Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Ceny

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Ceny

    Zaujímali by ma nasledovné poplatky pri Tesle:
    1. poplatok na OÚ dopravy za typové schválenie ES
    2. poplatok pri prihlásení na DI
    3. zákonná poistka
    4. prípadne havarijná poistka
    Prosím píšte len majitelia Tesly, ktorí už auto reálne prihlasovali na Slovensku, t.j. nezaujímajú ma prípadné dohady, odhady a pod.
    Veľmi pekne ďakujem
  • Bejo
    Junior Member
    • Jun 2014
    • 27

    #2
    Na DI je to 66€ nakolko je to elektromobil a netyka sa ho registracna dan...

    Komentár


    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      testing only
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #3
    Registračná daň? To je čo prosím? Taký termín nepoznám, to sa kde akože má platiť?

    Komentár

  • g211
    Member
    • Sep 2015
    • 118
    •   

    #4
    Tesla zvýšila ceny. Nezmenená zostala cena iba za základný model S70 (RWD). Konfiguráciu S85 (RWD) ktorú som mal vybratú zdraželi o 2200 EUR...

    Komentár

    • g211
      Member
      • Sep 2015
      • 118
      •   

      #5
      Tak vyššie ceny platia aj na S70 bohužiaľ. Tu je príslušný thread: http://www.teslamotorsclub.com/showt...crease-18-8-15

      Komentár

      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        #6
        S 70 RWD zvysila cenu aj termin dodania. Koncom Oktobra 2015 stala 64300 + 370 a termin dodania bol late January. Teraz stoji 65400 + 440 a termin dodania je June. Celkovy narast ceny je 1230 EUR a terminu dodania o 2 mesiace. Asi je velky dopyt.

        Komentár


        • g211
          g211 komentoval
          Upraviť komentár
          Cenu S 70 RWD na 65400 zdvihli ešte v decembri 2015, kedy sa ale ešte dal uplatniť referral bonus. Teraz sa už nedá. Kokos a ten termín... počas celého januára (a určite ešte aj 3 dni dozadu) tam svietil termín dodania marec. Nemyslím si že to je náhlym zvýšeným dopytom. Dúfam že to je kvôli údajne chystanému "major upgrade" modelu S.

        • g211
          g211 komentoval
          Upraviť komentár
          Aha, a zaujimave je, ze ten junovy termin plati iba pre 70 a 70D. Pre 85 a lepsie svieti termin koniec aprila...

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Alebo preto, lebo otvorene hovoria, ze terminovo uprednostnuju drahsie verzie
      • Jozefr
        Member
        • Feb 2015
        • 192
        • jozef21601
        •   

        #7
        Modely 85 a 85D skoncili. Tesla presla uz len na 90kWH bateriu a aj to len pre model 90D. Klasicka 90 tam uz ani nieje. A podla toho co som pozeral na youtube tak by mali prejst aj z 70kWH -> 75kWH. Nepamatate si nahodou cenu zakladne 85D kolko stala ? 90D je tam teraz za 82400+440. Ci zvysili cenu pre 90D alebo ostala za cenu 85D.

        Komentár


        • jeeff
          jeeff komentoval
          Upraviť komentár
          Ja som objednaval 17.11. 85D a cena auta bola 78.000 + 370. Cena teda vzrastla, lebo je to viac ako bolo 85D+upgrade na 90D (to uz si nepamatam presne kolko bolo, ale mam pocit ze okolo 2500 alebo 2900).

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Vedel som, ze sa toto niekto bude pitat a preto som zaciatkom roku 2016 vytvoril vlakno Tesla v roku 2015, kde si to mozes pozriet. Su tam moje screeny aj toho co sa pitas aj map superchargrov. Ostatne tu http://teslaclub.sk/forum/tesla-moto...la-v-roku-2015
          P S: Mozes sem dat link kde si videl na youtube ze to ma prist zmena z 70kWH -> 75kWH. Vopred dik.
      • Jozefr
        Member
        • Feb 2015
        • 192
        • jozef21601
        •   

        #8
        Tu o tom rozprava:
        https://www.youtube.com/watch?v=xqsw4eSOd7Q
        0:30 - 1:39 vseobecne o ukonceni 85kWh baterie a o neoficialnych informaciach prechode z 70 na 75kWh.

        https://www.youtube.com/watch?v=KSIrtTQxwNw
        7:30 - 8:16 vseobecne o konci 85kWh baterie aj v EU a o zmenach na objednavkach ktorych sa to moze tykat.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          dakujem za info
      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        #9
        Objednas si novinku a v momente ako ti ju dodaju je outdated. Tomu hovorim progresivna firma. Kto si trufne predpovedat datum uvedenia 100kWh baterky? Ale ako Elon povedal, zbytocne vlacit velkokapacitnu a tazku baterku, ked ju naozaj nevyuzivam.
        Podla mna ta 70tka pri zahusteni Superchargerov a domacom nabijani bude v pohode stacit.

        Komentár

        • Jozefr
          Member
          • Feb 2015
          • 192
          • jozef21601
          •   

          #10
          nieje to tak so vsetkym ?

          Komentár

          • nemo
            Senior Member
            • Oct 2015
            • 562
            •   

            #11
            Ceny ktore som platil ja (teda firma):
            S70:
            65 970 EUR + dph
            Prevozne znacky na 15 dni s poistenim:
            300 EUR + dph
            Cesta vlakmi a busmi z BA 20:00 do Tilburgu 13:00:
            100 EUR
            Uradny preklad faktury 2x:
            32 EUR + dph
            Kontrola originality:
            66,67 EUR + dph
            Recyklacny fond:
            50 EUR + dph
            Poplatok na OÚ dopravy za typové schválenie ES:
            100+6 EUR
            Poplatok pri prihlásení na DI:
            33 EUR
            Zákonná poistka:
            Mam slubenu Kooperativu za 73,95 EUR
            Prípadne havarijná poistka:
            netusim
            WallBox s kablom a konektorom Type2:
            470 EUR + dph
            Montaz WollBoxu a kabelaze:
            350 EUR + dph (odhadom, cena este nebola stanovena)

            Spolu:
            67 551 EUR bez dph

            Komentár


            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              +33 EUR za 2ks evidencnych znaciek
          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1542
            •   

            #12
            A ako a kedy to teda bolo preberané, keď skoro všetci tu píšu, že sa to nedá po vlastnej ose?

            Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 562
              •   

              #13
              Od Januara 2016 sa to uz da. DS tuto moznost oznamuje v maili.

              Komentár

              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #14
                Mal som na mysli osobné preberanie s tým, že sa jedná o plátcu DPH na Slovensku, ktorý platí v Holandsku len cenu bez DPH. Doteraz všetci písali, že mali s tým problémy, že to muselo ísť na kamióne, resp. potvrdiť vývoz CMR

                Komentár

                • nemo
                  Senior Member
                  • Oct 2015
                  • 562
                  •   

                  #15
                  Je to uz presne tak isto ako aj s inymi autami z dovozu z EU. Plati sa vzdy cena bez DPH a ked sa dovezie na SK, ma FO aj PO povinnost ohlasit danovemu uradu nadobudnutie vozidla z ineho clenskeho statu a vysporiadat DPH. FO musi DPH (momentalne 20%) zaplatit prevodom danovemu uradu tusim do 8 dni (podobne ako pri dani z vyhry) a PO spravi samozdanenie (odpocet DPH). Pripominam, ze PO sa musi zaregistrovat ako dobrovolny platca DPH pred tym, ako uskutocni nakup v zahranici. A taku samozrejmost, ako ze existuju dve formy platcovstva DPH asi netreba rozpisovat. Pani, neznalost zakona neospravedlnuje! ;-)))

                  DS oznamuje mailom:
                  Your Model S is now on the ship towards The Netherlands. It is now also possible to pick up your car personally and drive home if you would like. Please note that it will be necessary for you to arrange temporary license plates.
                  As we will invoice with 0% VAT we will need a copy of the signed transport documents (CMR, in case of transport) when the car has been delivered in Slovakia and a copy of the registration documents within 30 days after delivery.

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X