Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Zlty okraj na displeji - Model S a X

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    Zlty okraj na displeji - Model S a X

    Dnes som si vsimol, ze hlavny displej v nasom Modeli X zacina mat zlty okraj (vid foto). Tak som trochu pohladal a vyzera to tak, ze to znamy problem a ze Tesla nema permanently fix na to. Teoreticky by mala pomoct vymena displeja, ale udajne (minimalne v US) to nechcu robit v ramci zaruky a namiesto toho ponukaju nejaky pofiderny docasny fix ozarovanim UV svetlom. WTF?!

    Nevsimli ste si to niekto na svojom S alebo X? Ak ano, skusali ste to reklamovat?

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	displej.jpg
Videní:	484
Veľkosť:91,4 KB
ID:	41854

  • ivan32
    Member
    • Sep 2014
    • 178
    •   

    #2
    To s tým UV svetlom som už v niektorom podcaste počul, vraj to pomáha ale nie na trvalo, treba to časom opakovať.

    Komentár

    • Wilo
      Member
      • May 2019
      • 337
      •      

      #3
      Mas stastny zaciatok vlastnictva Tesly Najprv sklo teraz display.

      V kazdom pripade mas fungl nove auto co ma 2 mesiace alebo tak nie? Treba im to otrieskat o hlavu ze takto si nepredstavujes kvalitu auta za 100k a nech to laskavo vymenia. Kazdy normalny obchodnik by sa hanbil za vadu na uplne novom tovare a vymena by mala byt samozrejma a automaticka bez vyjednavania.

      Komentár


      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Pomaly tri mesiace . Ale vsimol som si to az dnes. Zatial to nie je take hrozne, ale videl so na nate displeje co uz vyzerali hrozne. Jupi!
    • milan84
      Senior Member
      • Jun 2015
      • 853
      •   

      #4
      na firemnom env200 nam zas prestala fungovat cast displeja. Nie je to auto za 100k, ale "len" 40. Pojde to na zaruku, ale doba cakania na diel 1-2 mesiace..... takze nie si v tom sam.

      Komentár

      • Vrso
        Member
        • Aug 2015
        • 70
        •   

        #5
        Na mojom X sa objavili zlte okraje asi ked malo 1 rok. Pri najblizsej navsteve v servise povedali, ze to bez problemov vymenia len musia objednat nahradny diel. Odvtedy pouzivam auto so zltym okrajom MCU vyse roka a zvykol som si, nevadi mi to. Ak to niekomu prekaza, urcite to Tesla vymeni. O mesiac mam planovany Tesla servis, tak uz dam vymenit aj display. Alebo mozno to jednoducho opravia... Uplne nahodou som dnes na US fore nasiel vlakno o zltom okraji MCU a vraj uz Tesla ma na opravu nastroj. Ak existuje riesenie, kludne este pockam, kym okolite servisy budu mat ten nastroj. Viac najdete tu: https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...-fixed.157816/

        Komentár


        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          To riesenie v tom vlakne je ale len docasne a problem sa znova vrati. Priznala to aj samotna Tesla. Raz ti to oziaria UV pristrojom gratis a dalsie navstevy uz platis. Plus nie kazdemu tato oprava pomaha. Niektorym ludom to neurobilo vobec nic.

          Oficialna odpoved Tesly:
          "As it turns out, Tesla has reviewed the cases of yellowing borders forming and determined that this is a cosmetic anomaly, which has no impact on performance, function, or reliability of the touchscreen. Therefore this is not a defect and Tesla has no obligation to replace it under warranty.

          Given the above, Tesla has developed a procedure which uses ultraviolet light to remove the yellowing condition for a period of time and we will apply it as a one-time goodwill gesture once this procedure is available."

          V tom vlakne su inac celkom zaujimave veci a Tesla sa aj v USA sprava dost cudne. Ludia riesia ten display cez pravnikov a arbitraz lebo nevedia s Teslou pohnut. Jeden vlastnik si nahraval rozhovor s technikom Tesly ked chcel ten display opravit a pravnik Tesly sa mu nasledne zacal vyhrazat trestnym stihanim. Naozaj velmi zaujimavy pristup k zakaznikovi ktory je v podstate v prave a len pozaduje bezchybny produkt.

          Niekto tam tiez spomenul ze pricinou zltnutia vyzera byt na zaklade skusenosti slnko a odporucaju nechavat auto co naviac v tieni.

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Wilo druhá príčina má byť lepidlo použité po obvode displeju.

        • head
          head komentoval
          Upraviť komentár
          Pekne si to zhrnul Wilo. Tak ci tak, je to fail. Tesla ma super auta, ale servis a podobne su stale onicom.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          ivan32 jo ono to asi suvisi. Nenechali lepidlo dostatocne dlho vytvrdnut spravnym postupom. Asi to robia tiez UV lampou ako gelove nechty. Nasledne to na slnku zacne zltnut.

          Btw niekto tam spomina ze vraj korektna oprava tohto globalneho problemu by Teslu stala viac ako ked pridu v dosledku tohto o par stovak zakaznikov. Tak si logicky zvolili tu lacnejsiu alternativu po vzore GM z roku 2014 ktory tiez usudil ze radsej necha zomriet par ludi a zaplati pokutu ako by to mal celoplosne riesit. V konecnom dosledku to ale kazdeho raz dostihne. Treba dufat ze sa umudria a zacnu to menit.

        • head
          head komentoval
          Upraviť komentár
          Alebo mozno zacnu predavat Tesla UV svetlo ako DIY kit na "opravu" displeja .
      • Jozefr
        Member
        • Feb 2015
        • 192
        • jozef21601
        •   

        #6
        Len mensi postreh vyzera ze je to castejsie na Model X ako S. Mozno to ma nieco spolocne s prednym sklom ktore je podstatne vacsie na Model X ako S. A akurat vcera som pozeral video od youtubera ktoreho mam uz par rokov na subscribnuteho presne o tomto probleme. Skusal UV svetlom vyriesit ten problem doma len to nepomohlo. https://www.youtube.com/watch?v=c04e0vWZdvc

        Komentár

        Pracuje...
        X