Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla giga závod - Gigafactory

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Tesla giga závod - Gigafactory

    Tesla plánuje na tento rok začať výstavbu gigantického závodu na výrobu bateriek do elektrických automobilov ktoré plánuje začať vyrábať v roku 2017. Závod bude produkovať viacej bateriek ako je teraz celosvetová produkcia. Takáto masová výroba dokáže znížiť cenu bateriek o 30% až 40%. To pomôže Tesle priniesť na trh o polovicu lacnejší automobil tretej generácie.

    Hlavné body:

    35 GWh ročná produkcia
    Závod poháňaný hlavne z obnoviteľných zdrojov energie
    Recyklácia použitých Tesla akumulátorov
    Vyrábanie bateriek pre 500 000 automobilov ročne ale aj pre domácnosti na ukladanie energie z fotovoltaických panelov.
    Cena závodu okolo 5 miliard dolárov.





    Pripojené súbory
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Jeden giga závod je príliš riskantné. Postavím dva!
    Elon Musk sa rozhodol začať vybavovať povolenia hneď na dva závody až do postavenia základného kameňa, aby sa vyhol risku, že závod nebude načas postavený kvôli byrokracii. A vraj možno neskôr využije obe miesta.
    zdroj
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • tm.me
      Sponzor
      • Jul 2014
      • 8

      #3
      Tesla a Panasonic postavia megafabriku na batérie

      Tesla pokročila v projekte obrovskej fabriky na výrobu batérií pre elektromobily. Jej novým partnerom sa stal japonský výrobca elektroniky Panasonic.

      http://autobild.cas.sk/clanok/196344...iku-na-baterie

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #4
        Gigafactory bude v state Nevada. V Carsom City to vo stvrtok Elon Musk aj z guvernerom Nevady Brianom Sandovalom oznamili umiestnenie Tesla Gigafactory, ktora bude najvacsou tovarnou lítium-ionove baterie na svete. Tu je video z jeho uverejnenia v State Capitol v Carson City, NV. Video je v EN.
         
        Naposledy upravené ICE666SVK; 06-09-2014, 19:37.

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #5
          Takto by mala vypadat. http://www.auto.cz/tesla-miri-nevady-82962
          Naposledy upravené ICE666SVK; 07-09-2014, 12:35.

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #6
            A takto sa už pracuje na základoch. Modulárna stratégia výstavby pomôže postaviť fabriku rýchlejšie. Prvý článok by mal vyjsť z fabriky už v roku 2016, čo je o rok skôr ako sa pôvodne plánovalo. Spustenie operácie skôr zníži riziká nábehu na Model 3 a môže poskytnúť rozšírenie kapacity pre Model S a Model X.

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	zakladygigazavod.jpg
Videní:	163
Veľkosť:177,5 KB
ID:	2143

            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              #7
              http://www.greencarreports.com/news/...ntinues-photos

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #8
                Elon by mal prísť postaviť diaľnice na Slovensko
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár


                • Radovan
                  Radovan komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nebo do ČEZka. Hned by viděl, jak všechno nejde :-(.
              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #9
                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	qym2QBa.jpg
Videní:	152
Veľkosť:298,4 KB
ID:	2965
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #10
                  Predstavenstvo firmy s Elonom Muskom na kotrole stavby (pár zaujímavých fotiek): http://evobsession.com/awesome-pics-...t-gigafactory/

                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár


                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Terminator z 2ky a vedla Elon Musk nema chybu.
                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #11
                  Pred akciou na uvedenie na trh domácej baterky Powerwall, Elon Musk mal stretnutie s japonským premiérom. Japonsko, po havárií vo Fukušima, sa snaží prejsť úplne na obnoviteľný zdroj energie, zrušiť jadrové elektrárne. Elon Musk už dávno tvrdí, že tých závodov bude treba oveľa viac a vlastne tento závod už očísloval jednotkou. Takže by ma ani trochu neprekvapilo, keby Gigafactory 2 bola postavená v Japonsku. Je to po prvý krát čo úradujúci japonský premiér sa unúval navštíviť Silicon Valley. Ja na mieste SK premiéra by som som už tiež naklusal Elonovi pred dvere.
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	japan.JPG
Videní:	152
Veľkosť:39,8 KB
ID:	4345
                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár


                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Len bohuzial nas pan premier ma inak otoceny kompas. Aj ked aj z pohladu ekonomiky a obchodu si ziadna krajina nemoze dovolit ignorovat nejaku inu krajinu. Inac jeden politik so slovenskymi korenmi ale posobiaci v Ceskej Repoublike sa vozil uz v USA na Tesle a je nim p Andrej Babis.
                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #12
                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár

                  • 1fisker
                    Senior Member
                    • Aug 2014
                    • 1542
                    •   

                    #13
                    No tá hudba k tomu filmu má byť symbolická? Fabrika ešte nie je otvorená a už ju pochovávame? Neveselé vyhliadky...

                    Komentár


                    • denial
                      denial komentoval
                      Upraviť komentár
                      neprehanaj
                  • fogo
                    Junior Member
                    • May 2015
                    • 9

                    #14
                    maly clanok
                    http://adam.cas.sk/clanky/20936/pozr...rie-tesla.html

                    Komentár

                    • ICE666SVK
                      Senior Member
                      • Jul 2014
                      • 1997

                      #15
                      2015 septembrove video Tesla Gigafactory 4:19
                       

                      Komentár

                      Pracuje...
                      X