Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Blokovanie nabijaciek

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    Blokovanie nabijaciek

    Popravde ani neviem kam to dat, a ci je to v sulade s pravidlami, ale nepoznate niekto majitela Kia Optima PHEV BL-623NF? Uz stvrty krat som ho nasiel v Centrali odparkovaneho na nabijacke, nabity na 100% ale zaparkovany uz vyse hodiny, bez naznaku ze by javil zaujem o stav svojho auta a ohladuplnost k druhym.
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    Napisal si mu odkaz za sterac? Druha moznost - napis ZSE aby ho upozornili. Oni by ali vediet kto to je aj jeho email adresu.

    Komentár

    • Ioniq
      Member
      • Jan 2017
      • 364

      #3
      Prvy krat som napisal, dalsie 3 razy som to uz vzdal lebo zjavne mu je jedno, a popravde nenosim pri sebe bezne papier uz zostava asi len pozicat si manzelkin ruz na pery a napisat to na celne sklo

      Komentár

      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #4
        Tu Kiu tam aj ja vidavam, ale ved on ide len cez AC, takze to nevadi. Nemohol si nabijat kvoli Nissanu, ten je DC a v Centrali moze byt len jedno DC. Takto som to mal pred dvoma tyzdnami, presne tato fotka. Isiel som k Exitu a zrazu pozeram, ze Nissanu blikli smerovku, tak som sa vratil, akurat odchadzal. Ale je tam uz naval, dnes som zacal nabijat a po chvili cierny Nissan vedla mna. Proste to tam zije.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • matchke
          matchke komentoval
          Upraviť komentár
          Proste je to nabijacka uprostred mesta.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #5
        Inak moznoze sa na nabijackach stretame aj taki, co tu debatujeme a nevieme o sebe. Preco si tu neurobime nejaku evidenciu SPZ a ked niekto nieco uvidi, bude vediet komu napisat.Nemyslim len obsadenu nabijacku ale moze vidiet nejakych vandalov pri niekoho aute na nabijacke alebo jne... Ved SPZ nie je nejaky osobny udaj.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár

        • Ioniq
          Member
          • Jan 2017
          • 364

          #6
          Ja som prisiel do Centralu s 2% baterky takze ver, ze aj za AC by som bol vdacny ) Bezne to robievam tak, ze ked je DC obsadene tak sa pichnem na AC, zatial si vybavim 1-2 obchody a za 20 minut sa vratim pozriet, ci uz nie je DC volne a prekablujem. Ide o princip, niektori ludia si mylia nabijacku s vyhradenym parkovanim.

          Komentár


          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Prepac, to som si neuvedomil, 2% som este nikdy nemal. Moj rekord minima je zatial 8%. Ono ked uz mal nabite, je to drze. Ale ak nabijal,pri AC to moze trvat hodiny. Neviem ci Kia posle majitelovi spravu, ze ma nabite ako to robi Leaf, mozno len nevedel.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Take ze nevedel neberiem, palubak vzdy ukaze dobu nabitia, a on tam stal cosi vyse hodiny aj tristvrte po kompletnom nabiti nepoviem nikdy bic ak niekto meska 10-20 minut, to je ospravedlnitelne a lahko sa clovek zabudne. To ci niekto este nabija sa da inac velmi lahko zistit - staci prilozit svoju karticku a podla ponuknutych moznosti je mozne hned vidiet, kam tecie prud. Ak niekto pouziva DC, moznosti Combo a Chademo sa neukazu, detto ak pouziva AC, moznost zvolit AC nie je

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Ak to nahodou niekto nevie: ak tesla dokonci nabijanie pomocou chademo/tesla redukcie, nabijacka po prilozeni karty dovoli vytiahnut chademo konektor z chdemo/tesla redukcie a nabijat. Chademo/tesla redukcia ostane zamknuta na tesle.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Ioniq to urobi taktiez, ak je aktivovane automaticke odomykanie kabla po skonceni nabijania. Ak su vsak obsadene obe miesta, tak to velmi napomocne nie je kvoli malej dlzke kabla, zeby to vodic zaparkoval kolmo pred ostatne dve auta

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Preto mam 5 metrovu type2 "predlzovacku".
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #7
          Najjednoduchsie je zauzivat si ze ak nabijam tak necham za sklom vizitku alebo tel. cislo a mozumi zavolat ludia ktori potrebuju nabit lebo maju prave tych 2% v baterkach a nemusime vytvarat ziadnu databazu.
          Naposledy upravené mozeg; 18-08-2017, 09:13.

          Komentár


          • Spartakus
            Spartakus komentoval
            Upraviť komentár
            Ja mam elektromobil dva mesiace (VW e-up) a presne toto iste aj mna napadlo. Vyrobim si dve take tabulky a dam ich za stierace ked budem nabijat.

          • jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Myslim, ze este lepsie riesenie je napisat to na poklop nabijacieho otvoru (zvnutra, aby bolo vidno len ked je otvoreny), nezabudnes potom cislo davat za sklo a kto potrebuje surne nabijat sa aj tak pojde asi pozriet.
        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #8
          Poznámka: niektoré príspevky presťahované do rýchlo nabíjačky CHAdeMO a Combo
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • Spartakus
            Member
            • Mar 2017
            • 44

            #9
            Dnes o 14:00 v OC Central. AUDI Q7 si tam len tak parkuje bez nabíjania Ešte že mi ten kábel dočiahol.
            Naposledy upravené Spartakus; 28-10-2017, 18:14.

            Komentár


            • mozeg
              mozeg komentoval
              Upraviť komentár
              Nadherne nabijanie. Urcite sa majitel A potesil😂. Bohuzial toto je tam vidiet na dennom poriadku.
          • Podlesny
            Member
            • Jul 2015
            • 115

            #10
            A vraj je na Slovensku málo elektro áut. Už sa aj na nabíjačkách tlačia

            Komentár

            • Ioniq
              Member
              • Jan 2017
              • 364

              #11
              No, vzdy som si myslel, ze ten projekt "UP!city" nie je az tak zly napad. Dnes som bol svedkom ako sa v Centrali jedna pani s autickom cislo 3 snazila nasilu narvat Chademo kabel do Up!-u, a po minute nasilneho tlacenia a upozornenia zistila, ze to tam nenarve. Takymto tempom nam tie stojany taketo individua zachvilu znicia Kazdy vodic EV by mal poznat tieto standardy a co jeho auto zozerie a co nie. Pri prenajmoch to zjavne nie uplne plati a celkom sa mi to nepaci a uz som videl aj ako to niekomu neslo, tak stlacil prve velke tlacitko co nasiel na stojane, mysliac si ze sa to tym startuje. Bolo to nudzove vypnutie, v Bory Mall. Ten chudak na Ioniqu co nabijal vedla sa urcite potesil ked sa vratil k autu.

              Komentár


              • Spartakus
                Spartakus komentoval
                Upraviť komentár
                Ten na Ioniqu nijak neutrpel. Nabijal som cca 20 min. a po celý čas som bol pri aute. Bol som skôr preč ako sa vrátil
                Naposledy upravené Spartakus; 21-12-2017, 17:44.

              • Ioniq
                Ioniq komentoval
                Upraviť komentár
                Tak to si mal stastie prist tam s prazdnou baterkou a takyto "dobrak" ta odpoji, nepodakujes
            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #12
              Aj ti Plug-in-ňáci sa nevedia správať. V stredu v Centrali poobede nejaký Outlander BA-809 veselo blokoval miesto, samozrejme nenabíjal, ani len kábel nemal pripojený. Nechápem tých ľudí, kde sa v nich berie tá arogancia, proste si tam zastavím, lebo sa mi nechce inde hľadať voľné miesto.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár


              • Ioniq
                Ioniq komentoval
                Upraviť komentár
                Oni to asi beru tak, ze to su vyhradene miesta pre EV a PHEV, a nie nabijacky a potom sa vytesuju aka to bola dobra kupa, ze este maju aj v kazdom Shopping centre parkovacie miesta len pre nich
            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #13
              Priznám sa dobrovoľne kedysi som to aj ja takto využíval, zneužíval, ale vtedy bolo elektromobilov oveľa menej a pri 2 parkovacích miestach zostávalo vždy 1 voľné. Dnes ale naozaj treba myslieť aj na druhých, stáva sa, že na nabíjačkách bývajú bežne obsadené obidve miesta elektromobilmi, ktoré naozaj nabíjajú. Alebo aspoň nechať za sklom č.tel. pre súrny prípad.

              Komentár

              • Ioniq
                Member
                • Jan 2017
                • 364

                #14
                Majitel bieleho VW Up! (BL078HF) tu nahodou nie je? Uz hodinu a pol blokuje CCS konektor v Bory Mall (uz hodinu a pol nenabija!) a ma ho zamknuty. Teta na informaciach na to kasle a nevyvolali ho ani po dvojitom upozorneni.

                Komentár


                • Spartakus
                  Spartakus komentoval
                  Upraviť komentár
                  Tiez mam E-up. To auto je z 0 na 80% nabite za 20 minut pri tom CCS konektore! Ja za ten cas ani od auta neodchadzam, maximalne akurat tak na WC odbehnem. Mam aj karticku so svojim telefonom ak by som sa vzdialil na dlhsie z nejakeho dovodu, no este som ju nemal dovod pouzit. Ten konektor sa neda odpojit aj ked je auto nabite pokial je auto uzamknute. Nechapem ako takto moze niekto nabijat! Ja byt tam, tak mu tam napisem odkaz, ze ak bude takto aj nabuduce nabijat bez telefonickeho kontaktu na seba, tak mu vypustim gumy! A preco ho nechce panicka vyvolat, tak to je tiez tazko pochopitelne!
                  Naposledy upravené Spartakus; 17-03-2018, 16:08.
              • curgali
                Member
                • Jul 2014
                • 310
                •   

                #15
                Tak som bol po dlhšej dobe v BA v Auparku... Takmer všetky nabíjacie miesta boli obsadené fosilmi...jedine pred komplet zamaľovanými parkovnými miestami na zeleno mali rešpekt a neparkovali tam..Ak sa to nejak nevyrieši, tak tie Tesla nabíjačky sú tam zbytočne osadené...
                Naposledy upravené curgali; 18-03-2018, 12:30.

                Komentár


                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  V Poluse je na streche GW. V pivnici maju nastenne boxy ? Nemylis si s Auparkom ?

                • Ioniq
                  Ioniq komentoval
                  Upraviť komentár
                  Toto je Aupark ano

                • curgali
                  curgali komentoval
                  Upraviť komentár
                  Opravene..je to Aupark...
              Pracuje...
              X