Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Dovoz Tesly z Holandska, kupa na uver a havarijne poistenie v Allianz

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    Dovoz Tesly z Holandska, kupa na uver a havarijne poistenie v Allianz

    Kupovali ste niekto Teslu na uver s dovozom z Holandska a poistenim v Allianze? Allianz ma na havarijnu poistku jednoznacne najlepsie podmienky. Az na jeden zadrhel, lebo vyzaduju obhliadku auta pred tym ako sa podpise poistna zmluva. Avsak ja potrebujem mat zmluvu podpisanu pred delivery, aby banka poslala zvysne peniaze Tesle. Proste Hlava XXII.

    Allianz mi odporucil najst si maklera, ktory pojde do Holandska nafotit auto pred podpisom zmluvy. Mne to pride ako zbytocna strata casu a este k tomu vyhodene peniaze. Avsak pocul, som, ze niektori makleri su ochotni urobit podpis aj pred obhliadkou (aj ked by nemali), len takeho potrebujem najst.

    Neriesili ste to uz niekto?
  • ivan32
    Member
    • Sep 2014
    • 178
    •   

    #2
    Riešil som s allianzom havarijnu a zmluva sa podpísala a auto bolo poistené. Jediný zádrhel bol to že do doby kým prebehne obhliadka je spoluúčasť 3000€ a po obhliadke podľa zmluvy.
    Naposledy upravené ivan32; 13-06-2019, 21:35.

    Komentár


    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      ivan32 A bolo to auto kupovane zo zahranicia? Resp. bola to Tesla z Holandska?

      Lebo mne v Allianze tvrdia, ze toto nie je mozne a auto treba obhliadnut pred podpisom zmluvy.

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      Sorry nebola to tesla ani dovoz len som chcel povedať že aj takýto prístup vedia mať a treba ich k tomu dotlačiť.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Dik za info. Mne pre Teslu a dovoz z Holandska potvrdili dvaja ludia z Allianzu a dalsi dvaj makleri, ze to nejde. Skusal som to eskalovat, vynimku, etc.

      Nastastie sa to da riesit, len sa to vsetko casovo natahuje a ja by som chcel mat auto cim skor lebo v Juli chcem ist na nom na dovolenku. Len Tesle trvalo 8 dni kym som dostal finalnu fakturu, Allianzu 5 kym som nezistil, ze to chcu obhliadnut... A to som ich este musel otravovat ako sa len dalo.

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      No a nenapísal si to hlavné, že ako sa to teda dá riešiť?

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Je viac moznosti. Dokonca aj banka sa ponukla, ze da vynimku a posle platbu aj bez poistky. A potom si bud auto necham doviezt prepravcom co ho bude mat poistene a po dovoze na Slovensko ho poistim tu. Dalsia moznost je uzatvorit nevyhodne poistenie v Generali (kde s tym nemaju problem), doviezt auto a potom vypovedat poistnu zmluvu (malo by sa to dat do 2 mesiacov) a uzatvorit zmluvu s Allianz ked bude auto na Slovensku. Asi su aj ine moznosti, napr. zohnat prachy, cashnut auto, doviezt ho sem a potom poistit, ale to sa mi nechce riesit.

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Ešte prezraďte, aké sú teraz sadzby (v %) pri akej spoluúčasti na poistenie v Allianzi alebo aj inde, mne sa zdá, že sa začali poisťovne utŕhať z reťaze pri EV a niekde už sú aj cez 2% sadzby.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Mozno davaju 2% pri lacnejsich autach. Allianz dava zhruba 3% pri spoluucasti 200 eur (ziadne %) a to bola daleko najlepsia ponuka. Vacsina poistovni ani nechce Model X poistit. V Generali dali asi 4.5% a teraz pozor: pri spoluucasti 30%, min. 900 eur (alebo 1000?). To je uplne uletena ponuka.
  • dzodzo
    Member
    • Oct 2016
    • 104

    #3
    skuste to u CSOB, pozeram, ze uz maju TM3 v reklame na poistenie auta

    Komentár


    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Dik za tip! Tych som pravdupovediac neskusal, ani som nevedel, ze robia aj poistenie. Idem ich kontaktovat.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Hehe, samozrejme ze na online formulari nemaju Teslu ako moznost vyberu . Idem tam zavolat.
      Naposledy upravené head; 17-06-2019, 09:17.

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Keby aj teslu mali zozname, nepomôže to v online cene, lebo pre každé auto nad 35000 vypíše, kontaktujte hotline.

      Napr. Ioniq Plugin (34870 - vojde sa do ich limitu), sadzba 2,5% z cenníkovej ceny auta pri spoluúčasti 5%, min. 150€.
      Naposledy upravené Miroslav Rojko; 17-06-2019, 10:05.

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      poisťovňa im beží veľa rokov, boli prví, čo ponúkali "podľa výkonu".
      česká má iné tarify ako slovenská.
      známosť so "získateľom" urobí veľa.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Co sa CSOB tyka, tak som si od nich vyziadal, nech mi zavolaju a doteraz sa neozvali 👎.

    • dzodzo
      dzodzo komentoval
      Upraviť komentár
      CSOB su dinosauri, ja som to sem postol skor ako taku usmevnu perlicku
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    #4
    Konecne som dostal termin na vyzdvihnutie auta. Dalsi pondelok by som ho uz mal mat 😅.

    Komentár

    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 135

      #5
      Auto je konecne doma. Deti ho nazvali Astrid Super Speedo . Nakoniec som si po auto isiel sam, nech ho mam skorej a bol z toho celkom dobry vylet cez Amsterdam. Len ta cesta naspat bola masaker, kedze sme to sli bez prespania po ceste.

      Komentár


      • Rasto6
        Rasto6 komentoval
        Upraviť komentár
        Prosím mohli by ste popísať ako prebieha preberanie v Tilburgu. Majú to zvládnuté, alebo chce to trpezlivosť, rsp.radšej poslať odťahovku a ušetriť si nervy. Prevozne značky ste mali svoje, alebo poskytli ich oni? Ďakujem

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Ked uz clovek dostane datum a cas na prevzatie auta, tak uz je vsetko v pohode. Ale dovtedy je celkom problem si hocico zariadovat, lebo Tesla s nikym nekomunikuje. Neda sa tam dovolat, na emaily odpovedaju s niekolkodnovym opozdenim, alebo vobec. Tato cast je celkom o nervy. Mimochodom, viem minimalne o dalsich dvoch ludoch co to teraz riesia a maju presne rovnaku skusenost.

        Kazdopadne, ked som konecne dostal cas na prevzatie auta, tak uz to bolo jednoduche. Vedia aj odporucit firmu, co vybavi prevozne znacky, ktore dodaju rovno do Tesly. Ale stoji to 469 eur za rakuske znacky co platia 21 dni. Ja som si zohnal znacky sam cez http://www.dovozyaut.sk/prevozne-znacky, podstatne lacnejsie. No a ked som prisiel do tovarne, tak to uz bolo uplne bezproblemove. Len som povedal, ze kto som a poslali nas cakat do salonika. Ja som len stihol ist na WC a uz nas volali k autu. Ako prebieha samotne odovzdanie zavisi od cloveka co to kupuje. Bud len daju kluce a dovi dopo, alebo sa clovek moze vypytovat a oni vysvetlia co treba. Celkovo som im dal jeden podpis na mobil a mohol som ist s autom prec.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Inac ja som preberal auto v pondelok a Teslaci hovorili, ze pondelky su kludne. Cize ine dni to tam moze vyzerat uplne inac a mozno viac chaoticky.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla nema vobec ziadne aspon v EN FQA? Caste otazky na ktore odpoveda? A je to len SK problem alebo maju aj CZ problem. A ako to maju taky nemci ci rakusania? To auto nieje lacne a ta vzdialenost a zariadit si veci, aby clovek isiel tam a zase z tade v pohode.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        FAQ by mi nepomohli. Ja som potreboval vediet veci ako: "Kedy mi vystavite fakturu?" (trvalo im to 8 dni od zaplatenia depozitu a to som musel nahanat vsetkych naokolo) a "Kedy by bolo mozne vyzdnivhnut si auto, kamionom, alebo osobne?". Na tu druhu otazku som dostal odpoved az ked sa mi konecne ozvali oni. Potom to uz islo lahko, ale dovtedy to bolo cele zle. Nepoviem keby mi na zaciatku poslali mail v style, sorry mame toho vela, tak auto bude zhruba po termine x.y. Ked som mal testovaciu jazdu v maji, tak mi bolo povedane, ze auto mozem mat do 2 tyzdnov doma. Takto to bol skoro mesiac a to kebyze ich neotravujem, tak by to bolo asi este dlhsie.
    • milan84
      Senior Member
      • Jun 2015
      • 853
      •   

      #6
      gratulujem a kamaratsky zavidim
      nevidim pri tvojich prispevkoch, ci si niekde rozoberal aku ides kupovat, tak ak mozes, napis specifikacie co to je za kusok
      Ak si to niekde pisal, pls. nasmeruj ma na link.

      Komentár


      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Vdaka. Je to 100D, vyrobena tento rok, ale este verzia so starymi motormi. Proste skladovka za lepsiu cenu a hlavne ju nebol problem predat do “Other Europe” aka krajiny ktorym Tesla ukazuje vystrety prostrednik .

        Teda, predat to nebol problem, ale komunikacia s Teslou bola otrasna.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        A este som zabudol, ze mam k autu unlimited free supercharging. Auto by som kupil aj bez toho, ale bol to pekny bonus.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        A to najpodstatnejsie som zabudol . Je to sest miestna verzia.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        tak to si postupoval podobne ako voloda69. On bral tiez skladovu 100-vku, ale ma 7 miest a tmavy interier Tiez este stary motor, ale pri naskoku Tesly voci konkurencii je to uplne zanedbatelne.
        6 miest si chcel kvoli miestu na lyze a pod?
        Je to tvoja prva električka?

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Hej, 6 miestne som bral hlavne kvoli lyziam. Rozmyslal som aj nad S a 3 (na ktoru som cakal 3+ roky a nedockal sa). Ale X je vacsie, ma tazne, dam dnu lyze... Dalsi tyzden na nom ideme na dovolenku, tak som zvedavy ako sa zapaci zene. Zatial to auto nema rada kvoli jeho cene .

        A je to nase druhe EV. Mame Ioniq uz vyse rok a pol. Donedavna sme mali este ICE auto, ale kupou Tesly sme uz plne elektricki co sa aut tyka .

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        oki, takze uz si bol EV infikovany. Sorry, nemas to v popise, tak som nezaregistroval tvoj vozovy park
        Xko ma asi len dve nevyhody. cena a spotreba. Urcite si budes robit zaznam o spotrebe, dojazde pocas dovolenky, tak to prosim sem niekde zaves, nech vieme porovnat s Volodovou modrou kraskouv, v ktorej som sa viezol, ci sa hybete v podobnych cislach

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        "Xko ma asi len dve nevyhody. cena a spotreba." suhlasim I ked pri novych motoroch je ta spotreba o nieco lepsia. A ked budu aj nove baterky, tak to bude znovu len lepsie. A Model S bude s dojazdom uz uplne inde ako konkurencia.

        "Urcite si budes robit zaznam o spotrebe, dojazde pocas dovolenky" praveze taketo veci ma moc nebavia. Ale zas, ak sa nemylim, tak tesla loguje jednotlive cesty, tak potom sem mozno nieco dam.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla loguje 4 priemery: aktualnu jazdu, od posledneho nabijania a dva tripy.
        Trip2 mam nenulovany od prevzaria auta... 60500km 287wh/km
        No ja jazdim TMX-kom takmer vylucne dialnicu, casto s tazkym privesom, tiez casto vyuzivam vykon PL, pricom P90DL je zravejsia ako 100D, takze ty by si mal mat mensi dlhodoby priemer

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        ja to mam nastavane podobne ako jux, jeden trip nechavam od zaciatku auta (nie uplne), najazdene mam 8.000 km, spotreba je 227wh/km. Skoda, ze nemam unlimited free supercharging, hoci nieco by som mal dostat, lenze dovolat sa niekomu to je velky problem. Popredajny servis - velmi zly, chcel som nastavit aspon to fakturovanie na firmu, 5x som im pisal, telefon nemaju uvedeny, nic som zatial nevyriesil.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        voloda69 pochybujem ci sa ti to dodatocne s nabijanim na pol roka zadarmo este podari.
        Referral link sa vklada do sysyemu pri objednani - a svieti na ucte toho kto referral link poskytol aj u toho, ktory referral link pouzil. U oboch sa zobrazuje, co sa deje (objednanie aj odovzdanie auta pomocou referralu).
        Funguje to uplne automaticky a pochybujem, ze ich system to vobec dovoli nejako manualne dodatocne zmanipulovat.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Pokial si nepouzil link z referal kodu, ktory ti niekto poskytol uz pri objednavani, uz sa to dodatocne neda vybavit. Ja som takto musel jednu objednavku zrusit a urobit novu cez link. Komunikoval som s CH sales oddelenim a ti mi to takto poradili.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Ano, mate pravdu, spatne sa to neda urobit, dnes som zistoval vo Viedni. Kedze to bolo skladove vozidlo, tak som ja objednavku nenahadzoval, ale ti nasi salesaci, a mna vtedy nenapadlo sa na to opytat, a oni blbci nic nepovedali :-)
    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 135

      #7
      Prave mi prisiel dotaznik, ze ako som bol spokojny s celym procesom .

      Komentár

      • LUK4SH
        Junior Member
        • Jun 2019
        • 4
        •   

        #8
        Mozem sa ta prosim opytat ako si postupoval pri kupe toho X-ka? Tiez hladam skladovy model X. Pozeram to cez teslascout, ale neviem ci mozem kupit auto, ktore je napr. na francuzskom alebo rakuskom trhu. S kym z Tesly si komunikoval? Zatial z ich (ne)komunikacie nemam moc dobry pocit. Kupoval si to na firmu? Ako to bolo s DPH? A tvoje auto bolo holandske, alebo ho tam previezli? Dakujem za info.

        Komentár

        • head
          Member
          • Oct 2017
          • 135

          #9
          Tak a uz mam aj prvy problem s autom. Stiahol som okno spolujazdca a uz neslo hore, lebo sklo sa posunulo asi 6 cm dopredu a potom sa zasekavalo. Nejak som to horko-tazko napravil, ale stale to nie je fit, lebo po zavreti dveri sklo nevyjde hore a musim ho manualne zatvorit tlacidlom z auta. #funwithtesla
          Naposledy upravené head; 29-06-2019, 19:39.

          Komentár


          • Rasto6
            Rasto6 komentoval
            Upraviť komentár
            To sa môže stať každému autu a keby zostalo len pri tom tak je to by to bolo šťastie, to hovorím po dlhoročných skúsenostiach s Mercedesmi a Audinami, dôležité však je ako rýchlo to opravia a tu som pri tom prečo stále váham s Teslou - servis. Napíšte prosím koľko im to trvalo. Ďakujem
        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          #10
          No hold Hyundai Ťa zhýčkal, tak si treba zvyknúť.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár


          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Tak Hyundai mi asi po mesiaci brala z pred domu odtahovka kvoli pokazenemu zamku na kabel . I ked nakoniec sa to dalo riesit aj bez odtahovky, ale to mi na asistencnej sluzbe nevedel nikto povedat.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Vidíš aké majú služby, prišli až pred dom. Ďalšie plus pre H

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Pointa bola, ze vsetky auta sa kazia. Nebudem tu na zaklade jedneho problemu hned odsudzovat Teslu. To, ze nemaju servis na Slovensku je druha vec, ale to nema zmysel riesit a toho som si bol vedomy ked som auto kupoval.

            Mimochodom Hyundai by odtahovku neposlal kvoli pokazenemu oknu a ten ich servis tiez nie je ziadna vyhra ked sa im clovek pomaly musi prosit, aby mu aktualizovali firmver.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Prepáč, ty si to bral tak vážne ? To bola ironia, súhlasím s Tebou.

          • Rasto6
            Rasto6 komentoval
            Upraviť komentár
            Áno všetky autá sa kazia a som si vedomí že Tesla ma servis vo Viedni, ale chcem tam termín max o týždeň, tak ako v Mercedese či inom aute za cca 100 tis. Preto ma bude zaujímať ako dlho to bude trvať. Vo Viedni budú otvárať druhý servis tak sa to možno zlepší.

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Miro, hej vazne, pri tebe clovek nikdy nevie .

            Servis som aj ja zvedavy kedy dostanem termin.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Pri jedinej poruche co som mal (do okola sa resetoval velky displej), hned ako zistili, ze to nevedia urobit na diaku mi povedali, ze mam hned ist do servisu. Bolo to vecer po pracovnom case, dali mi nahradnu teslu, na druhy den doobeda bolo auto hotove.
        • head
          Member
          • Oct 2017
          • 135

          #11
          Rychly update ohladom servisu: Zatial sa mi nikam nepodarilo dovolat a vsade automat odporucal si dohodnut termin na servis cez appku, co zjavne u nas nefunguje, lebo nic take v appke nevidim. Dokonca aj na roadside assistance mi to nikto nezdvihol za 30 minut co som cakal 👎.

          Komentár


          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Info priamo z Tesly:

            Dobrý den,

            Co se týká objednání do servisu, tak je nejjednodušší email:

            Vienna_service@tesla.com
            Graz_service@tesla.com
            Linz_service@tesla.com (zde dostanete nejrychleji termín)
            PragueService@tesla.com

            Objednání do servisu přes mobilní aplikaci není zatím na Slovensku dostupné.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Roadside si volal do Holandska?
            Či aké číslo?

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Slovenske. 02/3300 2643‬, maju ho v manuali a aj na webe. Ale pisal som mail do Grazu lebo tade v stredu pojdem a odpisali, ze pozru ci maju suciastku na sklade. Mozno z popisu uz vedia, ze co je zle. Neviem.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Ak vieš po anglicky alebo nemecky je najlepšie volať holandské číslo. Tam to vzdy zobrali hneď.
            Vedia dosť veci urobiť na diaľku. Mne tak na diaľku opravili chybu vypínania autopilota keď do neho pražilo slnko pri nabijani.
            Proste Tesla je PC na kolesách.

            K tej súčiastke - jasne že vedia čo blbne. Vedia si stiahnuť logy a z nich sa na 90% dá určiť čo blbne.

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Skusim to Holandske nabuduce, dik za info. Btw. to slovenske cislo je sice slovenske, ale automat na nom hovori po anglicky, tak som si myslel, ze to len presmeruje na Holandske (alebo nejake centralne) cislo.
        • head
          Member
          • Oct 2017
          • 135

          #12
          Servis okna dopadol uspesne. Vcera sme cestovali do Chorvatska cez Graz, kde mi dali ranny termin na servis. Celkovo sme v Tesla Graz stravili 1 hodinu a 5 minut. Aj s nabijanim a servisom. Vraj len dotiahli nejaky srob a je to ok. Uvidime .

          Vsimli si, ze mi hapruju dvierka na port na nabijanie, tak mi ich budu menit tiez, len nemali ine a musia ich objednat. Rovno som si dal objednat aj CCS retrofit, kedze vo Viedni mi povedali, ze na to nemaju suciastky a bodka. V Grazi povedali, ze nie je problem objednat, ze to budu mat za 14 dni.

          Inac, konecne som sedel v Modeli 3. Wow! Na prvy pohlad vyzera auto male, ale vo vnutri je kopec priestoru. Celkom to vymakali, kopec odkladacieho priestoru... Kufor je tiez dost velky, jedina nevyhoda je maly nakladaci otvor. Auto sa mi velmi pacilo a casom snad vymenim Ioniq za Model 3. Okrem Modelu 3 som prvy krat nazivo videl originalny Tesla Roadster. Netusil som, ze je to take male auticko, skoro ako motokara .
          Naposledy upravené head; 04-07-2019, 10:02.

          Komentár


          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Odpoved z Viedne ked som im povedal, ze v Grazi nie je s CCS retrofitom problem:

            "I’m sorry but in Vienna we don’t have the parts!"

            🤔
        Pracuje...
        X