Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Výkon Tesla S P85D

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Karol
    Member
    • May 2015
    • 161

    Výkon Tesla S P85D

    Vyzerá to, že aj TESLA sa pri výkone modelu S P85D nesprávala voči zákazníkom celkom korektne:
    http://auto.pravda.sk/novinky/clanok...nema-700-koni/
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #2
    to sa zda iba mne, alebo je dennik pravda zasadne zaujaty proti elektromobilom?
    S tym vykonom to moze byt trochu pruser a som zvedavy,ci to bude mat nejaku reakciu tesly, ale opat plati, ze ked na brzte testuju akekolvek ine benzinove/dieslove auta, mnohe aj pred dieselgate afere mali nizsi vykon. Netusim o kolko tych koni bude menej ale myslim, ze to zrychlenie postacuje s velkou rezervou

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      Všetky elektromobily využívajú v reálnej prevádzke max. štvrtinu svojho výkonu. Tých 700 koní je vlastne úplne zbytočných, aj keby tam naozaj boli

      Komentár

      • Stano Kurek
        Administrator
        • May 2014
        • 278

        #4
        PS: nie su zbytocne, su dolezite, ide o bezpecnost, tak to ma aj v umysle samotna Tesla, citujem dizajnera Otta Fabriho (Tesla Event Bojnice 2015), "zrychlenie" je sucastou ovladatelnosti a manevrovatelnosti elektromoblitu, ... ano v sucastnosti sa vedu diskusie o vykone ale Tesla len scitala vykon motorov plus ako dobre vieme elektromotor a krutiaci moment maju inu charakteristiku ako klasicke spalovaky, ... je to vec casu a vyvoja kedy sa inovacia dostane aj do tejto oblasti vykonu,... drime Tesle Motors palce!

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #5
          Aj ked to nema 700 koni aj tak si to dokaze ustat svoju poziciu. http://www.caradvice.com.au/386305/d...-w507/?yt_desc

          Komentár

          • Karol
            Member
            • May 2015
            • 161

            #6
            Naprosto súhlasím, že výkon je dostatočný. Problém je však v tom, ako boli informovaní zákazníci. Je to jedno, či sa jedná o VW alebo Teslu, alebo kohokoľvek iného. Keď niečo o svojom výrobku tvrdím, tak by to malo byť založené na realite. Serióznosť sa akosi vytráca ... a to je ten problém.

            Komentár

            • denial
              Member
              • Jun 2014
              • 322

              #7
              nie je to pretekarske auto ... a ma iba jednu rychlost.
              niekde som cital, ze na tie sutaze tesla vs. ine auto napr. na 1/4 mile donesu teslu na odtahovke plne nabitu - ak by prisla po svojich, uz by nemala tolko stavy ani vykonu...

              ale je tu viditelny pokrok, ak 90kwh baterka je rovnako velka ako 85kwh (tesla)
              a taktiez od noveho roka bude mat leaf volitelnu 30 kwh bateriu miesto dnesnej 24 kwh, pricom velkostou maju byt rovnake (aj ked hmostnostne nie...)

              a aj pri nejakom hybride, ked ma spalovaci motor X kw a elektricky Y kw, tak celkovy vykon auto nie je X+Y, ale vzdy menej...
              tuto s tymi konmi pri tesle to asi nebola neserioznost, ale skor nevedomost, proste to scitali a kym to niekto neoveril, tak to nikto neriesil

              ktovie kolko koni ma naozaj rimac one, ked ten ma az 4 elektromotory ... ako to tam zratali

              Komentár

              • aasami
                Member
                • Jul 2014
                • 35

                #8
                Hehe. Som nevedel, ze J. B. je StraubeR :-D
                Ked si Pravda nevie overit ani zakladne fakty tak to je fakt uboha novinarcina.

                Komentár

                • Ľuboš Geleta
                  Senior Member
                  • May 2014
                  • 500
                  • lubos98970
                  •   

                  #9
                  Veľké poďakovanie Jurajovi za nezabudnuteľnú akceleráciu ktorú mi doprial 3 x na Tesla S P85D nabitá na cca 90 a viac %. Akcelerácia z 0-100 síce trvala až 3,9s na zimných pneumatikách pri vonkajšej teplote 6C no prvotný tlak zrýchlenia z miesta mi konečne doprial zážitok na ktorý som dlho čakal to už mám 33 r a doteraz mi ho žiadne auto nedoprialo. Raz síce bola možnosť jeden pán ma viezol na 900 Koňovom Nissane GTR R35 na cenných slick ale bál sa zošliapnutý plný čiže zážitok dobrý no z miesta to nebolo tak agresívne ako na Tesle S P90D https://m.youtube.com/watch?v=risHmC5qXl0 na odkaze je tá moja jazda a v čase 2:40 vysvetľuje prečo nepoužil plný výkon. Video na Tesle pridám do kategórie videá.
                  Osobne som šoféroval Teslu S P85 ktorú ponúkal pánko natesle.sk - zaujímavý zážitok akcelerácia nad 80km/h takmer porovnateľná s P 85+.
                  Ako druhú som šoféroval S P85+ ktorá mala citeľne lepšiu akceleráciu 0-100 km/h potom už asi na rovnako. Chcel som si zaplatiť jazdu aj na jednej aj na druhej naraz a natočiť Drag Race no pán natesle.sk nesúhlasil :-(
                  Bol som odvezený na Tesle S 85D ktorá mala mierne lepšiu akceleráciu z 0-100 no od 100 - 150 už mierne strácala oproti S P85+ vždy natočené na video a merané stopkami. https://m.youtube.com/watch?v=lRU2fQ9u_WA
                  Naposledy upravené Ľuboš Geleta; 03-03-2016, 15:25. Dôvod: Doplnenie informácii

                  Komentár

                  • Ľuboš Geleta
                    Senior Member
                    • May 2014
                    • 500
                    • lubos98970
                    •   

                    #10
                    Doplnenie S P85+ 0-150 https://m.youtube.com/watch?v=N_FcX6fe0eQ veľká spokojnosť aj s týmto výkonom. Veľmi sa teším na S P90D Ludicrous bude ju mať jeden Švajčiar ktorého poznám a určite príde pozrieť na Slovensko a zveziem sa. Mimochodom objednal a rozhodol sa pre Teslu na základe tejto jazdy ktorú som z Marekom organizoval ja. Marek poskytuje jazdy superjazda.sk https://m.youtube.com/watch?v=7J0p71VRcIo

                    Komentár


                    • ICE666SVK
                      ICE666SVK komentoval
                      Upraviť komentár
                      To posledne video. No pekne ste sa vyblaznili, ale za pneumatiky by som Vas asi zabil. Inac kratka plocha a nie zrovna najlepsi povrch.
                  • Ľuboš Geleta
                    Senior Member
                    • May 2014
                    • 500
                    • lubos98970
                    •   

                    #11
                    Pneumatiky boli staré zodraté zimné pred výmenou preto sa to realizovalo. Inak by to bol drahý špás zadné obutie cca 500€.

                    Komentár

                    Pracuje...
                    X