Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Servis dostupnosť a termíny

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Rasto6
    Member
    • May 2019
    • 45
    •      

    Servis dostupnosť a termíny

    Vážený kolegovia, rozhodujem sa medzi objednaním Tesly X a Audi e-tronu. Rád by som sa Vás spýtal na skúsenosti s dostupnosťou náhradných dielov a termínov v servise Tesly vo Viedni. Ak mám totiž po malej "búračke", ktorú mi teraz opravia v Audi za cca 10 pracovných dní, čakať na opravu v Tesle 3 mesiace, tak to neguje všetky výhody Tesly. Vopred ďakujem pekne za Vaše praktické skúsenosti.
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #2
    Nedava Tesla nahodou nahradne auto? neviem ake su podmienky, ale co som tu cital a pocul, tak ho mali majitelia aj pri malych servisnych zasahoch.
    Ak poistnu udalost nebudes mat ako je rok dlhy budes etrona trpiet aj vdaka jeho nevyhodam? Pred objednami si ho skus pozicat na par dni aby si vedel, nad cim uvazujes - vid vlakno o etrone.

    Komentár


    • Rasto6
      Rasto6 komentoval
      Upraviť komentár
      Podľa mojich info dáva len na záručné opravy. Jasne, e-tron si pozícčiam na pár dní. Teslu X som už mal požičanú.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      Tak si to skus preverit v konkretnom servise. Moj kolega mal naburanny Passat a v znackovom nemenovanom servise v BA mal auto 2,5mesiaca !!! Za ten cas sa vozil na ich nahr. octavii.
  • g211
    Member
    • Sep 2015
    • 118
    •   

    #3
    Tak ako pise milan84. Radsej strpim pripadne 3-mesacne nepohodlie v pripade malo pravdepodobnej nehody, ako trpiet e-Trona po celu dobu pouzivania. Inak nezvazoval si aj Model S? Ma vacsi batozinovy priestor ako e-Tron a spotrebu este lepsiu nez Model X. A je aj lacnejsi nez Xko.

    Komentár


    • Rasto6
      Rasto6 komentoval
      Upraviť komentár
      Nie S -ko som nezvažoval kvôli chýbajúcemu ťažnemu, vozím na ňom bicykle

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      g211 Ked budes objednavat X-ko daj pozor aby to uz bolo to nove s prednym reluktancnym motorom, ma este o cca 10% lepsi dojazd ako terajsie X-ka ktore sa vyrabali cca do polovice aprila a mali oba motory indukcne. Vyzera to tak, ze ta nova verzia S a X s prednym reluktancnym motorom sa na "other europe" este ani neda objednat.

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Pri Sku mozes dat bicykle na strechu aj ked nema tazne.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      To je pravda, ze biky sa daju dat na strechu, ale spotreba narasta brutalne, hlavne ak chces viest viac ako jeden bike. Cez vikend som kecal v bikeparku s nejakym poliakom co ma Sko a videl som, ze nosi bajky na streche a povedal mi, ze s tromi bajkami klesne dojazd na polovicu.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Nosit bicykle na strteche je nielen energeticka samovrazada pre elektromobil, ale je to aj velmi nepohodlne - napriklad sa s bicyklami na streche neda vojst do vecsiny podzemnych garazi.
      Preto je gula velmi uzitocna vec: Nalozenie bicyklov na drziak na guli je velmi lahke, neporovnatelne lahsie ako na strechu, Ak ma auto zapisane tazane zariadenie mozno zi vyziadat tretiu znacku a netreba ju premontovavat na drziak na bicykle. Preto je super, ze TM3 sa uz da objednat s taznym zariadenim.

    • Rasto6
      Rasto6 komentoval
      Upraviť komentár
      Ďakujem, zaregistroval som facelift a okrem dojazdu bude aj 200 kW nabíjanie. Konfigurátor "other europe" je momentálne aj tak nedostupný, možno budú nejaké zmeny. Pokiaľ ide o bicykle, tak na strechu nedám e-bajky a s nimi je to problém aj s X-kom, nosnosť ťažného je len 54 kg, viem tam teda dať len 2 e-bajky.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Rasto6 Kde je napisane, ze nosnost tazneho na X-ku je len 54 kg? V technicaku je povolena maximalna staticka hmotnost na gulu 90kg.
      Nieco vazi aj samotny nosic a tazisko bicyklov zrejme nie je priamo na gulu, ale kusok dozadu - ze by to spolu vydalo len na 54 kg uzitocnej hmotnosti? Nedaju za e-bajky odlahcit vybratim baterie?
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 192
    • lubos1519
    •   

    #4
    Mam prakticku skusenost, mal som naburany predny naraznik. Tieto veci neriesi priamo Tesla ale jej zmluvny partner. Ja som mal nastastie auto pojazdne (len preliaceny naraznik) takze to asi nebolo urgent. Termin v zmluvnom servise niekde pri Viedni som dostal za 3 tyzdne (po tyzdennej komunikacii s VIE), auto malo byt po dovezeni za tyzden hotove. Ked to cele rozobrali (nebol som tam vopred na obhliadke), zistili, ze je prasknute aj predne svetlo. Takze sa nan dalsi tyzden cakalo, realne teda auto bolo v servise 2 tyzdne.

    Co sa tyka beznych prehliadok, tak ja uz som dostal info, ze na servis netreba chodit pravidelne, ale ze auto samo vyhlasi, ked treba. Do VIE je aktualna cakacka na standardnu prehliadku temer 3 mesiace, co ale aj tak vzdy bolo.

    Ja idem skusit prvy krat Linz, nie je to daleko, komunikuju na email obratom a terminy davaju aj o 2 tyzdne. Realne ale idem az 13.6. kedze skor to nevyhovovalo mne. Dokonca som prvy krat dostal automaticky z Tesly aj potvrdenie terminu do emailu vratane kalendaroveho zaznamu, to sa mi pred tym s VIE nikdy nestalo.

    Najvacsi problem VIE je sa tam dovolat / pockat na odpoved na email, to aj realne predlzilo opravu mojho auta, lebo fakt tyzden trvalo dostat od nich odpoved kam s autom. Naproti tomu Linz komunikuje fakt okamzite.

    Komentár


    • Rasto6
      Rasto6 komentoval
      Upraviť komentár
      Ďakujem veľmi pekne za skúsenosť.
  • Rasto6
    Member
    • May 2019
    • 45
    •      

    #5
    Je to v návode. Môj e- bajk má bez batérie 20 kg, nosič cca 18 kg. Z tou hmotnosťou to môže byt kvôli pákovemu efektu. Podobne je to aj v Audi Q7 kde je zaťaženie ťažného 140 kg, ale s nosičom len 90 kg.
    Naposledy upravené Rasto6; 20-05-2019, 15:15.

    Komentár

    • Wilo
      Member
      • May 2019
      • 337
      •      

      #6
      Len dodam na margo trvania oprav. Kolega ma teraz v servise tuknuteho Ioniqa. Maly tukanec z predu pri 15kmh rychlosti naraznik neposkodeny a neposkrabany. Len ho “docasne” prehol pocas narazu a poskodil pri tom jeden parkovaci senzor a konektor kabla k prednemu radaru. Jeden by si myslel ze oprava za 100€. Makovy trt. Auto je v servise uz 3. tyzden. V celej Europe udajne chyba kabelaz (a nie je to len problem Hyundaiu). Uchylili sa k takemu rieseniu ze zohnali dako pofiderne len konektor a kabel zachranili elektrikarskou paskou lebo by vraj cakal dalsi mesiac. Nikto netusi kedy budu normalne dodavky dielov. Na parkovaci senzor tiez stale caka. Takze tie cakacky v Tesle nie su az tak uplne mimo reality ostatnych zabehnutych vyrobcov spalovakov.

      To len tak ak niekoho odradzuje od kupy Tesly servis a mysli si ze s Konou alebo eTronom bude na tom lepsie. Figu borovu.

      Komentár

      • Rasto6
        Member
        • May 2019
        • 45
        •      

        #7
        Ja dnes dlhodobo striedam Audi Q7 a Mercedes GL, nikdy som nečakal na termín v servise v Trenčíne dlhšie ako týždeň a náhradne diely sú nasledujúci pracovný deň, ojedinele do týždňa. Výnimočne sa stane že niečo dlhodobo vypadne a to je potom smola. Samozrejme musím zvažovať aj dostupnosť servisu a termíny pri rozhodovaní. Preto ďakujem za každú Vašu praktickú skúsenosť.

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #8
          Kamaratovi odislo v zaruke na citroene c-zero cerpadlo chladenia motora/invertora/nabijacky. Auto jazdilo no obmedzovalo vykon motora, DC nabijalo normalne, no AC nabijanie prerusovalo. Cerpadlo mali na sklade citroenu v Nemecku, na druhy den rano dorazilo do Bratislavy a hned mu ho vymenili. No je mozne, ze to cerpadlo sa pouziva aj v niektorych spalovakoch, resp urcite je to rovnaky nahradny diel pre vsetky trojcata.

          Komentár

          • g211
            Member
            • Sep 2015
            • 118
            •   

            #9
            Tesla spustí Mobile Service v Čechách a na Slovensku!
            https://www.mojelektromobil.sk/exklu...a-zamestnancov

            Ak by ste vedeli o vhodných kandidátoch na pracovnú pozíciu, dajte im prosím vedieť. Kedy to Tesla spustí závisí iba od toho kedy nájdu vhodných ľudí.

            Komentár


            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              O Slovensku sa nikde nepíše, ani na tej tesla stránke. Odkiaľ je info že to bude aj pre SK?

            • g211
              g211 komentoval
              Upraviť komentár
              Mám to potvrdené priamo z Tesly.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              A co ten vhodny kandidat vlastne musi splnat? Ake su vlastne kriteria Tesly? Ma to byt automechanik - elektrikar ci nieco ine? Alebo aj ITckar? Aj tak sa budu musiet nato zaskolit. Na tej webovke je len 3 rocna prax v relevantnom obore.
              Naposledy upravené ICE666SVK; 31-05-2019, 14:50.

            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Je tam siahodlhý zoznam požiadaviek a zodpovedností.
              https://www.tesla.com/de_DE/careers/...34?redirect=no
          • nemo
            Senior Member
            • Oct 2015
            • 562
            •   

            #10
            Planovany Tesla servis center vo Warsave a druhy servis vo Viedni:

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Selection_016.png
Videní:	319
Veľkosť:1.017,4 KB
ID:	38455

            Komentár

            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #11
              Takze u nás zasa veľké H. Ach jo.

              Komentár


              • MatejN
                MatejN komentoval
                Upraviť komentár
                Celkom sa to na Tesla mape rozhýbalo dnes pribudli dalsie planovane servisy, Budapest ,Rakusko-Liezen,Rakusko-Klagenfurt
            Pracuje...
            X