Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Pozrite si nový model slovenského lietajúceho auta

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Pozrite si nový model slovenského lietajúceho auta

    Slovenská firma AeroMobil dnes vo Viedni predstavila nový model svojho lietajúceho auta. Ešte keby bolo na elektrinu, tak by bolo dokonalé.
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	am_foto_02.jpg
Videní:	56
Veľkosť:330,2 KB
ID:	2070
    Hybrid auta a lietadla môže čerpať pohonné látky na bežnej benzínovej pumpe a na vzlietnutie potrebuje pomerne krátky rozjazd.
    Hlavné využitie by mohol nájsť najmä v oblastiach so slabou infraštruktúrou, kde preletí nad oblasťami bez ciest. Vo vzduchu dosahuje maximálnu rýchlosť 200 kilometrov za hodinu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #2
    No a tu je video
     

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #3
      AeroMobil 3.0 prototype Test Flight 2015-03-23

       

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #4
        http://www.topky.sk/cl/10/1473139/Sl...chranil-padak-
        Bohuzial aj takto veci sa stavaju, ale snad sa posadka da do kopy a aeromobil daju znova dokopy a bude este lepsi a bezpecnejsi.

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #5
          http://www.startitup.sk/aeromobil-pr...eriova-vyroba/

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Ale video aj fotky su z 3.0 - toho, s ktorym Klein havaroval. Nechcem byt zly, ale Kleinov kolega z letiska je moj spoluziak a hovoril, ze okrem autora sa nikto neodvazil na tom autolietadle letiet. Drzim mu palce, ved tomu venoval pol zivota, ale myslim, ze to nedokaze dotiahnut do realnej ani maloseriovej vyroby. Jednoducho neverim, ze jeden stroj moze byt zaroven dobrym autom aj dobrym lietadlom.

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Obojzivelniky su tu uz davno. Vznasadlo po zemi aj po vode a auto po susi aj po vode a dokonca aj pod vodu tusim. Takze po ceste a do vzduchu... predca len uz z tim lietal, tak uvidime. Ani Teslakom nik neveril a roadster bol zrazu tu. Ani staty ci uz Rusko, alebo USA nedokazali vratit rakety do vesmiru naspat a Falcon 9 sa vratil. A to musel prist sukromny sektor nato. Takze si myslim, ze mu to vide. A nech mu to vide.
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #6
          http://www.zive.sk/clanok/125251/vid...mpaign=HP-new2

          Komentár

          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            #7
            Ako som napisal vyssie: Nebude to dobre ani na ceste ani vo vzduchu, kompromisy nepustia. Ale bude to dobre ako zberatelsky kus pre bohacov, co za to zaplatia hociaku sumu aby to mali v garazi medzi podobnymi exponatmi. Samozrejme na tom nebudu jazdit ani lietat, len sa tym vystatovat, ale aj tak na tom moze vyrobca dobre zarobit - a o to ide.

            Komentár

            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #8
              Mňa len zaujalo to, že po ceste to má ísť len na elektriku, nepíšu ovšem dojazd. Aj tak je to celé drahý projekt, myslím, že vo svete sú podobné veci za tretinovú cenu

              Komentár

              • Jiri GrandPa
                Senior Member
                • Dec 2016
                • 707
                • viera8131
                •      

                #9
                Nejde o to aby to bolo vyborne lietadlo a vyborne auto. Jasne ze nebude. Myslim, ze hlavny efekt tohto priblizovadla je vo vzduchu, takze by to malo predovsetkym slusne lietat. Po ceste s tym nikto nepojde viac ako 50 km, by som tipoval.

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja som rad, ze taketo a podobne veci vznikaju aj v nasich zemepisnych sirkach ci uz ide o nieco v CR alebo SR. Nato, ze tu nieje taky kapital ako v USA Slicon Valley to je dost dobre. Je to vec ktora si najde specifickych zakaznikov. Nie je to na denne pouzivanie, ale na volne chvile. Ak ma potencionalny zaujemca velky pozemok z garazami a nechce platit za hangar, tak toto ma idealne riesenie. Tiez si myslim, ze to bude pouzivat viac na let ako na jazdu po ceste. Ale moze byt celkom zabavne vidiet ako pristane niekde na ceste dopravi sa k benzinke, kde natankuje a nasledne zase vzlietne a ide dalej. Uz som videl videa kde to motorogalisti spravili a u nas nedaleko to spravil dokonca pilot ultralahkeho vrtulniku. Palivo ktore do takychto strojov ide sa predava na benzinkach co je tiez vyhoda.
              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                #10
                Po ceste to chodi na elektrinu vyrabanu hlavnym motorom, ktoremu sa odpoji vrtula a pripoji generator, bateriu na jazdu nema.
                Startovat/pristavat na ceste nemoze, len na letiskach.

                Komentár

                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #11
                  Podla mňa zaspali dobu. 30 rokov to už robí, ďalších 20 ešte bude a potom už ani benzín nezoženie, lebo bude všetko na elektrinu. Ja by som si radšej kúpil toto: Elektrické lietadlo pre dvoch - Lilium
                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár

                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    #12
                    https://techbox.dennikn.sk/aeromobil...olmym-startom/

                    Komentár

                    Pracuje...
                    X