Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nový model Tesla Model S 100D

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Karol
    Member
    • May 2015
    • 161

    Nový model Tesla Model S 100D

    Zaujímavý dojazd - 536 km (EPA)
    http://www.hybrid.cz/tesla-model-s-1...a-svete-536-km
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    #2
    No dojazd je fajn ale ten ma az tak neprekvapuje. Skor ta cena respektive jej rozdiel 100D = 97 300€ oproti P100D = 130 000€. Rozdiel je v zakladnych verziach Tesliel az 32 700€.

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #3
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:1,06 MB ID:	12834
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:602,2 KB ID:	12835

      Jason Hughes ziskal 100kWh bateriu Tesly a poslal na porovnanie obrazky rozobratych modulov 85 aj 100kWh baterii tesly
      Ako vieme 85/90/100 baterie Tesly sa skladaju z 16-tich modulov zapojenych seriovo. v kazdom module je 6 sekcii zapojenych seriovo a jedna sekcia obsahuje pri 85kWh baterii 74 paralelne zapojenych clankov 18650 a pri 100kWh 86 paralelne zapojenych clankov.
      Teda 85/90 kWh bateria ma 7104 clankov a 100 kWh bateria ma 8256 clankov.
      Jeden z diskutujucich pod prislusnym clankom na electreku
      https://electrek.co/2017/01/24/tesla...carousel-35981
      nakreslil ako su zapojene clanky v module do 6-tich sekcii - druhy obrazok.
      Cize v 85/90 kWh baterii je zapojenych 74 clankov paralelne do jednej sekcie a v 100kWh baterii je zapojenych 86 clankov paralelne do jednej sekcie. Pocet seriovo zapojenych sekcii je 96 a je rovnaky v 85/90 aj v 100kWh baterii - 16x6=96. Napatie nabitej 85/90/100 kWh baterie je teda rovnake - cca 400V. 85kWh a 90kWh verzie maju rovnaku konstrukciu a rovnaky pocet clankov - zvysenie kapacity o 6% je dosiahnute pouzitim modernejsich clankou s vyssou kapacitou.
      Naposledy upravené jux; 26-01-2017, 04:43.

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1998

        #4
        Je sice pravda, ze kto chce zistit ako to maju zapojene, tak si kupy a rozoberie baterku, ale nieje toto uz trochu prezradzanie vyrobneho tajomstva? Teda nemoze sa takto Jason Hughes dostat do problemov? V dokumente megatovarny CZ bola ukazana baterka, ale molo to zaretusovane. Ja viem vtedy este len budovali linku na vyrobu Ska. Ale aj tak.

        Druha otazka co ma napada, kde vidim tie obrazky je, ze takato baterka by sa dala aj repasovat, ked sa vymenia clanky, ktore su trebarz poskodene. Teda by doslo k recyklacia a dalsiemu pouzitiu mozno aj v dalsej tesle. No neviem.

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #5
          Ked som bol v Tilburgu, pri prehliadke povedali, ze uz dokonca nemusia posielat bateriu na opravu do US, ako predtym, ale vedia vadne clanky vymenit pre EU klientov vo fabrike v Tilburgu. Vraj to robia tak, ze v najblizsom servise vymenia klientovi poskodenu bateriu za inu, klient dalej mozed pouzivat auto a klientovu bateriu poslu do Tilburgu na opravu To ze je bateria poskodena ani klient nemusi zistit, ale tesla to zisti. Klientovu bateriu poslu do Tilbudrgu, opravia, poslu naspat do toho servisu a nasledne vratia klientovi jeho povodnu opravenu bateriu. Znicenie jedneho clanku z paralelne zapojenych 74, resp 86 zrejme nezisti nikto, ale znicenie alebo znizenie kapacity viacerych paralelne zapojenych clankov sa uz zrejme da zistit z logu procesu nabijania a vybijania jednotlivych sekcii. Jednotlive clanky su napojene na zbernice tenkymi vodicmi, ktore sluzia ako tavne poistky - vidno to dobre na Jasonovich obrazkoch

          Komentár

          Pracuje...
          X