Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Spaľovací motor bude luxus. Volkswagen oznámil zdražovanie.

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    Spaľovací motor bude luxus. Volkswagen oznámil zdražovanie.

    Najväčší európský výrobca automobilov sa chystá zdražovať autá so spaľovacím motorom. Zvyšovanie cien bude rozložené do nasledujúcich štyroch rokov a viac sa dotkne naftových motorov. Autá zdražejú o tisíce eur. Opatrenie súvisí s prísnějšími emisnými normami a taktiež s nákladmi súvisiacimi so zlacňovaním elektromobilov, oznámil šéf nemeckého koncernu Volkswagen pre predaj Christian Dahlheim.
    U áut s naftovým motorom sa majú ceny zvyšovat o 2000 až 2500 eur, u benzínových áut by to malo byť 1000 až 1500 eur. Navyšovanie cien bude prebiehať postupne do roku 2023.

    Vyzerá to tak, že kupci spaľovacích áut sa nám budú skladať na lacnejsie elektroautá…
    Naposledy upravené curgali; 21-03-2019, 18:07.
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #2
    Norsky styl. Tam to riesil stat danami, takto to vyriesi priamo vyrobca a hejteri nebudu frflat, ze sa z dani skladaju na zabavku pre majetnych.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      No este to chce poriesit majitelov aut co maju 15 a viac rocne auta a jazdia s nimi. Jedna vec by sa dala spravit. Starsie auto ako 15 rokov jednoducho neprihlasis a ni ti nespravia KO, STK a EK. Pretoze toto je tiez problem a vacsi ako kupa noveho spalovaka.
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #3
    tak slava, dokonaly VW nam dalej masiruje hlavy s tym, ako su prave oni ekologicka firma. Bravo, chudacikovia a svet sa ich rozhodol obvinit z dieselgate. A v tu ranu sa obratili a su EKO,BIO,natur....
    Este na tom smradi zarobia, lebo ak si niekto kupi passata za 40.000 tak tie dve navyse ho budu mrziet tak mozno par hodin a aj tak to kupi.
    Zasadna reakcia na taketo firmy: nepodporovat ich kupou vyrobkov.

    Komentár


    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      kaslat na nich...dnes som na velmi kratky ale velmi silny moment zazrel model 3...nehorazne krasne auto...uplne stacilo a spravim vsetko preto aby som sa ku jednemu dostal ;-)

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      Som práve vo Švajčiarsku na konferencii jednoho z našich dodávateľov do automotive priemyslu a prechod na elektromobily sa ich aj nás veľmi dotkne a varujú nás aby sme hľadali odberateľov v iných odvetviach priemyslu. Túto informáciu nám podali tak že je to spoločný apel VW BMW Audi a Mercedesu na DE vládu aby presmerovala dotácie smerujúce voči ICE smerom k EV. Na detaily som sa nepýtal. Ak bude čas tak zajtra sa spýtam bližšie.
      Mimochodom včera cestou sem som videl 11 modelov 3 a to dva v mojom smere tak som si mohol obzrieť natočiť a odfotiť a v protismere plný kamión ktorý mohol smerovať len do Viedne stretol som ho totiž 100km za Viedňou tak inde nemohol ísť.

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      Tak som sa spýtal bližšie že o čo sa jedná. Tak že to majú byť presmerované dotácie ako úľavy na DPH na energiách alebo peniaze na výučbu študentov pri vývoji ICE motorov aby šli na EV programy a vývoj elektromobilov a výučbu študentov v tomto odvetví.
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #4
    Prečítajte si tento članok, stoji to za to. Z ,,Teslakillera" čo dokáže vyrobiť ,, rovnako dobré elektroautá za polovičnú cenu" sa môže stať hrobar nemeckej automobilovej pýchy:

    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajs...m_content=main
    Naposledy upravené curgali; 07-05-2019, 10:03.

    Komentár

    Pracuje...
    X