Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Dojazd

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • serwo
    Junior Member
    • May 2017
    • 4

    #31
    Zdravím. Našiel by sa majiteľ 85-kovej verzie, ktorý by naťukal do navi mnou zvolenú destináciu, nechal vypočítať a napísal mi údaje trasy? Zaujíma ma hlavne čas cesty. Dík.

    Komentár

    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #32
      Velmi presne ti to vyrata EV Trip Planner.

      Komentár

      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        #33
        Neviem presne o co ti ide (isto nie o vypocet trasy lebo to mas ozaj hocikde, aj na Google maps) ale ak ti ide o optimalizaciu trasy s uvazenim nabijacich bodov apod skus tu apku "EV trip optimizer for Tesla". Chce to trochu sa s tym pohrat aby clovek pochopil funkcie ale je to dost presne ked tak zadas spravne vychodzie kriteria. Pouzi Power Factor 2 (pochopis co tym myslim ked to si zobrazis "Edit segment details".
        Je v Google aj v Apple store. Uz aj free verzia je dost presna v predpovedani spotreby a dojazdu. Pouzivam ked som mimo auta a chcem nieco planovat.
        Naposledy upravené Jiri GrandPa; 06-05-2017, 06:16.

        Komentár

        • serwo
          Junior Member
          • May 2017
          • 4

          #34
          Dík za odpovede. V podstate zvažujem kúpu TMS. Žijem na severe, kde jazdím väčšinou mesto a cez leto chodím na Slovensko autom (3.500 km). Išlo mi o to, že viem, že keď sa v aute zadá destinácia, tak vypočíta to presnú čas cesty vrátane nabíjaní.

          Trasu som s mojím autom robil zhruba za 36 h, z toho 6 h je trajekt a ca 1.500 km sa ide mimo diaľnic. Na základe tohto faktoru sa rozhodnem, či si kúpim TMS alebo niečo iné so spaľovacím motorom.

          Komentár


          • Juro
            Juro komentoval
            Upraviť komentár
            Asi by som si mal spraviť aj ja výlet do Nórska, tú cestu vyskúšať. Mám 85ku. Známi tam už bol na Tesle.

          • Juro
            Juro komentoval
            Upraviť komentár
            Z Nórska bežne chodia na Slovensko Modelom S.
        • serwo
          Junior Member
          • May 2017
          • 4

          #35
          Hej, môže byť. Lenže je rozdiel, keď niekto ide napr. z Osla a niekto zhora. Pre mňa je podstatné, resp. podmienkou, aby som to dal max. do 2 dní. Keď jazdievam dolu, tak tomu stúpam a mimo diaľnic napr. vo Švédsku idem permanentne 120 - 160 km/h, veľa predbiehaní a pod. Diaľnice v Nemecku 150 - 250 km/h. A je mi jasné, že s TMS nemôžem tak jazdiť, ak nechcem stáť každú chvíľu na nabíjačke, preto som bol zvedavý, za aký čas sa to dá zvládnuť.

          Komentár


          • serwo
            serwo komentoval
            Upraviť komentár
            Tak som to pozeral cez ten EV Trip Planner a nie je to bohviečo. Len zhora dole naprieč Škandináviou (2.000 km) by mala trvať cesta ca 36 h aj spolu s nabíjaním. Za ten čas som s bežným autom už na Slovensku a s TMS by mi zostávalo ešte vyše 1.000 km do cieľa. Tzn. TMS vs. BMW = 72h vs. 36h. Takže Tesla pravdepodobne nebude.
            Naposledy upravené serwo; 06-05-2017, 18:59.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            To ti nejako zle vyšlo. Možno parametre auta a rýchlosť si nemal správne. Ja robím 1000 km do Švajčiarska za 12 hodín aj s nabijanim. Je to síce o 2 hodiny viac ako predtým s Audi ale prídem podstatne menej unavený vďaka autopilotovi.

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            To si ratal casovy aspekt a co penazny? Ako casto to jazdis? Inac okolo 3000km to je na lietadlo, alebo ked autom, tak nie za taky kratky cas. Lebo to je hodne vycerpavajuce.
        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #36
          Ja som spravil 1359 km za okolo 19 hodín, to keď ešte bolo nabíjačiek oveľa menej ako teraz. (viď. blog) Takže približne 2720km za 38 hodín.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • serwo
            Junior Member
            • May 2017
            • 4

            #37
            Chlapi, dík za odpovede. Neviem, možno som to tam zle nastavil v tom plánovači, viď screen.

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Servo predpokladam, ze vies dobre anglicky a norsky, tak kontaktuj Bjorna Nylanda cez FB https://sk-sk.facebook.com/BjornsTesla/ a vysvetli mu oco ti ide a co potrebujes pripadne nak ti vysvetli aj aplikacie a podobne.A na zaklade toho sa rozhodni.
          • Vrso
            Member
            • Aug 2015
            • 70
            •   

            #38
            Ja som isiel pred 3 tyzdnami trasu 1720 km za 25 hodin, pricom evtripplanner.com to spocital na 19 hodin.

            Komentár


            • serwo
              serwo komentoval
              Upraviť komentár
              Tak to je celkom pekné. To by sa ešte dalo. Ono časovo najhoršie by ani tak nebolo samotné nabíjanie, ale fakt, že s tým autom nesmiem jazdiť diaľničnou rýchlosťou, nakoľko pri ca 150 km/h by som mal dojazd pri ideálnych podmienkach zhruba do 300 km. Pretože keď jazdievam dole, tak tiež len nenatankujem, ale chvíľu si aj odpočiniem a taktiež sa zastavím ca 3 - 4-krát denne niekde najesť na minimálne hodinu až dve a nakoľko mám dieťa, tak sa musím prispôsobiť aj jemu, takže ak zavelí, stojím :-). Lenže aj keď na severe nie sú diaľnice, tak cez okresky rúbem tých 140 km/h v priemere permanentne a tam tie prestoje doženiem.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              140 cez okresky z dietatom na palube. Hm, toz jo...

            • JanoS
              JanoS komentoval
              Upraviť komentár
              Ja tiez cestujem s dietatom 140, ale na autobahne ...

              Kazdopadne k veci: Kedysi som pocital optimalnu cestovnu rychlost a medzi 100 a 160 je to viacmenej jedno. Do ciela sa dostanes zhruba rovnako rychlo.
              Ak pojdes 100 tak budes castejsie soferovat, ak pojdes 160 tak budes castejsie popijat kofolu na superchargeri.

              Rozmedzie 100-160 bolo 90-100% optimalneho casu, s optimom niekde medzi 120-130.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              servo a v Norsku po okreskach rubes 150km/h a to co tam niesu policajti ci radary?

            • serwo
              serwo komentoval
              Upraviť komentár
              No v Nórsku ani ne. Resp., niekde sa dá, ale už to neriskujem. Za posledné 2 mesiace som zaplatil skoro 1.000 € na pokutách 😬. Chodím domov cez Švédsko. Mám tam vytipovanú trasu, kde nie je moc radarov a policajtov som tam ešte nevidel.
          Pracuje...
          X