Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Predstavenie?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Predstavenie?

    Keďže doteraz je tu nulový počet príspevkov, chápem to tak, že je zlá doba. Nikto sa nechce moc zviditeľňovať, každý zostáva radšej v anonymite.
    Aspoň sa teda opýtam, kto pozná toto združenie:
    Elektromobily OZ
    Trávna 4, 940 01 Nové Zámky
    Nenašiel som žiadnu ich web stránku, mail, ani telefón.
    Mali organizovať včerajšiu časť eTour Europe v Bratislave.
  • Vlado
    Member
    • Apr 2015
    • 36

    #2
    Ich stránku som tiež nenašiel ale oni tam mali myslím si že tento elektromobil (na ktorom som sa aj viezol) citroen Czero :
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	CAM00336.jpg
Videní:	517
Veľkosť:539,1 KB
ID:	4495
    Ďalej tam bola SEVA, oni tam mali Nissan Leaf (tiež som sa na ňom viezol), ZSE tam mali citroen Czero (aj na tom som sa viezol), firma ATOS tam mala Nissan Leaf (na ňom som neviezol, lebo musel skôr odísť). Iba na 4 elektromobiloch sa dalo povoziť sa.
    Bol tam pán od firmy Schneider, taký pár od firmy Elmark Plus, ktorý asi zabezpečovali nabíjanie elektromobilov. Ešte tam bol pán z nejakej firmy, ktorú som si nezapamätal, ale hovoril po česky.
    Ja som pridal príspevok sem :
    http://teslaclub.sk/forum/teslaclub-...-m%C3%A1j-2015
    Čakal som vyše ľudí a hlavne vyše áut. Bol som tam síce iba do 15:00, lebo mi išiel vlak.
    Na Tesle som sa neviezol, ale sedel som vo vnútri za volantom , bola to Tesla P85, mám aj fotku z vnútra ako sa nabíjala, ak by to niekoho zaujímalo, môžem tu fotku sem pridať.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      V tomto fóre som nechcel rozoberať túto tému, to patrí do EV akcie, tam som chcel dať aj vyjadrenie k akcii, tu som chcel dať len otázku, kto je Elektromobily OZ. prosím vás presuňte predchádzajúci príspevok do témy EV akcie. Dík

      Komentár

      • denial
        Member
        • Jun 2014
        • 322

        #4
        https://plus.google.com/117140535880520421113/about

        je tam ich logo a meno nejakeho 1 cloveka, ktovie, ci je to zakladatel ...

        tuto http://auto.sme.sk/c/7213337/zacina-...slovensku.html na konci pisu Autor je z občianskeho združenia Elektromobily
        takze dalibor bude odtial

        Komentár

        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #5
          Lenže to združenie nemá žiadnu stránku, neexistuje mailová adresa, ani tel.číslo. Nerád by som písal niečo zlé, ale mám možno nejaké tušenie, že je to fiktívne, reálne nefungujúce.

          Komentár

          • Marcel Pavlík
            Member
            • Apr 2016
            • 138

            #6
            register občianskych združení: http://www.ives.sk/registre/detailoz...azov&id=194410
            register zmlúv: http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1374742&l=sk - prenájom plochy?
            etour :-): http://www.etoureurope.eu/route/25-0...re-bratislava/ ORGANIZER eRoadshow Bratislava
            OZ ELEKTROMOBILY
            Trávna 4
            940 01 Nové Zámky
            Slovak republic

            Komentár

            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #7
              Podla tohto flyeru http://www.etoureurope.eu/wp-content...TourEurope.pdf je narodnym partnerom aj Tesla Club Slovakia :-). Kedze som (takmer) z BA a moje Sko uz bude tu, mozem nejako prilozit "koleso" k dielu ?
              Naposledy upravené Jiri GrandPa; 11-01-2017, 12:57.

              Komentár


              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                Jasné, dáme vedieť keď to bude aktuálne.
            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #8
              Nie, lebo na Slovensku sa toho chytí vždy niekto, kto celú organizáciu zbabre a nedá možnosť sa prejaviť tým, ktorí majú úprimný záujem na propagácii akcie

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Z odpovede sa da vycitat frustracia a pravdepodobna zla skusenost z minula. Neprekvapuje ma. Ale kedze som tu novy tak si neodpustim otazku - ma Tesla klub nejaku formalnu strukturu?
            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #9
              Pôvodne zverejnené od Jiri GrandPa Pozrieť príspevky
              Podla tohto flyeru http://www.etoureurope.eu/wp-content...TourEurope.pdf je narodnym partnerom aj Tesla Club Slovakia :-). Kedze som (takmer) z BA a moje Sko uz bude tu, mozem nejako prilozit "koleso" k dielu ?
              eTourEurope doteraz vždy poriadala nikomu neznáma organizácia na nie dostatočne reprezentatívnom mieste pre hostí zo zahraničia. Takže sme to minule skúsili organizačne podporiť keď sa podarilo vybrať vhodné miesto. Potom však to miesto bolo zrušené a presťahované niekde kde ja by som sa hanbil pozvať turistu zo zahraničia a ani majiteľov Tesiel by som tam nijak neprilákal. Našťastie sa nám podarilo minule vybaviť plán B a usporiadať parádnu akciu vďaka ktorej vznikli až 3 nové nabíjacie stanice (a ešte ďalšie dve vzniknú). Ak sa nepodarí vybaviť vhodné miesto ani teraz tak to nebudem môcť podporiť ani tento rok.
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #10
                Jiri GrandPa štruktúra je jednoduchá, ja som v podstate dobrovoľne/nasilu založil TCS keď za dlhé roky na Slovensku nebol nikto schopný tak urobiť a nemal som kde zistiť či vôbec budem môcť( a ako) nabiť Teslu na SK a či ju vôbec budem schopný na SK registrovať. Svet EV bol úplne iný vtedy, keď sa ma policajti pri prihlasovaní pýtali či Tesla dokáže ísť aj do kopca. O pár mesiacov sa pridal Stano a je vítaný každý kto je ochotný obetovať svoj vlastný čas/peniaze. Stačí poslať správu.
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                • curgali
                  Member
                  • Jul 2014
                  • 310
                  •   

                  #11
                  Jurko, ďakujeme ti za TCS a aj za čas a úsilie, ktoré tomu vynakladáš. Taktiež aj Stanovi a iným ľudom, ktorý priložia ruku k dielu. Je výborné a prospešné, že my všetci, čo sme prešli na EV máme možnosť vymieňať si rady a skúsenosti, ktoré s EV máme. Je to hlavne neoceniteľné pre nových členov našej elektrokomunity, ktorí sa rozhodnú ísť do EV. Osobne mám jednoho kamaráta, ktorý chce kúpiť Ionoq a tomu prízvukujem...študuj a sleduj všetko čo je na TCS. Nikto ti takú školu nedá, ako skúsení elektomobilisti tu na TCS. Ešte raz ďakujem a teším sa na super akcie v roku 2017.

                  Komentár


                  • Juro
                    Juro komentoval
                    Upraviť komentár
                    Vďaka.To je hlavným účelom stránky. Zdieľať navzájom skúsenosti a byť lepšie informovaný. Takto vieme viacej ako aj samotný predajcovia.

                  • Joe79
                    Joe79 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Presne ako napisal curgali - Juro velka vdaka! Ostatne aj na zaklade TCS fora som sa rozhodol, ze ten Ioniq nakoniec predsa len kupim. Takze velka vkada vsetkym!
                • milan84
                  Senior Member
                  • Jun 2015
                  • 853
                  •   

                  #12
                  Ahojte, ozivim temu.
                  Je tu majitel bieleho Xka BL025 ... ?
                  Dnes sa mi stala mila vec na dialnici z TT. Idem si tak svojich Leafovych 100kmh v pravo za kamionom a vidim v zrkadle, ze v lavom pruhu sa pohodovou rychlostou blizi biele Xko. Ked bol na mojej urovni, mierne pribrzil, kukol doprava cez okienko, zakyvali sme si a isiel dalej
                  Asi som staromodny, ale velmi ma tesi, ze majitel Tesly, pre koho moze moja električka posobit ako socka pribrzdi a pozdravi Je to v dnesnej dobe velmi mile a som rad, ze aj tu sme uz taka slusnejsia komunita.
                  Denne stretavam roznych majitelov i3 a Leafov II. Nikto nikdy z nich neodzdravi. Aj majitel Leafu I musi byt "v obraze", aby vedel bliknut spat
                  Kedysi ked moji rodicia v 1996 kupili jednu z uplne prvych Fiatov Brava, cestou po SLovensku ked sme nahodou na ineho majitela natrafili, to boli blikania a mavania ako na silvestra A teraz to maju elektromobilisti moznost opat zazivat. Fajn, ludskost sa este uplne nevytratila.

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ak mal fuzy je to jasne. Hadam sa prizna .

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    jux zevraj si to mohol byt ty?

                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Nie, nebol som, priznal by som sa. Ja mam BL81...

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    jux nevedel som, ci si sa dostal k tomu prispevku
                    Asi by nebolo zle si dat nejake parkoviskove stretko, nech sa viaceri spozname Ja uz poznam 4 clenov nazivo

                  • awlo
                    awlo komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja kývam všetkým elektromobilistom ktorých stretnem cestou do práce a naspäť. Aj autobusom
                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #13
                  Snažím sa pozdraviť ak sa dá. Aj sa pristavím pri nejakom elektromobile na kus reči kde parkuje, ak idem pešo po meste. Ale niektorí majitelia elektromobilov nechápu, prečo ich oslovujem. Ak som pešiak, netušia kto som.

                  Komentár


                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    šak to. tvaria sa ako kysla kapusta, ktoru niekto stlacil tiez som to zazil.

                  • Radkovanko
                    Radkovanko komentoval
                    Upraviť komentár
                    no, zvycajne ma pri nabijani oslovi tak 5 ludi, nastastie vzdy s rovnakou otazkou, ze kolko to ma dojazd

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    @Radovanko tak ja sa spytam ine.............a aky to ma dojazd? :-D
                    tato otazka bude este dlhe roky najbeznejsia

                  • Radkovanko
                    Radkovanko komentoval
                    Upraviť komentár
                    milan84 ... som sa snazil zo zaciatku vysvetlovat a vysvetlovat, ale nakoniec som to v ramci rozvoja elektromobility vypustil a odpovedam standardne 300km

                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    mna sa ludia pytaju tiez, ibaze mam rakuske SPZ a mojou lamavou nemcinou vysvetlovat zvedavym rakusanom ktori vobec nehovoria po nemecky je zazitok, plus su este ku tomu aj velmi zhovorcivi

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Teq tak tvoja odpoved je univerzalna: 200km und schones wochenende :-D
                    Radkovanko ktoru verziu i3 mas? 300km mas mesto ked si davas bacha ci aka kombinacia? Tym, ze i3 je stvor miestna vypadla nejak z mojho zaujmu o dalsie info a tak onej viem hadam len to, ze ma 3f nabijacku a opacne dvere

                  • Radkovanko
                    Radkovanko komentoval
                    Upraviť komentár
                    milan84 zacinal som i3 60Ah 2 roky 1f nabijacka (7.2 kw/h) ale posluchal som a jezisko mi doniesol 120Ah s 3f 11kw/h ... nabijacia doba na bmw wall boxe skoro rovnaka cca 4hodky. Mestske auto je to uzasne, cestujem po celom Slovensku a casto krat aj do Prahy.

                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    milan84 200 km bez prestavky som na nissane presiel raz v zivote ked sme sli v lete do tatier, siel som z zurndorfu do pov.bystrice 85 km/h za kamionmi a dosiel s par % do PB, adrenalinovy bol hlavne ten mega stupak pri Sverepci, kde som posledny usek siel 40 km/h po krajnici ... auto bolo ale plne nalozene po strechu, mal som v nom celu rodinu v ratane psa
                • Joe79
                  Member
                  • Sep 2018
                  • 71
                  •   

                  #14
                  Za parkoviskove (alebo aj ine) stretko som aj ja Aj ja som stretol niekolkych clenov fora, ale priradit prezyvku k autu a toto cele k osobe akosi nedokazem
                  milan84 ak stretnes niekde biely Ioniq BL771... urcite odzdravim

                  Komentár


                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    Najdime si nejaku velmi vytazenu cerpacku a obsadme ju elektromobilmi ;-)
                    Prinesme si vsetci aj fotky blokovania nabijaciek a ked budu ludia piskovat tak im ukazeme preco to robime.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    LIKE !!

                  • ivan32
                    ivan32 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ešte síce nemám EV ale mám plán. Aby ste nikoho neobmedzili ale vzbudili povedomie tak na Einsteinovej sú 2 OMV pumpy za sebou, to som dodnes nepochopil. Treba obsadiť tú prvú a pohoršený a vyškolený vodiči pôjdu natankovať na tú druhú a ani OMV nepríde o tržby. A TA3 to tam má blízko.

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    ano, da sa pochopit z ludskeho hladiska taka reakcia, ale vsetci vieme, ze by to propagacii elektromobility (teda negativnej urcite ano) nepomohlo a akurat by ste zablokovali ludi, ktori za nic nemozu. A hlavne CS je s obsluhou, ktora by v momente volala policiu.
                    Lepsie riesenie je konkretne zablokovat auto, ktore obsadi nabijacku a odide. T.j. zastavit za nim a nezaujem... V takej Alze je to aplikovatelne, aj ked ako uz bolo pisane, tam chyba zvisla znacka o "speci" mieste.
                    Ale odbocili sme od temy a za takychto okolnosti by ten meet nebo stastny

                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    tak na nejaky slovnaft kde si budeme vsetci veeeelmi pomaly tankovat vodu do ostrekovacov

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Teq ty si vynaliezavy no hej, to by mozno aj preslo. v kazdom rade po tri EV cakajuce na ostrekovac :-D

                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    milan84 tak presne si to predstavujem ;-)

                  • Vrso
                    Vrso komentoval
                    Upraviť komentár
                    Uzasne, hnevame sa na primitivnost alebo egoizmus vodicov, ktori nam blokuju nabijacky. No urcite je zle zacinat vojnu a ublizovat niekomu, kto ma zatial ICE ale tiez caka na TM3 alebo nieco ine. Alebo robit zle takemu ICE, ktory este ani nevie, ze chce EV. Takze prosim ani nerozmyslajte tymto smerom, agresivita je istotne nevhodna

                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Vrso to je jasne a myslim ze vsetci to tu piseme tak trochu ironicky. Zdielam tvoj nazor, len tato debata si take nieco trochu pytala

                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    samozrejme, ze to pisem ironicky (bazinga...?) Vrso plne s tebou suhlasim, ale ked budes v buducnosti vodicom EV, budes mat v nom celu rodinu a dlhu cestu pred sebou, alebo nebodaj vybitu bateriu a budete vsetci mrznut, a egoista ICE bude blokovat koli vlastnej lenivosti nabijacku, mozno tiez budes mat podobne napady ako ja

                  • Vrso
                    Vrso komentoval
                    Upraviť komentár
                    Teq Vodicom EV som uz v minulosti, asi 2 roky. Samozrejme sa aj mne uz parkrat stalo, ze bola nabijacka zablokovana ICE autom. Aj ked som mal podobne napady ako Ty, necham si ich pre seba
                • milan84
                  Senior Member
                  • Jun 2015
                  • 853
                  •   

                  #15
                  Kamarati kolegovia, nemate niekto inspiraciu ako a kam dat na svoje auto oznam pre inych elektromobilistov, ze ak som nabity napr. na 80 percent, mozu ma odpojit (v pripade spoplatnenej siete vypnutie cez operatora) a nabijat svoje auto? Iba vytlacit nejaky taky pokyn velkosti vizitky a dat zvnutra za sklo?
                  Aj teraz riesime v teme Kaufland a nabijacka TT, ze uzivatel nema problem s tym, ak by som ho dnes pri tych percentach vypol, no nevedel som, ze mu to nebude vadit a tak som ho nechal napojeneho a odisiel nabijat inde.

                  Komentár


                  • Teq
                    Teq komentoval
                    Upraviť komentár
                    staci obycajny listok na palubovke ako mam ja. kazdy nech si zisti kedy jeho auto spomali na polovicu nabijaceho vykonu stanice a napise na listok ze ho moze dalsi odpojit, kto moze nabijat na plny vykon nabijacej stanice. Ja to mam vacsinou na 90-95% SOC - vyhoda 30 kWh leafa

                  • awlo
                    awlo komentoval
                    Upraviť komentár
                    Mne sa automaticky vypne nabíjanie pri 81%.
                    Nikdy mi nabíjanie netrvalo dlhšie ako 18min nech som mal akokoľvek vybitu baterku.
                    Ale ja mam malú iba 16kWh batériu.

                  • 1fisker
                    1fisker komentoval
                    Upraviť komentár
                    Dať pod sklo. Ale nie každé auto sa dá odpojiť, niekedy býva konektor zamknutý.
                Pracuje...
                X