sa auto hybe a druhu za celu cestu aj so statim a obe boli nizsie a spravne.

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        To je normalne, ani si nepamatam ci som vobec za svoj zivot mal auto, ktore ukazovalo realne udaje ci uz priemernej rychlosti alebo spotreby, a ze tych znaciek bolo treba pocitat v hlave vzdialenost/cas a spotrebu pri tankovani/nabijani, inac to nejde. Mne sa casto stava, ze mi na Ioniqu palubak ukazuje spotrebu klimy 0.3kW, ostatna elektronika 0.2kW a motor 7kW, a potom mi vypluje priemerku 13kWh/100km, a pritom som za celu jazdu neprekrocil 10kW na motore. Detto ten prehlad “Jazdny rezim EKO” kde mas EKO uroven. Mam tam 6, potom idem 3 minuty dole kopcom a po dokonalej rovine sposobom, ze len rekuperujem a plachtim, do plynu ani nebrnknem, a on mi v priebehu toho useku znizi uroven mojej eko jazdy na level 4, t.j. mi ju zhorsi. Netusim ake kalkulacie tam prebiehaju, ale je to uplne mimo

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Myslim, ze som prisiel na to, ako to moze byt: priemernu rychlost nepocita ako draha/cas, ale nacitava rychlost a robi aritmeticky priemer z hodnot. Tym, ze merana a zobrazovana rychlost je v aute voci realnej (meranej cez GPS) vyssia, tak potom vyjde aj vyssia priemerna.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Spotreba paliva pri spalovakoch sa posledne zistuje tak, ze prides na cerpacku, vynulujes kilometre, vypnes motor, natankujes po hrdlo a jazdis pokial nebude treba tankovat znova a vies ako si siel a kolko si presiel a to natankovane palivo znova po hrdlo je tvoja spotreba za uvedenu vzdialenost. potom to len preraces na peniaze ak sa medzi tankovanim a jazdenim zmenila cena. Toto je podla mna asi napresnejsie.
        Neviem ako by sa to dobre ratalo pri nabijani.

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Presne tak isto, akurat ze nabijanie je presnejsie, kedze pri nadrzi mas vzdy rozne mnozstvo vyparov vnutri, tak aj vzdy natankujes rozne s rozdielom par kvapiek/deci
    • Ľuboš Geleta
      Member
      • May 2014
      • 498
      • lubos98970
      •   

      Peterka kde je možné vidieť na Ioniq teplotu akumulátora ? Auto mám no o tomto neviem. A to že ručička nejde na 100% aj napriek tomu že máš pedál na podlahe úplne zatlačený to bude dáka technická chyba. A cez čo vidíš odber v A ?

      Komentár


      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Ahoj Lubos, dlhsie si tu neprispieval... tesim sa, ze si naspat. Mam OBDII bluetooth interface a na mobile aplikaciu Torque Pro. Tam je vidiet vela roznych parametrov. Jeden z obrazkov som dal tu na 19stej strane, pozri.
        Dnes rano cestou do prace som zistil pricinu, preco mi rucicka ide iba do 90%- myslel som, ze mam akcelerator na podlahe, kedze sa "zvacsil jeho mechanicky odpor". Zatlacil som silnejsie, pedal este trochu klesol a potom uz bolo 100%. To bude zrejme nejake zle mechanicke nastavenie, az pojdem do servisu, dam to skontrolovat. Druha vec je, ze podla OBD diagnostiky uz elektricky vykon pri zmene z 90 na 100% viac nenarastol. To ma privadza na myslienku, ze ta rucicka sleduje polohu akceleratora, nie vykon. Naviac je ten displejovy rozsah 0-100% dost nelinearny. Ak vezmem, ze 100% je cca 90kW, pri ustalenej rychlosti je napr. rucicka na 10% a vykon je 20kW...
    • Peterka
      Member
      • May 2017
      • 196
      •      

      Inak pre teba Lubos by ta aplikacia mohla byt zaujimava, ked robis videa. Je k nej plugin Track Recorder, do zaznamenavaneho obrazu z cesty mozes vlozit ukazovatele parametrov, ktore chces.
      Pozri tu: https://www.youtube.com/watch?v=JnlhHhDHx5M
      Ja som vlastne z tohoto videa prisiel na to, ako sa da z ioniqu vycitavat rozne zaujimave parametre- teploty, napatia, prud, vykon, energia...

      Komentár

      • Ľuboš Geleta
        Member
        • May 2014
        • 498
        • lubos98970
        •   

        Ako sa dá napísať odpoveď priamo na tvoju odpoveď ako si to spravil ty ? Nevidím možnosť - chcelo by to trošku zlepšiť platformu fóra. To s tým pedálom nieje chyba je to v poriadku. Rozdiel v kw nevidíš no Nm pridá asi 20-30. A najväčší rozdiel zbadáš v ECO a normál režime tam to z cez 60kw vybehne na max. Je to kic down

        Komentár


        • Peterka
          Peterka komentoval
          Upraviť komentár
          Kliknes na "Komentar" a pises... Takze kazdy ioniq ma na akcelatore taku "mechanicku zarazku" na 90%?
      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        Pôvodne zverejnené od Ľuboš Geleta Pozrieť príspevky
        Ako sa dá napísať odpoveď priamo na tvoju odpoveď ako si to spravil ty ? Nevidím možnosť - chcelo by to trošku zlepšiť platformu fóra. To s tým pedálom nieje chyba je to v poriadku. Rozdiel v kw nevidíš no Nm pridá asi 20-30. A najväčší rozdiel zbadáš v ECO a normál režime tam to z cez 60kw vybehne na max. Je to kic down
        Na odpovede je normálne určené tlačítko "Citát" ako som teraz použil. Viac info tu.
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1311
          •   

          Ja jazdím stále na eko režim a keď obieham, "dupnem na podlahu" a ide plný výkon. Pri Sport móde je to také necitlivé, aj klíma ide dosť agresívne.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár


          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            A tiez mas na akceleratore "zarazku"- zvyseny mechanicky odpor na cca 90%? Pri Sport mode sa mi prave zda "plyn" prilis citlivy a horsie sa mi s nim jazdi, tiez som zvyknuty na Eko
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          Takyto plyn ma aj vw golf. Na konci je ako keby mikrospinac a auto vali plny kotol.

          Komentár


          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            Aj LEAF a dokonca moje predosle (a posledne spalovacie auto) Dacia Duster

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Asi to ma nejaky dovod, ked to ma viacej aut ci spalovacky, alebo EV.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            To je standardna funkcia aut uz asi 20 rokov vola sa to “kick-down”, pri spalovakoch s automatom to da autu pokyn aby podradilo aj o 2-3 stupne, pri autach s manualnou prevodovkou to vacsinou aktivuje “over-boost” (nemaju to vsetky auta, skor sportove hatchbacky) co kratkodobo zvysi vykon motora o cca 20k a 20-40Nm tym, ze zvysi plniaci tlak turba, vstrekne bohatsiu zmes alebo upravi vyssi zdvih valca/vacky. Na EV nevidim pre to velky vyznam, snad len na zobudenie auta v Eko rezime.

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            duster mal tiez len atmosferu 1.6 benzin (LPG). Zobudi to auto z eko rezimu.
        • Ľuboš Geleta
          Member
          • May 2014
          • 498
          • lubos98970
          •   

          Je to vonku

          Komentár


          • Ľuboš Geleta
            Ľuboš Geleta komentoval
            Upraviť komentár
            Ešte nie je k dispozícii video aj v HD rozlíšení - youtube to asi stále spracuváva. V aktuálnej kvalite je to hrôza.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            410km, slusne... obdivujem tvoje nervy

          • mozeg
            mozeg komentoval
            Upraviť komentár
            Pekne pocasie, slaby vietor rychlost do 40 a ide to 410km na jeden zatah. Palec hore.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Az teraz som dopozeral cele, to cuvanie hore dole na dvore, som sa z chuti zasmial btw som si vsimol ze si mal cely cas zapnute svetla. Viem, ze to je zanedbatelne, ale cisto s dennym svietenim by si este usetril cca 0.05kWh... este mozno take kraviny ako znizit jas displejov atd, babka k babce mozno by aj 415km bolo. Ale palec hore fakt, ja by som na to nervy nemal a popravde som ani neveril, ze Ioniq je schopny prekrocit 400km metu.

          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            nejde

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Tak to ti gratulujem. Asi nazabavnejsia cast bola jazda po dvore v zavere. Psy mali z teba asi hokej. Nebal si sa, ze ti dojde stava prave na otacke, teda mimo domu? Samotnych 10 hodin jazdenia to uz je vykon si myslim. Inac ti tam na YT kanali gratulovali nejaky zahranicny.

          • Paliano
            Paliano komentoval
            Upraviť komentár
            Neuveriteľné číslo, směkám. Moje výletné plány do západnej EU sú hneď reálnejšie Btw. skokový rozdiel v dojazde medzi bežným a šetriacim jazdením som neplánovane vyskúšal cez víkend: Na dialnici do VIE som minul odbočku na dobíjačku pri dojazde 15 km. Navigácia mi s obrátkou písala trasu 18,5 km. Na predýchanie bol parkplatz po 3 km a potom som si povedal, risknem to. S 70-80 km/h rýchlosťou (aj v turtle mode!) v ECO Reg2 som to dal s rezervou 3 km. Viem, odhad je približný, ale aj tak, skvelé auto

          • EV_Future
            EV_Future komentoval
            Upraviť komentár
            uz je to aj v novinach
            http://www.hybrid.cz/svetovy-rekord-...a-jedno-nabiti

          • Bejo
            Bejo komentoval
            Upraviť komentár
            Paradny vysledok Lubos, gratulujem...
        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1311
          •   

          Porovnanie zrýchlenia Ioniq vs nový Leaf. Dnešné meranie za rovnakých podmienok ( 2 merania pre každé auto, každé meranie v inom smere cesty, z toho priemer).

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Ioniq_Leaf.png
Videní:	399
Veľkosť:29,0 KB
ID:	23850

          Najväčší rozdiel je medzi 50 - 100 km, potom už pracuje mohutnosť Leafu proti nemu.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár


          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Pouzite pneu su rovnake ci rozne? Protismyk vypnuty alebo zapnuty? Merane cim - vbox alebo len stopky?

          • Ľuboš Geleta
            Ľuboš Geleta komentoval
            Upraviť komentár
            Zaujímavé čísla no z 0-100 Ioniq môj dokáže určite pod 10s a číslo u Nissanu je príjemne prekvapujúce. A žiadam doplniť updaj na 1/2 mile u Nissanu - prehral ?

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Vsak toto, ja som dal s Ioniqom 0-100 za 9.6s a uplne najhorsi cas 9.9s a to bolo s polo-profesionalnym meracim zariadenim, navyse na zimnych gumach, ktore su sice maksie, ale maju mensiu stycnu plochu kvoli hrubsiemu dezenu. 10.4s mi pride dost vela... preto sa pytam na metodiku merania a obutie oboch aut

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Metodika merania bola taká, aby obidve autá mali rovnaké podmienky. Odštartovali v každom smere presne rovnako, bola zapnutá klíma u obidvoch, obe majú letné Michelin 205/55 R16 pneu. Jednu jazdu som mal 9,4 ale v opačnom smere o dosť viac, toto sú priemery. Aj keď sa cesta javí ako rovina, pár metrov prevýšenia nie je vidieť a preto som išiel z oboch smerov.

            Tu od značky nosnosti mosta bol štart:
            https://www.google.sk/maps/@48.77919...7i13312!8i6656

            Na porovnanie dvoch áut to boli dokonale rovnaké podmienky, na meranie zrýchlenia jedného tam mohol mať vplyv vietor, sklon cesty ale keďže to bolo v oboch smeroch, tak sa tým rozdiely eliminovali.

            Protišmyk bol zapnutý ale ani jedno auto nechcelo prešmykovať. Naschváľ som našiel drsný asfalt, kde nešmýka. Leaf bol v ECO móde (čo som si všimol až potom doma ale nemalo by to mať vplyv - noha na podlahe, kickdown ako v diskusií vyššie som dal u oboch), Ioniq v móde SPORT.

            Meranie bolo automatické pomocou GPS meradla s akcelerometrom, zapínalo čas pri začiatku pohybu, takže oneskorenie vodiča po štarte nenastalo.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            0 - 150 km/h u Nissanu nie je, lebo Nissan má obmedzenie do 144.

            Preto aj 1/2 míle, lebo by bolo až po dosiahnutí 120 km/h, kedy mi prístroj pípol hotovo. Preto údaj nemám, lebo som už spomalil. Údaje o 1/8, 1/4 míle a 1/2 míle som až doma vytiahol z merača, nebol som tam kvôli tomu.

            Ioniq mal na 1/2 míle pri rýchlosti 147 km/h.

            Podľa turistickej mapy s kótami nadmorskej výšky bol rozdiel na 1 km 15 m nadmorskej výšky, ale ako hovorím je to priemer z oboch smerov. Nájsť rovnú a vodorovnú a voľnú cestu je problém pri NM.
            Naposledy upravené Miroslav Rojko; 24-04-2018, 15:12.

          • Ľuboš Geleta
            Ľuboš Geleta komentoval
            Upraviť komentár
            Čo to meranie na 1/2 mile u Leafa ? Prečo nie sú údaje ? Chcem ich vedieť. Je možné ich poskytnúť ?

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Zaujimave, ja som pouzil rovnaku metodu jazdy v oboch smeroch, a cez 10s som nepreliezol, na YouTube maju tiez vsetci do 10s. Niezeby bol rozdiel 0.5s v realnych podmienkach poznatelny, do 1s malo ludi eviduje rozdiel, ale aj tak je to zvlastne ze bol taky lemravy.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Priznám sa, že som nevypínal klímu (slnko dosť pražilo) a bol drsnejší asfalt, tieto dve veci ma napadajú ako dôvod. Keďže sa neradí a štart bol podľa pohybu auta, moje reakcie a zručnosti by som nebral ako ovplyvňujúce. Ale je to porovnanie dvoch áut za rovnakých podmienok, nie presné meranie na 0,1 s jedného a pre porovnanie mali obe rovnaké podmienky.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Protipreklz by som este vypol, ten je nastaveny na kazdom aute inac. A moze uz preventivne odrezat vykon, aj bez samotnej signalizacie kontrolky. Plus je tu faktor samotneho auta - ziadne auto rovnakeho typu nema rovnaky vykon. Viackrat bolo potvrdene, ze ked testovali totozne modely na valcovej brzde, jednemu autu namerali o 10k viac, inemu o 30k viac, niektoremu o 15k menej. Je tam nejaka norma ktora pocita s odchylkou. Za normalnych okolnosti by mal byt Leaf vzdy o nieco rychlejsi kvoli vyssiemu vykonu motora, ale moze sa stat, ze clovek trafi lepsieho Ioniqa a horsieho Leafa a zrazu sa to vyrovna, alebo najlepsieho Leafa a horsieho Ioniqu a mame rozdiel aj 3s. Ale za brzdu uz asi platit nebudes Pred zvolavackou mal Ioniq pod 9s, skoda ze to fixli, zjavne mal potencial byt porovnatelne rychly.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Elektromobil rovnakeho typu a modelu s rovnakym softverom s rovnakymi gumami a rovnako nabitou bateriou bude mat velmi podobne dynamicke vlastnosti. Spalovaky maju na motore podstatne viac moznosti ako priebeh vykonu presnostou, ci nepresnostou dielov a nastavenim vylepsit alebo zhorsit.
        • Ľuboš Geleta
          Member
          • May 2014
          • 498
          • lubos98970
          •   

          Denné svietenie bolo zapnuté čiže svietili len denné led. A jas bol tiež stiahnutý od asi 2-3 h jazdy. No nech rátam ako chcem kapacita akumulátora sa už asi trošku pohla. Ak mal reálne 28 na začiatku tak teraz mu ostáva max 26,5 až 27 kWh.

          Komentár


          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Fakt? Lebo na videu som videl rozvietenu aj ikonku stretavaciek. Ale mozno si ich vypol az neskor.

            S tou kapacitou je to zaujimave, to je ubytok 1kWh za rok, hmmm. V servise to nevedia premerat, nech vieme presne udaje? Ty budes mat asi skor dalsiu garancku
        • Ľuboš Geleta
          Member
          • May 2014
          • 498
          • lubos98970
          •   

          No ak som aj trošku s kapacity stratil tak teraz by to malo strácať stále pomalšie a pomalšie ako je to zvykom

          Komentár

          • Ľuboš Geleta
            Member
            • May 2014
            • 498
            • lubos98970
            •   

            Ifisker váš komentár - nejde - k čomu to patrí a ako to myslíte ?

            Komentár


            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Ani mne to video nešlo pustiť odtiaľto (vypísalo neplatný odkaz), až na youtube stránke, teraz už ide aj tu a je to v poriadku.
              Možno ešte nebolo skonvertované do všetkých formátov.
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1311
            •   

            Na Leafe som absolvoval ďalšie dve merania kvôli chýbajúcemu času na 1/2 míle, takže hodnoty sú priemer z dvoch meraní Ioniq a štyroch meraní Leaf. Čo ma upokojuje že merač nemerá od buka do buka je, že časy Leafa sa po štyroch meraniach nezmenili ani o desatinu sekundy, rozdiely boli v stotinách. Leaf tento raz nešiel v Eco móde a výsledky sú rovnaké, takže pri zrýchlení "na podlahe" nemá nastavený režim jazdy u Leafa žiadny vplyv.

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Ioniq_Leaf_2.png
Videní:	310
Veľkosť:21,4 KB
ID:	23874
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            Pracuje...
            X