Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Battery Day

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X

• Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 215
    •   

Battery Day

https://www.youtube.com/watch?v=pP971PYzQJs

Chlapci maju zaujmavu spekulaciu, ako pravdepodobne tesla zlepsila technologiu bateriovych clankov - baterie vydrzia ovela viac a mozu sa aj pouzivat na 100% bez obmedzenia.
    Do toho zapoijt moznu virtualnu elektraren a V2G - Tesla energy - a cloveku auto zaraba ked stoji, resp tesla by mohla prist s moznotou kupit si auto bez baterie - na pausal, s tym zeby uzivatel musel poskytnut x% energie z baterie ked auto stoij - pre virtualnu elektraren.

Co myslite, budeme mat model 3 za 10 000 eur ?

• Taur
    Member
    • Dec 2019
    • 101

@Teq Budeme, hned ako bude kurz eura k dolaru 1:5

Komentár

• Savi
      Member
      • Dec 2019
      • 52
      • peter68691
      •   

Kym to pride na Slovensko, bude rok 2030.
      Ale ak by to bolo tak, ako spiminaju vo videu, tak to bude riadna pecka.

Komentár

• Stano Kurek
        Member
        • May 2014
        • 357

Ano, toto je ten smer kam to pojde aj v Tesla Labs SR pripravujeme podobny koncept,... je to obrovska vyhoda EV!

Komentár

• Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          ziskava ale novu dimenziu pri vylepsenych bateriach, ktorym nevadia cykly na 100% a vydrzia 3x tolko alebo viac
      • ToMiLeaf
        Member
        • Jul 2019
        • 36
        •   

Virtuálna batéria v podmienkach troch veľkých slovenských distribučiek? Držím palce hlavne na strednom Slovensku. Znalí vedia prečo...

Skôr by som si vedel predstaviť mať doma "ostrov" a voziť si tam v Tesle šťavu, resp. ak jej mám moc (zo slnka) tak ju do Tesly natlačiť

Komentár

• Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          je to virtualna elektraren - VPP - Virtual Power Plant a mysli vo vacsoim meritku, pochybujem ze tesla planuje sa zamerat na Slovensko
      • Catchcash
        Member
        • Dec 2019
        • 87
        •   

Ako sa najlahsie dostat k akciam Tesly?

Komentár

• Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 763
        •      

ToMiLeaf Virtuálna batéria na Slovensku JE realitou, mám ju na niekoľkých odberných miestach k fotovoltaickej elektrárni. Prví zákazníci (aj ja) ju majú od 1.4. a už mi prišli aj prvé faktúry za apríl a FUNGUJE. A bez Tesly, proste čo im dám odovzdám z fotovoltaiky do siete, lebo som to nespotreboval, to mi potom odrátajú z mojej spotreby. Mať vlastnú batériu k fotovoltaike je nenávratné, naopak toto ...

Komentár

• dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Ty mas tu magnu ze? Predpokladam spravne, ze odrataju svoju dodavatelsku cast, a teda distribucne a TPS su v plnej vyske? priklad: mesacna spotreba 500kWh, prebytok do siete 100kWh. Cize faktura na 500kWh - 100xpoplatok dodavatelovi(5 centov?)

• dzodzo
          dzodzo komentoval
          Upraviť komentár
          nepreplaca tam clovek 2x na distribucnych poplatkoch? t.j. vsetko co tecie zo siete ku mne a odo mna do siete sa uctuje ako distribucia? also ako je to na SVK cenovo? a beru to ako ukladanie elektriny alebo sa ot nejako cenovo offsetuje, ze cez den im dodavam lacnu elektrinu a vecer si od nich kupujem za drahsie?

cesky eon to ma takto:
          1 MWh/rok 49 Kč/měsíc
          2 MWh/rok 99 Kč/měsíc
          3 MWh/rok 149 Kč/měsíc
          4 MWh/rok 199 Kč/měsíc
          4+ MWh/rok 499 Kč/měsíc

da sa to dokupovat iba po celych MWh, takze keby som ulozil napr. 1,3MWh tak potrebujem 2MWh bateriu ale nevyuzijem ju naplno co je dost pruda
      Pracuje...
      X