Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Autonomy Day / RoboTaxi

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Tesla Autonomy Day / RoboTaxi

    Click image for larger version  Name:	interier01.JPG Views:	0 Size:	37.2 KB ID:	36323


    Veľmi zaujímavé info:

    Začína to až niekde od 1:09. Elonova prezentácia a otázky, čo mňa zaujalo najviac, je niekde od 3:00

    Od 1:50:54 pre zaujímavosť, jeden z prezentérov Senior Director of AI s PhD z Stanford University, Andrej Karpathy, je Slovák, žije síce tam, ale chodí na SK, aj vie po Slovensky. Elonove slová od 1:52:52 v skratke: Andrej je najlepší v "computer vision" na svete.

    Click image for larger version  Name:	andre-karpathy.JPG Views:	0 Size:	44.4 KB ID:	36324

    Od 3:28:15 začína otázka na ktorú je velmo zaujímavá odpoveď:

    The fundamental message that consumer should be taking today is that It's financially insane to buy anything other than a Tesla. They, it will be like owning a horse in 3 years. I mean fine if you are owning a horse but you should go with that expectation. If you buy a car that does not have the hardware necessary for full self-driving, it's like buying a horse. And the only car that has hardware necessary for full self-driving is a Tesla. Like people should really think about their purchase of any other vehicle, it's basically crazy to buy any other car than Tesla.
    Taký voľný preklad: Základným posolstvom, ktoré by mal spotrebiteľ dnes prijať, je to, že je finančne šialené kupovať niečo iné ako Teslu. Bude to (vlastniť iné auto) ako vlastniť koňa za 3 roky. Mám na mysli je to v poriadku, ak vlastníte koňa, ale mali by ste ísť do toho s týmto očakávaním. Ak si kúpite auto, ktoré nemá hardvér potrebný na "samo-jazdu", je to ako kúpiť koňa. A jediné auto, ktoré má hardvér potrebný na "samo-jazdu", je Tesla. Ľudia by si mali naozaj premyslieť kúpu akéhokoľvek iného vozidla, je to v podstate šialené kúpiť akékoľvek iné auto ako Tesla.

    Komu sa nechce moc tie technické veci pozerať tu je to v skratke:
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    #2
    pozeral som to cele a pre mna to znamena ze pokial si nemozem dovolit teslu nech si radsej nekupujem nic, lebo vsetky ostatne auta (auta bez FSD) stratia velmi velmi na hodnote, a to uz v blizkej dobe, a pravdepodobne uz ani nebudeme potrebovat vlastnit auto (esteze mi aspon ten bicykel ostane) alebo doslova nebudeme ani moc sami jazdit, lebo "ape driven cars" su proste ovela menej bezpecne ako "self driving cars" tak isto ako vo vytahoch uz nestoji pikolik a neovlada ho.

    Na druhej strane kupa novej tesly je dobra investiciia, lebo si bude moct na seba doslova sama zarobit.
    Nuz co uz, mudrejsi (a bohatsi) zbohatnu a chudobni zchudobneju.
    Naposledy upravené Teq; 26-04-2019, 05:56.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Autonomna jazda mozno ano, no to s tym zakazom soferovania je to zatial velmi vzdialena buducnost. Vzdialena viac ako zivotmost akehokolvek elektromobilu. Aj tu autonomiu ked prenasobis Elonovim koeficientom a k tomu legislativa sposobi tiez nemaly posun - dozije sa toho minimum dnes pouzivanych aut.
      Nevidim to tak horuce.... ludne si mozes kupit hociaky elektromobil :-)))
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #3
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	autonomy.JPG
Videní:	296
Veľkosť:61,6 KB
ID:	36348 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	autonomy01.JPG
Videní:	249
Veľkosť:41,9 KB
ID:	36349
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Teq
      Teq
      Member
      • Nov 2017
      • 240
      •   

      #4
      https://www.youtube.com/watch?v=R1qezGQhev4
      kolko z Vas si mysli ze sa toto stane ako si now you know myslia.
      Mne to pride ako velmi logicky krok, akurat som smutny ze uz asi nestiham si kupit teslu, budem si opravovat leafa v garazi sam

      Komentár


      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Pre tych, ktorym sa to nechce cele pozerat a striehnut co si myslis, ze si myslia.. si mohol zhrnut do vety

      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        tak cele video je o jednej veci, ze do 2-3 rokoch uz tesla nebude predavat auto beznym ludom, ale necha si ich do svojej tesla network ako robotaxi, ktore sa postupne rozsiria po celom svete. hodnota FSD bude vtedy okolo 100 000 dolarov

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        asi tak ako budeme v roku 2024 na marse

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Teq Tesla z bat.day za 25000$ s FSD uz teda nebude? :-) Su to take dristy ako, ked Elon v lete hovoril ze bude L5 tento rok.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        To je mozno zaujimave pre tych co jazdia taxikom, uberom, MHD. Ale si neviem predstavit, ze budem vsetky veci z auta vykladat. pre pripad ze si niekto moje auto privola. Ci budem mat dva kufre jeden zamknuty s mojim bordelom a jeden prazdny pre verejnost? A co ked budem potrebovat nieco zo svojho auta a bude prec na jazde? Co ked ja budem potrebovat nahle ist niekam, tak si privolam cudzie auto a zaplatim za to lebo moje auto je prec?
        Vrati sa mi znacne vybite, a ja ked budem potrebovat niekam ist tak este budem musiet ist nabit.
        Cele sa mi nezda ako lakave pre majitela auta.

      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        cognitive dissonance is strong here ale pytal som sa na ine, ci bude tesla podla vas vyrabat auta hlave pre svoju tesla network

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Teq Sry, odmazal som. Bolo to nevhodné. Ale nemyslím si, že prestávali predávať bežným ľudom. Teraz majú slušné peniaze za každé auto. Taxi musí dlho jazdiť, aby sa zaplatil. A pre nich nie je problém zvýšiť produkciu a mať aj predaj pre ľudí aj autá na taxi.
        Naposledy upravené nick81; 31-10-2020, 17:07.

      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        to by sa aj mne pacilo najviac...preco nemat bezpecnost full self driving ked autopilot zakroci v pripade nudze. aj ked vacsi ekonomicky zmysel ma urcite auta poslat do tesla network a nechat zarabat. auto jednotlivca stoji 95% casu, zatial co robotaxik moze ist skoro non stop. elonovi nejde primarne o profit, ale o energeticku udrzatelnost planety, a tam sa dostane skor ked vsetky svoje auta zapoji do tesla network

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ak máte čas a angličtinu pozrite si to. Ten koncept smart mesta s autonomymi vozidlami je náhodou veľmi zaujímavý.
    Pracuje...
    X