Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kam až budú rásť akcie Tesly, alebo kam klesnú?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Vlado
    Member
    • Apr 2015
    • 36

    Myslíte si, že cena akcií pôjde ešte viac dole, vzhľadom na coronavirus ? Momentálne sa cena pohybuje nad 600 dolárov.

    Komentár


    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Teraz je tam celkom support na urovni okolo 600 dolarov, no ak pojde cena pod 600, tak dalsie zony supportu su okolo 500 a v pripade velkej paniky na trhoch vidim realnu aj moznost, ze sa cena dostane spat do zony okolo 400 dolarov. V tejto cene planujem opat nakupovat.

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Určite to pôjde zas na tých 900+ hlavne keď príde Model Y, ale virus je stále problém, šíri sa a nie je liek či vakcína takže je to všetko otázne, ale určite to pôjde hore, otázne je, či to predtým ešte nepôjde dole.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Uz mam nachystane peniaze na dalsi nakup. Podla mna to este klesne. Europu este len caka prepuknutie vacsej epidemie. Taliansko je len zaciatok. A je otazka casu kedy to prepukne vo vacsej miere aj v USA. Najvacsie oslabenie trhu este len pride. Treba vyuzit prilezitost. A ja si myslim ze kto si pocka ten sa aj docka. Treba trpezlivost. 600€ je este stale vela.

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      to nie je iste. co je iste je to ze to bude najblizsie tyzdne hore dole , pod 400 by ale nemali ist. Ale nie som odbornik

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Je to čístá lotéria, lebo virus nik nepredpokladal. Vážne to neni, to len média nafukujú, ale to v konečnom dôsledku hýbe trhmi. V číne to klesá to je dobrá správa, už len, aby sa to isté spravilo aj v EU a USA, len my nie sme taký disciplinovaný ako Čína. Takže áno, prepad by sa mal očakávať.

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      JozkoPucik myslim ze vazne to neni vdaka opatreniam. Ked sa nakaza rozdeli do 2-3 mesiacov, a Nie do 1 mesiaca vid Taliansko, Iran, Spanielsko....

      ci podla teba su tisice mrtvych (mozno desatitice po dobehu) nevazna situacia? A keby sa tie opatrenia naozaj dodrziavali, ekonomika by mohla naskocit o part tyzdnov skor, ale ludia su k....
  • Jozefr
    Member
    • Feb 2015
    • 192
    • jozef21601
    •   

    tak kto doteraz akcie Tesly nemal a lutoval ze nekupil ma znova obravsku sancu...

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      ešte je skoro, okolo 300 bude čas kúpiť

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      tak tak. treba byt trpezlivy

    • leo
      leo komentoval
      Upraviť komentár
      zial, asi je oddovodnena obava, ze to asi padne este hlboko, aj s celou ekonomikou USA

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Mozno budem za kacira ale ja cakam na 236$. Tak nejak to vnutorne citim

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      čakám, že prídeme o všetky peniaze, ktoré sme vložili do fondov a akcií, pár bánk padne a máme tu krízu horšiu ako v r. 2008, už ani nepočítam svoje straty, pôjde len o holé prežitie, aby bolo za čo zaplatiť byt a stravu, s oblečením si vystačíme pokým sa nezoderie

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Tak to je druhy pohlad na vec... nasa firma posobi v gastre a sluzbach a vyzera to tak ze ideme “do kopru”. My sme to zacali citit uz v polke januara a pocas februara to strmo klesalo. Marec uz uplne mrtvo. Stat pride s opatreniami prilis neskoro. Socialka bola s blokaciou uctu rychlejsia. Hyenizmus v priamom prenose. S tym som sa uz ako-tak zmieril. Nastastie sa mi podarilo vyuzit vysokej ceny TSLA na vytvorenie rezervy tak dako prezijem snad. Ale vidim to tak ze po sluzbach za zacnu padat postupne aerolinky. Tie su na cashflowe zavisle a to je teraz problem. Priemysel este len schyta riadnu za ucho. Proti tomu co ide bola kriza v 2008 len slaby odvar. Budem rad ak sa mylim a vsetko sa rychlo da dokopy. Ale som realista...

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      Wilo nemylis sa

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      No budeme vidiet, mám dosť penazí v akciach a radšej na to ani nepozerám. Nechám sa prekvapiť čo s toho bude.
  • denial
    Member
    • Jun 2014
    • 322

    Akcie technologických firem dále krvácejí. Nejbrutálnější pád předvádí napumpovaná Tesla

    Martin Miksa19. března 2020 Více na: https://www.zive.cz/clanky/akcie-tec...1/default.aspx

    hm, tesla bola vcera na 361 a dnes je 437

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Tesla sú výborne akcie na dobrý zárobok pre tých čo obchodujú v reálnom čase. Preto to tak lieta hore dole.

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ako napriklad dnes

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Nj celkom rychlo sa to zotavilo. Som cakal na moj vysneny nakup za 236$ Ale tak este pandemia nedorazila v plnej sile do USA. Najblizsie 3 tyzdne budu rozhodujuce. Stale cakam na nakup.
      Ja som v utorok nakupil BTC a ETH po 4200€ a 89€. Dnes vo stvrtok to je uz na 5800€ a 129€. Lahke prachy za 2 dni. Kto ma volne peniaze tak vie teraz slusne vyuzit trhy. Skoda ze v konecnom dosledku to zas len prehlbi socialne rozdiely. Bohati investori zas len pokupia co sa da a zufali ludia co zapasia o prezitie sa vsetkeho zbavuju pod cenu aby to utiahli. Po krize zas vsetkym miliardarom pribudne par cisiel a tej strednej vrstve zas cosi ubudne... tvrda realita kapitalizmu

    • denial
      denial komentoval
      Upraviť komentár
      Wilo, na ktorej stranke nakupujes crypto

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      denial klasika cez Coinbase. Maju sice vyssie poplatky ale vsetko je super rychle, ide to rovno z karty a hlavne aku-taku istotu ze nepojdu zo dna na den do stratena.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      oplatí sa teraz kúpiť?

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      dnes (teda presnejšie už tretí deň) mi cez android správy chodí článok/y o investovaní sonzárukou vrátenia základného vkladu.
      tie príbehy slovákov, ktorí si kupujú nové domy, autá, skrátka stredná trieda neskutočne bohatne, redaktor novín pre korona musek prijať pre rodinu obmedzujúce opatrenia (trel biedu?) a ponúkli mu aby investoval a autopilot sa postará. tak si povedal, žetých €250.00 minú za mesiac v rýchlom občerstvení, investuje a riodina sa uskromní ... dnes muautopilot denne posiela na účet *******-*-- no nekúp to!

      ps . je to identický s tesla autopilotom, pretože sv, musk je údajne jedným z autorov :-D

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Za 540$ sa TSLA imho neoplati. USA este len caka na tvrdu ranu. Pockal by som tyzden co to zrobi BTC za 6000$ je tiez nic moc. Ja som vzdy kupoval ked bol pod 4800$.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ci sa oplati kupit velmi zavisi s akym investicnym horizontom ratas. Ak na par rokov, cena okolo 500 je urcite lepsia ako ked bola 900. No z pohladu dni/tyzdnov to uz az taka dobra kupa nie je.
      Ja som kupil za 400 a teraz je cena na rezistencii, takze som opatrnejsi a cakam ako sa situacia vyvinie. Je dost mozne, ze pojdeme este nizsie ako sme boli.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Je tu niekto on-line? Idem kúpiť akcie tesly, ale akosi sa mi nedarí. Fio

    Komentár


    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Ja by som este pockal. V USA to celkom vrie ked som videl zabery z New Yorku. A to maju este daleko od vrcholu. Akurat nejaky lekar v spravach hovoril ze Corona + obezita je silna kombinacia (obezni maju problem so srdcom aj oblickami a Covid19 utoci popri plucach prave na tie) a ze to v ramci zivotneho stylu a navykov americanov bude dost boliet.

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      1fisker podarilo sa? Ak hej tak už môžeš byť vysmiaty. Nateraz. Ja som mal tiež problém s FIO, systém mi vtedy konkrétne nedovolil nakúpiť lebo vraj na takúto konkrétnu transakciu čo som chcel nakúpiť niesom dosť skúsený investor podľa dotazníka ktorý sa vyplňuje keď si zakladáš účet. Tak som prišiel s FIOM o 100% zisku za 1 deň. Paradoxne iné obchody na ktorých som stratil nakúpilo bez problémov.

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Teraz trocha vyskočili, keď uzatvorili 1. kvartál 2020, no vtedy v USA ešte koronu v podstate neriešili.
      2.Q bude "veselší" a ďalšie sa uvidí. Osobne by som počkal do leta ako sa to vyvinie no ak poznáte trh, ktorý by teraz Teslu výrazne potiahol tak do toho.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Bude zalezat na tom ci Tesla zbohatne na tych veltilatoroch co im nariadili namiesto aut vyrabat, alebo ci ich vyrabaju ako charitu bez zisku.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      nepodarilo, robil som to 1.krát, tak asi som niekde spravil chybu, skúsim dnes, mysím, že viem, kde bola chyba

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      dnes nekupuj.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      včera bola dobrá cena, dnes to bohužiaľ išlo hore

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Vyckaj
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Chcem sa opýtať, že ak chcem kupovať americké akcie, potrebujem USD doláre. Kde by sa dali výhodne on-line vymeniť? Na Fio je dosť zlý kurz. Ďakujem

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Našiel som takúto stránku - https://www.roklen.cz/roklenfx/cenik.
      Čo myslíte, je to spoľahlivé?

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      pouzivam uz roky TransferWise - https://transferwise.com, spolahlive bez jedineho problemu. Ta ceska napodobenina ma podla cennika nizsie poplatky, ale ja by som aj tak radsej stavil na istotu.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Takže pri výmene na doláre to vyjde lepšie ako kurz vo FIO?

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      urcite ano, oproti akejkolvek banke tam je ovela vyhodnejsi kurz. Je tam aj porovnanie poplatkov s niektorymi velkymi europskymi bankami, FIO tam sice nenajdes, ale je lahke si vypocitat rozdiel ked pozries kurzy na ich stranke.

    • Vlado
      Vlado komentoval
      Upraviť komentár
      Nebolo by výhodnejšie nakúpiť akcie na nemeckej burze, aby sme sa vyhli konvertovaniu meny z EUR na USD a zase naspäť ?

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      na nemeckej burze to nie je zaujímavé, je tam nízka volatilita, lepšie sa zarobí na amerických akciách, akurát, že teda sa nemusia meniť doláre

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      1fisker, ale zase je to stabilnejsie voci vykyvom...., na dlhodobu investiciu v tom nevidim problem
  • bernpe
    Junior Member
    • Jan 2017
    • 5

    Vyhodnejsi sposob (ale aj vyrazne koplikovanejsi) je napr. cez Revolut. Maju vyhodnejsie (forexove) kurzy, ale na ucte ktory je zadarmo sa da mesacne vymenit len 6000Eur.
    V kazdom pripade, aby sa dalo dostat USD na Fio brokersky ucet treba mat vo Fiu zalozeny aj USD ucet, je tiez zadarmo.
    Z Revolutu sa da poslat na Fio USD ucet zadarmo (opacne to neplati, pri posielani USD z Fio von je poplatok cca 23USD) (aspon pred rokom ked som to skusal to tak bolo).

    Zalozenie si Revolut uctu je lahke, avsak pri posielani vacsich sum penazi mozu pozadovat dokladovat zdroj prijmov.
    Ci tento administrativny sikan stoji za vyhodnejsi kurz si musi kazdy zvazit sam.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      ďakujem, uvažujem o takej možnosti, že by sa možno dali kdesi kúpiť doláre za stredový kurz

    • bernpe
      bernpe komentoval
      Upraviť komentár
      jeden zo sposobov je prave Revolut, ale pri akomkolvek rieseni si bude treba vo Fio zriadit USD ucet

    • leo
      leo komentoval
      Upraviť komentár
      Vo Fiu netreba mat USD ucet v banke, da sa zmenit aj priamo vo Fio e-brokeri, su tam tusim aj trochu lepsie kurzy ako normalne vo Fio banke..

    • bernpe
      bernpe komentoval
      Upraviť komentár
      Teraz som to pozeral, aj Fio banka aj Fio broker maju rovnake kurzy, prave teraz Predaj: 1,06268 Nakup: 1,12279
      (v brokeri pri prevode nad 10tis € je kurz o cosi lepsi ale stale je tam dost velky spread)
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Čo poviete na dnešnú cenu akcií Tesly?

    Komentár

    • terry
      Junior Member
      • Feb 2017
      • 23

      13 dní pred EC ísť do shortu to je moje, páni ja Vám tie tisíce doprajem. Dúfam, že to zajtra otvoria na 1300$ #shortTSLA4ever

      Komentár


      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        "13 dní pred EC ísť do shortu".........- nedalo by sa to napísať nejako ľudskejšie pre menej znalých?

      • Vrso
        Vrso komentoval
        Upraviť komentár
        13 dni pred Earnings call ist do shortu

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Vrso Ty naozaj zijes v iluzii, ze si to tymto ludsky vysvetlil???

      • ToMiLeaf
        ToMiLeaf komentoval
        Upraviť komentár
        Earnings call
        https://en.wikipedia.org/wiki/Earnings_call

        Going Short
        https://www.investopedia.com/terms/s/shortselling.asp

        Solved

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Chceme to po slovensky, ale nič, vzdávam to. To už je moc odborné.
        Naposledy upravené 1fisker; 17-04-2020, 11:42.

      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        chlapi notak, trochu ucty, prelozit si to snad viete sami.
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      Kde sa dá nájsť Tesla správa o výsledkoch za 1.štvrťrok, ktorá má byť oznámená dnes?

      Komentár


      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        Bude to az zajtra vecer po zatvoreni trhov, zverejnene to bude tu:
        https://ir.tesla.com/

        V "Events & Presentations" je uz pripravena kolonka pre zajtrajsie oznamenie, objavi sa tam link na PDF subor (taky isty ako je hned vedla pre Q4'19).

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Apr 29, 2020
        3:30 PM PDT ?
        To je ako myslené? Nášho času kedy?

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        Apr 29, 3:30 PM Pacific Daylight Time, u nas je to +9 hod, cize to bude az 30. April v noci o 00:30
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      Tak sa nám to blíži k 1000 !!! V čase keď píšem príspevok, je možno už nad.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        uz je nad 1000

      • Vlado
        Vlado komentoval
        Upraviť komentár
        predať či nepredať, to je otázka

      • Jozefr
        Jozefr komentoval
        Upraviť komentár
        ja som uz nejake za 1000 predal...
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      pre poriadok: 10.6.2020: TSLA nove maximum: 1 027,48

      Komentár


      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        Kto by to bol povedal, najhodnotnejsia automobilka.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla je druha, Toyota ma este stale vyssiu trhovu kapitalizaciu ako Tesla. Tesla cca 180 miliard, Toyota cca 200

      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        Čo sa týka však zárobku tak malý konkurent Tesly v Číne, NIO, tak ten išiel riadne hore a keby som to nebol predal tak skoro mohol som už mať ten môj Model X

      • Jozefr
        Jozefr komentoval
        Upraviť komentár
        Ja osobne NIO mam kupenych len vo velmi malej hodnote akcie a aj to nemam pocit ze pojdu coskoro viac hore ale uz ked som ich kupil tak ich necham. A tiez par mam kupenych aj FUV. Kupil som za 1.5$/ks a potom este dalsie za 1.2$/ks a teraz uz su za 3$+
    • ivan32
      Member
      • Sep 2014
      • 178
      •   

      Nové maximum TSLA, zatiaľ 1087$

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        a teraz?.... čo poviete predať?

        Komentár


        • JozkoPucik
          JozkoPucik komentoval
          Upraviť komentár
          Ach, že som ja predal tie akcie čo som kupoval ešte za 178,- minulý rok....

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          No či predať je len tvoje rozhodnutie. Vyzerá že tento štvrťrok by mohol byť dobrý napriek pandémii a potom budú asi zaradení do S&P 500 a ďalšie finančné inštitúcie budú nútené nakupovať akcie a to by mohlo znamenať že pôjdu ešte hore. Ale kryštálovú gulu nemám.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Tazko opovedat, dost hrozivo vyzera narast korony v Kalifornii:
          https://www.worldometers.info/corona...sa/california/
          Aby zase nezavreli fabriku.

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Tak čísla sú vonku. Vyše 90650 dodaných kusov a premarket je už na 1226$ aktuálne. Na konci mesiaca sa dozvieme ešte či boli ziskový čo by bolo ďalšie pozitívum.
      • terry
        Junior Member
        • Feb 2017
        • 23

        Čaute milionári

        Komentár

        • ivan32
          Member
          • Sep 2014
          • 178
          •   

          1342$ neskutočné.

          Komentár


          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Ostávajú oči pre plač, že sme neinvestovali viac. Už mohlo byť zarobené na nové auto.

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            1fisker Lepsie nieco ako nic :-) Ja mam 0 :-D

          • ivan32
            ivan32 komentoval
            Upraviť komentár
            1fisker Čo majú povedať tý čo dávno predali?
        Pracuje...
        X