Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kam až budú rásť akcie Tesly, alebo kam klesnú?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

  • Dus
    odpovedal
    „Teflon“ Elon wins again.

    V piatok sa skončil jeden z bizarných súdnych sporoch. Skupina investorov žalovala Elona za jeho „funding secured“ tweet v auguste 2018, v ktorom vyhlásil záujem stiahnuť TSLA z burzy pri kurze $420 ($28 po započítaní dvoch štiepení). Neviem, ako presne znela žaloba, ale ak by v dôsledku „zavádzajúcej“ informácie investori nakúpili pri najvyššej cene roku 2018 (t.j. 7.8.2018 @ $387,45 alebo $25,83 stock split adjusted) a držali by ich dodnes, zarobili by (zatiaľ) vyše 630%. Takže žalovať mali vlastnú debilitu či chamtivosť.
    Okrem tejto správy bolo v piatok publikované, že všetky TMY sa v USA kvalifikujú na tax credit, čím sa odstránila dosť hlúpa anomália v zákone (niektoré drahšie TMY neboli považované za SUV a nárok nemali, hoci rôzne podstatne neekologickejšie hybridné SUV nárok mali...). A tiež v Číne predali v januári 66k Tesiel. Takže dúfam, že budúci týždeň bude cesta ku kurzom >$200 voľná a čakajú investorov už iba „samá pozitiva a sociální jistoty“.
    Pripomínam (samozrejme bez záruk), že Tesla bull Cathy Wood má stále 2016 expected value $4600 (bull case target: $5800).
    https://ark-invest.com/articles/anal...s-tesla-model/

    Pridajte komentár:


  • Miroslav Rojko
    komentoval k 's odpoveď
    ja teraz banujem, čakal som na dvojcifernu cenu (ak 99,9USD by stačilo) ale na druhu stranu mam v Tesle vela akcii prostrednictvom Nasdaq a SP500 ETF-iek ale zas 40% zhodnotenie za mesiac by potešilo nejako sa začínam stock-pickingu báť na stzaré kolená a utekajú mi príležitosti

  • Jiri GrandPa
    komentoval k 's odpoveď
    Ja som vynimocne dno trafil. Investicie do akcii su beh na dlhu trat (vacsinou).

  • JozkoPucik
    komentoval k 's odpoveď
    No je to naprd, ja som vedel, že tých 100,- usd bude dno, ale mám nakúpenú Lufthansu a nemožem ešte predať a tak som nemohol kúpiť Teslu

  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    Hlavne, že nie je predané.
    Kto začiatkom januára prepadol panike a predal @ $101.81 si teraz určite otĺka hlavu.

  • Jiri GrandPa
    komentoval k 's odpoveď
    Môže byt. Nakúpené je?

  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    Vybehli aj finančné výsledky za Q4/2022 a sú v pohode. Non-GAAP EPS je $1.19, analytici očakávali $1.13. Ostatné metriky sú tiež vcelku pozitívne. Snáď to znamená na najbližšiu dobu koniec turbulenciám.

  • 1fisker
    komentoval k 's odpoveď
    Škoda, že nie je ako športová disciplína skok do hĺbky.

  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    Analytici očakávali 418k, dodali "len" 405k, t.j. o nejaké 3% menej. Kvôli tomu treba nechať akcie padnúť o desiatky percent? Shorteri sa určite pokúsia, ale mne to logicky nejako nevychádza. Oproti roku 2021 dodali o 40% viac, vyrobili dokonca o 47% viac. Ak väčšina toho, čo je vyrobené ale nedodané, má čakajúceho zákazníka, tak nechápem, v čom je problém. Treba len chvíľu vydržať.

  • Miroslav Rojko
    komentoval k 's odpoveď
    je to pod očakávaniami investorov, takže asi nejaké skoky v cene nemusíme čakať

  • Dus
    odpovedal
    Práve zverejnili Q4/2022 Production & Deliveries: https://ir.tesla.com/#quarterly-disclosure

    Production Deliveries
    Model S/X 20,613 17,147
    Model 3/Y 419,088 388,131
    Total 439,701 405,278

    Pridajte komentár:


  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    Dry powder treba teraz určite použiť.

  • Jiri GrandPa
    komentoval k 's odpoveď
    Preco? Je cas nakupov

  • 1fisker
    odpovedal
    Tak čo, komu zostávajú oči pre plač?

    Pridajte komentár:


  • Jiri GrandPa
    komentoval k 's odpoveď
    Skus este raz a do spravnej temy. Ked chces pomoc tak dodrzuj pravidla fora.
    Aku Teslu? Odkial? Nepis sem ale tam kde to patri. Potom to tu zmaz.
Pracuje...
X