Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla nerobí dosť pre slovenský trh

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    Tesla nerobí dosť pre slovenský trh

    Lebo sak starat sa o prepravu auta z fabriky do svojho bydliska je bezna vec, ze ano? Tesla ma pristup ako za komancov - "drz hubu, bud rad ze si to zohnal a neries detaily". Ani 5 rokov im nestacilo na to vybudovat normalnu infrastrukturu. Som zvedavy, ci budeme cakat dalsich 5 rokov na servis.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Jirko, v Tesle áno, v štátoch kde Tesla nepodniká a ktoré jej hádžu polená pod nohy, tak áno. Napr. v takom Česku, kde Tesla už podniká a tiež legislatíva je tak nastavená, že Tesla bude môcť voziť autá ľudom rovno pred dom, tak ako to robí aj v USA.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #3
      Nechem teslu obhajovat co sa tyka priameho dorucenia v SK, no showroomy zavisia od potencialu trhu. Je fajn, ze vobec otvorili konfigurator a jednoznacny nakup bez DPH - aj ked pri vlastnom prevzati s zalohou v tesle. Je dobre, ze pakaren okolo DPH vyriesili aspon takto s garanciou 15tis.
      Prevzatie v Tilburgu je sice komplikacia, no nie je to neriesitelny problem. Osobne prevzatie stoji sice cas a nejaky peniaz, no dnes je prevoz ovela jednoduchsi ako ked som isiel s novym X-kom v septembri 2016 z Tilburgu do BA. Bolo podstatne menej SC ako dnes a neboli ziadne Ionity.

      Komentár

      • hudino
        Member
        • Jul 2017
        • 37
        •   

        #4
        Jiri GrandPa odpoved je jednoducha, kde by si staval servis?, radsej dalsie servisy tam kde sa predavaju tisice kusov?, alebo tam kde su 10-ky kusov rocne? , odpoved poznas. Ale s tym vsetci teslaci na SK pocitaju a jazdia do zahranicia.

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #5
          Chlapci dajte si Tesla filter dole z oci. Je rok 2020 (takmer) nie 2015. Ak my ako spotrebitelia nebudeme na firmy tlacit aby urobili zmeny v nas prospech tak sa proste tie zmeny neudeju.
          Argumentovat poctom aut uz je tiez mimo, na Slovensku beha minimalne 150 Tesiel teraz, to su tiez zakaznici ktori za produkt zaplatili.
          Keby nebolo dotacie tak sa ani toho objednavania nedockame. Aj to urobili "aby sa nepovedalo" lebo keby znizili cenu o 1000 EUR tak by sa atraktivita podstatne zvysila (vosla by tam aj cervena/ina farba aj tazne - aj ked nie sucasne).
          Hovorim to uz nejaky cas - Tesla proste nerobi nic pre to (cest vcerajsej zmene) aby tu trh pre ich auta realne vznikol, tak potom je mimo misu argumentovat tym, ze tu nie je trh...

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #6
            Pôvodne zverejnené od Jiri GrandPa Pozrieť príspevky
            Chlapci dajte si Tesla filter dole z oci. Je rok 2020 (takmer) nie 2015. Ak my ako spotrebitelia nebudeme na firmy tlacit aby urobili zmeny v nas prospech tak sa proste tie zmeny neudeju.
            Argumentovat poctom aut uz je tiez mimo, na Slovensku beha minimalne 150 Tesiel teraz, to su tiez zakaznici ktori za produkt zaplatili.
            Keby nebolo dotacie tak sa ani toho objednavania nedockame. Aj to urobili "aby sa nepovedalo" lebo keby znizili cenu o 1000 EUR tak by sa atraktivita podstatne zvysila (vosla by tam aj cervena/ina farba aj tazne - aj ked nie sucasne).
            Hovorim to uz nejaky cas - Tesla proste nerobi nic pre to (cest vcerajsej zmene) aby tu trh pre ich auta realne vznikol, tak potom je mimo misu argumentovat tym, ze tu nie je trh...
            Jirko, žiaden filter ale fakty. To že Tesla ešte na Slovensku nepodniká, je fakt. Keď začne podnikať aj na Slovensku, budeš si môcť vyzdvihnúť auto na Slovensku. To že Tesla začala stavať aj na Slovensku ďalšie Superchargre a neočakávane, predčasne (očakávalo sa to najskôr až budúci rok) otvorila konfigurátor aj pre SK, to sú pozitívne zmeny a nie negatívne.
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #7
              Hm, ten nazov temy ovsem nie je moj nazor... Nepovedal by som ze nerobi nic, ale nerobi dost. Ked uz si to teda dal do samostanej temy.

              Komentár


              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                Vychádzal som z Tvojo komentára "Tesla proste nerobi nic pre to (cest vcerajsej zmene) aby tu trh pre ich auta realne vznikol, tak potom je mimo misu argumentovat tym, ze tu nie je trh... " ale ako povieš, prepísal som to.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Dik.
            • denial
              Member
              • Jun 2014
              • 322

              #8
              sice ten konfigurator spustili v den spustenia registracie dotacii, ale aj tak to vnimam ako plus.
              tiez tie nove superchargery ma milo prekvapili.
              mohli sa aspon postarat o volitelny dovoz auta do viedenskej pobocky, ktora je od ba na skok.
              ale vyzera to, ze pomaly sa to zacalo uberat aj na slovensku celkom dobrym smerom.

              dost smutne je ale najma to, ze proklamovany jednotny europsky trh ako jeden zo zakladnych principov EU v praxi moc dobre nefunguje aj vdaka EU samotnej

              Komentár

              • Komat44
                Member
                • Jan 2018
                • 87

                #9
                Jiri GrandPa neda sa inac len suhlasit. Presne ako pises mame na krku skoro rok 2020. Takze argument ze “wow otvorili konfigurator pre Sk” je velmi chaby, hadam nas ma tesit ze konecne po 27 posunutiach otvorili SK pred Senegalom alebo Jemenom? Ja som na 1000 percent presvedceny ze keby sa nespustili dotacie tak na nas s..u dalej. A ze prevzatie auta krizom cez pol kontinentu je vlastne tazka pohoda? To ako ked sa teraz chysta novy playstation5 a budem ho chciet krpcovi zohnat a povedia mi v sony ze chod si ho vyzdvihnut napr do billundu v dansku tak si poviem jasne idem do toho? A ci sa to tu bude pacit alebo nie- nemyslim ze treba tu glorifikovat nejako extra budovanie SC to ako sakra majitel spalovaku ma pisat do schwechatu oslavne ody ked omv postavi novu pumpu??? Myslim si ze na otvoreni noveho SC ma vacsiu zasluhu tych zopar fanatikov z teslaclubu ako samotna tesla. Ta podla mna nie ze nerobi dost pre Sk (a dalsie pre nich nezaujimave trhy) ale doslova na ne s..e
                Naposledy upravené Komat44; 14-12-2019, 21:53.

                Komentár

                Pracuje...
                X