Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Iné auto?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Iné auto?

    Bjorn sa v 1 videu vyjadruje, že sú aj iné autá s dlhým dojazdom ako Tesla, ale že len Tesla má superchargery.
    Žiaľ nevyjadril sa, aké značky mal na mysli. Ja teda iné auto s dlhým dojazdom okrem Tesly nepoznám.
    Vie niekto o takom aute?
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    To video kde to hovorí by som chcel počuť, možno len niekto niečo zle preložil/pochopil. Jediné auto s väčšou, alebo podobne veľkou, kapacitou baterky mne známe je Rimac Concept One ale nemyslím si, že Bjorn by mal to na mysli.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      To určite nemal na mysli. To video asi nenájdem, má ich veľa a neviem už ktoré to bolo.

      Komentár

      • dzodzo
        Member
        • Oct 2016
        • 104

        #4
        toto je mozno trochu offtopic, ale nenasiel som tu k tomu ziadne forum, nasiel som ze Chevrolet Bolt EPA est. 238 mil ~ 383 km ma celkom dojazd, na europske trhy sa mal dostat pod znackou Opel Ampera-e koncom roku 2017 ale ked som pisal na ceske zastupenie Opel, tak sa vyjadrili, ze zatial v predaji nie je, zrejme maju nejaky problem s vyrobou alebo mozno s dovozom, ak to rebrandovane vozia z US

        Komentár


        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          na Bolta zabudni....

        • dzodzo
          dzodzo komentoval
          Upraviť komentár
          no vyzera to tak, ze nestihaju pokryt dopyt plus navyse zdvihli dost cenu (asi aby odradili dalsich zaujemcov, taka logika mi unika

          https://electrek.co/2017/11/06/chevy...crease-europe/

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Vzhladom na to, ze GM predalo Opel Peugeotu (PSA), tak ziadna Opel Ampera nebude.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #5
        Od Opla sa dajú čakať elektromobily, podľa vyjadrení Peugeot (a predávajúceho GM) minulý rok sa má z Opla stať čisto elektrická značka. Bohužiaľ ako to chodí pri "klasických" automobilkách, tieto plány sú dlhodobejšie, veď vidíme ako sa dostáva na trh nejaký už predstavený model, nieto ešte len vízia že majú mať EV.


        https://electrek.co/2017/02/16/opel-...ugeot-citroen/
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • dzodzo
          dzodzo komentoval
          Upraviť komentár
          komentar od Opel z linkovaneho videa to celkom asi vysvetluje:

          pangrac1
          Pred 1 rokom
          Why the hell not for Czech republic in 2017??????????????????

          Opel
          Pred 1 rokom
          We will launch the Ampera-e initially in those markets that have an existing EV infrastructure & related incentives in place. In case a specific country or region dramatically changes its policies towards EVs, we are flexible and will be able to amend our launch plan accordingly. We are constantly watching the markets and further details on the specific country rollout will be announced at a later stage.

          takze asi ani za 1 rok nedozrela doba aby v CZ predavali, lebo tu nie su dotacie, takze asi by si to nikto nekupil
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #6
        Nemusíte zúfať že tu nie je, Opel by to zabil cenou aj keby tu boli autá dostupné. Je to auto veľkosti Renault Zoe, o 35 cm kratšie ako Leaf alebo Ioniq s menším rázvorom a stálo by o dosť viac. Moc Dobrá kúpa z rozumu by to nebola. Koncom budúceho roka možno bude 60kWh Leaf a ten Amperu-e predčí vo všetkých smeroch. A hlavne Leaf nevyzerá na compliance car, lebo ho robia desaťnásobne viac ako robia svoje modely iné fosílne značky a bude sa dať aj reálne kúpiť.

        Je zaujímavé sledovať, ako do rovnakého priestoru napracú viac ako raz takú batériu ako bola 24kWh starom Leafe pred dvoma rokmi a ešte aj teplotný manažment - chladiace rúrky na kvapalinu k tomu.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Buduci rok bude aj ioniq facelift so 40(42) kWh

        • Komat44
          Komat44 komentoval
          Upraviť komentár
          dango a to je nejaka zarucena informacia alebo len take zbozne zelanie? 😳

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Komat44 - info od importera, ze koncom roka to ma byt predstavene s dostupnostou v SR v Q2/19

        • Komat44
          Komat44 komentoval
          Upraviť komentár
          Hmmm, tak to by bola parada, ja teraz v lete s tou mojou 28 kWh “minibatereckou” spravim pri plnej baterke 260 km, to uz by znamenalo pri zachovani rovnakej aerodynamiky a odratanim par percent za vyssiu hmotnost 40kWh baterii realny letny dojazd nejakych 380 km 👍

        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Fiha, to je novinka. Bol som v tom, ze ma prist len jemna modernizacia, ktora prinesie najma BlueLink. Posledne info hovorili, ze bateria zostane rovnaka. Ioniq 40kWh by bol spolu s Leafom 60kWh konecne plnohodnotny long-range konkurent Tesly. Otazna je ale zasa dostupnost, ked uz teraz nemaju dostatok mensich baterii, ako chcu pokryt dopyt po vacsich battery packoch. Ale mozno navysili objednavky, ktovie...

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          ved toto...Konu maju uz totalne vybookovanu, a to ju pustili len do Norska.
      • denial
        Member
        • Jun 2014
        • 322

        #7
        Ampera-e je definitivne mrtva pre europsky trh ?

        Komentár


        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Ano

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          tak ako cely koncern pochoval svoju elektromobilitu v 90. rokoch, robi to aj teraz, aj ked vzhladom na dobu uz to nemoze zrusit uplne, tak sa snazi co to da. Aby nahodou nepredavali viac kusov ako musia... hamba takej znacke.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Tu uz je GM z obliga. Predali Opel Peugeotu a urcite nemaju zaujem dodavat EV konkurencii. Ale samozrejme mas uplnu pravdu.
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #8
        V Nemecku je Ampera-e oficiálne v ponuke

        Komentár

        Pracuje...
        X