Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nový produkt Tesla Motors - Autopilot 2 - samo-riadiaci hardvér

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Maťo Urbašík
    Junior Member
    • May 2014
    • 11

    #16
    Ahojte, máte niekto skúsenosti s autopilotom na HW 2.0 v Modeli S?
    Ja aj s kamošom, čo máme nové Tesly Model S máme stále len hlášku "Autopilot temporary unavailable". Zo samotnej Tesly nám nevedeli dať poriadne vyjadrenie ale skôr mi to pripadá tak, že sa ešte čaká na nejaký software. Je to vada týchto dvoch kusov, alebo sme viacerí?
    Zvláštne je, že na Modeli X s HW 2.0 autopilot funguje, aspoň vo verzii 1.0

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1998

      #17
      Test Autopilota 2 na okreske verzia 8.1 17.17.4
       

      Komentár

      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #18
        Nemecko už schválilo zákon, ktorý povoľuje autonómne riadenie. http://www.xautoworld.com/news/germa...-self-driving/
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1998

          #19
          https://electrek.co/2017/05/22/tesla...ing-autopilot/
          Ak chcete vidiet aka technika pohana Autopilota 2 od Nvidie, tak tu je clanok aj fotky.

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1998

            #20
            Autopilota 2.0., verze 8.1 (17.22.46). Co sa zlepsilo?
            Lepsie sledovanie jazdnych pruhov.cez krizovatky. ked chybaju jazdne pruhy. Lepsia vykonost pri dazdi. Hladsie spomalenie pri priblizovani sa k stojacim objektom, trebarz na krizovatkach kde stoja auta na cervenu. Lepsi asistencny algoritmus Autopark, ktory parkuje za sofera. Pozdlzne parkovanie sice malo problem, par krat to nevyslo, ale nakoniec to uz vyslo. A zlepsila sa aj ovladanie obrazovky. Obrazovka je ovela viac citilivejsia na zmenu svetla.

             

            Komentár

            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1998

              #21
              Test autopilota 2ky v Norsku. Aj ked rosiahla aktualizacia bola na teraz zrusena a mal byt minuly tyzden, tak niektory si ju este stihli stiahnut a tu su poznatky.
               

              Komentár

              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1998

                #22
                Aktualizacia AP2ky

                https://electrek.co/2017/07/20/tesla...opilot-update/
                http://teslamag.de/news/software-upd...oten-2-0-15291





                Komentár

                • matchke
                  Member
                  • Apr 2015
                  • 328
                  •   

                  #23
                  Vcera som mal jedinecnu prilezitost jazdit na Model S P100D. Take off ako v rakete. Skusal som aj AP2.0 no a tu ma trochu zarazila jedna vec. Isiel som po D2 smerom BA->Lozorno a neslo mi v mode autopilota zmenit pruh. Aku mate skusenost vy. Ide to vsade, ci to kde tu blokuju?

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Toto je nastavenie v settings pre kazdeho vodica zvlast. A default je to vypnute.

                  • matchke
                    matchke komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ako auto identifikuje vodica? Nic sme neprepinali. Znamy hovoril, ze na D1ke nemal problemy s preradovanim.

                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ma uz AP2 funkcne softverovo vsetky ficuriny co ma AP1?

                  • Vrso
                    Vrso komentoval
                    Upraviť komentár
                    Na AP2 chyba par poslednych veci: este stale nemame dazdovy senzor a AP2 moze zmenit pruh iba na dialnici, neurobi to sam ani na R1 medzi TT-BB. Ale hlavne, ja mam AP2 a jazdim niekedy aj na AP1 a rozdiel je stale velky. Moje AP2 soferuje viac kostrbato, preradenie do vedlajsieho pruhu nie je take jemne ako na AP1. Najhorsie su prekvapive, neocakavane a bezdovodne brzdenia alebo spomalenia. Je to samozrejme lepsie ako predchadzajuca verzia ale v najnovsom FW 2017.36 1b27c6d este stale nemozem dat AP1=AP2

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    jux - myslím že áno
                    matchke - na displeji v hornom riadku sa zobrazuje meno vodiča. Profil si pamätá všetky možné blbosti od nastavenia sedadla po konfiguráciu displeja pred vodičom. Tam keď tuknes sa dá aj vybrať profil.
                    Inak ako si to skúšal? Pri zapnutom autosteer si vyhodil blinker a čakal kým auto začne meniť pruh?

                  • matchke
                    matchke komentoval
                    Upraviť komentár
                    Jiri GrandPa - Hej. Pri zapnutom autosteer som vyhodil blinker. Este ma upozornil aby som dal ruky na volant. Ked sa nic nedialo tak som jemne potiahol volant tym smerom a hned zacal tahat proti mne.

                  • matchke
                    matchke komentoval
                    Upraviť komentár
                    Tesla nemá dažďový senzor? 😲

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Nie. Dášť detekuje kamera.
                • matchke
                  Member
                  • Apr 2015
                  • 328
                  •   

                  #24
                  Včera som mal jedinečnú príležitosť otestovať jeden Model X s najnovším sw. Keďže som mal necelé dve hoďky dal som cestu od Auparku do Lozorna po diaľnici potom na Pezinskú Babu a cez Pezinok späť do Auparku. Testoval som AP2. Tentokrát všetko išlo tak ako by malo. Pri zapnutom autosteer som vyhodil blinker a auto pekne zmenilo pruh. Stále sa však prejavuje ten spomínaný jav nelogického pribrzďovania. Napadlo mi, že asi to závisí od nastavenia akú vzdialenosť má AP udržiavať od auta pred ním.

                  Komentár


                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Tak si vyskusal mesto, dialnica aj kopec. Cize si jazdil cca viac ako hodinu asi cca 90km?

                  • Vrso
                    Vrso komentoval
                    Upraviť komentár
                    Nezavisi to od nastavenia vzdialenosti. Fantomove brzdenie robi aj ked som na dialnici uplne sam a z nicoho nic niekedy vyrazne spomali. V tychto dnoch sa prave instaluje novy SW 2017.42 a88c8d5. Opat jemnejsie soferuje a prejde useky, ktore predchadzajuca verzia nezvladala. Ma odstranit aj fantomove brzdenie, celkom ale zrejme nie.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Mne AP1 fantómovo brzdil zatiaľ iba raz počas 20 000 km.
                    Fakt je, posledná verzia SW z leta je super.

                  • jeeff
                    jeeff komentoval
                    Upraviť komentár
                    Fantomove brzdenie je sposobene odrazmi od napr. znaciek nad dialnicou a podobnych objektov o ktorych si Tesla nie je ista, ci je to auto alebo nie. Podla vyjadrenia Elona ak nasledne zrychlis tak by auto malo poslat do databazy info o falosnom objekte a tato databaza by sa mala nasledne distribuovat na ostatne auta (tzv. whitelisting) aby tam nabuduce nebrzdili. Myslim ale, ze to nebude po jednom raze, ze musi byt nejaka kontrola a spravit to viac krat. Na AP1 sa mi to stavalo po update na 8.0 par krat, ale za posledne dlhe obdobie to neevidujem.
                Pracuje...
                X