Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla a predhrievanie baterie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    Tesla a predhrievanie baterie

    Minule sa v inej teme riesilo, ze na Teslach sa uz neda predhriat baterka. Avska nie je to tak. Funguje to pri scheduled departure (ako sme sa bavili inde), ale stale to funguje aj pri manualnom predhriati auta. Neviem sice autu povedat nech zohreje baterku, ale ked zapnem kurenie tak auto sa rozhodne ci ju treba zohriat alebo nie podla jej teploty. Ako dokaz pridavam screenshot (vid. vpravo hore).

    Btw. je to Model X s poslednym fw.
    Pripojené súbory
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    Akurát dnes som to testoval. Jediná možnosť ako predohriat batériu je ju dať pred odchodom nabíjať.
    Dnes tu bolo -8 ráno a keď som zapol nabíjanie, auto ťahalo len 3.3 kW asi 15 minút len na ohrev. Rýchlosť nabíjania 0.0 km/h.
    trvalo 30 minút kým sa zohrievanie batérie vyplo.
    Ak dam len ohrev interiéru zohrievanie batérie sa nezapne.
    Bateria 75 kWh, FW 2019.40.2.2.
    Zaujimave že tebe to stále ide.
    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 29-12-2019, 22:10.

    Komentár


    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Hmm, mozno to zalezi od battery packu, ja mam 100kWh. Dnes rano mi to znova islo a bolo to citit aj na regene. Jazdil som aj poobede a bez predhriatia a regen ziadny.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ak je pripojeny kabel, tak pri zapnutom kureni ohrieva aj bateriu, ak je kabel odpojeny, pri zapnutom kureni bateriu neohrieva. Myslim, ze to takto fungovalo vzdy.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Mne sa zda ze mi baterku ohrieva aj bez kabla, staci ked zapnem kurenie. Ale ruku do ohna za to nedam. Este to otestujem.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      jux - nebudem uvádzať ako všeobecnú informáciu ale pri mojom 75kWh packu od verzie 2019.36.x.x batériu nezohrieva keď zapnem predohrev. Kábel zapojený alebo nie.
      A stovkám iných aut, ktorých majitelia to uvádzajú na TMC fóre.
      Zatiaľ to vyzerá, že dá to netýka 100 kWh packov ale 90 kWh áno.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ja mam 90tku bateriu, na kabli zohrieva, bez kabla nie - nepozeral som to zatial podrobne v ScanMyTesla - info o ohrievani baterie mam len podla ikonky v mob. aplikacii.
  • Andrea123
    Junior Member
    • Oct 2019
    • 24

    #3
    Pripojim sa k tejto debate, prosim nefunguje mi kurenie vzadu ..vpredu mam nastavene na 22 ..vpredu je teplo a vzadu s bocnych ide studeny vzduch a v strede to nejde vobec ...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem

    Komentár

    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 135

      #4
      Tak viac krat som to odsledoval a baterka sa mi zohrieva aj ked nie som na kabli. Po zapnuti ohrevu ale vzdy chvilu trva kym sa zacne zohrievat aj baterka, nie je to okamzite.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Aku máš verziu FW?
        2019.?.?.?

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Skoro kazdy tyzden inu

        Momentalne 2019.40.50.7
    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #5
      Dnes som testoval spravanie predohrevu baterie Modelu 3. Nie je pravda, ze Model 3 nema zohrievanie baterie. Ma, ale ine ako modely S a X. Robi to tak, ze budi vinutie statoru predneho motoru a tym zohrieva kvapalinu prudiaciu cez neho.
      A aktualnou verziou 2019.40.50.7 je mozne vyvolat zohrievanie baterie dvomi sposobmi:

      1. Zapnes zohrievanie interieru

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_7252.PNG Videní:	0 Veľkosť:551,4 KB ID:	47794
      Vsimnite si, ze napriek tomu, ze teplota interieru uz je rovna teplote nastavenej, odber z baterie je stale 10 kW, tento stav trval 15 minut, potom som to vypol, lebo to samozrejme zralo z dojazdu nakolko auto nebolo na nabijacke. Tento sposob predohrevu je velmi efektivny, na US fore ludia raportovali, ze regen je hned po starte 100%ny.

      2. Zapnes nabijanie baterie
      V tomto pripade zacne auto bateriu zohrievat vykonom zhruba 6 kW. Avsak tymto sposobom sa mi nepodarilo ziskat uplny regen ani po pol hodine nabijana 11 kW (pre teplote okolo nuly).

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_7251.PNG Videní:	0 Veľkosť:585,3 KB ID:	47795 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	IMG_7250.PNG Videní:	0 Veľkosť:255,0 KB ID:	47796

      V apke sa mi vsak ikona zohrievania baterie neobjavila nikdy (na rozdiel od Modelu S).
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 11-01-2020, 21:37.

      Komentár

      • head
        Member
        • Oct 2017
        • 135

        #6
        Dnes som mal zapnuty dog mode (nie na kabli) a ikonka zohrievania bateria svietila.

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	9758F321-0A31-4244-9423-2BB4E30F3B34.png
Videní:	330
Veľkosť:349,7 KB
ID:	48088
        Pripojené súbory

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Ma to logiku, ty zohrievas kabinu. Jediny rozdiel je v tom, ze to zohrievanie iniciujes v aute. Ale auto bolo pred jazdou, eventualne po velmi kratkej jazde, hej?

        • head
          head komentoval
          Upraviť komentár
          Bolo to po velmi kratkej jazde.
      Pracuje...
      X