Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Neformálny zraz čitatelov mojelektromobil.sk a členov teslaclub.sk

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    #46
    Myslim, ze je cas obnovit temu. Tak teda ktoru sobotu by sme sa radi videli?

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      ktorý región?

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      min.rok to bola Trnava, ta bola v plane aj pre tento rok. So ZOE to das a nabijacka zvlada sucasne 50 DC aj 22 AC nabijanie

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      viem, už som raz išiel zo ZA do BA a nabíjal som až v TT kdesi pri štadióne myslím, ale po diaľnici 90-95
  • Pavol
    Member
    • Nov 2018
    • 61
    •   

    #47
    Mali by ste chuť aj na podtatranský región?

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      máme chuť všade ale pre malobaterkáčov tam musí byť DC nabíjačka, najlepšie free a to asi obmedzuje výber regiónu

      ale bolo by určite prínosné spoznať aj majiteľov EV z iných krajov, ktorí zasa nechodia na západ

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      z podtatranskeho regionu neprichadza do uvahy RK (stretnutie na benzinke, kde je UFC GW - nie moc dobre prostredie), moze byt LM (parkovisko pri McD, Tescu moze byt - da sa aj najest + 50kw ZSE), PP (tam jedine OC Forum a 50kw ZSE , popripade OC Max a 50kw GW)

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      ale mali by sme preferovat bezplatne nabijacky, nech tento vylet nestoji x ludi po 20 eur

    • Pavol
      Pavol komentoval
      Upraviť komentár
      Navrhujem stretnutie na Šrbskom plese. Vedel by som tam vybaviť parkovisko pri známom hoteli, možno aj provizórne nabíjacie AC body v podzemných garážach a prípadne aj salónik a možnosť kúpiť si občerstvenie. Ako bonus by mohlo byť turistické "kolečko" okolo plesa, či spanilá jazda do Tatranskej Lomnice k DC nabke. Dnes som ich kontaktoval, už majú otvorené a ešte nie je nátresk. Pre niektorých by to mohol byť aj rodinný výlet, či dokonca predĺžený víkend.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Štrbské pleso je výborný nápad. 1.ročník stretnutia sme mali v Starom Smokovci, bolo to výborné, ale trošku stiesnené, na Štrbskom plese je oveľa viac miesta, je to vynikajúci nápad, asi lepšie miesto nenájdeme. Len záleží kde tam konkrétne, malo by to byť v hlavnom pešom ťahu od železničnej stanice ku FISu. Tam chodí kvantum ľudí, bola by to skvelá propagácia.

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Pavol..ty si sluboval stretnutie u Teba este na Trnavskom stretnuti a nic z toho nebolo......
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #48
    Už dlhšie uvažujem spraviť stretnutie u nás, ZA, MT, RK, LM, vedel by sa niekto na to podujať?

    Komentár

    • ToMiLeaf
      Member
      • Jul 2019
      • 38
      •   

      #49
      Keď sa situácia vráti do normálu, otvorí hotel Tenis v ZV 6 AC portov
      Bolo by kde nabiť aj si sadnúť, prípadne zašportovať...

      Komentár

      • milan84
        Senior Member
        • Jun 2015
        • 853
        •   

        #50
        citim sa tu pomaly ako penzista s mojim autom
        Pravda je, ze cez pol slovenska to trva dlho a je to drahe.
        Ved skuste dat navrh niekto v tych lokalitach, lahko sa zisti ci to je 1-2 nabitia, alebo poniektori uvarime baterku ako kedysi majielia embečiek svoje skodovky
        Asi treba ale pockat minimalne do pondelka nech pozname ci uz budeme free vramci republiky alebo sa stale nemame zgrupovat

        Komentár

        • Roman-ba
          Member
          • Sep 2019
          • 104
          •   

          #51
          milan84 ak sa dohodneme, ja mam v aute volne miesto.. Ja by som išiel, ak to nebude na východ..

          Komentár


          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Neviem kam, ale tiež chcem ísť a takisto nejaké voľné miesta budú.

          • Pavol
            Pavol komentoval
            Upraviť komentár
            Páči sa mi myšlienka spoločnej jazdy a vzájomnej pomoci.

          • ivan32
            ivan32 komentoval
            Upraviť komentár
            Pavol aj mne a ak by sa dalo tak by som sa rád prikmotril nech nepálim benzín ako pri otvovení SC LM. Som tam zistil že aspoň s troma ľuďmi som sa mohol zviezť.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            ano, priznam sa, ze tato alternativa susedskeho taxi mi uz napadla v pripade dlhsej trasy
        • janulo
          Member
          • Jul 2015
          • 46
          •   

          #52
          Tatry sa mi páčia, ale prídem rád hocikam. Nemám problém zobrať spolucestujúcich. Teším sa na stretnutie!

          Komentár

          • curgali
            Member
            • Jul 2014
            • 310
            •   

            #53
            Ja si myslím, že najlepsie miesto na stretnutie je u mna v Trenčíne pri OC Laugaricio. Obrovské parkovisko, priamo na mieste pri McDonalde DC nabíjacka od ZSE. V okruhu 7 km daľších 5 DC nabíjaciek z toho jedna Freecharging SEAS Trencin / len CHAdeMO/. Smer od Žiliny je FreeDC Lidl Nová Dubnica. Okolo parkoviska veľa obchodov,kaviarní a reštauracii. Je to blízko pre stredoslovákov aj západoslovakov. Dávam na zváženie všetkým elektromobilistom ktorí by sa chceli stretnutia zúčastniť. Inak je výborná Trnava tak ako minulý rok....Ak sa dohodneme na Trencine, skusil by som vybavit vjazd na námestie kde by sme mohli navštíviť múzeum kolies ETOP / asi 100 m od námestia majitel má tušímTeslu/ , návšteva hradu, ktorý je nad námestím. Program by bol pestrý....
            Naposledy upravené curgali; 13-05-2020, 21:32.

            Komentár


            • Roman-ba
              Roman-ba komentoval
              Upraviť komentár
              Tiež hlasujem za Trenčín, je tam veľa možností na nabíjanie, je to relatívne blízko pre každého zo západu a stredu Slovenska...

            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              No pri tom OC L. asi nie, tam dýchať tie smrady ostatných áut celý deň? Čo sa týka Trnavy, pre západ Slovenska dobré, ale pre mnohých iných nie. Ide o to, či by to bolo celoslovenské alebo regionálne stretnutie

            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              ozc l je v poli, je tam prievan, takže smrad sa rozptýli, naviac, fšetci sa tlačia ku vchodu, v okolí vysokého (solárneho) pútača je voľno.
          • Teq
            Teq
            Member
            • Nov 2017
            • 240
            •   

            #54
            No ja asi nepridem, kedze Matelko asi dovtedy neotvori hranice, hlavne ze vidim na Slovensko z okna

            Komentár


            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Prist mozes ale potom tu budes 2 tyzdne

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              Ja to este upravim nie potom ale predtym tu bude 2 tyzdne

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              alebo si spravit v AT test, co vylet vyrazne predrazi

            • Catchcash
              Catchcash komentoval
              Upraviť komentár
              Keby sme pockali do leta tak dovtedy podla mna hranice otvoria co si o tom myslite?

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              za mesiac uz podla mna budu hranice otvorene.

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Do 15. juna chce mat Rakusko kompletne otvorene hranice s Nemeckom a Svajciarskom bez akejkolvek kontroly. SR a CR su v jednani co sa dalsieho postupu tyka. Aktualne su na rakusko-slovenskej hranici ohlasene kontroly do 31. maja ak to nepredlzia. Nasi by to mohli kopirovat. Takze jun by mal byt v pohode.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              A do leta pribudne aj zopar novych elektromobilistov minimalne z dotacii, tak sa zrazi viac roznych EV.

            • stopo
              stopo komentoval
              Upraviť komentár
              no mne konecne naplanovali auto do vyroby na 26 tyzden tak ak to bude dako v polke leta tak sa uz na elektrike mozem pridaj aj ja

            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              no ak to bude doleta otvorene rad pridem, si aspon mozeme LEAF owneri porovnat kto ma podrbanejsiu bateriu

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Teq Kedysi si chlapi ine porovnavali, dnes baterky. Pokrok nezastavis.

            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              veru tak, ja uz dobieham pomaly milana mam pocit ze jeden clanok to zacina vzdavat

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              Teq ako si dospel k tomuto poznaniu? Pod do nasho vlakna a napis viac.
          • milan84
            Senior Member
            • Jun 2015
            • 853
            •   

            #55
            Tak od stredy sa mozme stretavat do poctu 500 osob. Aj ked viem, ze nas bude viac ako pred rokom, k tomuto cislu sa asi nepriblizime
            Ake su teda navrhy a moznosti v blizkych tyzdnoch?
            Budeme v TT? pridete? Alebo sa niekto podujme na akciu viac na sever ci vychod ?

            Komentár


            • nick81
              nick81 komentoval
              Upraviť komentár
              Kam a kedy povieš Okrem víkendu 27.6.
          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1542
            •   

            #56
            Bolo by dobré to spraviť na Štrbskom plese, ak by sa niekto na to podujal. Také rôzne miesta v priemyselných zónach pri OC sú nezaujímavé.

            Komentár


            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              ...niekto... cize nikto
          • dango
            Moderator
            Gold Member
            • Nov 2014
            • 693
            •   

            #57
            Som za TT/Kaufland v ktorykolvek termin, ak si niekto zela ine miesto, nech vybavi a da vediet, vsetci radi prideme

            Komentár


            • Savi
              Savi komentoval
              Upraviť komentár
              TT/Kaufland v nedelu 14.6. alebo este lepsie 21.6.
          • janulo
            Member
            • Jul 2015
            • 46
            •   

            #58
            Keď robím v práci nejakú grilovačku, používam anketu na google forms - je tam zoznam termínov a prípadne miest, a ľudia za ne hlasujú, komu ktoré termíny a miesta vyhovujú. Následne sa ľahšie rozhoduje. Napr. takto (môžem tam pridať viac miest, neviem aké sú možnosti ): https://forms.gle/MCvPGVJzsNjrUiRD6

            edit1: priebežné výsledky a ukážka výstupu:
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	18B0A7E6-F7C4-4E65-9315-5A5E7642F7DC.jpeg
Videní:	441
Veľkosť:72,6 KB
ID:	55812
            Naposledy upravené janulo; 02-06-2020, 10:43. Dôvod: ukážka výstupu ankety

            Komentár


            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Mal si nechať len dva termíny, teraz sa to rozhlasuje doširoka a bude treba druhé kolo...
              Ináč super nástroj. Použili sme to na zistenie termínu rodinnej grilovačky aby mohlo čo najviac ľudí prísť.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              A co je zle na viackolovom hlasovani? Ked to zvladneme pri prezidentskych volbach, tak hadam aj pri zraze. Lepsi sposob pre masovu volbu asi nieje.

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              ty si tam dal moznosti ako do kina
              Bude to treba skresat, ale nech sa ostatni vyjadria. Osobne to vidim na druhu polku juna.
              Treba zvazit ci v sobotu alebo nedelu. V nedelu je kaufland zatvoreny a bude uplne prazdne parkovisko. Ale nabijacka je zapnuta.
              Rovnako tak cas. Preferujem tesne po obede aby sme nemuseli riesit kto je kedy hladny a kto by chcel co na obed, lebo nenajdeme zhodu.

            • janulo
              janulo komentoval
              Upraviť komentár
              Možno budú výsledky také jasné, že druhé kolo nebude treba
              Ale primárne som to sem hodil len ako draft ktorý vyladíme spolu, nečakal som že sa to hneď ujme. Prípadne sa to vyladí v tom druhom kole

            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Fisker ked zorganizuje zraz na Štrpskom plese a zabezpečí nabíjanie tak prideme. Ja som navrhol Trenčín ako miesto, ktoré majú blízko Severania, Južania aj Stredoslováci so 7 DC nabíjačkami. Navrhujem dať do ankety 2 miesta. Kaufland Trnava a OC Laugaricio Trenčín. Je to len stretnutie. Ak niekto zorganizuje riadny celodenný zraz aj s programom, tak to može byt na nejakom atraktívnom mieste napr. Tatry a pod...Ja osobne prídem kamkoľvek. PS: Nebolo by dobré to robiť na nejakom dialničnom odpočívadle a pod.

            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              Inak si myslím, že čo sa týka "povinnosti" zabezpečiť nabíjanie v mieste stretnutia, nemuselo by sa na tom trvať. Kedysi keď bolo málo nabíjačiek, to bolo pochopiteľné, dnes už je toľko nabíjacích možností, že na stretnutí je to skoro zbytočné. Ale chápem, že vychádzame z princípu, že elektro auto, ak stojí, nech sa nabíja.

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              1fisker tak minuly rok sme v TT boli 2x Leaf a 3x trojcata ked si dobre pamatam. To mas hned 5 aut, ktore bez relativne plneho dobitia nedôjdu domov. Aj keby v okoli bolo 5 platenych nabijaciek, musime sa na zraze dohodnut, kto na ktoru pojde a nasledne tam osamote kazdy stravime 30+ minut.
              Efektivnejsie je smerovat to na miesto, kde pocas stretnutia auto "pracuje".
              Keby som bol sam s malou baterkou, prehlasujte ma. Ale verim, ze sa opat pripoji aj skupina tychto dobrodruhov na EV

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              ešte ma napadlo a čo Zelená Voda - Nové Mesto nad Váhom ?

              nová zdarma nabíjačka Slovnaft, veľké parkoviská, reštaurácia vedľa parkovísk, na polceste medzi BA a ZA

              https://www.google.sk/maps/search/ze.../data=!3m1!1e3
              Naposledy upravené Miroslav Rojko; 02-06-2020, 19:44.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              milan84 To ma logiku, ak to bude stretavka 5,5 ludi. Ak ale prridu desiatky ucastnikov, tak netreba pocitat s nabijanim v mieste zrazu, ak nebude na HUBe. To nemoze jedna nabka zvladnut.

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              a co Beladice? spravit im zatazovy test 4 auta naraz, nejake vykonnejsie mozno im spravime black-out alebo dobru reklamu, ked to zvladne davat vykon ako slubuju.
              Mirov napad tiez nie je zly, len ci by to nebolo brane ako propagacia alebo zneuzivanie slovnaftu...a ci chceme propagovat rafinerku, ktora to ma "lebo musi".
              Moze to zniet sebecky, ale mne ten Kaufland v TT vyhovuje najviac a ta fotka bola pouzita aj na minimalne jednom webe.
              Zapojte sa este dalsi, dajte napady, navrhy.

            • nick81
              nick81 komentoval
              Upraviť komentár
              milan84 Beladice/TT/NM/ZA ako na klavír. Dnes Beladice ... Hmm s týmto organizovaním mi to pripomína túry kedysi. Pár ľudí sa nevedelo dať dokopy ... Tak som to riešil tak, že som len zahlásil, že idem vtedy tam a tam a kto chcel sa pridal. V podstate stačilo mať 1 potvrdeného parťáka (garant, že príde) a ostatní ako sa priplietli.. Aj tak sa asi všetci naraz nestretneme kvôli času a miestu, ale rád by som spoznal aspoň postupne všetkých Viem si predstaviť viaceré pravidelné mikrostretká, že niekto zahlási na sobotu xx:xx TT, kto sa pripletie ten bude. Ďalšie môže byt NM, RK, ZA, ZV hocikde.. Väčšinou nás aj tak nebude nejako extra veľa. A väčšie baterky pokryjú 150-200km rádius tam/späť bez potreby obsadiť stojan, prip. niekde trochu po trase sa nabije, či ísť viacerí jedným EV.
              Naposledy upravené nick81; 02-06-2020, 21:29.

            • Savi
              Savi komentoval
              Upraviť komentár
              Ked tak nad tym rozmyslam, tie Beladice mi pridu ako najlepsie miesto (na zapade).

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              k NM upresním ešte ďalšiu výhodu, parkoviská sú kryté vysokými stromamí, je tam všade tieň, kdežto Kaufland TT bolo strašné slnko a nebolo sa kde schovať

              Slovnaft je asi 200m od parkovísk, takže stretko by so Slovnaftom nič nemalo, len individuálne by si tí ľudia čo potrebujú, dávali nabíjať autá - rovnako ako keď niekto ide okolo a pichne sa tam

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              Ak sa da v tom socikovskom areali niecoho susneho najest, tak Zelena voda je potom fajn napad.
          • curgali
            Member
            • Jul 2014
            • 310
            •   

            #59
            Milan84...ty si zorganizoval 1. stretnutie v TT tak už konečne vyhlas datum a miesto druhého stretnutia. Za chvíľu je júl a každý sa rozlezie na dovolenky. Daj dátum a akékoľvek miesto ....kto bude môcť tak príde, kto nie, tak príde na budúce....a je to..

            Komentár

            • milan84
              Senior Member
              • Jun 2015
              • 853
              •   

              #60
              *UPRAVENY TERMIN

              OK. kedze kazdy ma iny navrh a nie je toho, kto by buchol po stole, bucham ja
              28.6. - nedeľa, Kaufland Trnava.
              Cas tentokrat popoludni od 13,00.
              Moze byt?
              Naposledy upravené milan84; 09-06-2020, 19:41.

              Komentár


              • nick81
                nick81 komentoval
                Upraviť komentár
                Akurát ten deň som na zraze ElektroDad a Teslačka. Ale sme tam zo SR zatiaľ prihlásený iba 2. Tak snáď zvyšok to dá.

              • milan84
                milan84 komentoval
                Upraviť komentár
                rozmyslal som, ci to dat na nedelu, ale ked vtedy je fakt vsetko zatvorene, ani na tu pizzu sa tam neda skocit.
                Ludia, ostatni je vam jedno ci sobotu ci nedelu? 28.6 ?
                Ja zas nemozem skoro vobec vikendy predtym.

              • nick81
                nick81 komentoval
                Upraviť komentár
                milan84 Nedeľu môžem, ale mne to určite neprispôsobujte. Nechcem to komplikovať. Nech sa stretne väčšina.

              • dango
                dango komentoval
                Upraviť komentár
                Ta pizza tam uz nestoji za nic (ani tie kolace) - cize to by som nebral ako plus a v nedelu tam bude prazdne parkovisko a moze to mat komornejsi nadych. Preto myslim, ze nedela 28 by bola vhodnejsia

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                Ved prenosny gril elektricky a grilovacka.

              • EVan
                EVan komentoval
                Upraviť komentár
                Mne teda nesadlo, ten víkend som preč. Ale čo už, hádam zas niekedy, niekde inde sa uvidíme.

              • janulo
                janulo komentoval
                Upraviť komentár
                Mne by lepšie vyhovovala sobota, ale prídem rád aj v nedeľu. Inak ten víkend a miesto vyhovovalo najviac ľuďom aj v ankete 👍 , výsledky nižšie

              • Savi
                Savi komentoval
                Upraviť komentár
                Mozem v ten vikend kedykolvek.

              • Roman-ba
                Roman-ba komentoval
                Upraviť komentár
                Tiež by som dobehol. Nedeľa môže byť.

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Ja možem kedykoľvek, viem sa prispôsobiť....zavolajte aj Sajfu, vysvetlime mu ako sa dostane EQC-čkom do Levic a späť...

              • milan84
                milan84 komentoval
                Upraviť komentár
                curgali Oliver ale to vobec nie je zly napad Ja by som sa mu skusil ozvat. Keby prisiel na EQC, nehnevali by sme sa. Ale taki ludia maju program tak na dva roky vopred
                Mam skusit aj tak?
                Urcite nas ohlasim aj tentokrat Kauflandu a opat pozvem ich centralu, ak by mali zaujem prist, pozriet, vyskusat.
            Pracuje...
            X