Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Verzia 7

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #16
    Tak som nechal mobil v aute s hotspot zapnutý a už sa to práve inštaluje aj mne.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • pupik
      Junior Member
      • Jul 2015
      • 17
      •   

      #17
      Taky mam jiz stazeno
      Hned zitra to zkusim upgradovat, uz to sleduju od minuleho ctvrtka kdyz to vypustili do USA. Vetsina amiku je nadsena, uy sjeli cele staty bez drzeni volantu Evropa mela cekat nekolik tydnu na urednicke schvaleni, ale nejak se to urychlilo. Za mne - Tesla me opet nezklamala. Musk dnes oznamil brzky update Autopilota na 1.01 se spoustou dalsich uprav. Teslaci makaji... a osobne smekam jak s pomerne malo senzorama dokazou auto slusne stabilizovat na ceste. Bosch k tomu potreboval jeste hromadu laseru a dalsi kamery. Novy plochy design se mi moc nelibi stejne jako dlazdice od Microsoftu nebo novy OS na Macu. Ten moderni plochy design vymyslel nejaky idiot a ted je to nejaky svetovy trend i kdyz uzivatele z toho vetsinou blijou Doufam, ze slibovane nove UI v sw 7.1 bude zohlednovat vsechny nase pocity a dojmy. Moc se ale tesim na zmenu a verim, ze pokud bude k horsimu, tak to Tesla brzy pospravuje. Zatim to v Tesle maka jako kdysi v Macu za zivota Jobse. Ta moje duvera je vlastne v konkretniho cloveka ne ve firmu. Pocity, dojmy a zkusenosti rad pripojim po vymene systemu. Nemyslim si, ze to chce zmenu vlakna, toto vlakno se preci tyka verze 7.0 a ta je jen jedna, takze by to tu nemelo byt na dlouho.

      Komentár

      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        #18
        Nová verzia softvéru 7.0:2.9.40 s "štartovacím (rozbiehacím) módom"

        Tesla v rámci malého upgradu poskytla pre všetky P verzie tzv. Launch Mode. Môžte ním proces maximálneho "odpichu" nechať plne na softvér Tesly.
        • Enable Max Battery Power mode via the link in Controls > Driving > ACCELERATION
        • Fully press the brake pedal with your left foot and hold firmly.
        • Fully press the accelerator pedal with your right foot, then release while continuing to hold the brake. The instrument panel will display the message “Launch Mode Enabled”.
        • After the message appears, fully press the accelerator pedal again. Then release the brake to launch within 4 seconds.

        približný preklad:

        - aktivovať "Max Battery Power mode" cez Controls > Driving > ACCELERATION
        - úlpne stlačiť ľavou nohou a nechať stlačený brzdový pedál
        - úlpne stlačiť pravou nohou plynový pedál a pustiť ho (brzdový ostáva stlačený), na displeji sa objaví “Launch Mode Enabled”
        - potom znova stlačiť plynový pedál (brzdový ostáva stlačený)
        - v rámci 4-och sekúnd "raketovo" odštartovať pustením brzdového pedála (plynový ostáva stlačený a povolí sa až pre spomalenie akcelerácie)
        Naposledy upravené jux; 12-12-2015, 18:47.

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #19
          Testovali Launch Mode
          Tesla recently released a software update that includes a new feature called "Launch Mode" which is supposed to "help your car accelerate as quickly as possible"  as per the release notes.  We gave the new Launch Mode a test which requires the car to be in "Max Battery Power" Mode.  Tesla's Launch Mode operates similarly to other performance cars.  While the car is completely stopped you press firmly on the brake with you left foot, then press the accelerator completely down with your right foot.  Then you release the accelerator and press it down all the way again.   Now the car displays a message…

          Komentár

          • enfko
            Member
            • Dec 2014
            • 183

            #20
            Verzia 7.1 (2.9.154) je tu.
            Viaceri uzivatelia z USA, Kanady aj Europy hlasia instalaciu noveho firmware.
            Okrem Spotify obsahuje aj zlepsenia autopilota, automaticke parkovanie z/do garaze vratane otvorenia/zatvorenia garazovych dveri pomocou HomeLinku, automaticke kolme parkovanie.
            Kto chce mat update co najrychlejsie, nech si pripoji auto na WiFi..

             

            Komentár

            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #21
              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	attachment.php?attachmentid=107153&d=1452337319.jpeg
Videní:	288
Veľkosť:67,6 KB
ID:	7139 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	attachment.php?attachmentid=107152&d=1452337318.jpeg
Videní:	203
Veľkosť:56,8 KB
ID:	7140 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	attachment.php?attachmentid=107151&d=1452337317.jpeg
Videní:	288
Veľkosť:42,0 KB
ID:	7141
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                #22
                Este ine videjko - Tesla s V7.1 sama bez vodica za volantom ide von/dnu z/do garaze, navyse branu si otvara/zatvara sama, pricom video obsahuje aj pohlady zvnutra auta.
                 
                Naposledy upravené jux; 09-01-2016, 20:48.

                Komentár

                • enfko
                  Member
                  • Dec 2014
                  • 183

                  #23
                  Podla dostupnych informacii je funkcia automatickeho parkovanie z/do garaze zatial dostupna iba v USA.

                  Komentár


                  • pupik
                    pupik komentoval
                    Upraviť komentár
                    Uz to tak vypada... Prave dorazil ke me update, tak to zitra overim

                  • enfko
                    enfko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Mne uz sa instaluje cez 1,5h . Takisto vyskusam az rano..

                  • Janek72
                    Janek72 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Tak po Update beží Spotify :-), automaticky nastavuje jas obrazovky, automaticky už dokáže otvárať a zatvárať bránu pri odjazde či príjazde domov, možnosť otvárať kľúčom len vodičove dvere a neodpájať nabíjanie otvorením dverí na kľúči. Teraz sa dá odpojiť nabíjanie kľúčom podržaním tlačítka otvárania zadného kufra. Automatické parkovanie som tam nenašiel...
                    Čo ma prekvapilo, tak nabitie ukazuje o cca 17km viac pri daily mode (372km namiesto doteraz 355km) než pred update. Najazdených mám vyše 32.000km Tak neviem či nevylepšili aj spotrebu energie.
                    Naposledy upravené Janek72; 12-01-2016, 08:34.
                • Janek72
                  Junior Member
                  • Apr 2014
                  • 22

                  #24
                  Dopĺňam screenshot z telefónu, kde vidno že po dnešnom update v noci došlo k zmene odhadu dojazdu ako aj dobitiu o pár kilometrov.

                  Komentár

                  • enfko
                    Member
                    • Dec 2014
                    • 183

                    #25
                    Spotify funguje velmi dobre :-)
                    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Photo 12.01.16 9 04 10.jpg
Videní:	337
Veľkosť:232,8 KB
ID:	7172

                    Najviac sa mi paci, ze dokazem autu povedat cez hlasove ovladanie, co chcem pocuvat. Rozpoznavanie reci (anglictina) funguje perfektne.

                    Komentár


                    • ICE666SVK
                      ICE666SVK komentoval
                      Upraviť komentár
                      Spotify ma ake zanre vo svojej databaze? Trebarz Jazz, POP, Disco, Country, alebo Metal ci co ja viem, ludovky alebo operu?
                      Naposledy upravené ICE666SVK; 12-01-2016, 18:15.

                    • enfko
                      enfko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Ano, ale nikto nema vsetko. Napriklad niektore skladby z urciteho albumu nemusia byt pristupne na SK a pod. Takisto Apple Music ma niektore pesnicky, ktore Spotify nema a naopak..
                  • pupik
                    Junior Member
                    • Jul 2015
                    • 17
                    •   

                    #26
                    U me se dojezdove km snizily, nabijel jsem cca 358-363 jak kdy (na 90%) , ted se mi zobrazuje 347, asi nejake nove alegoritmy, stejne to lze, pri normalni rozumne jizde chybi cca jeste -30% dojezdu. Pokud jedu 50-kou tak to nekdy plati spis jeste -10% kdybych ale zvolil ten vyssi zobrazovany rozsah tak je to uplny blabol. Mohli by byt v tech odhadovanych cislech trochu skromnejsi, myslim ze by jim pravda moc neublizila i tak budou jeste dlouho nejlepsi. Lhat se nema
                    Spotify super, hlavne jde listovat v elpickach nahoru i dolu a zvolena muzika drzi tema, nesrovnatelne lepsi nez RDIO, myslim, ze by si ho zaslouzili i v USA
                    To tlacitko Save ze by ukladalo elpo staticky pro pripad nouze signalu? Jestli ano tak super, premiove ucty na Spotify to umi...
                    Nabijecka se nevypina pri odemykani pres key, hura
                    Driver mod - uvidime, doufam, ze nebudou tuhnout ostatni kliky az je budu potrebovat taky vytahnou jednou za cas Zrcadka to delaji, je lepsi je nechat at se porad sklapeji...
                    Ted nejake negativa
                    - chybi tlacitko volby zvukoveho zdroje (bylo vedle equalizeru), tak jsem ho zvolil na volant, ale spotify stejne z FM nebo USB neprepnes (hruba chybka ovladani? fuj )
                    - v helpu nefungujou modre odkazy, jediny text je uvodni obrazovka (restart obou obrazovek nepomohl)
                    - stale flat design (microsoft hnus, stale chci zpatky puvodni ikony se stiny )
                    - a Elonovy sliby o novem UI v 7.1? ze by kecy asi nestihaji, i tak 7.1 vydali dost brzy
                    Jeste jsem s autem po upgradu nejel, tak doufam, ze diskutovana omezeni v AP me nebudou zlobit.
                    Nejdriv jsem uvazoval jestli vubec menit soft 7.1 nebo ne a konecne rozhodnuti - ano
                    Vlastne je to zabava pozorovat co se zlepsilo a co zhorsilo a kam jde vyvoj v Tesle, co vse noveho vymysleli.
                    Ty hrube chybky by tam ale byt nemusely, mohli by si to systemaci po sobe vyzkouset, dlouho nam to netrva, nez neco najdeme. Co delaji ti testeri o kterych se pokazde mluvi v Beta verzich?
                    Ale celkove - Diky za Teslu miluju to auto a pryc se smradochy
                    Naposledy upravené pupik; 12-01-2016, 11:20.

                    Komentár

                    • pupik
                      Junior Member
                      • Jul 2015
                      • 17
                      •   

                      #27
                      Tak uz jsem se i projel a ani mi neprislo, ze AP funguje vyrazne jinak, jednou mi na krizovatce svitilo nahore HOLD kdyz se auto pred vami pohne, nevim jestli ten napis tam byl i pred upgrade 7.1. Vyzvu pro ruce na volant jsem ani nedostal, ale honil jsem auto po meste, tak to bylo mozna moc akcni jezdeni, chce to dalnici a delsi dobu. Pokud je vyzva caa 5 minut jak psali amici, tak mi to vadit nebude, stejne se v aute hezky nudim, kdyz ridi AP za me. Pricne parkovani bez problemu, parada. Spotify je super, tam snad neni titul co by neznal a hraje to jako by to bylo na klicence dopredu, dozadu, da se sibrem nastavit time a bez reklam. Super volba! Diky Tesla
                      Jedine co je u me divne, tak mam nejak nekompletni help file k verzi 7.1 (co noveho) Zkousel jsem i nemcinu, ale je to stejne orezane, je tu jeste nekdo takovy? Jo a to prepinani zvukovych zdroju pres volant... nejde zde zvolit Spotify, vlastne jde, ale nezacne hrat. Funguje to tady nekomu ok? Ta zmizela ikona by bodla, to nekdo pekne zkonil nedostane premie

                      Komentár

                      • enfko
                        Member
                        • Dec 2014
                        • 183

                        #28
                        Ja som jazdil s AP dost aj po meste a musim povedat, ze je tu zlepsenie. Predtym auto niekedy malo paniku a prudsie brzdenie do krizovatky. Teraz je to ovela viac plynulejsie.
                        Display pred vodicom teraz pri AP rozoznava kamion, motocykel, auto a podobne. V hustej premavke to vyzera ako pocitacova hra :-)
                        Moj subjektivny pocit je, ze sa zlepsilo kurenie (pri 7.0 sa zhorsilo) , ale toto bude musiet potvrdit moja manzelka, ktora sa najviac stazovala, ked sedela s dietatom vzadu.

                        Komentár

                        • pupik
                          Junior Member
                          • Jul 2015
                          • 17
                          •   

                          #29
                          souhlasim, ze topeni ma jiny prubeh. Zatim to nejprijemneji topilo pred verzi 7.X.
                          Nevim jak vam, ale dnes mi pribyl Slovensky Supercharger do seznamu. Na mape ho jeste nemam. Ten polsky tam zatim neni.

                          Komentár

                        • pupik
                          Junior Member
                          • Jul 2015
                          • 17
                          •   

                          #30
                          Najel jsem dnes vic nez 500km...
                          ... a upgrade 7.1? lepsi, lepsi, lepsi, doporucuju vsem! Neni treba se niceho bat AP jemnejsi rizeni, odladenejsi sledovani, korekce rychlosti, vystredenejsi krivky, dotazy na kontakt s volantem v norme, prijde mi to uplne akorat, abych nechrapal. Celou dobu u toho skvela muzika z Spotify bez starych preruseni muziky v Rdio vlivem nasich super operatoru a jejich vynikajicich siti EDGE na 70% cest. Mozna ma Spoty mensi stream, snazil jsem se prijit na to jestli je rozdil kdyz je elpo v Saved, neprisel jsem na rozdil... ale hraje to az na par vyjimek 3-5 vterin skoro nonstop
                          A lidi napiste taky neco Nebo jste ty Tesly vsich prodali?

                          Komentár

                          Pracuje...
                          X