Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Ako si objednám Model S?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #16
    Tesla Club Slovakia stačí spomenúť pred jazdou, alebo mi dajte vedieť a ja im zavolám (pre istotu). Vážneho záujemcu, pokiaľ by bol čas, som ochotný zaviesť aj do Viedne (idem asi v pondelok s jedným Slovak čo si ide objednať Teslu, môžete sa pridať) na Tesle a pomôcť s prekladom ak treba. Lebo Slováka tam nemajú. Poliak, to ma neprekvapuje, ak tam je. Poliaci sú všade. Minule v Kanade spadol z oblohy vrtuľník a zabil pritom chodcu, bol to Poliak.

    Neviem, či sa dajú prevozné značky vybaviť na viac ako 2 týždne, ale ak sa dá tak by som odporúčal vybaviť ich na mesiac. Mne sa stalo, že auto skoro 2 týždne stálo lebo neboli značky ešte vybavené. Ten certifikát dá Tesla a to sa používa na veľký technický (ten je ešte bez značiek). S tým technickým sa tuším potom utekalo na iný úrad po značky, keď boli značky, vystavili nový veľký technický aj so značkami a potom sa čakalo kým príde malý technicky poštou. Na kontrolu originality treba zavolať a opýtať sa koľko majú roboty, podľa toho.
    Inak celý ten postup záleží dosť aj na akého "múdreho" úradníka narazíte. Ja už som mal chvíľami pocit, že sa to ani nepodarí zaregistrovať a som rozmýšľal ako to auto vrátiť spať Tesle. Ale teraz už by to malo byť ľahšie, lebo už sa vie dokázať, že už boli nejaké tie Tesly na SK zaregistrované.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • lopoko1
      Junior Member
      • Jul 2014
      • 4

      #17
      Super návod :-) keby som bol bohatší hneď si idem kupiť. Zatial pokukujem po niečom malom. A stymi SK uradníkmi som mal skúsenosť s ineho sudka : kupoval som motorku z Anglcika : ešte že sme boli v EU a nechceli odomna na vsetko certifikat (kamarat kvôli tomu neprihlasil) , ale anglicania maju elektronické odhlásenie vozidla tak asi dva mesiace mi trvalo kym uradnik pochopil že to je odhlásné a nadriadený povedal že to nieje žiadny problem prihlásiť...

      Komentár

      • PeterKaras
        Junior Member
        • Jun 2014
        • 23

        #18
        môžem sa opýtať ako prebieha platba ? Model s...ci sa dáva cela suma alebo polovička ? a koľko sa platí Holandska daň ....

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #19
          Platba prebieha tak, že si sadneš za počítač, prihlasiš sa na účet banky z ktorej chceš poslať peniaze a pošleš ich na číslo účtu, ktorý Ti dá Tesla. Môžeš ich posielať aj postupne. Neviem aká je holandská daň.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • PeterKaras
            Junior Member
            • Jun 2014
            • 23

            #20
            aha , takže ak to mu rozumiem tak môžem dať polovičku teraz .a druhu potom ?...holandská daň je cca 11500euro .,. to je na ich Teslamotors.com ..a keď je firma a si platca dph tak sa platí alebo neplatí ?

            Komentár

            • teslafan
              Member
              • Mar 2014
              • 102

              #21
              Keď je firma platcom DPH, tak nemôžu účtovať DPH.

              Komentár

              • mmajo
                Junior Member
                • Sep 2014
                • 0

                #22
                akoze nemozu? a ked si kupujes auto (alebo cokolvek) na slovensku na firmu tak zaplatis sumu aj s DPH a tu ti po podani mesacneho danoveho priznania vratia/zapocitaju

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #23
                  Pri nákupe v inej krajine EÚ medzi plátcami DPH sa DPH do ceny nezapočítava. Nakupuje sa bez DPH. Sú na to príslušné paragrafy v zákone o DPH.

                  Komentár

                  • 1fisker
                    Senior Member
                    • Aug 2014
                    • 1542
                    •   

                    #24
                    Pôvodne zverejnené od Juro Pozrieť príspevky
                    Tesla Motors nepoužíva dílerov, na rozdiel od tradičných výrobcov. Tesla používa vlastné obchody. Ale ani tie nie je treba na objednanie. Tie slúžia hlave na to aby ste mali príležitosť si auto pozrieť. Model S sa predáva priamo od výrobcu prostredníctvom ich stránky. Tu je priamy odkaz pre SK zákazníkov: http://www.teslamotors.com/en_EU/models/design (zatiaľ im chýba slovenčina).

                    Najbližšia predajňa (zároveň aj servisné centrum) ku Slovensku je vo Viedni. Mapa. POZNÁMKA: Nezabudnite spomenúť, že idete od Tesla Club Slovakia, dostane sa vám lepší servis, lepši prístup, dlhšiu jazdu a iné výhody.
                    Ceny uvedené na tejto stránke sú bez DPH?

                    Komentár

                    • Juro
                      Administrator
                      Gold Member
                      • Mar 2014
                      • 2208
                      • juraj1702
                      •   

                      #25
                      Pôvodne zverejnené od leaf Pozrieť príspevky

                      Ceny uvedené na tejto stránke sú bez DPH?
                      Áno, je to tam dole jasne napísané:
                      1Price does not include applicable taxes and registration fees. Sold at 0% VAT under New Means of Transport, based on the necessary condition that the vehicle is either collected by yourself or on your nominated representative and transported to your home country from the Tesla Facility in The Netherlands.
                      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                      Komentár

                      • ICE666SVK
                        Senior Member
                        • Jul 2014
                        • 1997

                        #26
                        Juro, pozeral som si dva videa o preberani vozidla, jedno bolo v USA tusim Californii a jedno bolo v Europe v Holandsku a preberal si ho jeden pan z Ceska, ktory si prevzal 40 000 vyrobeny model. Oba videa mali jedno spolocne, kompletne prejdenie si vozidla, co je kde a co sa kde nastavuje. Myslim ze toho tam bolo dost. Aj ked videa boli zostrihane. A moja otazka znie, pokial buduci majitel auta dobre nerozumie anglicky (predpokladam, ze v Holandsku bude vyklad v EN), tak bud si ma so sebou zobrat niekoho, kto vie v EN, alebo racej si to objednat cez Tesla Club Slovakia. Kde sa model dovezie niekam blizsie, ak este poskytujete tuto sluzbu. A tam sa mu za pomoci Vasej asistencie spravy potrebny vyklad.

                        Komentár

                        • Juro
                          Administrator
                          Gold Member
                          • Mar 2014
                          • 2208
                          • juraj1702
                          •   

                          #27
                          Kto bude potrebovať preklad, pomôžeme. Alebo potom sa dajú tu kúpiť autá od SK majiteľov.
                          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                          Komentár

                          • PeterKaras
                            Junior Member
                            • Jun 2014
                            • 23

                            #28
                            jedná otazka ? dá sa aj tesla model s kupiť aj na splatky nemislím lizing niečo take aké ma nemecko financovanie,.?

                            Komentár

                            • Juro
                              Administrator
                              Gold Member
                              • Mar 2014
                              • 2208
                              • juraj1702
                              •   

                              #29
                              Pôvodne zverejnené od PeterKaras Pozrieť príspevky
                              jedná otazka ? dá sa aj tesla model s kupiť aj na splatky nemislím lizing niečo take aké ma nemecko financovanie,.?
                              Niečo také ako má Nemecko, Slovensko žiaľ nemá.
                              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                              Komentár


                              • ICE666SVK
                                ICE666SVK komentoval
                                Upraviť komentár
                                Myslel som si, ze na financovanie ako ma Nemecko staci, ze bude v krajine obchodne centrum, ale ked si clovek zmeni regiony, zisti, ze su ceny rozdielne aj napriklad medzi Nemeckom a Rakuskom. A Nemecko ma moznost financovania a Rakusko nie. Inac ked sa auto dovaza do krajiny, tak je tam uvedena pod cenou aj DPHcka. A po preratani auta v GB z pravostranym riadenim a auta v DE z lavostranym riadenim je auto v GB lacnejsie ako v DE. Je to zrejme sposobene aj inou sadzbou dane v jednotlivych krajinach. Dokonca ani Norsko nema moznost financovania. A Svajciary to maju rozdelene na 3 regiony. Vsak oni maju 4-5 dialektov. Je to delene na Schweiz (nemecky), Suisse (francuzky) a Swizera (taliansky), ale cena je rovnaka.
                            • PeterKaras
                              Junior Member
                              • Jun 2014
                              • 23

                              #30
                              treba osloviť pana Elona Muska aby pridali .Region Slovakia a dali cenu , lizing a financovanie

                              Komentár

                              Pracuje...
                              X