Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nejcastejsie myty o elektromobilite v otazkach a odpovediach

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    Nejcastejsie myty o elektromobilite v otazkach a odpovediach

    Nejčastější mýty o elektromobilitě v otázkách a odpovědích
    http://www.hybrid.cz/nejcastejsi-myt...ach-odpovedich
  • iceberg1
    Junior Member
    • Aug 2016
    • 16

    #2
    Neviem kam to dat, no caute...
    Rozmsylal som, ze ludia riesia benzin vs dizel pri 20 tisic km rocne..
    Osobne dam 40tisic rocne v priemere a mam benzin, relativne nenazrany s cca 8L/100km..
    Viem, ze Tesla nie je o spotrebe, ale ked si to spocitam, ak tesla baterie maju zaruku 8 rokov a neobmedzene vela KM, tak s mojim dam za 8 rokov 32000-km a to bude pravdepodobne koniec pre dane auto, resp na generalku (je to original made in japan, tak mu verim), zatial pri 190 tisic s nim nemam ziadny problem, servis celkovo stal dost, kedze som chodil do autorizovaneho, ale da sa to aj za 1c/km (ja som mal dajme tomu 2c/km, dochadzam do CR pre servis, na SR ma mizerne sluzby zial), zatial 1 vymena rozvodov/retaze za 700e cca..
    benzin nech mam 10c/km (8L*1.25e maximalne), plus ten servis som na 12c/km, plus pneu (1 sezona / 400-700e) a som na +2c/km = 14c/km.
    brzdy, tie ma stoja cca kazdych 60 tisic KM zatial (original + nejake ECB + nejake original, cize tri za 190km, pocitam ze to bude 3ks za 250tiic km), to je +1c/km, cize som na 15c/km
    potom je tu faktor strata hodnoty auta, stalo 24 tisic, teraz by som predal asi za 8 tisic, lebo parkujem na sidlisku. neviem, nie je v ponuke tento typ ani na SR ani v CZ..
    cize za 16 tisic (16k eur/190tisic km =8.5c amortizacia za kazdy KM keby ho dnes predam) (plus servis+benzin za 28500eur (hm, sakra, to je iny luxus..)
    dokopy 23.4c/km tj 44500e za 190 tisic km, okrem pokut...
    (offtopic myslienkovy pochod, aha, uz vidim kam mi miznu prachy...ale ok, rodinu treba vidiet, do prace setrim cas, a auto je zabava, dovolenky komfortnejsie)inak je to cca 200kW benzin s 400Nm krutiacim. ale na 100kmh za 3 sekundy nie som.. 80-120 mam za 3,5s, model S za 2,2 co som nasiel, hm, wow krasa, posielam poklonu Tesle model S... u mna to nad 120-130 huci, resp nie je to komfort hluku cisto pneumatik, co by bolo v tesle, predpokladam, nesedel som v nej este..

    ked sa tak nad tym zamyslim, pri vysokom najazde by bola Tesla pomerne ekonomicka, vzhladom na vykon a komfort, obzvlast ak by sa nasli kvalitne fotovoltaicke panely, pripadne dotovane..

    jasne, ze kupit jazdene nieco za 30tisic, alebo pripadne nove auto za 30,ale len priemerne v komforte, a clovek ma za 30 tisic benzin na "zivot.." ehm, na 200tisic km (nepocitam vw polo za 4,5l/100km, lebo chcem porovnavat porovnatelne)..

    lebo od elektrarni ak sa da cestovat za 4c/km, tak to mi na 100 tisic KM robi 7000e rozdiel voci benzinu (nafta neviem, nemam skusenosti), cize v realite, dnes sa to asi nevyrovna a Tesla nie je lacnejsia nez benzin, no dlhodobo vysoky najazd ju urobi lacnejsou v prepocte na 1km.. a aj ked som pasivny v elektromobiloch, casom to bude asi len lespie... drzim im palce..

    len ked sa nad tym zamyslim, za 100tisic KM benzin da statu na daniach okolo 5 tisic EUR za PHM.. tesla kolko ? potom asi mozu elektroauta cakat nejaku speci dan.. (aj toto je tak trochu utecha, keby kupujem elektromobil, ze nepojde polovica z prevadzky na spotrebne dane ktore sa aj tak rozkradnu)

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1998

      #3
       

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1998

        #4
        Ako je to z poziarmi u aut vseobecne nie len pri EV.
         

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1998

          #5
           

          Komentár

          • ToMiLeaf
            Member
            • Jul 2019
            • 38
            •   

            #6
            Pár výživných článkov na začiatok týždňa...
            https://fontech.startitup.sk/baterie...a-nepochopili/
            https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000...-2-az-3-rokoch

            Komentár


            • kayle
              kayle komentoval
              Upraviť komentár
              To je pekné
              Hlavne ten druhý článok. By som len rád vedel, čo si predstavuje pod takým slovom "zruší"?
              Veď keď niektorá batéria odíde tak ju vymením za novú, hľa tu v tejto "reklame" to je pekne vidieť https://www.youtube.com/watch?v=iEjTwsfqHOY
          • jurajsun
            Member
            • Jun 2020
            • 114

            #7
            https://www.autoforum.cz/zajimavosti...a-je-nejhorsi/

            pre istotou sa neda diskutovať pod článkom, názor si každý urobí sám, autor článku je "nadšenec do elektor-mobility"
            Naposledy upravené jurajsun; 29-08-2020, 18:03.

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Autoforum je žumpa petrolheadov. Nečítam.

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Tam uz zial (alebo nastastie) nechodia ani petrolheadi... uz je to len taky amatersky bulvar.
          Pracuje...
          X