Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nejcastejsie myty o elektromobilite v otazkach a odpovediach

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1824

Nejcastejsie myty o elektromobilite v otazkach a odpovediach

Nejčastější mýty o elektromobilitě v otázkách a odpovědích
    http://www.hybrid.cz/nejcastejsi-myt...ach-odpovedich
  • iceberg1
    Junior Member
    • Aug 2016
    • 18

Neviem kam to dat, no caute...
    Rozmsylal som, ze ludia riesia benzin vs dizel pri 20 tisic km rocne..
    Osobne dam 40tisic rocne v priemere a mam benzin, relativne nenazrany s cca 8L/100km..
    Viem, ze Tesla nie je o spotrebe, ale ked si to spocitam, ak tesla baterie maju zaruku 8 rokov a neobmedzene vela KM, tak s mojim dam za 8 rokov 32000-km a to bude pravdepodobne koniec pre dane auto, resp na generalku (je to original made in japan, tak mu verim), zatial pri 190 tisic s nim nemam ziadny problem, servis celkovo stal dost, kedze som chodil do autorizovaneho, ale da sa to aj za 1c/km (ja som mal dajme tomu 2c/km, dochadzam do CR pre servis, na SR ma mizerne sluzby zial), zatial 1 vymena rozvodov/retaze za 700e cca..
    benzin nech mam 10c/km (8L*1.25e maximalne), plus ten servis som na 12c/km, plus pneu (1 sezona / 400-700e) a som na +2c/km = 14c/km.
    brzdy, tie ma stoja cca kazdych 60 tisic KM zatial (original + nejake ECB + nejake original, cize tri za 190km, pocitam ze to bude 3ks za 250tiic km), to je +1c/km, cize som na 15c/km
    potom je tu faktor strata hodnoty auta, stalo 24 tisic, teraz by som predal asi za 8 tisic, lebo parkujem na sidlisku. neviem, nie je v ponuke tento typ ani na SR ani v CZ..
    cize za 16 tisic (16k eur/190tisic km =8.5c amortizacia za kazdy KM keby ho dnes predam) (plus servis+benzin za 28500eur (hm, sakra, to je iny luxus..)
    dokopy 23.4c/km tj 44500e za 190 tisic km, okrem pokut...
    (offtopic myslienkovy pochod, aha, uz vidim kam mi miznu prachy...ale ok, rodinu treba vidiet, do prace setrim cas, a auto je zabava, dovolenky komfortnejsie)inak je to cca 200kW benzin s 400Nm krutiacim. ale na 100kmh za 3 sekundy nie som.. 80-120 mam za 3,5s, model S za 2,2 co som nasiel, hm, wow krasa, posielam poklonu Tesle model S... u mna to nad 120-130 huci, resp nie je to komfort hluku cisto pneumatik, co by bolo v tesle, predpokladam, nesedel som v nej este..

ked sa tak nad tym zamyslim, pri vysokom najazde by bola Tesla pomerne ekonomicka, vzhladom na vykon a komfort, obzvlast ak by sa nasli kvalitne fotovoltaicke panely, pripadne dotovane..

jasne, ze kupit jazdene nieco za 30tisic, alebo pripadne nove auto za 30,ale len priemerne v komforte, a clovek ma za 30 tisic benzin na "zivot.." ehm, na 200tisic km (nepocitam vw polo za 4,5l/100km, lebo chcem porovnavat porovnatelne)..

lebo od elektrarni ak sa da cestovat za 4c/km, tak to mi na 100 tisic KM robi 7000e rozdiel voci benzinu (nafta neviem, nemam skusenosti), cize v realite, dnes sa to asi nevyrovna a Tesla nie je lacnejsia nez benzin, no dlhodobo vysoky najazd ju urobi lacnejsou v prepocte na 1km.. a aj ked som pasivny v elektromobiloch, casom to bude asi len lespie... drzim im palce..

len ked sa nad tym zamyslim, za 100tisic KM benzin da statu na daniach okolo 5 tisic EUR za PHM.. tesla kolko ? potom asi mozu elektroauta cakat nejaku speci dan.. (aj toto je tak trochu utecha, keby kupujem elektromobil, ze nepojde polovica z prevadzky na spotrebne dane ktore sa aj tak rozkradnu)

Komentár

• ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1824

Komentár

• ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1824

Ako je to z poziarmi u aut vseobecne nie len pri EV.

Komentár

Pracuje...
        X