Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

2. raňajky elektromobilistov v GreenWay

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Adam GWI
    Junior Member
    • Jun 2019
    • 17

    2. raňajky elektromobilistov v GreenWay

    Ahojte elektromobilisti,

    Tí čo ste u nás už boli na raňajkách. Pamätáte náš sľub, že si to opäť zopakujeme? Na utorok 29.10.2019 Vás týmto opäť ku nám pozývame. Začíname o 08:00, ak však príde o chvíľu skôr, určite môžeme do začiatku prebrať nejaké témy

    Téma bude tento krát určená. V GreenWay čoskoro oznámime veľa noviniek. Radi by sme Vám ich predstavili takto z „prvej ruky“ a na oplátku si radi vypočujeme Vaše návrhy a pripomienky.

    Samozrejme priestor pre otvorenú diskusiu je základ.

    Dúfame, že si nájdete ráno čas a zastavíte sa u nás na kávu.

    Účasť môžete predbežne potvrdiť tu, aby sme vedeli koľko z Vás očakávať:
    14
    rád sa záčastním
    100,00%
    14
    vyhovoval by mi iný termín
    0%
    0

    Prieskum je ukončený.

  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #2
    Pre cezpoľných je ráno nevyhovujúce

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ranajky su tu v Bratislave vacsinou rano

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      Jiri ty sa zucastnis? teba som este osobne nestretol.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Tak niekto vstava mozno aj o 11tej pred obedom
  • Adam GWI
    Junior Member
    • Jun 2019
    • 17

    #3
    * ešte doplňujúca informácia ohľadne parkovania priamo pri našich priestoroch na Šustekovej nebýva problém zaparkovať pár metrov od nášho vchodu. Prípadne je ešte v pešej vzdialenosti (do 5 minút) väčšie parkovisko pri trhu na Mlynarovičovej, či väčšie parkovisko pri Lidli na Mamateyovej
    adresa: Šustekova 49, 851 04 Bratislava

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      potvrdzujem. vzdy ked tam idem, zaparkujem. vcera rano 4volne miesta rovno pred vchodom.
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    #4
    Kto pojde okolo Avionu/Galvaniho a vedel by ma zobrat? Nech usetrime 1 auto a vyplnime cas pokecom...

    Komentár

    • Adam GWI
      Junior Member
      • Jun 2019
      • 17

      #5
      !!!POZOR ZMENA!!!

      Raňajky s GreenWay musíme presunúť na stredu, 6. novembra. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie a veríme, že prídete.

      Nový dátum a čas:

      KEDY: Streda, 6. novembra 2019 o 8:00
      KDE: GreenWay, Šustekova 49, Bratislava

      Aktuálne sa na fóre nezobrazuje kto všetko hlasoval, že sa zúčastní, takže žiaľ nevieme každého kontaktovať. Ak máte o niekom informáciu, že sa chystal prísť, prosím, dajte mu vedieť, že sa akcia posúva.

      Komentár

      • Adam GWI
        Junior Member
        • Jun 2019
        • 17

        #6
        nakoľko sme minulý týždeň raňajky v GreenWay na poslednú chvíľu zrušili, rád by som túto stredu potvrdil

        Raňajky sa konajú:

        KEDY: Streda, 6. novembra 2019 o 8:00
        KDE: GreenWay, Šustekova 49, Bratislava

        priamo pri našich priestoroch na Šustekovej nebýva problém zaparkovať pár metrov od nášho vchodu. Prípadne je ešte v pešej vzdialenosti (do 5 minút) väčšie parkovisko pri trhu na Mlynarovičovej, či väčšie parkovisko pri Lidli na Mamateyovej.

        Nakoľko hlasovanie na fóre nefunguje úplne správne, prosím, tzv. "lajkom" potvrďte účasť

        V GreenWay sa na Vás tešíme



        Komentár

        • Hati
          Member
          • Jan 2016
          • 77
          •      

          #7
          HOT NEWS:
          - Nový cenník (viz príloha). Do konca roka je mesačný program v rámci promo akcie zadarmo.
          - Starý Program ONE sa ruší
          - k dispozíciia je GreenWay natívna aplikácia pre Android a iOS
          - Bude spustený národný roaming, karty GreenWay budú fungovať aj na ZSE
          - Budeme vyzvaný na preregistráciu do klientskej zóny.
          - Do profilu bude nutné zadať kreditnú/debetnú kartu.
          - V pláne je výrazné rozšírenie roamingu do zahraničia, zaujímavosťou je že vždy za "domáce" ceny
          - Posledná DBT nabíjačka bola úspešne utratená a vyradená z prevádzky
          - Nový hub pri Avione pre 4 autá (vedľa McDonald) - nabíjačka EVTronic 2x175kW 2x50kW
          - Plánovaný nový hub v Aupark Bratislava (6x AC dolu v parkovacom dome)
          - Za 5 rokov sa vďaka sieti GreenWay najazdilo cca 1,6 miliona kilometrov. Je to najvačšia sieť vo východnej európe.

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Novy Cennik Greenway.png Videní:	0 Veľkosť:774,4 KB ID:	43778
          Naposledy upravené Hati; 06-11-2019, 17:12.

          Komentár


          • hudino
            hudino komentoval
            Upraviť komentár
            takze naftakom lacnejsie pri presune po dialniciach. chapem. dakujem

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            To v tom Auparku je namiesto Tesla Destination chargrov? No, to sme teda vyhrali.

          • Hati
            Hati komentoval
            Upraviť komentár
            Nie, destination charger bol v podzemnej garazi. Parkovaci dom je to poschodové predtým.

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Cena AC je pri relativne drahom programe za 25€/mesacne rovnaka ako za DC rychlonabijanie? To je nejaky vtip? Aka je konkretne motivacia v hlavach ludi z GW za takymto krokom? Preco je rovnaka cena pri najdrahsom programe aj zadarmo programe? A aky presne mam mat dovod ist na GW Hub v Auparku BA ked dole v podzemi sa chystaju nejake AC boxy? Aj keby mali byt komercne a patrit ZSE tak to stale bude lacnejsie ako ich 25c/kWh. A pri troche stastia zostanu gratis.

            Akoze su aj pozitivne spravy - utratenie vsetkych DBT, appka, roaming (narodny aj medzinarodny) a kreditka (netreba mysliet na splatnost). Ale z mojej strany sa asi pouzivanie GW po tychto krokoch trosku zredukuje aj napriek tomu ze som ich vzdy preferoval oproti ZSE (kde mam firemnu kartu s programom Partner). Su to centove rozdiely ale v konecnom dosledku to zas len prihrava body aby som na kazdu cestu nad 150km zobral radsej stareho verneho diesloveho Passata Kombi ktoremu sa za posledne 4 roky vela lasky neuslo a za rok sa tych centov nahromadi. Aspon do doby kym pride TM3/Y a potom zbohom GW/ZSE a vitaj Supercharger. Bol som zvedavy na ID3 ale dalsi dovod viac vykaslat sa na VW a ist do Tesly

          • hudino
            hudino komentoval
            Upraviť komentár
            Wilo, najhorsie je ze tu v CR nabijame za 3 Kč/kWh na DC od EONu. U CEZu mas za mesacny pausal mensi ako 20e neobmedzene nabijania, kolko chces. Bez pausalu u ČEZu mas cca 6 Kč/kWh. MOL este tento rok postavi a pusti 20 nabijaciek v CR, z toho 2 ultrarychle, a bude platba 1 Kc za celkove nabitie, az do odvolania. (vraj to bude takto dlho). Ale v SR je vzdy vsetko inak.

            A tieto sazby od GW su uz dufam s DPH.

            Ti co ste tam boli, aj ste nejak argumentovali cenami v ČR?
            No co uz, tak za rok kupim nejakeho krasneho naftaka na cesty na vychod. aspon usetrim pol mega

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Este viac usetris, ked pojdes na vychod vlakom

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            cenami v ČR som samozrejme argumentoval, ale to je jedno, veď oni sú súkromná firma a ceny si dajú aké chcú

            keď človek potrebuje nabiť, nebude pozerať na centy

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Za cestu vlakom sa mozem prihovorit. V 1. triede velmi pohodlne a produktivne straveny cas cestovania pracou alebo spankom Pokial vam nezhori lokomotiva. Ale cenovo trosku vyssie.

            Jiri GrandPa zas by som nepodpichoval ked chce niekto usetrit. Kazdy ma ine financne zazemie. A Tesla samotna propagovala setrenie nakladov tym ze standardne uvadzala v konfiguratore cenu vozidla PO dotacii a uspor za benzin co bolo dost zavadzajuce. Ak mas tankovat elektrinu drahsie ako ropne PHM tak je to potom cele naruby. A vsade sa EV propaguju ako ekonomicky vyhodnejsie. Co pri nabijani doma dava zmysel ale potom zas prichadzame na vecny problem auta okolo komina vs univerzalneho prostriedku aj na dlhe cesty. A minimalne u laickej verejnosti sa tej nalepky mestskeho vozidla potom nikdy nezbavia lebo vsetci radi vypichnu ze cestovanie ta vyjde 2x drahsie ako na diesly. Ale chapem ze aj GW potrebuje vykazat zisk. Co je hlavny ucel zalozenia akejkolvek obchodnej spolocnosti.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som to myslel vážne, že než ísť nafťákom by som išiel vlakom. Robim to ak sa dá napr. namiesto lietadla.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Vrátim sa k téme GW.
            Tie ceny sú IMHO dosť vysoké a preto je dobre, že je aspoň aká taka konkurencia.
            Ale vo svetle tohto sa opäť ukazuje že je výhodné mat veľký dojazd. Keď idem s TM3 do Košíc, nenabijam po ceste nikde a nabijem až tam v hoteli.
            Dnes ešte stále zadarmo. Takze ten komín môj ma takmer rozlohu Slovenska. Samozrejme nie vždy, podľa toho aku mám trasu ale urobiť BA-ZA-BA bez dobíjania nie je problém.
            Viem, že nie som pre GW cielovka ale pri tak priepastnom rozdiele v cene doma a na ceste sa počet ich klientov nemôže nijak dramaticky zvyšovať.
            To bude platiť aj pre všetkých majiteľov Tesiel, ktorí majú ešte aj naviac k dispozícii SC za polovičnú cenu.

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Nezostava nic ine len suhlasit Ako hovorim. Tesla je Tesla a prdiet na cele ZSE aj GW. Kazdy kto hladi na cenu teraz dostal o dovod viac radsej este chvilu pockat a nasetrit par tisiciek extra na auto s vacsou baterkou a dojazdom 400+km. V konecnom dosledku ked sa to rozrata na dlhsie obdobie tak usetri oproti malobaterkacu a zavislosti na takychto cenach.

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Ja mam len dve "zachranne" nabijania od GW od roku 2016. Prave som si nainstaloval appku, vlozil platobnu kartu, nastavil filter na CCS konektor, zapol roaming a musim povedat, wow! K cenam sa tu uz vystizne vyjadrovali iny ale po technologickej stranke musim pochvalit.

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            ja sa musim na GW nabijat castejsie, ak si nechcem robit 40 minutovu zachdazku na dlhej trase nemam na vyber. Tento vikend som siel s 30 kWh leafom 650 km a na GW som nabijal 2x. Na ceste z TR do Rakuska sa neda proste inde nabit, aj ZSE je zachadzka. Nuz co, chudobnejsi ludia co nemaju na teslu si musia priplatit
        • Komat44
          Member
          • Jan 2018
          • 87

          #8
          Hub gw tiez este nie je posledny krok zo strany ap, celkovy update EV infrastruktury bude prebiehat az do jari bud. roku. Destination chargers zatial ostavaju, ale naozaj len zatial..

          Komentár

          • milan84
            Senior Member
            • Jun 2015
            • 853
            •   

            #9
            Bol som na stretnuti a davam na pravdu obom taborom. Samozrejme, ze nikoho netesi ked sa nieco zdrazuje. Na druhu stranu kolko ludi z vas/nas nechavaju mesacne desiatky ak nie stovky € v sieti jedneho ci druheho operatora. Ak potrebujes nabit a mas na vyber, ides k lacnejsiemu. Ked ides dialnicou do BA a dochadza stava, nebudes sa trepat kvoli 0,10€ do centra Trnavy, ale nabijes na pumpe na Zelenci. Aj tak tahas len kolko potrebujes a nie do plna.
            Malokto si vsimol drobnost a sice, ze UFC nabijanie bude v GW lacnejsie tusim o 0,10€ ako v ZSE.
            ZSE je aj predajca elektriny, je jasne, ze si moze dovolit ine ceny. Vela sa debatuje o tom, ci na tom prerabaju a kolko, ale to asi nikto z nas nevie posudit. Je ale neodskriepitelne, ze 0€ za AC nabijanie pri Partner-ovi im nezarobi na nabijacky Takze vselico sa da medzi riadkami precitat.
            Ked si ale pozriete nemeckych, ci rakuskych operatorov, standardne palky su tam 0,45-0,60€/kWh. Nikto z beznych uzivatelov si nedokaze predstavit, kolko € stalo vymenit vsetkych DBT a kupit nove efacec/delty. Myslite, ze sa to da zaplatit z tych par šušňov co za nabijanie davame?
            A tie reci, ze cestovanie je drahsie ako dieslakom. No nech sa paci, tak jazdite dieslakmi. Nie je zdrave si mysliet, ze elektrina a teda nase palivo ma byt zadarmo len preto, ze to benevolentne dva obchodne retazce ponukaju. Ked ide niekto dieslom cez pol krajiny, na pumpe natankuje tiez VYRAZNE drahsie ako na pumpe v meste, kde su na kilometri stvorcovom dalsie 4. Tym sa opat dostavam k prvej otazke ake vysoke faktury platime GW a ZSE. Ved dnesne nove EV prejdu minimalne pol republiky bez nutnosti nabijat a dobijaju a v noci doma. Tak preco to tak velmi trapi?
            Teslaci maju DC najlacnejsie, ale treba si uvedomit nadobudaciu cenu tychto aut a pochopit, ze uz pri kupe zcasti dotuju aj SC.
            Za mna velky palec hore za ten roaming. Ked v najblizsej dobe doladia este partnerov v krajinach ,kde je "diera" tak to bude pre uzivatela super. A palec na druhej ruke zdviham za UFC pri Avione. Tam uz ozaj nebude problem ak pride viac elektroaut naraz.
            A nikto to sem nenapisal, GW to este povedalo tak nesmelo a neoficialne, ale v Dalitranse aj Ruzomberku idu nabijacky na 100 resp. 150kW ak som dobre zachytil.
            Naposledy upravené milan84; 06-11-2019, 22:04.

            Komentár


            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              Taky kelag ma v Rakusku vzhadlom na rakuske platy velmi dobre ceny, vyuzivam na vyletoch po AT a hlavne ma dve a viac nabijacich stajonov vedla seba, a su na dialnicnom odpocivadle, take miesto nemame na SR ani jedno. Trepat sa do avionu tiez nie je najpraktckejsie podla mna, treba dat tie nabijacky hlavne na dialnice. V meste ked tak urobit AC nabijanie pre domacich.

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              milan84 ja suhlasim s tvojim nazorom a takisto bol GW vzdy moj oblubeny ”operator”. A tiez chapem ze prevadzkovat nabijacky v tomto case nie je zrovna med lizat. Este neprisiel uplne cas aby to bol stabilny money-maker.

              Btw AC ceny v AT vs SK:

              Smatrics, pausal Smart za 14,90€/mesiac
              AC do 11kW = 0,02c/min
              (t.j. za hodinu nech po stratach nabijem 9-10kWh? za 1.20€, pri pomalom nabijani nemusime az tak riesit teplotu baterie ako pri DC. AC ide spolahlivo. So stratou ma opravte ak som mimo)

              GreenWay, pausal EnergiaPlus za 14,90€/mesiac
              AC = 0,25c/kWh
              (t.j. za hodinu pri 11kW 3f nabijani nabijem rovnako ako v Rakusku 9-10kWh ale za dvojnasobnu cenu 2,25€-2,50€)

              11kW 3f AC je na Slovensku 2x drahsie pri lacnejsej cene elektriny ako v AT.
              Pri pomalsej 7kW 1f nabijacke je rozdiel mensi ale stale je v prospech Rakuska o cca 20centov.
              Jedine pri starsich autach s 3.6kW nabijackou je GW lacnejsi.

              A to nebudem zacinat o rakuskych vs slovenskych platoch. Slovak zarobi menej a este aj za nabijanie zaplati 2x viac Ale to uz je debata o inom. Chapem ze cena stanice je rovnaka viac menej vsade v Europe aj naklady na jej udrzbu. DC ceny chapem a nejako si ludia uz zvykli ze je to drahsie ako nafta. Nabijacky su nakladne atd atd. Ale tie AC ceny mi proste hlava neberie. AC ma byt primarnym sposobom nabijania a oni ho zabiju. A to je prave buducnost. Lacne a jednoduche AC wallboxy pri uradoch, v nakupnych centrach atd. Preco mam za to platit rovnako ako za DC charging ktory je nakladovo uplne inde?

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              Wilo nezabiju to. Umoznia vyuzitie nabijacky ak ti vyhovuje poloha v noci. Zasa v BA maju podstatne menej nabijaciek ako ZSe, takze asi si nepojdes auto na tri hodiny odparkovat do Volkoviec a potom pojdes pren Pri aute ake mam je pre mna AC zaujimave jedine pocas celej prac. doby a pocas noci doma.
              A bacha, smatrics ma rocnu viazanost !

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              milan84 stale to nemeni nic na fakte ze maju AC nabijanie 2x drahsie ako v Rakusku. A to maju Rakusaci drahsiu elektrinu a vyssie platy. Rocna viazanost je v tomto pripade nepodstatna nakolko ta sa neda monetarne vycislit pokial nenastane konkretna situacia. A ked mas EV a nabijas na Smatrics casto tak ti viazanost imho nevadi.
          • Teq
            Teq
            Member
            • Nov 2017
            • 240
            •   

            #10
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_20190727_084651.jpg
Videní:	417
Veľkosť:134,8 KB
ID:	43843

            35 centov za minutu, cez plugsurfing

            Komentár

            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #11
              Pôvodne zverejnené od Adam GWI Pozrieť príspevky
              Aktuálne sa na fóre nezobrazuje kto všetko hlasoval, že sa zúčastní, takže žiaľ nevieme každého kontaktovať. Ak máte o niekom informáciu, že sa chystal prísť, prosím, dajte mu vedieť, že sa akcia posúva.
              Nabudúce treba zaškrtnúť možnosť "Verejné hlasovanie" a aj ukončenie hlasovania, asi takto:

              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	vote.JPG
Videní:	268
Veľkosť:14,0 KB
ID:	43863

              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • milan84
                Senior Member
                • Jun 2015
                • 853
                •   

                #12
                Teq dialnicne odpocivadla uz davno mohli byt riesene, ale vid kauzu NDS. Uz to trva skoro rok co GW napadol rozhodnutie o vitazovi ZSE.
                Na druhu stranu, opravte ma ak sa mylim, ale GW ma hned na zapadnom SK tri nabijacky priamo na dialnici - Zelenec, Sekule smer Brno a z opacneho smeru zachadzka asi 500m pri restauracii.
                ZSE poznam osobne len Budcu na hlavnom tahu.

                Komentár


                • Teq
                  Teq komentoval
                  Upraviť komentár
                  ano ma, aj motorest zubor sa da tak pocitat, je to fakt len minuta z R1, a tieto nabijacky aj vyuzivam, aj ked su drahe, lebo su dobre situovane.

                  04.11.2019 18:13 04.11.2019 18:41 00:27 odpočívadlo Zeleneč (smer Bratislava),
                  Zeleneč (SKGWI0020-01-1-1) CHAdeMO 17.73 kWh Branislav Uličný 7.98 EUR -0.00 EUR
                  04.11.2019 16:58 04.11.2019 17:28 00:29 Motorest Zubor Volkovce,
                  Volkovce (SKGWI0019-02-1-1) CHAdeMO 22.50 kWh Branislav Uličný 10.13 EUR -0.00 EUR

                  Bolo by ich ale dobre zdvojit, koli redundancii a dostupnosti. Keby sa nahodou jedna pokazi som v dobrej v dobre kasi, casto krat idem skoro na dno, kedze mam malu bateriu
                  Naposledy upravené Teq; 07-11-2019, 18:38.
              • milan84
                Senior Member
                • Jun 2015
                • 853
                •   

                #13
                Este chcem pochvalit GW za novu appku. Dnes som vyskusal, funguje zatial paradne. Zahajenie nabijania v podstate okamzite, aktualna rychlost, predpokladany cas odjazdu...aaaa. Po ukonceni nabijania a stale pripojeneho vozidla ukaze kabel ako dostupny. GW pocuvol uzivatelov a prestal zgrupovat nabijacky do oblasti, tazke som tu dnesnu bleskovo nasiel na mapke.

                Komentár

                • dango
                  Moderator
                  Gold Member
                  • Nov 2014
                  • 693
                  •   

                  #14
                  dnes CEZ odhalil novy cennik:
                  https://fdrive.cz/clanky/cez-odhalil...-v-breznu-4614

                  Skoda, ze som nemohol byt na ranajkach GW, to by bola okamzita pripomienka/navrh, ze k pausalom, aby boli predplatene aj nejake kWh, ako to teraz urobil CEZ.
                  Aktualne sa nachadzame v dobe 90tych rokov u mobilnych operatorov. Zaplat vela, aby si mohol telefonovat lacnejsie.

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X