Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Volkswagen e-up!

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Volkswagen e-up!

    VW e-up! je štandardne vybavený 3,6 kW 1-fázovou palubnou nabíjačkou. Podľa mojich zistení, výkonnejšia nabíjačka sa dokúpiť nedá.

    Nabíjanie je prostredníctvom obyčajnej 230 V zásuvky (zásuvka s ochranným kolíkom) s výkonom 2,3 kW a dobou nabíjania 7 - 9 hodín. Táto doba sa skráti na 4 - 6 hodín, keď budete používať doma nainštalovanú na želanie dodávanú nabíjaciu stanicu Wallbox s výkonom 3,6 kW.

    Nabíjanie tohto elektromobilu je možné aj prostrednícvom kombinovaného konektora Combo pre pomalé aj rýchle nabíjanie.
    Tento elektromobil sa začne od roku 2014 sérivovo vyrábať v bratislavskom výrobnom závode Volkswagen Slovakia. Elektromotor bude mať výkon 60 kW a maximálny krútiaci moment 210 Nm, čo umožní vozidlu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 130 km/h. Akumulátor bude mať kapacitu 18 kWh a udávaný dojazd vozidla je 160 km. Cena vozidla bude na úrovni 26 900 €.

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_40.jpg
Videní:	2246
Veľkosť:49,8 KB
ID:	184

    stránka výrobcu: http://www.vw.sk/modely/up/vlastnosti/94684
    tu je jeden článok: http://www.topspeed.sk/volskwagen-zv...pokracuje/5487
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Ľuboš Geleta
    Senior Member
    • May 2014
    • 500
    • lubos98970
    •   

    #2
    Aktuálna cena auta E-Up je 23980€ vrátane DPH.
    Osobná skúsenosť veľká spokojnosť. Veľmi pružné, dosť priestranné vzhľadom na veľkosť.
    Aktuálne asi najzaujímavejšie E auto za cenu do 25,000€

    Ešte musím reagovať na príspevok od niekoho tu na fóre keď komentoval nabíjačku na E-Up. Určite má pravdu že nabíjačka 2,3 KW je strašne málo a je to pomalé dokonca aj Walbox 3,6 Kw je stále málo a dokonca je to neprenosné.

    Pozrite sa prosím na toto video ide o akceleráciu z 0 - 105 Km/h čo ma úplne metie je údaj o aktuálnej spotrebe ktorá sa zastaví na hodnote 99Kw pretože nevie ukázať viac, verím že by vybehla aj na 110 ak nie 120Kw a až pri rýchlosti padá na nižšiu hodnotu.
    Ako je niečo také možné keď výrobca deklaruje maximálny výkon 61Kw ???

    Naposledy upravené Ľuboš Geleta; 01-10-2014, 12:14.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #3
      Mozno sa niekto do toho starel, ked to tak ukazuje. Cista spekulacia z mojej strany. Ozaj ked uz VW v BA vyraba elektomobil, maju pred zavodom aspon jednu combo nabijacku? Patrilo by sa im to tam zriadit.

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #4
        Načo tu vypisujete blbosti, keď tomu nerozumiete.
        Výkon je v kW.
        Spotreba je v kWh.
        Dojem nie je pojem, tak ako hruška nie je jablko.

        Komentár


        • Ľuboš Geleta
          Ľuboš Geleta komentoval
          Upraviť komentár
          Tak mi to vysvetlite a nedávajte zbytočné vety.
          K veci:
          Ak má elektromotor výkon 100 kW koľko kW potrebuje dodať na to aby tých 100 kW dosiahol ?
          kWh ak má akumulátor 100 kWh znamená to že vie 1 hodinu dodávať 100 kW !

          A určite je dôležitý údaj koľko kWh to má spotrebu v danom momente keď vieme aký výkon má elektromotor a aká je aktuálna spotreba.
          Prosím odborné vysvetlenie - pre mňa sú tieto údaje veľmi dôležité.

          Ešte som zabudol napísať E-Up má tie slabé nabíjačky podľa môjho názoru aj pre to aby nepreťažovali elektrárne. V aktuálnom čase vám to môže prísť ako hlúpi vtip no ak bude na cestách na slovensku o povedzme 10 rokov nie 79 či koľko ich tu je ale 50.000 a všetci si dajú na noc nabíjať svoje super auto čo sa asi stane - nebude šťava.
          Čiže ak bude každý nabíjať rýchlosťou 2,3 kW tak by bolo treba hodinový výkon 50.000 x 2,3 kW - 115 MW
          Ak by všetci mali rýchle nabíjačky ako napríklad Tesla 22 kW ? 50.000 x 22 kW - 1100 MW
          Netuším čo dokážu pokryť naše elektrárne ale toto asi nie - treba rátať aj doterajšiu spotrebu všetkého ostatného.
      • Ľuboš Geleta
        Senior Member
        • May 2014
        • 500
        • lubos98970
        •   

        #5
        Zakúpil si niekto na Slovensku E-Up ? Vie niekto poskytnúť reálne skúsenosti pri bežnom využívaní z dlhodobého hľadiska ?
        Mám v pláne zakúpiť si E-Up vzhľadom na cenu a deklarovaný dojazd.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Juro mozno bude vediet, pretoze na eZraze bol jeden z BL znackou. Mozno bude vediet kontakt na majitela. A inac ak o 10 rokov bude tych 50 000 aut, to by bolo super, tak vecina ludi bude mat podla mna aj domace elektrarne. (fotovolticke panely, zasobniky k tomu a podobne).
      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #6
        Bohuzial ceske ani slovenske video som nenasiel
         

        Komentár

        • Ľuboš Geleta
          Senior Member
          • May 2014
          • 500
          • lubos98970
          •   

          #7
          Nemáme žiadne nové poznatky o aute E-UP ?

          Komentár

          • teslafan
            Member
            • Mar 2014
            • 102

            #8
            Pôvodne zverejnené od Ľuboš Geleta Pozrieť príspevky
            Nemáme žiadne nové poznatky o aute E-UP ?
            A čo viac ešte treba? To auto sa proste finančne neoplatí. Dá sa na ňom najazdiť reálne len okolo 60 km za deň. Aby sa oplatilo, by som musel na ňom najazdiť aspoň 300 000 km, čo dosiahnuť len jazdením po meste je nemožné, lebo môžem denne spraviť len okolo 60km. A plus rýchlo nabíjačky ani na také auto na SK momentálne neexistujú. Pre mňa má jedine Tesla význam. Radšej by som počkal na Model 3. Alebo keď tak, tak radšej Kiu Soel.

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Ja by som povedal o vw tolko, ze vyrabaju auta vseobecne vo svete oblubene, ale su to spalovacie. Nechce sa im ist velmi do elektomobilov. VW E-UP spravili tak ako spravili a dali ho vyrabat na Slovensko. Ako to spominal pan Peter Sevce, ze ak sa nieco pohnoji, tak si to odskace VW E-UP a nie VW E Golf a ked sa spitaju kde sa vyraba, tak povedia, ze na Slovensku. VW E Golf sa v SR zrejme vyrabat nebude. Ono cela politika ci uz VW, BMW, alebo Mercedes voci elektromobilom je divna. Robia to aby sa nepovedalo, ze su mimo, ale velmi sa im z vyslapaneho chodnika spalovacich nechce ist. Ono maju to zabehnute, tak sa im ani nedivim. Ci ale nato v buducnosti nedoplatia tak to neviem. No uvidime.
          • Ľuboš Geleta
            Senior Member
            • May 2014
            • 500
            • lubos98970
            •   

            #9
            Medveď ty máš elektrické auto ? E-UP rozhodne dokáže viac ako 60 Km na nabitie ak človek dodržiava rýchlosť a akceleruje primerane. No verím že z nohou na podlahe spraví aj menej ako 60 Km.
            Čo konkrétne si E-UP osdkákal ? Dojazd rovnaký ako E-Golf , 0-100 o sekundu horšie a Golf čiže v čom je Golf lepší ako elektromobil ? Nehľadiac na veľkosť , dizajn a tď.

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som to myslel, ze ak sa ma nieco pohnojit u VW, tak si to odskace E-up skor ako E-Golf. Viz odkaz kde o tom hovori jeden pan tu: http://teslaclub.sk/forum/main-categ...rojekt-vibrate Zatial som nepostrehol ziadnu kritiku na toto auto, okrem samozrejme beznych veci co sa hovori na margo elektomobilov. VW E-Up zacina podla toho co som si pozrel na nete od 23 980€ a VW E-Golf zacina od 35 220 €. Takze by som skor volil asi E-Golf je predca len o nieco vacsi. Ale to je moj nazor. Kolko ludi tolko chuti a kazdy ma ine priority. Ceny som nasiel na officialnej stranke VW a su to ceny pre SR trh. http://www.vw.sk/uvodna_stranka
          • Ľuboš Geleta
            Senior Member
            • May 2014
            • 500
            • lubos98970
            •   

            #10
            Ak mi nevíde to čo malo tak si E-UP nekúpim a počkám na Teslu do 35.000€ ktorá bude mať dojazd bežne cez 200 Km čiže asi 30 a viac kWh aku. Aj zrýchlenie aj maximálka bude isto super. 0-100 pod 7 s bude samozrejmosť

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Ono ten vyvoj ide dopredu. A ked Tesla postavy tovaren na baterky, tak to moze byt aj pri Tesle Model III viac ako 200km. Ved aj Nissan Leaf hovoril do dvoch rokov tusim 240km dojazd. Ci to bude ukaze cas.
          • teslafan
            Member
            • Mar 2014
            • 102

            #11
            Pôvodne zverejnené od Ľuboš Geleta Pozrieť príspevky
            Ak mi nevíde to čo malo tak si E-UP nekúpim a počkám na Teslu do 35.000€ ktorá bude mať dojazd bežne cez 200 Km čiže asi 30 a viac kWh aku. Aj zrýchlenie aj maximálka bude isto super. 0-100 pod 7 s bude samozrejmosť
            Model 3 bude mať minimálne 40kWh. A si skôr myslím, že 60kWh bude najmenšia v ponuke pre Model 3. Určite by som radšej počkal na Model 3. To bude reálne použiteľné auto. e-up je len hračka pre deti na kolotoče.

            Komentár

            • TM3Perf
              Member
              • Jun 2015
              • 83

              #12
              Ahojte, v prvom rade Vám chcem povedať, že elektrické automobily ma fascinovali. Chcel by som si jeden z nich zaobstarať. Viem, že Tesla je TOP ale aj cenovo. Mimo mňa. Zatiaľ. Chcem sa spýtať čo si myslíte o automobile VW E-Up. Môžem ho kúpiť za nejakých 13-14 tisíc. Je to dobrý elektromobil? Mňa uchvátil.

              Ďakujem za názory

              Komentár

              • denial
                Member
                • Jun 2014
                • 322

                #13
                cena je dobra (oproti novemu), ak si zrozumeny s jeho max. REALNYM dojazdom na jedno nabitie, co asi si a auto sa ti paci - tak chod do toho.

                pre predidenie nedorozumeni, by som sa v servise informoval kolko stoji nova bateria, kolko vydrzi ta tvoja (kolko nabiti uz ma za sebou) a zhruba ake su tam potrebne servisne ukony, ako casto, v akej cene. neviem ci takeho informacie sa daju najst volne na internete uz aj teraz ...

                potom nam mozes dat vediet, ako si spokojny

                osobne sa mi UP nepaci, lebo je to mikroauto; ale vyslovene na jazdy po meste je vhodne (ak mas kde nabijat). osobne skusenosti nemam.

                Komentár

                • TM3Perf
                  Member
                  • Jun 2015
                  • 83

                  #14
                  Mám ho teraz ako služobné a je super podľa mňa. A ten výkon. Super. No ale ako si napísal. Pôjdem sa informovať a uvidím čo a ako.

                  Komentár

                  • Tomas Mokry
                    Junior Member
                    • Jun 2014
                    • 9

                    #15
                    išiel by som radšej do nissan leaf, ceny od 16-18tis E, myslím že možnosť rychlejšieho dobíjania 6KW-H, vačšie auto

                    Komentár

                    Pracuje...
                    X