Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

BMW i3

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • swimmino
    Junior Member
    • Jul 2017
    • 24

    #16
    BMW predstavilo vynovený model i3 model i3S. Je to pre mňa trošku sklamanie. Batéria ostala 33kWh, vylepšili motor a má to mať športovejší ráz. Odhadovaná spotreba 14,2kWh na 100km. Momentálne mám na i3 najazdených 5000km a priemernú spotrebu 13,8kWh/100km, papierová spotreba na 19" je 12,6kWh/100km.. Zrýchlenie z 0-100 za 6,8s oproti starým 7,3s. Zrýchlenia sú lepšie aj pre vyššie rýchlosti hlavne v oblasti od 80km vyššie. Pre mňa trochu sklamanie, že nezvýšili kapacitu batérie, zvýšila sa spotreba, čiže praktickosť 0 bodov. BMW spolupracuje na svojom battery packu so Samsungom a jedna pani povedala, že samsung už je pripravený s batériou 120Ah, súčasná 94Ah. Uvidíme čo teda budúcnosť pre i3 prinesie.

    Komentár


    • Dzami
      Dzami komentoval
      Upraviť komentár
      Servus, som na tom podobne, i3 mam 5 mesiacov. Mam i3 94Ah Povedzme pravdu, je to auto do mesta, s tym som to kupil. Stabilitia a bezpecnost na ceste pri 130km/h OK. Zrychlenie od 120 do 150 km/h take bezne,ale rozhodne by som sa ale necitil velmi bezbecnecne pri 150km/h za mierneho vetra a dazda na tych tenkych gumach co mam. Vyssi vykon zbytocne, keby skor zvysili realny dojazd na 400km, to by bola bomba. Zatial mam priemerku 13,2kW/100km ale dialnicu som absolvoval max do Trnavy a spet, cize s obmedzenim na oficialnych 110km/h. Viem sa spolahnut ze v tomto rezime jazdenia urobim 220km a viac na plnu 34kW baterku.
  • Dzami
    Junior Member
    • Jun 2017
    • 14

    #17
    Porovnanie i3 60A a 94A z knihy
    https://itunes.apple.com/sk/book/ele...25422107?mt=11
    Sorry mam ju len v ibook verzii

    Komentár

    • BMWslav
      Junior Member
      • Sep 2017
      • 4

      #18
      Skusal som a mozem povedat ze neskutocne elektro auto!

      Komentár

      • Marcel Pavlík
        Member
        • Apr 2016
        • 138

        #19
        BMW i3 je auto pre ZDRAVÝCH, ak máte potiaže s nasadaním do "bežného auta", v tomto je to násobne horšie. myslel so, že ak je to platforma, na ktorej je položená kabína, nasadanie je jednoduché, dvere sa otvárajú 2*90, podlaha bez tunela (plochá), lenže CHYBA, tá škrupina kabíny má LEMOVANIE, vysoké cca 10cm. žiadne nasadanie ako do trabiho, w353w. sedadlo je síce v pohodlnej výške (cca 60cm od vozovky), človek s málo pohyblivými kolenami nohu do kabíny nezdvihne. ŠKODA.

        Komentár


        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Clovek s problemovymi kolenami a klbami si musi do kazdeho auta najprv sadnut tak, ze nohy ostanu vonku a az ked sedi, tak potom si da dovnutra nohy.
          Sadal som tak do I3 a nezaregistroval som problem

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          dnes odskúšané na aute riaditeľa BMW tr. turná. ten vrchol "rantla" kabíny je cca 20cm nižšie ako sedadlo. takže približne 50cm od vozovky.
          viem, všetko sa dá, ak použijem palicu, otočím ju, zaháknem chodidlo, vytiahnem ju dnu. ale to nie je dlhodobé riešenie. i3 vypadlo, hoci má všetky plus (a je za prijateľnú cenu necelých 23k€/2015/6.100km).
          paradoxne, fiat500 nerobí problém.
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #20
        Tak a máme v ZA ďaľší BMW i3, len týždeň "starý". Nabíjal na TDC v Miragi.

        Komentár

        • Dzami
          Junior Member
          • Jun 2017
          • 14

          #21
          Piatelia, rozchodil niekto CarPlay od apple na i3?

          Komentár


          • Hati
            Hati komentoval
            Upraviť komentár
            Podľa toho čo som čítal je v našich regiónoch Sk/CZ CarPlay blokovane

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Ak myslíš blokovanie v OS mobilu, tak nie.
            Pre náš región je blokované stiahnutie Android Auto a treba si inštalovať priamo APK súbor mimo obchodu Google Play. Na iOS je CarPlay rovno dostupné a neinštaluje sa. Len sa v nastavení iPhonu povolí Siri a následne ide aj CarPlay, samozrejme ide aj pre náš región a oproti Android 100 a 1.
        • Hati
          Member
          • Jan 2016
          • 77
          •      

          #22
          Vyvážená recenzia nového i3s na auto.idnes.cz:

          https://tinyurl.com/ycp9sr5y

          Komentár

          • Radkovanko
            Junior Member
            • Nov 2017
            • 21

            #23
            tak a mame tu novu i3 s 120Ah baterkou 42kWh

            https://www.press.bmwgroup.com/globa...ah?language=en

            Komentár


            • Radkovanko
              Radkovanko komentoval
              Upraviť komentár
              BMW prekvapilo, posunulo mi dodavku Februar 2019 na December 2018, takze auto bude do vianoc doma ...

            • Radkovanko
              Radkovanko komentoval
              Upraviť komentár
              Prva cesta ZA-BA, priemer 18,9kW/h, 206km a 95% baterie ...

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              To znamena vyuzitelnu kapacitu 41 kWh, velmi slusne. Ta spotreba je samozrejme ovplyvnena teplotou, mozem sa opytat na rychlost ktorou si isiel?
              EDIT: Gratulujem k novej masinke !

            • Radkovanko
              Radkovanko komentoval
              Upraviť komentár
              Jiri: uprimne, viezol ho predajca, cca 110-120km +/-, naskor rychlejsie, potom pomalsie
          • Ioniq
            Member
            • Jan 2017
            • 364

            #24
            Po predstaveni 42kWh verzie BMW i3 automobilka zarezala verziu REX, lebo vraj uz nema vyznam. Ja hovorim, ze konecne

            Komentár


            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Plati pre EU, do US budu dodavat este aj verziu s REX-om.

            • head
              head komentoval
              Upraviť komentár
              Ale len v europe: https://electrek.co/2018/10/05/bmw-i...ange-extender/

            • Ioniq
              Ioniq komentoval
              Upraviť komentár
              Meh, to mi uniklo... v tom pripade trapne

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Makes sense. V USA su vzdialenosti medzi mestami podstatne vacsie, oni su zvykli presediet hodiny v aute kedze vlaky moc nemaju... V Nevade, Arizone apod. su miesta kde musis ratat dojazd a tankovanie aj so spalovakom, vzdialenost 200 km a viac medzi benzinkami nie je ziadna vzacnost.
          • terry
            Junior Member
            • Feb 2017
            • 23

            #25
            Pozdravujem "sympaticku" vodicku bledomodrej i3ky co ma dnes takmer sundala na parkovisku pri Dubni. Kravicka, uvedom si v com sedis, alebo vystup a vyskusaj si to z druhej strany a toho fakaca ukazuj vecer svojmu staremu co ti to kupil.

            Komentár

            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #26
              Asi viem kto je aj kde ju občas nájsť

              Komentár

              • Marcel Pavlík
                Member
                • Apr 2016
                • 138

                #27
                dnes mi (11:03) napísala ALZA:
                https://www.alza.sk/nove-bmw-i3-d526...C-BD14A182BA41

                Komentár


                • 1fisker
                  1fisker komentoval
                  Upraviť komentár
                  To auto sa dá kúpiť o 6000 eur lacnejšie
              • Podlesny
                Member
                • Jul 2015
                • 115

                #28
                Biela BMW i3 v Martine je naša ...

                Komentár

                • Podlesny
                  Member
                  • Jul 2015
                  • 115

                  #29
                  Chcel by som sa spýtať, či je tu nejaký aktívny člen, ktorý by vedel napomôcť pri nastavení domáceho nabíjania. Ďakujem

                  Komentár


                  • 1fisker
                    1fisker komentoval
                    Upraviť komentár
                    Čo treba nastavovať?
                • Podlesny
                  Member
                  • Jul 2015
                  • 115

                  #30
                  Ako docieliť, aby sa mi auto začalo nabíjať na nastavený čas na tarif, aby sa nezačalo nabíjať hneď ako do neho strčím kábel aj keď mám zrušené okamžité nabíjanie.
                  Naposledy upravené Podlesny; 05-08-2019, 21:13.

                  Komentár


                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Podlesny ake mas auto? Ked auto nema casovac, tak potrebujes externy.

                  • Podlesny
                    Podlesny komentoval
                    Upraviť komentár
                    BMW i3, 94Ah, 2017
                    Ide mi o to, aby sa auto nenabíjalo na 100% ako odporúčajú používatelia, ale zase v návode na obsluhu je uvedené, že nabíjať na 100%.
                    Preto sa pýtam.
                    Naposledy upravené Podlesny; 06-08-2019, 08:16.

                  • hudino
                    hudino komentoval
                    Upraviť komentár
                    ja nabijam vzdy do 100%. Je pravda ze takmer vzdy max 2 dni s autom idem. Baterka je stale 100% SOH, dojazd v lete 220-240 (mimo dialnice), mesto a okresky. Rychlost vzdy limit + cca 10% Kia SOUL EV 30 kW. (70 tis. km) Co viem tak ostatni uzivatelia Soulu to maju taktiez takto. Ze doma davaju doplna. To same uzivatelia e-Golfu. BMW to bude mat poriesene urcite tak, ze ked to das do 100% tak to bude v poriadku. Ja som zastancom ze to auto ma byt furt pripravene naplno.... a ako vravim poznam dalsich 3 co to takto robia a ziadna degradacia alebo pokles dojazdu neni...

                  • hudino
                    hudino komentoval
                    Upraviť komentár
                    Jo a k tomu casu nabijania. Nepoznam SW BMW i3, ale vypada: https://www.youtube.com/watch?v=resUyn7tyYU
                    ze tam staci nastavit to casove okno. a ked to bude nastavene, tak po strceni kabla nezacne hned nabijat ale az v dany cas.

                    predpokladam ze si to chces nastavit na HDO. spravne
                Pracuje...
                X