Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

eJantarová cesta 2018

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ozana
    Member
    • Jun 2015
    • 192

    eJantarová cesta 2018

    Podrobnosti již brzy, chcete-li se zúčastnit, rezervujte si víkend 26. až 27. května 2018. Start je jako loni v Ostravě.
  • ozana
    Member
    • Jun 2015
    • 192

    #2
    Ahoj kolegové elektromobilisté!

    Blíží se další ročník eJantarová cesta,startovat budeme startovat z Ostravy, tentokrát z areálu Centra bezpečné jízdy na firmě LIBROS. Start bude od 8:00 do 10:00 hodin.Bude zde připraveno nabíjení elektromobilů, aby jste mohli vyjet "plní". Potom pojedeme mimo dálnici, přes Olomouc až do Muzea tvarůžků v Lošticích.
    Odpoledne se setkáme na Bouzově, kde bude v parku před hradem od 13:00 do 18:00 setkání s veřejností.
    Nabíjení je už natrvalo připraveno u hotelu Bouzov a další připravím v parku.

    Večer je pro registrované zajištěn večerní program s občerstvením a pro nejrychlejší i ubytování. Ráno bude další setkání s veřejností u aut v parku a kolem poledne ukončení akce.
    Termín akce je sobota - neděle 26.-27.května 2018.

    Upoutávka na eJantarová cesta 2018
    http://www.youtube.com/watch?v=gRx04H3U3fM

    Kdo jste neviděli video z minulého roku, tak tady je
    https://www.youtube.com/watch?v=yh-izxyDrYA

    Akci pořádá a těší se na společné setkání Milan Rajchl -
    dotazy a registrace na tel. 722 931 372 nebo emailu milan.rajchl@volny.cz , http://www.elektromobily.webnode.cz


    Protože na Bouzovsku v místě konání akce je velmi omezená kapacita ubytovacích možností (max. 43 pokojů a již 30 pokojů mám obsazených), doporučuji moc neváhat, nebo si přibalit stan. Případně zajistím ubytování asi 10 kilometrů daleko.
    Poplatek na podporu akce eJantarová cesta 2018 jsem stanovil na 1000 kč na osobu. Poplatek pro firmy, spolky, organizace a podobně je 2 000 kč na osobu.
    Číslo účtu je 1962180123/0800 Česká spořitelna a do textu napište příjmení + poplatek na podporu eJantarová cesta 2018.
    Naposledy upravené ozana; 07-04-2018, 10:22.

    Komentár

    • ozana
      Member
      • Jun 2015
      • 192

      #3
      eJantarová cesta 2018
      2. moravskoslezská dvoudenní elektrotour

      Komentár

      • curgali
        Member
        • Jul 2014
        • 310
        •   

        #4
        Zraz EV Olomouc 13.5.2018.
        Keďže mi na DI PZ v Trenčíne v piatok o 13:30 po dvojhodinovom čakaní na poradie oznámili, že elektrické auta im systém neberie v tak pokročilú hodinu a mám prísť v pondelok ráno, tak som naposledy vyvetral môjho Leafa 1 na dlhšej trati, a to po cestách Moravy. V sobotu som vyrazil, s malou zastávkou na nabíjačke v Starej Turej. Cestou cez Myjavu sa moje vyleštené auto premenilo na opäť špinavé, keďže začalo pršať. Našťastie som po ceste natrafil na ručnú umyvárku a auto opäť umyl... Do kempu v Pasohlávkach, kde bolo zaujímavé otvorenie sezóny s hudobnou produkciou, som dorazil s vynikajúcou priemernou spotrebou 10,6 kWh/100km. Tie kopce s cestou hore dole cez dedinky tomu veľmi napomohli. Po celonočnom nabití na 100% z kempingovej zásuvky som ráno vyrazil na zraz EV v Olomouci. Zrazu sa zúčastnilo 31 elektromobilov od malého Twizy až po Teslu S a X. Boli tam zaujímaví ľudia, ktorý sa aktívne angažujú v elektromobilite. Bol tam chlapík, čo mal na streche e-NV 200 FV panel a napájal si s ním dodatočne namontovanú 12V baterku a kompresorovú chladničku..?? Precestoval s ním celú Európu, včetne Írska, kde má príbuzných. Ďalej tam bol p.Rajchl, ktorý organizuje eJantarovú cestu 26.-27.5.2018. Hneď som sa aj prihlásil. Ak by niekto išiel zo Slovenska cez Trenčín, nech mi dá vedieť. Môžme ísť spolu. Chystám sa prekonať trať TN-Ostrava-Loštice-Bouzov cca 300 km na jedno nabitie. Bude to môj prvý test dojazdu na Leafe 2. V Olomouci bola veľmi pekná akcia a je len škoda, že na zraze som bol zo Slovenska len ja. Na záver by som len spomenul, že môj Leaf 1 išiel domov s neuveriteľným dojazdom 168km na plnú baterku(viď foto). Akoby mi chcel povedať: Vidíš, aký mám dojazd po 138.000 km?...Ako nové auto...nepredávaj ma...
        Naposledy upravené curgali; 15-05-2018, 22:43.

        Komentár

        • curgali
          Member
          • Jul 2014
          • 310
          •   

          #5
          eJantárová cesta 26.-27.5.2018.

          Čítal som veľa článkov o tom aký má vlastne nový Leaf 2 dojazd. Od rôznych pochybných testovacích jazdcov až po elektromobilistov, ktorý nemajú vlastný Leaf, ale požičajú si u dealera a potom chcú za dva dni rýchlo otestovať dojazd a rútia sa v chladnom počasí 130 km/hod po diaľnici. Ja prinášam svoj pohľad, ako sa má jazdiť, ak chce mať majiteľ Leafu 2 dojazd 300 km a viac. Vybral som si na to skvelú akciu eJantárová cesta 2018, ktorú pripravil nadšený majiteľ elektromobilu p. Milan Rajchl.
          Z mojich 3 ročných skúseností s Leafom 1 môžem konštatovať, že v lete dokážem jazdiť priemerne za 12kWh/100km. Z toho mi vychádza, že s 36kWh využiteľnou batériou, dojazd 300 km. Keďže verím sebe aj v schopnosť Leafa 2 dosahovať v priaznivých podmienkach dojazd viac ako 300 km, rozhodol som sa , že trasu Trenčín-Ostrava-Bouzov v dĺžke 298 km prejdem na jedno nabitie v bežnej premávke mimo diaľnice.
          Ráno vyrážame s plnou batériou a dvomi osobami na palube z Trenčína cez Vsetín a Nový Jičín do Ostravy. Čaká nás trasa dlhá 155 km. Počas cesty dodržiavame rýchlostný limit v obci 50 km/hod a mimo obec nastavujem adaptívny tempomat na 80 km/hod. Po 50 km zisťujem, že mám priemernú spotrebu 12,5 kWh/100km. Ak chcem prísť do cieľa, musím jednoducho znížiť spotrebu pod 12kWh. Pripisujem to rannému chladnému počasiu. Teplomer ukazuje len 13 st.C. Znižujem rýchlosť mimo obec na 70 km/hod. Ako prichádzame do Ostravy vonkajšia teplota sa medzitým zvýšila na 19 st.C a spotreba klesla na 11,5 kWh. Tempomat som opäť zvýšil na 80 km/hod. Do slnkom zaliatej Ostravy s vonkajšou teplotou 21 st.C prichádzame zo zostatkovou kapacitou 52% a výbornou priemernou spotrebou 11,0 kWh/100km (foto 1). Po asi hodinovej rozprave štartujeme o 11:00 smer Loštice, kde je naplánovaná prehliadka v Múzeu Olomouckých tvaružku. Trasa vedie mimo diaľnicu. Predo mnou ide jeden iMiev a za mnou ďalších 5 týchto vozidiel. Len neviem, či to je iOn alebo niektoré iné z trojičiek. Je zaujímavé, ako je ich v Čechách veľa. Na Slovensku som vedel len o jednom a aj toho pred rokom majiteľ predal. Keďže sa pohybovali rýchlosťou asi 65 km/hod kôli dojazdu, tak som ich kolónu opustil a vydal som sa povzbudený dobrou spotrebou, opäť 80 km rýchlosťou na sólo jazdu. Tá skončila v meste Odry. Neviem prečo, ale navigácia ma viedla nie cez mesto Hranice, ale cez Oderské vrchy, obec Potštát do Olomouca. Pravdepodobne to bola kratšia trasa. Stúpanie do kopca zapríčinilo, že dojazd auta začal rapídne klesať. Ten výjazd na kopec mi pripadal nekonečný. Prvý krát som zapochyboval, či sa mi podarí splniť cieľ. Ale boli to kacírske myšlienky. Konečne som sa dočkal zjazdu a v Olomouci asi 40 km pred cieľom Bouzov mi ukazoval Leaf dojazd 70 km. Aj keď je to z Loštíc na Bouzov do kopca, už som vedel že to dám. Po prehliadke múzea som sa vydal do cieľa cesty vzdialeného 8 km. Po 298 km som prišiel na hrad Bouzov zo zostatkovou kapacitou 8 %,priemernou spotrebou 10,8kWh/100km a dojazdom 22 km (foto 2). K celkovému dojazdu by som chcel ešte dodať, že tých 8% by mi stačilo, keďže som išiel z Bouzova dolu kopcom, na príjazd do 32 km vzdialeného Olomouca. Takže, keby som nenabil v cieli našej cesty, prešiel by som celkovo na nabitie plnej batérie do 0% 330 km. Počas jazdy som mal nastavený jazdný mód B-eco a jazdil som bez klimatizácie(tú zapínam až nad teplotu 30 st.C)
          Na záver by som dodal, že podujatie eJantárová cesta sa vydarila. Bolo príjemné sa stretnúť z elektromobilistami z Čiech. Na podujatie prišlo 40 elektromobilov. Zo Slovenska sme boli traja. Ja, JiříGrandPa a Demo.
          PS: Na ceste späť som mal spotrebu 10,9 kWh/100km a to som zvýšil rýchlosť z 80 na 90 z Uherskeho Hradišťa na Hrozenkov,
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Ostrava dojazd 323 km-obr.1.jpg Videní:	1 Veľkosť:873,9 KB ID:	24729Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Bouzov 320 km dojazd-obr.2.jpg Videní:	1 Veľkosť:625,1 KB ID:	24730
          Naposledy upravené curgali; 31-05-2018, 22:40.

          Komentár


          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            330km bez klimy nie je zle, aj ked som vzhladom na nizsie tempo cakal mozno trosku viac. S klimou a “predpisovou” rychlostou 100kmh je to so spotrebou ako? Dakych -15%?

          • curgali
            curgali komentoval
            Upraviť komentár
            Bola to moja prvá dlhšia cesta s Leafom 2. Určite chcem otestovať aj cesty s nastavenou vyžšou rýchlosťou. Ale aj takto som nebol žiadnou brzdou. Po tých vidieckych cestach išli podobne aj spalovacie autá.
        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #6
          Zbytočne prepisovať čo už existuje.

          Pozrite tu.

          http://www.hybrid.cz/reportaz-elektr...comment-142265

          Bolo fakt super. Stredoveký hrad Bouzov je vraj druhý najkrajší v CR po Karlstejne. Budúci rok bude cieľ zase na atraktívnom mieste - urobte si čas a prídite!
          Zo Slovenska sme boli len tri autá.

          Komentár

          • Radovan
            Member
            • Aug 2014
            • 304
            •      

            #7
            Videa a fotogalerie z akce včetně krátkého popisu je na https://www.asep.cz/akce-asep v dolní části stránky Proběhlé akce.
            Radovan

            Komentár

            • curgali
              Member
              • Jul 2014
              • 310
              •   

              #8
              Preposielam pozvanie na EV akciu:

              Pozvání na další ročník akce eJantarová cesta 2019


              Tento projekt je svého druhu největší setkání elektromobilistů v České republice a bude se konat 25.5 - 26.5. 2019. V sobotu v areálu Centra bezpečné jízdy - LIBROS v Ostravě od 8:00 proběhne administrace a první setkání s veřejností a účastníky akce. Z Ostravy pojedeme k zatím uzavřenému uhelnému dolu Frenštát a potom do blízkého horského rekreačního areálu Pustevny. Odpoledne je plánovaný zajímavý program jen pro registrované elektromobilisty a večer bohatá večeře s hudbou a ubytování v hotelu Tanečnica. U hotelu budou mít ubytovaní parkování zdarma. Ubytovaní mají možnost využít hotelový bazen ( ale v plavkách !!! ). V neděli dopoledne je ukončení akce. Trasa je dlouhá asi 80 kilometrů, nabíjení je po trase možné ve Frýdku Místku- nákupní dům FRÝDA, nebo v Novém Jičíně - Nákupní dům TABAČKA . Pro registrované účastníky z větší dálky bude připraveno ubytování z pátku na sobotu v hotelu Park Inn Ostrava, aby jste v sobotu ráno přijeli vyspaní a nabití. Prosím o zaplacení registračního poplatku do 15.3.2019, abych stihnul rezervovat ubytování. Registrační poplatek na eJantarová cesta 2019 je 2500 korun ( asi 100 euro ) na osobu. Banka je Česká spořitelna IBAN CZ93 0800 0000 0019 6218 0123.
              Dejte prosím info o eJantarové cestě 2019 i u Vás na Slovensku, třeba na Teslaklubu. Díky.


              Těším se samozřejmě i na účastníky , kteří se nechtějí, nebo nemohou z různých důvodů zaregistrovat. Milan Rajchl Ostrava tel. +420 722 931 372


              video z eJantarová cesta 2018 https://www.youtube.com/watch?v=uFjmI5oxPmM
              foto galerie https://elektromilan.rajce.idnes.cz/...ova_cesta_2018

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ides zasa? Ja hej. Rozmyslam, ze pojdem Fiatkou, nech je nejaky adrenalin. S Teslou je to nuda . jux pod na iMieve, komu dojde stava prvemu... .
                Tato akcia je fakt mila, dobra partia aj trasa. Slovaci podte.

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Ano pojdem...ak pojdes v sobotu rano..tak mozme ist spolu z TN alebo aj iný účastníci z SK sa môžu pridať..

              • juks
                juks komentoval
                Upraviť komentár
                Jiri GrandPa Na i-MiEV-e by mi urcite dosla stava skor ako tebe na Fiatke, ved Fiatka ma 24kWh bateriu, i-MiEV len 16kWh. Navyse aj moj novsi i-MiEV je uz 4-rocny, takze jeho bateria uz nema plnu kapacitu. Chademo u i-MiEV-a mierne vylepsuje situaciu, ale aj tak by to bol adrenalin.
                Neviem, ci budem mat na take dobrodruzstvo naladu.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                FIatka ma v lete dojazd zhruba 160 km pri normalnej jazde. Takze by som musel 1x dobijat. Lenze mne trva plne dobitie 3.5 h(!).
                S CHAdeMO 2x nabijanim by si veru prisiel do Ostavy prvy.

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Jiri...tak to aby si vyrazil uz v piatok rano... :-((

              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                Treba to dať do kalendára
            Pracuje...
            X