Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

CHAdeMO - prehrievanie adaptéra

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • enfko
    Member
    • Dec 2014
    • 183

    CHAdeMO - prehrievanie adaptéra

    Chcel by som sa s vami podeliť o skúsenosť s nabíjaním cez CHAdeMO adaptér.
    Nabíjal som na Wolkrovej ulici, BA (Slovnaft pumpa) pomocou CHAdeMO na nabíjacej stanici výrobcu ABB, prevázkovateľ eVibrate (ZSE).
    Všetko išlo spočiatku dobre. Asi po 20 minútach auto zahlásilo chybu "CHAdeMO Adapter very hot. Charge speed reduced" a znížilo prúd na 20A a potom ho postupne zvyšovalo a znižovalo (asi podľa toho ako adaptér chladol resp. sa zohrieval). Inak adaptér pocitovo nebol vôbec horúci na dotyk.



    Výsledná rýchlosť nabíjania takto nakoniec klesla asi na 180km/h. Je to stále dobrá hodnota, ale na tejto nabíjačke som bežne nabíjal rýchlosťou 220 km/h.
    Na zahraničných fórach som sa dočítal, že problém môže byť odstránený cez firmware upgrade samotného CHAdeMO adaptéra (nutná návšteva Tesla servisu).

    Mali ste niekto podobný problém ?

    Ďakujem.
    Pripojené súbory
    Naposledy upravené enfko; 09-07-2015, 13:01.
  • Marekk
    Member
    • Feb 2015
    • 83

    #2
    Mne to robi na tej nabijacke tiez ked bolo vonku 37 stupnov tak ma to odstavilo do 5 minut.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #3
      No, mne sa to tam nikdy nestalo. Ale asi vtedy neboli také vysoké teploty.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • Michal Šujan
        Junior Member
        • Apr 2015
        • 11

        #4
        Zhodou okolností som nabíjal požičanú Teslu na tej istej nabíjačke 4.7., tiež bolo vonku hrozne teplo. Nabíjačka najskôr obmedzila prúd a nakoniec úplne stopla. Možno keby tam bola strieška tak by to pomohlo. Myslím si že priame slnečné žiarenie v horúčave nabíjaniu jednoducho nepomôže

        Komentár

        • enfko
          Member
          • Dec 2014
          • 183

          #5
          Momentalne je tato nabijacka mimo prevadzky. Poruchu som nahlasil do ZSE este v piatok 10.7.2015. Daju mi vediet, ked bude porucha odstranena.

          Komentár

          • Marekk
            Member
            • Feb 2015
            • 83

            #6
            Neskusil si kontaktovat servis ci to vedia odstranit ? Riesenie by bolo aj zohnat predlzovak na adapter pripadne predlzit kabel [to som cchel skusit ale je to cele zalepene] a pocas nabijania ho nechat cez okno v aute

            Komentár

            • enfko
              Member
              • Dec 2014
              • 183

              #7
              Ak sa mi to stane este zopar krat, tak to urcite budem riesit cez servis. Momentalne je ale situacia taka, ze CHAdeMO nabijacia stanica mi dava iba 85A namiesto 120A. Takze nemam to ako inde odskusat.

              Komentár

              • enfko
                Member
                • Dec 2014
                • 183

                #8
                Spat k povodnej teme - CHAdeMO adapter som si nechal updatnut v Tesla servise vo Viedni. Odvtedy (cca. 4 tyzdne) som problem s prehrievanim adaptera nemal. Nabijal som aj v teplotach nad 30st C.
                Samotny firmware update trval do 10 minut, akurat v servise mali velmi rusno a cakal som 40 minut, kym som sa dostal na radu. Ja som sa zatial obcerstvil v lounge a auto na SuperChargeri :-)

                Komentár

                Pracuje...
                X