Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kam až budú rásť akcie Tesly, alebo kam klesnú?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

  • hudino
    komentoval k 's odpoveď
    @Dus:
    Please note that our Tesla Valuation Model was published on April 14, 2022, before Tesla executed a 3-for-1 stock split after market close on August 24, 2022.

  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    ARK zverejnili nové target prices podľa ich aktualizovaného modelu.
    V predchádzajúcej aktualizácii z apríla 2022 mali base case $4600 (bull case $5800).
    https://ark-invest.com/articles/anal...s-tesla-model/
    Momentálne majú base case $2000 (bull case $2500).
    https://ark-invest.com/articles/valu...e-target-2027/

    No to je fakt na mašľu! Ja som už mal naplánované, čo si v roku 2026 kúpim, až svoje akcie predám po $5800. Teraz budem musieť čakať o rok viac a dostanem sotva polovicu :-)

  • Jiri GrandPa
    komentoval k 's odpoveď
    Zasa trocha dokúpené 😉

  • Jozefr
    komentoval k 's odpoveď
    To bolo kazdemu jasne, ved znizili cenu aut takze margin im musel klesnut. To ze je v podstate najlepsi zo vsetkych automobiliek podstatne nieje. A ani to, ze oproti ostatnym Tesla nieje ani zadlzena.

  • JozkoPucik
    komentoval k 's odpoveď
    Kukni čo som písal hore. Vedel som, že to pôjde dole.

  • Jozefr
    komentoval k 's odpoveď
    Presne toto som cakal, dalsia moznost dokupit.

    Prelezie to casom 200, 300, 500 a podla mna do 5-10rokov aj 1000. Len znova musi tym obmedzenym ludom ktory to ovplynuju najviac dost, ze co sa vlastne deje. Retail vidi zase viac ako ostatny... urcite nepredavaj, skor dokup. Ale to je len moj osobny nazor...

  • dango
    komentoval k 's odpoveď
    prelezie to este niekedy 200 ???

  • 1fisker
    odpovedal
    Čo poviete na pokles?

    Pridajte komentár:


  • JozkoPucik
    odpovedal
    No, prepáčte, ale dúfal som v pokles. Ja som chcel nakúpiť, ale mal som kúpenú Lufthansu a mohol som predať až v marci, tak som prepásol ten januárový nákup. Počkám teraz kým to padne pod 150,- USD

    Pridajte komentár:


  • Dus
    odpovedal
    Q1/2023 Production & Deliveries: https://ir.tesla.com/#quarterly-disclosure

    Production Deliveries
    Model S/X 19,437 10,695
    Model 3/Y 421,371 412,18
    Total 440,808 422,875

    Pridajte komentár:


  • Jiri GrandPa
    komentoval k 's odpoveď
    Keby sa investori držali zdravého rozumu a nie kazdej kraviny, ktorá sa objaví na Twitteri nemuseli by nikoho žalovať a ovplyvňovanie ceny akcií vedením firiem by bolo minimálne.
    No ale ten pokles ku stovke bol vynikajúci , banujem ze som nekúpil viac.

  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    Tá parafráza bola ak sa nemýlim „Shortseller Enrichment Commission“.
    Nedávno Elon vyhlásil, že pokutu vtedy nechcel platiť ale sa naopak chcel so SEC súdiť. Avšak financujúce banky naňho tlačili, aby pristúpil na settlement, inak zatvoria úverovanie. To by vtedy znamenalo koniec Tesly ako ju poznáme, lebo na rozdiel od dneška nemala v kešeni 22 mld. USD, ale sa naopak topila v dlhoch. Nech už to bolo tak alebo onak, som rád, že v piatok chýbal maximu dolár a cent do 200 USD.

  • Jozefr
    komentoval k 's odpoveď
    hej Musk to potom komentoval, ze SEC = Security Enrichment Committee

  • Dus
    komentoval k 's odpoveď
    Za porušenie zákonov ohľadom obchodovania s cennými papiermi sa pokiaľ viem mimosúdne dohodol so SEC na pokute 20M USD. Rovnakú pokutu dostala aj Tesla. Podľa mňa celkom oprávnene, zákony aj oznamovacie povinnosti musí dodržiavať aj Elon Musk. Avšak táto žaloba investorov bola fakt ujetá.

  • Jozefr
    komentoval k 's odpoveď
    Absurdna zaloba ale v tej dobe a aj teraz vie Musk ovplyvnit cenu akcii ale nemal by. Tak isto ako by nemali vediet ale aj ostatny a nie len on.
    Ten pokles cca na $110 bol absurdny vobec neopodstatneny podla mna. A ceny sice znizili ale ved rok predtym sli hore. Tak neviem co sa riesi. Cakam kedy bude skok hore ked sa vsetci zobudia a pochopia, ze Tesla nieje automobilka.
    Na druhu stranu ja som pokles vyuzil a nieco som si dokupil. A este aj 10r syn mi zo svojich nasporenych penazi (od babiek a dedkov) dal aby som mu kupil aspon 2 akcie. Teraz denne sleduje ako sa im dari/nedari.
Pracuje...
X