Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kam až budú rásť akcie Tesly, alebo kam klesnú?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #31
    Takze mimosudna dohoda:
    Elon na 3 roky nebude predseda spravnej rady (na elektreku to mal povodne zle)
    Poziciu CEO si vykupil pokutou:
    Tesla 20mil pokuta
    Musk 20mil pokuta
    peniaze budu rozdelene investorom, ktori boli poskodeni
    • Musk will step down as Tesla’s Chairman and be replaced by an independent Chairman. Musk will be ineligible to be re-elected Chairman for three years;
    • Tesla will appoint a total of two new independent directors to its board;
    • Tesla will establish a new committee of independent directors and put in place additional controls and procedures to oversee Musk’s communications;
    • Musk and Tesla will each pay a separate $20 million penalty. The $40 million in penalties will be distributed to harmed investors under a court-approved process.
    Naposledy upravené jux; 30-09-2018, 09:51.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Nebude predseda spravnej rady, CEO (chief executive officer) podľa toho čo píšu ostane.

    • Vlado
      Vlado komentoval
      Upraviť komentár
      No pravdepodobne Elon zistil že súd asi nevyhrá, tak to urobil tak. Generalny riaditel zostáva ale predseda predstavenstva už nebude. Držim mu palce.

    • Vrso
      Vrso komentoval
      Upraviť komentár
      Mne sa paci, ako to u nich funguje. V kratuckej dobe od nestastnych tweetov prijali velmi prisne rozhodnutia a sankcie. Takemu unikatnemu cloveku ako je Musk vlastne zakazali pracovat. Isto aj on zmeni pristup, lebo isto nechce prist o poziciu CEO. Vieme si predstavit, co by sa stalo v podobnom pripade na Slovensku. Absolutne nic ...

      V suvislosti s Muskovym odstupenim mi napada otazka, ci sa to dotkne jeho dlhodobych odmien. Kedysi davno Muskovi v Tesle schvalili obrovske miliovove odmeny na 5 ci aj 10 rokov vopred, ak Tesla splni presne definovane trzby. No neviem, ci to ma byt za poziciu CEO alebo predsedovi predstavenstva.

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      podmienky kompenzacneho planu su: "Musk must remain either CEO or executive chairman and chief product officer.". Kedze zostava CEO, tak nadalej ma sancu na jackpot
      Prvy milestone, ktory musi pokorit, je market cap 100 miliard USD, co predstavuje cenu $586.19 za 1 akciu... To je zatial este dost daleko. A mozno aj nie, uvidime

    • kayle
      kayle komentoval
      Upraviť komentár
      Nie som znalý pomerov, aby som vedel či mal SEC šancu na súde uspieť, ale možno zohral úlohu aj fakt, že by sa súd určite nejakú dobu ťahal a hádzalo by to nie dobré svetlo na Teslu v čase keď začína model 3 sekať ako ako Baťa cvičky.
      Tu je napr. aj názor bývalého právnika zo SEC, že to bolo prehnané súdiť ho za podvod. https://www.businessinsider.com/sec-...-lawyer-2018-9
      Ale koniec koncov, to že bude musieť Elon o 3 sekundy viac rozmýšľať čo hodí na twitter, môže byť k prospechu veci.

    • matchke
      matchke komentoval
      Upraviť komentár
      Vrso ved to poznas. Jedna slovenska skupina raz spievala. "Tak utnite mu hlavuuu, nech nevycnieva z raduuu."

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ja to vidim tak, ze SEC rubal privysoko a je rad, ze to bolo zahrate do stratena. SEC asi staci, ze takto zrejme pomohol zopar spriatelenym shorterom, ktori vedeli ako to skonci - jednoducho iny druh manipulacie trhom.
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    #32
    "The automaker’s stock has rebounded by 16% in pre-market trading following the news of Elon Musk’s SEC settlement and anticipation of the quarter’s numbers."

    https://electrek.co/2018/10/01/tesla...arter-numbers/

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      tiež som doobeda zistil, že kvôli medzibankovému prevodu som už zasa prišiel o niekoľko tisíc €

      musím nechať vklad u obchodníka, aj keď neviem či ešte bude príležitosť - lebo keď ohlási výsledky za 3.Q., tak to asi poletí ešte vyššie

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Jo, ja tiez. Hlavne ze som si uz 2 tyzdne hovoril, ze to do fio musim previest. Nabehli dnes pred obedom a to uz bolo neskoro... Myslim, ze 260 bola hodnota, ktora uz asi nikdy nebude... skoda, mohlo byt FSD zadarmo ;-)
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    #33
    275

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Zreme posledna sanca relativne lacno kupit.

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Mam target na 270, ale asi to nevydrzim a dnes po otvoreni ho upravim, lebo ako pises, tiez si myslim, ze to je posledna sanca kupit "za lacno".

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Mne na target 280 sa to zrealizovalo uz vcera o 18:15, ale moc nebanujem, lebo po otvoreni trhov to vzdy trocha povyskoci a 275 by som dnes asi nedosiahol. Ved to (preco aj akcie padli), ze sa Elon pustil do SEC s poznamkou na twitter o podpore short-sellerov sa neda brat ako ovplyvnovanie trhu z jeho pozicie a nehrozia nejake sankcie.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #34
    Uz aj bankovi analytici zacinaju Tesle verit.
    I přes nedávné skandály a přešlapy zakladatele Tesly Elona Muska jsou fundamentální ukazatele společnosti Tesla poměrně silné a výsledky za třetí čtvrtletí pravděpodobně splní očekávání.

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #35
      Tu je podrobna analyza na cleantechnica, ktora predpokladaeste este optimistickejsi vyvoj ak tvrdi bankar:Saxo hore.
      Aj ked je jasne, ze cleantechnica bude vzdy vyvoj Tesly prikraskolat....
      Este doznieva nepodarena akcia SEC-u, cast tlace ju prezentuje ako prehru Muska a Tesly, pricom Musk akciu s minimalnymi nakladmi poslal mimo hry a pomohol SEC-u aby si zachoval tvar, co si nabuduce vyberie aj s urokami.
      Onedlho uz vecsina pochopi a akcie pojdu hore.
      Teraz je uz sanca na krach Tesly minimalna.
      In the last article I wrote on this topic ("Tesla Q3 Revenue, EPS, & Delivery Numbers: Estimates vs Reality"), I mentioned my overall delivery estimates along with my revenue and EPS for Q3 of 2018. I estimated Tesla would deliver 83,181 deliveries. I was decently close, 99.6% accurate, so I’ll give myself a goal on that.

      Komentár

      • terry
        Junior Member
        • Feb 2017
        • 23

        #36
        Len na odlahcenie situacie, toto ma fakt pobavilo

        Komentár

        • head
          Member
          • Oct 2017
          • 135

          #37
          260. Niekedy by to chcelo mat kristalovu gulu .

          Komentár

          • terry
            Junior Member
            • Feb 2017
            • 23

            #38
            Z pohľadu TA: Spodná hrana BB prvý krát po 18stich mesiacoch pod EMA 200. Očakávam do stredy test spodnej hrany. Stačí knôt na daily sviečke. Dôležité je, že weekly zavrela nad EMOU a to je teraz rozhodujúce. Nedá sa niečo (EMA) donekonečna testovať, raz sa to prerazí a stane sa to silnou rezistenciou. Ešte by som upriamil pozornost na MFI, je na najnižšej úrovni od začiatku roku 2017. Weekly stále takpovediac drží, ale ak nedajbože zavrie pod EMOU tak TSLA pri súčasnom trende MFI zletí k 200 USD len také fukoty.

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              To je po slovensky :-)?

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Tu mas vysvetlene skratky nastuduj.

              TA = Technicka Analyza.
              Trendove indikatory tam ma dva: BB = Bollinger Bands (20, close 2) https://trading11.com/bollinger-bands-indikator/
              EMA = Exponential Moving Average (200, close) klzavy priemer https://www.financnik.cz/wiki/expone...moving_average

              Objemove indikatory su tam tiez dva: MFI = Money Flow Index (14) na spodku grafu https://www.financnik.cz/komodity/fi...low-index.html
              Vol = Volume https://www.financnik.cz/komodity/fi...od/volume.html

              S/R levels, alebo urovne supportu a resistence https://www.financnik.cz/komodity/fi...sr_urovne.html

              BBcko ma hornu a dolnu hranu a stred. Horna je na hodnote 365.9305 stredna to je ta hneda ciara je na hodnote 308.5755 a spodna hrana, ktoru spomina terry je na hodnote 252.0205. EMA je na hodnote 260.7778. Samozrejme tieto hodnoty sa prepocitavaju a stale menia ked je trh otvoreny. MFI zelena ciara pod grafom je na hodnote 35.7475. Na grafe vidno, ze cca 2-3 mesiac v 2017 a 4 mesiac v 2018 to testovalo hranicu cca 240 a nieco a pod nu neslo. Co znamena, ze je to silny support. Otazka je do kedy. A potom je tam ten predpokladany scenar terry ho
              Na grafe vidis aj poslednu hodnoty sviecky OHLC O=OPEN, H=HIGH, L=LOW, C=Close Cize cena pri otvoreni trhu bola O305.77 cez otvorenu seansu vystupila najvyssie na H316.84 a klesla najnizsie na L260.00 a nakoniec uzavrela na C261.95
          • EV_Future
            Member
            • Mar 2018
            • 74
            •      

            #39
            No a mame momentalne 253 - ked niekto nestihol naposledy, tak teraz je tu dalsia sanca na nakup a este za nizsiu cenu. Len je otazne, ci to nebude padat aj dalej, kedze Elonovi uz zacina podla mna trochu prepinat.
            "Shortseller Enrichment Commission" je sice celkom trefne a vtipne pomenovanie.. Ale v danej situacii, ked uz v podstate bolo vsetko ok a stacilo len mlcat a sustredit sa na produkciu a dalsie plany do buducna, to zbytocne prinieslo dalsie iskry do pomaly zhasinajuceho ohna a teraz je vsetko este horsie ako predtym.

            Galileo Russell to dobre vystihol vo svojom odkaze Elonovi, uplne suhlasim so vsetkym v jeho videu: https://www.youtube.com/watch?v=mp2SMW8AYJk

            Komentár

          • Jiri GrandPa
            Senior Member
            • Dec 2016
            • 707
            • viera8131
            •      

            #40
            Dobre správy pani. Tesla vykázala zisk v minulom kvartáli.
            https://www.barrons.com/articles/tes...of2&yptr=yahoo

            kto nekúpil minuly týždeň tak musí zase trochu počkať. .

            Komentár

            • voloda69
              Member
              • Mar 2016
              • 126

              #41
              Vysledky TESLA v Q32018 velmi slusne, gross profit (+), income profit (+), net income (+), cash-flow (+) :-)

              Komentár


              • terry
                terry komentoval
                Upraviť komentár
                Accounts payable:
                09/18 $ 3,596,984
                12/17 $ 2,390,250
                Tvorba zisku na ukor dodavatelov, respektive dodavatelia uveruju TESLU.( 400 mil UP kvartalne)
                Selling, general and administrative:
                09/18 729,876
                06/18 750,759
                Sekanie nakladov na hranu unosnosti pri takej expanzii? nechcel by som byt zamestnancom. Preto asi chodia dobrovolnici pomahat do show-roomov.

                Zatial kvalitna hra s cislami, ale rozhodne ak dokazu dlhodobo vyrabat TM3 s gross margin +20% tak klobuk dolu pred Muskom, lebo toto je genialne cislo asi najviac hodnotne po vcerajsku.

              • voloda69
                voloda69 komentoval
                Upraviť komentár
                Co sa tyka zmeny v payables, to ma vplyv na pozitivny cash-flow, nie na zisk. Je uplne normalne, ze payables rastu, ak rastie vyroba => vacsi objem nakupu. Z toho tazko vycitame kolko je normalny narast a kolko je predlzenie splatnosti. Ak sa im podarilo predlzit splatnosti, tak je to ich sikovnost, normalna business situacia.
            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #42
              Akcie TSLA sa za posledne tri dni zhodnotili o cca 20%, z 260 na cca 320. Uvidime, ci je to len prekmit po kvartalnych vysledkoch, alebo je to stabilny vyvoj.

              Komentár

              • juks
                Member
                • May 2018
                • 53
                •      

                #43
                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:25,6 KB ID:	29299


                Za posledne 4 dni nam TSLA akcie utesene rastu. Do doterajsieho maxima 387,46 maju este daleko, ked to takto bude pokracovat dalej a Elon si da pozor na to co hovori a pise, tak onedlho mozu byt naspet na maxime.

                Komentár


                • terry
                  terry komentoval
                  Upraviť komentár
                  S&P najvacsi mesacny prepad od septembra 2011. DOW najhorsi mesiac od januara 2016. Oktober bol najhorsi mesiac pre NASDAQ od novembra 2008.Ticho pred burkou a velkou Vianocnou party. Ak sa zvezie aj TSLA tak do konca roka uvidime nove ATH. Jar bude kruta a bude to masaker ked sa TSLA pozrie pod 200.

                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Takze radis predat, terry ?

                  Minule Ti to s tym poklesom zasa vyslo, takze ako ? Dobre spravy uz nebudu aspon dva mesiace, rast asi tiez nie co ?

                • Ioniq
                  Ioniq komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja osobne by som nepredaval. Aj ked pride pokles, aj keby bol pod $200 za akciu, Tesla ma obrovsky potencial rastu do buducna. Krizy prichadzaju a odchadzaju pravidelne, a pokial nutne nepotrebujes cash, skoda sa teraz ulakomit na zisk par tisic eur ked to za 2-3 roky moze byt hodnota noveho Modelu S. Ale tak niekto investuje kratkodobo, niekto dlhodobo Ale trpezlivost sa v tomto pripade vyplati
              • juks
                Member
                • May 2018
                • 53
                •      

                #44
                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziuMeno:	Videní:	1Veľkosť:28,6 KBID:	30611
                Naposledy upravené jux; 13-12-2018, 22:31.

                Komentár

                • terry
                  Junior Member
                  • Feb 2017
                  • 23

                  #45
                  Cmn target 220,00 USD

                  Komentár


                  • terry
                    terry komentoval
                    Upraviť komentár
                    Funding secured

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Yeap. Ready too .

                  • jeeff
                    jeeff komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja som to uz nevydrzal a dnes kupil za 235... som chcel dat 233, tak uvidime ci to tam dnes klesne...
                Pracuje...
                X